Jump to content
Dogomania

Grupa Interwencyjna -Katowice


Bozena...

Recommended Posts

[quote name='krzysiekstaniek']Jeszcze nie wiadomo, czy w nazwie będzie "Grupa", czy "Indpektorat"
[/quote]
inspektorat interwencyjny......?? wydaje mi się, że nazwa powinna być taka, żeby od razu kojarzyła się z pomocą dla zwierząt. Bo jak będzie coś b. mądrego to ludzie nie zapamiętają. Będą wiedziec tylko, że coś było takiego, ale jak to się nazywało to już nikt pamiętał nie będzie.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 165
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

maila dostałam-dziekuje ;)
w głowie mi sie placze kilka pytan a mianowicie:
osoba ktora przystapi do grupy musi byc dyspozycyjna 100 %?? wiadomo ze kazdy ma dom,prace itp. jak to wyglada czasowo?
Czasem potrzebna jest natychmiastowa interwencja a ktos akurat jesat w pracy co wtedy?
a no i czy spotkanie juz było? jakis termin jest znany?

Link to comment
Share on other sites

no własnie bardzo bym chciala do grupy dołączyc tylko obawiam sie ze czasu bede miala mało,aczkolwiek moze juz niedlugo (mam nadzieje) bede miala prawo jazdy wiec szybko moge sie przemieszczac.
Moge tez byc tymczasem dla małych szczeniat i kociat :)

Link to comment
Share on other sites

Spotkanie odbędzie się 13 maja o godz. 18. Pałac Młodzieży w Katowicach. Proszę o wstrzymanie się z jakimikolwiek ustaleniami do momentu spotkania. Będziemy mieć czas by omówić kwestie organizacyjne, w momencie kiedy zbierze się odpowiednia ilość osób.

Link to comment
Share on other sites

Nazwa powinna być faktycznie prosta i wpadająca w ucho, żeby ludzie łatwo zapamiętali i wiedzieli z czym to się je. Poza tym mus być świetnie "rozreklamowana" we wszystkich miastach, na terenie których będzie działać. Najczęściej ludziaki nie wiedzą do kogo sie zgłosić po pomoc w sprawie zwierząt. Ale wszytko w swoim czasie - najpierw niech grupa powstanie :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Myślę nad tym intensywnie od kilku dni tylko nie wiem czy bym dała radę :lookarou:
Bo jestem z Myszkowa i studiuję w Gliwicach gdzie codziennie dojeżdżam pociągiem, tak więc w domu jestem dopiero pod wieczór. A nie chciałam bym się do czegoś angażować jeśli wiem że nie będę mieć dużo czasu.. :shake: I teraz mam taki mały mętlik :sadCyber:

Link to comment
Share on other sites

[LEFT]witam.

widzę, że z wielkim zapałem p.krzysiekstaniek nie może już doczekać się "aktywacji" Grupy :lol:
ja szczerze mówiąc też :mad:
fajnie, że jest tak wiele osób zainteresowanych akcją.
marzę, by powstało coś w stylu amerykańskiego RSPCA lub WSPA.

[U]jeśli chodzi o nazwę, logo itd. to jestem jak najbardziej ZA, by była ona prosta i łatwa do zapamiętania dla wszystkich, nawet dla tych młodszych obywateli.[/U]
najlepsza byłaby STRAŻ, POLICJA :evil_lol: ale...watpię by to "przeszło".


[I]przepraszam, ale wcześniejsza propozycja z wilkiem, nie bardzo mnie przekonała, nie wiem czy ktoś widząc wilka skojarzyłby logo z taka Grupą, raczej z ratowaniem dzikich zwierząt lub czymś podobnym.[/I]
[CENTER]
[B]moja naj:pprostsza propozycja jest... ot taka sobie:[/B]

[IMG]http://images49.fotosik.pl/119/a86ae8f85a7fb4c8.jpg[/IMG]




(dobrze by było, by w póżniejszym czasie trzymać się tej samej palety kolorów)
[/CENTER]
[SIZE=4]
[/SIZE][CENTER][I][B][SIZE=4] na spotkanie postaram się oczywiście przyjechać :multi:
obecność jeszcze potwierdzę na DOGO.[/SIZE]
[/B][/I]


[B]Pozdrawiam wszystkich!
[/B][/CENTER]

[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

klaudia77 nie przejmuj się brakiem czasu. ważne, ze chcesz pomagać. szczerze mówisz, że jesteś czasowo bardzo ograniczona - tak więc wszystko jest jasne, możesz przeciez pomagać w inny sposób, np. w domu pisząc pisma itp. Sądze, że znajdzie się coś do roboty nawet dla takich ochotników, którzy mają bardzo ograniczony czas. Ale wszystko będzie powiedziane na spotkaniu.

Co do logo i nazwy... mam zastrzeżenia do miasta Katowice w logu ... no chyba, że grupa będzie działać tylko na terenie Katowic. mnie jako mieszkańca Jaworzna zmyliłoby to i mogłabym sądzić, że Jaworzno nie podlega pod opiekę grupy a tylko Katowice. Ale jak pisałam wcześniej - wszystko w swoim czasie :)

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][IMG]http://images43.fotosik.pl/120/950ef1b872200097med.jpg[/IMG]

[IMG]http://images40.fotosik.pl/115/f5ee0112db421e5amed.jpg[/IMG]

:smilecol:

[COLOR=Black]
[/COLOR] [SIZE=4][COLOR=Black][B]ALE...[/B][/COLOR][/SIZE][SIZE=6][COLOR=Black][SIZE=4]
[B]... może skupmy się najpierw,
na[/B][/SIZE] [U][I][B] POWSTANIU GRUPY[/B]...[/I][/U][/COLOR][/SIZE]


:laola:


:klacz:[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Inicjatywa fajna - do tej pory my wszyscy - wszystkie organizacje i osoby prywatne interweniujemy "na wariackich papierach". I tak trzeba będzie prosić policje i straż miejska o pomoc, Bo takie jest polskie prawo.
Szkoda ze to nie USA, prawda?

Grupa interwencyjna może też przecież działać w porozumieniu z lokalnymi - tymi dobrymi - schroniskami.

Link to comment
Share on other sites

Jak najbardziej współpraca ze schroniskami wchodzi w grę, jeśli zabraknie nam domów tymczasowych. Problemem jest to, że zwierzęta odebrane przeżywają traumę. Oddanie ich do schroniska może ją pogłębić, zależy to od ich stanu psychicznego. W niektórych schroniskach psy w ciężkim stanie nie mają szans, od razu będą uśpione. Zwierzęta bezdomne, ale zdrowe będą oddawane do schronisk, natomiast odebrane powinny trafić na DT. Na pewno najwięcej zgłoszeń dotyczyć będzie bezdomności zwierząt, ale tworząc Grupę zależy nam na przeciwdziałaniu przypadkom znęcania się nad zwierzętami.

Link to comment
Share on other sites

W przypadku kiedy znajdziemy chociażby jedno schronisko, które zgodzi się współpracować z nami na pewnych zasadach, pozwoli monitorować losy zwierząt, które oddaliśmy. Mozna taką współpracę rozpocząć z dobrym schroniskiem.

Link to comment
Share on other sites

Kurcze, problem w tym ze po pierwsze jest rejonizacja prawda? Gminy mają podpisane umowy lub prowadzą własne schrosniska.
Z domami tymczasowymi wszyscy wiemy jak jest - igła w stogu siana. My mamy 3 - 4 stałeł domy, stale współpracujące. Ludzi szybko sie wykruszają.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...