Jump to content
Dogomania

Grupa Interwencyjna -Katowice


Bozena...

Recommended Posts

No więc właśnie. To jest największy problem. Mamy psa ale nie ma gdzie go dać. Nie może być tak, że jadąc na interwencje nie mamy gdzie dać psa. Warunkiem koniecznym są domy tymczasowe, które jak wiemy bardzo trudno pozyskać.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 165
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='MartynaP']tylko co jesli straz miejska nie bedzie miała takiego zapału jak my? czasami trzeba błyskawicznie reagowac a u nas niestety...wszyscy maja czas-ja tak uwazam

Ja rowniez mam pytanie odnosnie spotkania-Pałac ale dokladniej gdzie?[/quote]
Z teg co wiem to jest Pałac Młodzieży, środa, 13go. maja o godzinie 18,00

Link to comment
Share on other sites

[quote name='krzysiekstaniek'][SIZE=3]Przemyślałem to pod względem prawnym. I tak:[/SIZE]
[SIZE=3]1. członkowie grupy nigdy nie będą mogli zrobić cokolwiek ponad zawiadamiania straży miejskiej, zbierania dowodów itp.)[/SIZE]
[SIZE=3]2. Grupa NIGDY nie przekształci się w inspektorat, bo inspektorzy mogą być tylko z TOZ lub OTOZ ([URL="http://www.otoz.pl"]Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt[/URL]). [U]Nikt nie może mianować się inspektorem[/U] bez działalności, kursów i egzaminów w tych organizacjach. Zatem [B]NIGDY[/B] nie będziecie działać jako inspektorat. To uznaję za mydlenie oczu, choć prawdopodobnie wynikające z nieznajomości prawa. [B][U]Jesteśmy w Polsce - nie w Stanach Zjednocznonych Ameryki ! Tu obowiązuje prawo polskie! [/U][/B][/SIZE]
[SIZE=3]3. [B]Inicjatywę popieram i uważam za słuszną[/B], ale regulanin, który otrzymałem od pani Bożeny cechuje totalna nieznajomość prawa polskiego (mundury,czy szczególnie insppektorat, to tzw. gruszki na wierzbie)[/SIZE][/quote]


właśnie też zastanawiał mnie fakt umundurowania :) Trzeba pomyśleć aby zorganizować to w taki sposób, żebyśmy mogli działać na podobnych prawach jak choćby TOZ. Bo jeżeli praca ma kończyć się na robienie fotek, zawiadamianiu straży i czekaniu aż ktoś z TOZ pojedzie po psa to bez sensu takie niby działania, które w niczym nie pomogą

Link to comment
Share on other sites

[quote name='scarlet']właśnie też zastanawiał mnie fakt umundurowania :) Trzeba pomyśleć aby zorganizować to w taki sposób, żebyśmy mogli działać na podobnych prawach jak choćby TOZ. Bo jeżeli praca ma kończyć się na robienie fotek, zawiadamianiu straży i czekaniu aż ktoś z TOZ pojedzie po psa to bez sensu takie niby działania, które w niczym nie pomogą[/quote]

Nie. Robienie fotek, zbieranie dowodów, niezwłoczne powiadamianie Staraży[U][B] to bardzo ważna sprawa![/B][/U] Bez Was będzie gorzej. Nadto straży wcale nie trzeba się prosić - to ich obowiązek i chętnie pomogą, a sprawę z pewnością skierują do inspektora.
Po drugie, to w lipcu prawdopodobnie uzyskam legitymację Inspektora OTOZ'u, który jest niezrzeszony i ma prawo wejść (zwykle w asyście Policji) na teren posesji. Tutaj moglibyście na mnie liczyć, ale pani Bożena Kaszuba się mnie wystraszyła, że chcę rozwalić grupę, co nie jest prawdą i wysłała mi info, żebym nie przychodził na spotkanie...więc. Pchać się nie będę. Ale pewne jest to, że inspektora będziecie potrzebowali, a taki tytuł i legitymację można zdobyć po zdaniu egzaminu w[B] Gdyni! [/B]Ja na ten egzamin jadę w czerwcu lub w lipcu.

Potrzebne jest grupie konkretne wsparcie, a nie regulamin typu "gruszki na wirzbie". Bożena Kaszuba wystraszyła się tego, że ktoś się na tym zna i zada jej pytanie na spotkaniu, na które nie będzie w stanie odpowiedzieć.
Ja dostałem ten wstępny regulamin i oceniam go jako niedostateczny. Jest tam mowa o inspektorach, starszych inspektorach,prezesach, wiceprezesach, [B]bezsensownych mundurach[/B] i takich właśnie nierealnych rzeczaczach, na które [B]musiałyby[/B] iść pieniądze ze składek. [U][B]Pieniądze ze składek mogą iść na plakaty, paliwo, karmy, DT itp., czyli rzeczy faktycnie potrzebne[/B].[/U] I jeszcze jedno: zgodnie z prawem polskim nikt , kto nie ma uprawnień, a posługuje się jakimś tytułem (np. inspektor) podlega karze z Kodeksu Karnego. Właśnie dlatego [U]takie pomysły są absurdalne i niebezpiecznie.[/U]
Polecem pani Bożenie stare , łacińskie przysłowie:
[CENTER][B][COLOR=red]"Cokolwiek czynisz, czyń roztropnie i patrzaj końca"[/COLOR][/B][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='krzysiekstaniek']Nadto straży wcale nie trzeba się prosić - to ich obowiązek i chętnie pomogą, a sprawę z pewnością skierują do inspektora.
Potrzebne jest grupie konkretne wsparcie, a nie regulamin typu "gruszki na wirzbie". [/quote]

a jest tu gdzieś ten regulamin - sama chętnie rzuciłabym oczkiem :)
A straż miejska.... to chyba zależy od człowieka, który ma aktualnie dyżur. Ja niestety nie mam dobrych doświadczeń z tym związanych...
Co do egzaminu - należę do TOZ'u oddział Bytom i pewnie w najbliższym czasie też będę chciała takowy egzamin zdać, ale to jeszcze troszkę potrwa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='krzysiekstaniek'] Tutaj moglibyście na mnie liczyć, ale pani Bożena Kaszuba się mnie wystraszyła, że chcę rozwalić grupę, co nie jest prawdą i wysłała mi info, żebym nie przychodził na spotkanie...więc. Pchać się nie będę. [/quote]

:-x

ja osobiscie jestem jak najbardziej ZA, by stawił się p.krzysiekstaniek na spotkaniu.
[B]jak wszyscy (zainteresowani/ chętni) to wszyscy....[/B]
każdy przyjdzie tam w takiej samej sprawie.
więc... :watpliwy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='krzysiekstaniek']Jasne zdarzają się sk.....wiele, ale jak powołasz się na Barbarę Chutt, to nikt Ci nie odmówi. Wszyscy ją znają w straży. Jest Inspektorem Otoz'u. Jak zadzwonisz na straż , to dostaniesz nawet nr. jej komórki. Ja dostałem bez problemu. A generalnie , to w rozmowie telefonicznej stosowałbym metodę zdartej płyty - powoływanie się na ustawę o ochronie zwierząt.[/quote]
tak metoda zdartej płyty - tylko jak jakiś sadysta bije psa po głowie młotkiem to raczej nie ma na to czasu ;(
A o Pani Barbarze to nie słyszałam.........

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pszonka']:-x

ja osobiscie jestem jak najbardziej ZA, by stawił się p.krzysiekstaniek na spotkaniu.
[B]jak wszyscy (zainteresowani/ chętni) to wszyscy....[/B]
każdy przyjdzie tam w takiej samej sprawie.
więc... :watpliwy:[/quote]
Ja mogę się pojawić , ale - jak na razie - to nawet sama pani Bożena Kaszuba się nie wypowiedziała. Kto wie, co z tego spotkania będzie? [B]W mailu powiedziała mi, że spotkanie przeznaczone jest tylko dla osób, które chcą się podpisać i ....[/B] wpłacić składki dlatego ja nie jestem mile widziany (taki był wydźwięk maila - nie , żeby tak się wyraźiła). Nie wiem co o tym myśleć. Generalnie to dzisiaj jeszcze powinna wypowiedzieć się pani Bożena Kaszuba. Jeśli jej intencje są czyste, a regulamin wynika z nieznajomości prawa , to powinna zadzaiałać, włączyć się w dyskusję, przyznać, że regulamin wynikał z nieznajomości prawa, a nie chęci manipulacji. Nadto w nowym regulaminie musi zaistnieć przejżystość dla każdego, co do każdej wydanej złotówki.
Nie wiem, ale co Wy sądzicie o tym jeśli się nie wypowie i nie potwierdzi spotkania? Bo ja myślę, że jeśli spotkanie jest dla wybrańców, to tchnie to manipulacją.

PS. Zaznaczam, że nie jestem prawnikiem, ale prawem się interesuję. Na spotkanie może zdązyłbym się przygotować z zakresu prawa cywilnego (kodeks mam - karny i cywilny), ale trochę mało czasu jak dla laika, by na 100% stwierdzać co jest zgodne z prawem , a co nie jest. Jestem tylko polonistą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='scarlet']a jest tu gdzieś ten regulamin - sama chętnie rzuciłabym oczkiem :)
A straż miejska.... to chyba zależy od człowieka, który ma aktualnie dyżur. Ja niestety nie mam dobrych doświadczeń z tym związanych...
Co do egzaminu - należę do TOZ'u oddział Bytom i pewnie w najbliższym czasie też będę chciała takowy egzamin zdać, ale to jeszcze troszkę potrwa[/quote]
Jasne zdarzają się sk.....wiele, ale jak powołasz się na Barbarę Chutt, to nikt Ci nie odmówi. Wszyscy ją znają w straży. Jest Inspektorem Otoz'u. Jak zadzwonisz na straż , to dostaniesz nawet nr. jej komórki. Ja dostałem bez problemu. A generalnie , to w rozmowie telefonicznej stosowałbym metodę zdartej płyty - powoływanie się na ustawę o ochronie zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=4][COLOR=red]To jest treść całkowita regulaminu, który został mi przesłany przez panią Bożenę Kaszubę na maila. Sami oceńcie, co jest realne.[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=4][COLOR=black]" [/COLOR][/SIZE]
[LEFT][SIZE=4][COLOR=black][B][COLOR=#000000][FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]REGULAMIN GRUPY INTERWENCYJNEJ „PRZYJACIELE DLA ZWIERZĄT”[/SIZE][/FONT][/COLOR][/B][/COLOR][/SIZE][SIZE=4][COLOR=black]
[B][COLOR=#000000][FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]§ 1[/SIZE][/FONT][/COLOR][/B][/LEFT]

[LEFT][SIZE=2][FONT=Verdana, sans-serif][COLOR=#000000]1. Katowicka Grupa Interwencyjna „Przyjaciele dla Zwierząt” stanowi Zarząd oraz Rada Fundacji „Przyjaciele dla Zwierząt” w Katowicach, inspektorzy, kandydaci na inspektorów oraz wolontariusze. Interwencje przeprowadzane być mogą jedynie przez członków Fundacji( Zarząd oraz Inspektorów), którzy ukończyli z wynikiem pozytywnym stosowne szkolenie. [/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=Verdana, sans-serif][COLOR=#000000]2. Głównym celem Grupy Interwencyjnej „Przyjaciele dla Zwierząt” jest ochrona wszystkich zwierząt zgodnie z przepisami ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o ochronie zwierząt. [/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=Verdana, sans-serif][COLOR=#000000]3. Schemat organizacyjny Grupy Interwencyjnej „Przyjaciele dla Zwierząt”: [/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=Verdana, sans-serif][COLOR=#000000]1) Zarząd Fundacji w składzie: Prezes, 2 członków Zarządu, 2 członków Rady; Wyznaczczeni przez Prezesa 2 Wiceprezesów sprawuje nadzór nad interwencjami i kieruje działalnością inspektorów – zwani dalej Wiceprezesami ds. interwencji, którzy to działają razem lub z osobna . [/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=Verdana, sans-serif][COLOR=#000000]2) Inspektor ds. przeciwdziałania okrucieństu wobec zwierząt –wolontariusz, pozytywnie oceniony przez Zarząd, który przeprowadza interwencje. Po pozytywnej opinii jednego z Wiceprezesów ds. interwencji lub prezesa- inspektor może zostać awansowany przez Zarząd w drodze uchwały do stopnia starszego inspektora, który ma prawo kierować pozostałymi inspektorami.[/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=Verdana, sans-serif][COLOR=#000000]3) Kandydat na inspektora – osoba, która uczestniczy w interwencjach wspólnie z inspektorami, którzy po upływie 3 miesięcy wydają opinię o przydatności kandydata.[/COLOR][/FONT][/SIZE]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]4)Wolontariusz Grupy Interwencyjnej- osoba, która może brać udział w interwencji wraz z członkiem Zarządu lub Inspektorem ds. przeciwdziałania okrucieństwu wobec zwierząt.[/SIZE][/FONT][/COLOR]
[B][COLOR=#000000][FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]§ 2[/SIZE][/FONT][/COLOR][/B][/LEFT]

[LEFT][SIZE=2][FONT=Verdana, sans-serif][COLOR=#000000]Inspektorzy Grupy Interwencyjnej „Przyjaciele dla Zwierząt” we wszystkich swych działaniach są obowiązani postępować zgodnie ze statutem. Do ich uprawnień należy w szczególności: [/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=Verdana, sans-serif][COLOR=#000000]1. [/COLOR][/FONT][/SIZE][FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]Podejmowanie wszelkich interwencji i kontroli dotyczących dobrostanu zwierząt, do których upoważnia obowiązujące prawo. [/SIZE][/FONT]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]2.Współpraca z[/SIZE][/FONT][/COLOR][FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2] Policją, Strażą Miejską oraz Inspektoratem Transportu Drogowego [/SIZE][/FONT][COLOR=#000000][FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]w celu ujawniania wykroczeń i przestępstw przeciwko zwierzętom w oparciu o przepisy ustawy o ochronie zwierząt, [/SIZE][/FONT][/COLOR]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]3.Współdziałanie z Państwową Inspekcją Weterynaryjną w zakresie kontroli dobrostanu zwierząt i przestrzegania przepisów i rozporządzeń ustawy o ochronie zwierząt.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]4.Kontrolę dobrostanu zwierząt w schroniskach, ubojniach, hodowlach, handlu i transporcie.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]5.Opiniowanie i nadzorowanie akcji wyłapywania zwierząt.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]6.Współpracę ze środkami masowego przekazu w nagłaśnianiu najważniejszych tematów związanych z realizacją przepisów ustawy o ochronie zwierząt przez Inspektorat Grupy Interwencyjnej.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]7.Występowanie z inicjatywami w zakresie wydawania przepisów dotyczących praw zwierząt oraz współuczestniczenie w tworzeniu aktów prawnych z tym związanych.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]8. Prowadzenie działań zmierzających do zmniejszenia populacji bezdomnych zwierząt.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]9.Podejmowanie działań profilaktycznych w zakresie ochrony zwierząt.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]10. Prowadzenie działalności propagandowej i wydawniczej w zakresie ochrony zwierząt.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]11. Prowadzenie szerokiej działalności edukacyjnej w zakresie ochrony zwierząt.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]12. Współpraca z instytucjami oświatowo-wychowawczymi w zakresie wychowania dzieci i młodzieży w duchu humanitarnego stosunku do zwierząt.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]13. Propagowanie i organizowanie szkoleń dla Inspektorów Grupy Interwencyjnej.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]14. Współpraca z krajowymi, zagranicznymi i międzynarodowymi instytucjami oraz organizacjami zajmującymi się ochroną zwierząt.[/SIZE][/FONT][/LEFT]

[LEFT][SIZE=2][FONT=Verdana, sans-serif][COLOR=#000000]15. Aktywne uczestnictwo w postępowaniu przygotowawczym prowadzonym przez Policję bądź Prokuraturę i następnie występowanie przed sądem jako oskarżyciel posiłkowy w sprawie poszkodowanego zwierzęcia, [/COLOR][/FONT][/SIZE][/LEFT]



[LEFT][COLOR=#000000][FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]16. Wystąpienie z wnioskiem do wójta (burmistrza, prezydenta miasta) właściwego ze względu na miejsce pobytu zwierzęcia o czasowe odebranie zwierzęcia w sytuacji stwierdzenie, że zwierze jest zaniedbane lub okrutnie traktowane, [/SIZE][/FONT][/COLOR]
[SIZE=2][FONT=Verdana, sans-serif][COLOR=#000000]17.Skierowanie wniosku do lekarza weterynarii o uśpienie zwierzęcia w celu zakończenia jego cierpień. [/COLOR][/FONT][/SIZE]
[COLOR=#000000]18.[/COLOR] [FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]Współpraca z krajowymi i zagranicznymi organizacjami, których statutowym celem jest ochrona zwierząt w zakresie realizacji zadań inspektorskich.[/SIZE][/FONT]
[B][COLOR=#000000][FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]§ 3[/SIZE][/FONT][/COLOR][/B][/LEFT]

[LEFT][SIZE=2][FONT=Verdana, sans-serif][COLOR=#000000]1. Przydzielaniem zadań dla poszczególnych członków Fundacji zajmuje się Zarząd, Starszy Inspektor lub osoba wyznaczona przez Zarząd. [/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=Verdana, sans-serif][COLOR=#000000]2. Przydzielaniem interwencji zajmuje się jeden z Wiceprezesów, Starszy Inspektor lub Prezes Fundacji, w momencie takowej niemożności funkcję tą pełnił będzie inspektor dyżurny – osoba pełniąca dyżur przy telefonie interwencyjnym. W przypadku spraw trudnych , inspektor dyżurny ma obowiązek konsultacji z jednym z Wiceprezesów lub Prezesem. [/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=Verdana, sans-serif][COLOR=#000000]3. W interwencji uczestniczy co najmniej jeden inspektor wraz z wolontariuszem lub Członkiem Zarządu, zawsze w stroju służbowym z identyfikatorem bądź legitymacją członkowską.[/COLOR][/FONT][/SIZE]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]4. W wyjątkowych sytuacjach interwencję może przeprowadzić samodzielnie członek Zarządu, bądź Starszy Inspektor. [/SIZE][/FONT][/COLOR]
[SIZE=2][FONT=Verdana, sans-serif][COLOR=#000000]5. Kontrolę zaleceń poinspekcyjnych inspektorzy mogą przeprowadzać samodzielnie. [/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=Verdana, sans-serif][COLOR=#000000]6. Inspektorzy podczas interwencji działają zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności na podstawie ustawy o ochronie zwierząt. [/COLOR][/FONT][/SIZE]
[B][COLOR=#000000][FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]§ 4[/SIZE][/FONT][/COLOR][/B][/LEFT]

[LEFT][SIZE=2][FONT=Verdana, sans-serif][COLOR=#000000]1. Klasyfikacja spraw interwencyjnych pod względem sposobu zakończenia interwencji: [/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=Verdana, sans-serif][COLOR=#000000]1) ustne pouczenie, po którym następuje kontrola wykonania zaleceń inspektorów, [/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=Verdana, sans-serif][COLOR=#000000]2) upomnienie pisemne w razie niewykonania w/w zaleceń inspektorów, [/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=Verdana, sans-serif][COLOR=#000000]3) skierowanie wniosku do wójta (burmistrza, prezydenta miasta) właściwego ze względu na miejsce pobytu zwierzęcia o czasowe odebranie zwierzęcia, [/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=Verdana, sans-serif][COLOR=#000000]4) odebranie zwierzęcia i niezwłoczne zawiadomienie właściwego wójta (burmistrza, prezydenta miasta) celem podjęcia decyzji o odebraniu zwierzęcia, [/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=Verdana, sans-serif][COLOR=#000000]5) skierowanie wniosku o wszczęcie postępowania karnego do Policji lub Prokuratury, [/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=Verdana, sans-serif][COLOR=#000000]6) inne. [/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=Verdana, sans-serif][COLOR=#000000]2. Grupy Interwencyjnej „Przyjaciele dla Zwierząt” prowadzi i gromadzi dokumentację spraw interwencyjnych zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Szczegółowe zasady przeprowadzania interwencji i ich dokumentacji określa regulamin interwencji. [/COLOR][/FONT][/SIZE]
[B][COLOR=#000000][FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]§ 5[/SIZE][/FONT][/COLOR][/B][/LEFT]

[LEFT][SIZE=2][FONT=Verdana, sans-serif][COLOR=#000000]Rekrutacja nowych członków Grupy Interwencyjnej „Przyjaciele dla Zwierząt” odbywa się w zależności od aktualnych potrzeb na podstawie uchwały Zarządu. [/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=Verdana, sans-serif][COLOR=#000000]Ogłoszenia o rekrutacji są zamieszczane w lokalnych środkach masowego przekazu, internecie. [/COLOR][/FONT][/SIZE]
[B][COLOR=#000000][FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]§[/SIZE][/FONT][/COLOR][/B][COLOR=#000000][FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2][B]6[/B][/SIZE][/FONT][/COLOR]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]Na inspektora Grupy Interwencyjnej „PdZ” może być powołana osoba, która spełnia następujące warunki:[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]a) posiada pełne prawa cywilne i obywatelskie, [/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]b) jest wolontariuszem „PdZ”,[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]d) posiada dobry stan zdrowia potwierdzony zaświadczeniem lekarskim,[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]e) nie była karana za przestępstwa pospolite, [/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]f) ukończyła szkolenie inspektorskie,[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]g) złożyła egzamin przed właściwą komisją na inspektora „PdZ”[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]Zarząd Fundacji PdZ może odwołać inspektora jednostki organizacyjnej.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]Inspektor może złożyć rezygnację z pełnionej funkcji do Zarządu Fundacji[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]Osoba działająca lub będąca członkiem innej organizacji, działającej na rzecz zwierząt, może być członkiem Grupy Interwencyjnej „Przyjaciele dla Zwierząt”.[/SIZE][/FONT][/LEFT]



[/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[LEFT][B][COLOR=#000000][FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]§[/SIZE][/FONT][/COLOR][/B][COLOR=#000000][FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2][B]7[/B][/SIZE][/FONT][/COLOR]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]1.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]Inspektor jest zobowiązany do podejmowania działań określonych w Regulaminie [/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]bezzwłocznie kierując się zasadą bezstronności obiektywizmu i poszanowania[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]prawa.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]2. Inspektor przy wykonywaniu swoich czynności służbowych jest osobą niezależną, [/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]kierująca się tylko zasadami prawnymi, statutowymi i regulaminowymi oraz[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]wytycznymi przełożonego.[/SIZE][/FONT]
3. Dokumentację działania Inspektorów Fundacji opracuje w specjalnym rozporządzeniu Zarząd Fundacji, Starszy Inspektor lub członek Grupy Interwencyjnej wyznaczony przez Zarząd..
[B][COLOR=#000000][FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]§[/SIZE][/FONT][/COLOR][/B][COLOR=#000000][FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2][B]8[/B][/SIZE][/FONT][/COLOR][/LEFT]



[LEFT][FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]Na podstawie Regulaminu Grupy Interwencyjnej „PdZ”ustanawia się[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]następujące zasady podejmowania interwencji oraz sprawozdawczości [/SIZE][/FONT][COLOR=#000000][FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]dla[/SIZE][/FONT][/COLOR][FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2] Inspektorów PdZ[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]INTERWENCJE [/SIZE][/FONT][/LEFT]


[RIGHT][FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]Page 9[/SIZE][/FONT][/RIGHT]


[LEFT][FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]1. Zgłoszone przypadki są ewidencjonowane wyłącznie na kartach interwencji.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]2. Karty interwencji są wpinane do odpowiednich segregatorów które gromadzone są[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]rocznikami. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]3. Zgłoszona sprawa winna być rozpatrzona bezzwłocznie i zakwalifikowana do [/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]dalszego postępowania.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]4. Na wszelkie skargi zgłoszone na piśmie należy odpowiedzieć do 14 dni.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]5. Należy poinformować każdą osobę która zgłosiła sprawę o sposobie załatwienia[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]interwencji. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]6. Sprawa zamknięta może być wznowiona o ile zajdą nowe okoliczności lub na [/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]wniosek Wiceprezesa, Starszego Inspektora lub Prezesa. Należy zaznaczyć na karcie interwencji poprzedni [/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]numer tej interwencji. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]7. Inspektor nie ma prawa ujawniać źródła informacji o sprawie.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]8.Wiceprezes przydziela interwencje pozostałym Inspektorom a o ile nie jest [/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]obecny Inspektorzy pobierają interwencję według gradacji[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]ważności [/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]9. Zgłoszenie anonimowe jest rozpatrywane w sprawach przestępstw określonych w [/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]art. 6 ust. 2 ustawy o ochronie zwierząt.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]10. Upomnienie może być wysłane bez podjęcia wizji lokalnej wyłącznie w przypadkach[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]absolutnego braku możliwości zebrania materiału dowodowego w sprawie. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]11. Uczestniczenie w spawach karnych które prowadzi Inspektor w sądzie jest[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]Obowiązkowe.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]12. Inspektor ma obowiązek zakończyć sprawę którą podjął[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]13. W każdej interwencji dobro zwierzęcia musi być priorytetowe!!![/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]14. Interwencje załatwiane przez telefon muszą być także ewidencjonowane[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]15. Decyzje w sprawie podjętej przez Inspektora są ostateczne poza [/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]wnioskami lub decyzją Prezesa lub Wiceprezesa.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]16. Interwencja nie rozpatrzona nie może zostać umorzona. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]17. W przypadku bezpośredniego zagrożenia życia zwierzęcia inspektor [/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]może zastosować szczególne środki działania.[/SIZE][/FONT]
[B][COLOR=#000000][FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]§[/SIZE][/FONT][/COLOR][/B][COLOR=#000000][FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2][B]9[/B][/SIZE][/FONT][/COLOR]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]Wolontariusz- Członek Grupy Interwencyjnej „Przyjaciele dla Zwierząt’ ma prawo:[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]1. Korzystania z urządzeń i pomocy organizacyjnej Fundacji ,[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]2. Zgłaszania postulatów i wniosków dotyczących działalności Fundacji,[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]3. Zachowania stażu członkowskiego w przypadku zmiany miejsca zamieszkania,[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]4. Noszenia odznaki organizacyjnej,[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]5. Reprezentowania i występowania na zewnątrz w ramach pełnomocnictw udzielonych przez Zarząd Fundacji[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]6. Otrzymania odznaki honorowej, dyplomów uznania, wyróżnień i nagród.[/SIZE][/FONT][/LEFT]

[LEFT][FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]Wolontariusz-Członek Grupy Interwencyjnej „Przyjaciele dla Zwierząt’ jest zobowiązany do: [/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]1. Przestrzegania postanowień statutu, regulaminów i uchwał władz Fundacji,[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]2. Aktywnego uczestnictwa w realizacji celów Fundacji, [/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]3. Regularnego opłacania składki członkowskiej. [/SIZE][/FONT]
[B][COLOR=#000000][FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]§ 11[/SIZE][/FONT][/COLOR][/B][/LEFT]

[LEFT][SIZE=2][FONT=Verdana, sans-serif][COLOR=#000000]1. Strój służbowy inspektora Grupy Interwencyjnej „Przyjaciele dla Zwierząt” stanowi: mundur oraz czarne buty. [/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=Verdana, sans-serif][COLOR=#000000]2. Inspektor w czasie interwencji posiada przy sobie identyfikator inspektora a w przypadku kandydata na inspektora legitymację członkowską, które ma obowiązek okazać na żądanie. [/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=Verdana, sans-serif][COLOR=#000000]3. Identyfikator inspektora opatrzony jest logo fundacji, numerem inspektora oraz jego zdjęciem. [/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=Verdana, sans-serif][COLOR=#000000]4. Legitymacja członkowska jest wydawana wg ustalonego wzoru i zawiera dane członka stowarzyszenia, jego funkcję, numer identyfikacyjny oraz zdjęcie. [/COLOR][COLOR=red][B]"[/B][/COLOR][/FONT][/SIZE][/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

Moje zdanie jest takie, że chćby ktoś zotał nazwany przez Grupę [B][U]nadinpektorem wszystkich nadinspektorów[/U][/B],[B] to będzie mógł zrobić tylko tyle , ile każdy obywatel! Grupa natomiast powinna powstać[/B], tylko z głową i [B]bez mydlenia oczu![/B] Bo grupa, to grupa - przyjmuje telefony, interweniuje, ale nic poza zbieraniem dowodów, składaniem zeznań i powiadamianiem służb zrobić nie może!

[COLOR=red][B]A panią Bożenę Kaszubę zapraszam do dialogu na tym forum, tymbardziej, że jest to winna wszystkim, którzy chcieli coś dobrego zrobić! Proszę się do powyższych postów odnieść. Wszyscy na to czekają![/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

hmm... czytam na bieżąco wszystkie informacje, długo się nad tym zastanawiałam i tylko dodam, że jeśli chodzi o zawiadamianie straży miejskiej o przypadkach zaniedbywania zwierząt i znęcania się nad nimi itp. itd. to nie wiem jak to jest rozwiązywane w Waszych miastach, ale w Zabrzu jest tak, że ktoś dzwoni w takiej sprawie do SM, po czym SM dzwoni do nas, do schroniska i my musimy jechać, a nie zawsze jest to coś czym możemy się zająć- nie raz i nie dwa bywało tak, że na interwencję jechały 2 dziewczyny i musiały stamtąd praktycznie uciekać (nie muszę chyba dodawać że oczywiście bez psa?), więc jeśli grupa ta nie będzie mogła sama jeździć na interwencje (i jeśli nie będzie to rozwiązane w jakiś sensowny sposób tzn. będą robione jakąś większą grupą) i nie będzie gdzie tych zwierząt umieścić nie licząc schronisk to jej powstanie chyba nie ma sensu... bo odbierać zwierzęta i umieszczać je w schronisku może TOZ i OTOZ- niepotrzebna jest trzecia taka sama organizacja... jeśli ona nie wprowadzi nic nowego to to chyba nie ma sensu...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sara_rokitnica']hmm... czytam na bieżąco wszystkie informacje, długo się nad tym zastanawiałam i tylko dodam, że jeśli chodzi o zawiadamianie straży miejskiej o przypadkach zaniedbywania zwierząt i znęcania się nad nimi itp. itd. to nie wiem jak to jest rozwiązywane w Waszych miastach, ale w Zabrzu jest tak, że ktoś dzwoni w takiej sprawie do SM, po czym SM dzwoni do nas, do schroniska i my musimy jechać, a nie zawsze jest to coś czym możemy się zająć- nie raz i nie dwa bywało tak, że na interwencję jechały 2 dziewczyny i musiały stamtąd praktycznie uciekać (nie muszę chyba dodawać że oczywiście bez psa?), więc jeśli grupa ta nie będzie mogła sama jeździć na interwencje (i jeśli nie będzie to rozwiązane w jakiś sensowny sposób tzn. będą robione jakąś większą grupą) i nie będzie gdzie tych zwierząt umieścić nie licząc schronisk to jej powstanie chyba nie ma sensu... bo odbierać zwierzęta i umieszczać je w schronisku może TOZ i OTOZ- niepotrzebna jest trzecia taka sama organizacja... jeśli ona nie wprowadzi nic nowego to to chyba nie ma sensu...[/quote]

Jestem głęboko przekonany, że jakaś grupa musi powstać. Jest potrzebna obok innych. Ludzie sami nie podejmują interwencji - nic nie robią. Ale gdy będą znać numer telefonu do grupy (grupy b. odważnych ludzi), to prędzej zawiadomią. Myślę, że w Katowicach jest ze strażą lepiej, niż w innych miastach. Nadto, jeśli funkcjonariusz nie podejmie interwencjii, można pisać skargi. Jest jeden sposób na wygraną - upór. Trzeba pisać wszędzie, wielokrotnie, zbierać odpowiedzi. Krótko mówiąc: jak coś jest nie halo, to pisać, pisać pisać i pisać. Każdy dobry adwokat karnista to wie - pisać uzasadnienione wnioski cały czas - zawsze jest ktoś nad kimś. Ale... to tylko moje zdanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='krzysiekstaniek']Jestem głęboko przekonany, że jakaś grupa musi powstać. Jest potrzebna obok innych. Ludzie sami nie podejmują interwencji - nic nie robią. Ale gdy będą znać numer telefonu do grupy (grupy b. odważnych ludzi), to prędzej zawiadomią. Myślę, że w Katowicach jest ze strażą lepiej, niż w innych miastach. Nadto, jeśli funkcjonariusz nie podejmie interwencjii, można pisać skargi. Jest jeden sposób na wygraną - upór. Trzeba pisać wszędzie, wielokrotnie, zbierać odpowiedzi. Krótko mówiąc: jak coś jest nie halo, to pisać, pisać pisać i pisać. Każdy dobry adwokat karnista to wie - pisać uzasadnienione wnioski cały czas - zawsze jest ktoś nad kimś. Ale... to tylko moje zdanie.[/quote]



całkowicie się zgadzam!
grupa musi powstać, ale musi być to naprawde ekipa pomagajaca i ratujaca w 100%


ja osobiscie daleko szukac nie muszę... chodzi mi o zaniedbywanie zwierząt... mam takich ludzi "po sąsiedzku":-(
reakcja na zwrócenie uwagi była, i ciagle jest:mad: agresywna.
[CENTER]:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:



[B]dlatego naprawde BARDZO zależy MI,
by jakaś Grupa została utworzona,
ale niech jest to [/B][SIZE=4][COLOR=Red][B]
GRUPA RATUJACA i POMAGAJĄCA-
BEZINTERESOWNIE![/B][/COLOR][/SIZE]

:roll:
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Pani Bożeno,
apeluję o odniesienie się do postów jeszcze przed spotkaniem. Jeśli nie ustosunkuje się Pani do tych [U]wszystkich[/U] zarzutów, zostanie Pani uznana (przynajmniej przez moją osobę, a sądzę, że i przez wszystkich) za manipulatorkę, która [U]próbuje wyssać i wyłudzić pieniądze składkowe, oraz wszelkie dobre intencje z młodych, pełnych zapału ludzi, którzy są gotowi na wiele wyrzeczeń dla ochrony zwierząt.[/U] Spotkanie [U]rzekomo[/U] ma być w środę o 18-tej w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Zatem jeśli serio zależy Pani na tej grupie - jak dotychczas Pani zapewniała -, na pomocy dla zwierząt, to ustosunkuje się Pani i obroni, poprzez wyczerpującą argumentację do końca wtorku do godziny 23,59.
Krzysztof Staniek
Wszyscy na to czekamy!

Link to comment
Share on other sites

osoby chetnie moga spotkac sie w innym czasie, w innym msc-
i efekt końcowy może byc bardziej owocny niż ten- przewidywany na środe.......


Dokładnie! Po co nam ktoś, kto już dzisiaj powinien był wyjaśnić sprawę, ale tchórzliwie unika dyskursu. Wszystko jest kwestią spotkania grupy ludzi, którym nikt nie zabroni działać społecznie z rejestracją, albo i bez niej też. Bo takie działania jakie proponuje Fundacja "Przyjaciele dla Zwierząt", to może robić każdy człowiek. [B]Ta fundacja jest dla poważnych ludzi jak piąte koło u wozu.[/B] Zresztą czytałaś regulamin - [U]czysta struktura hierarchiczna: prezesi, inspektorzy, wolontariusze - lepsi i gorsi. Ci, którzy zasługują na "awans" (konformiści) i ci, którzy nie, bo się z czymś nie zgadzają.[/U]
Oczywiście, że można to zarejestrować, ale na boga - nie tak! Składać też się można, ale po co zawsze? Tylko wtedy, kiedy trzeba np. wydrukować plakaty, itp. A maltretowane zwierzęta, po kilku interwencjach i tak zostaną przez inspektora odebrane. Po co nam ci śmieszni ludzie, co chcą rządzić i zbierać żniwa za nasz trud? [B]Myślę, że oni szukają pieniędzy, bo fundacja im zdycha - brak wolontariatu. Są z Zabrza, a wędkują w Katowicach. Mają kryzys! I to jest prawdziwy powód inicjatywy pt. "Grupa Interwencyjna Katowice. Dokładnie tak!

Link to comment
Share on other sites

A ja jestem całym sercem za Bożenką! Przekonałam się na własnej skórze, że można na niej polegać. Spotkanie jest po to, żeby wszystko sobie wyjaśnić, ale głównie chodzi tu o GRUPĘ a nie osobiste porachunki z pewnymi osobami. Tak więc czytac mi się nie chce Pana, Panie krzysiekstaniek prowokujących wypowiedzi (które zresztą pojawiają się prędzej czy później na każdym forum, w którym Pan bierze udział). Na szczęście środa i spotkanie już jutro - potem sądze, że wiele się wyjaśni, mam nadzieję, że Grupa powstanie.

Link to comment
Share on other sites

tak cichutko siedziałam z nadzieją, że jednak Pani Bożena się odezwie. Poda agrumenty, które zwalą nas z nóg i okaże się, że grupa to rewelacyjny pomysł............ a tu cisza.
W każdym bądź razie nie przeczytałam całego regulaminu tylko początek i już mnie ruszyło:
prezes
zarzad
wiceprezesi
zastepcy zarządu....................... cała biurokracja do której potem i tak człowiek nie będzie się mógł dopchać, bo to zarząd..........:angryy: to już mi się nie podoba.
I dlaczego zarząd ma decydować czy ktoś awansuje, na jakiej podstawie będzie to rozpatrywane, kto nas przeszkoli, kto zapłaci za szkolenie, mundury, materiały biurowe, ZA UTRZYMANIE ZARZĄDU, PREZESA i całej reszty - bo jak za to mają płacić członkowie to nie wyobrażam sobie sumy składki.
Poza tym działanie na zasadzie zbierania dowodów, robienie zdjęć i zgłaszania do straży to robi teraz mnóstwo ludzi, którzy chcą pomóc zwierzakom - więc w temacie nic się nie zmienia.
A to, że w grupie będą b. odważni ludzie nie rozwiąże problemu. Bo odważna to ja mogę być, ale bez wsparcia straży i policji to mogę tylko pokrzyczeć przed lusterm - nic poza tym....................

Link to comment
Share on other sites

nic nie pisałam, obserwowałam tylko rozwój wydarzeń
tym razem jednak przesadziłeś pan, panie Krzysztofie
skąd wiesz , czemu Bożena nie pisze na forum,
może nie ma dostępu do neta ( na przykład)
nie mam zamiaru bronić ani jej ani całej fundacji, ale jedno wiem
poznałam cię i mam na twój temat wyrobione zdanie
opinię na DG wyrabiasz sobie sam przez to co piszesz
a pamiętaj ,że ta opinia idzie za tobą
nazywanie Fundacji " wyłudzaczem pieniędzy", jej członków " manipulatorami" nie jest według mnie w porządku, skoro nie znasz tych ludzi , a kontaktujesz się z nimi tylko przez internet
dla mnie to chore i nie mów mi że ty wiesz co robisz i co mówisz
Jako inspektor OTOZ będziesz mógł przeprowadzać interwencje to do czego i potrzebna grupa- do asekuracji, czy może do odwalenia "brudnej roboty"
twoje wypowiedzi brzmią bardzo sensownie, ale dla mnie we wszystkim co piszesz pobrzmiewa nutka agresji
zaznaczam
NIE JESTEM CZŁONKIEM FUNDACJI TEJ, ANI ŻADNEJ INNEJ
mój post nie jest po to by bronić jednych, czy napadać na innych ale jest wynikiem niesmaku po postach p. Krzysztofa, a nie jest to pierwszy wątek na którym czytam jego dość agresywne wypowiedzi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...