Jump to content
Dogomania

Przytulisko Czermin. Malutka babinka na granicy życia i śmierci-pod opieka w PsiArek. A teraz ma nowy DOM pod Puławami <3 O KUBUSIU od strony 12.


Recommended Posts

rozliczenie:

  • Tianku 30 zł
  • jankamałpa 100 zł
  •  Nesiowata 20 zł   +   20 zł
  •  limonka 100 zł
  • kiyoshi- 50 zł

To jest stan na dziś (z tymi wczorajszymi powtórzonymi) czyli: 320 zł- 137 zł karma kupiona JoseraFamily = 183 zł tyle na plusie :) DZIĘKI KOCHANE :)

 

 

edit: nie wiem tylko czy ta podwójna wpłata Nesiowatej nie powinna być czasem na inny watek?? ta druga 20tka Danusiu?

Link to comment
Share on other sites

Przyszło jeszcze 30 zł od mdk8 więc stan konta obecnie to:

213 zl

Wczoraj doszło 15 kg Josera :) dzisiaj Ola obiecała zrobić zdjęcie.

Wstępnie mamy już domy dla 4 szczeniakow. 

A dziś wieczorem odwiedzi mnie Kubuś z Ewą to zobaczę jak łapka. Spróbuję coś dla Was naszykowac - zdjęcia lub filmik. 

Na bazarku na fb jest już prawie 1000 zł że sprzedaży Waszych fantow :)))))) 

Link to comment
Share on other sites

Kubuś był u mnie dziś i spędziliśmy godzinę ponad razem :))) kochany piesek tak się do mnie tulil, tak opowiadał :)

Łapka jest dziwna na żywo... Chodzi na niej ale jak też czasem ja unosi... Jest ona też jakby taka chudsza. Generalnie tak jakby te kawałki płytki czy gwoździ były wyczuwalne przez skórę.. Tak dziwnie, nie wiem po prostu może to normalne. Tak czy inaczej Ewą pojedzie na kolejną kontrolę do Wasiatycza to zobaczymy. 

Mam zdjęcia ale Kubuś nie chciał pozować ani na tle róż, ani na tle łąki kwietnej czy innej jakiejś ładnej scenerii... No więc jest co jest :) 

 

193975438_2907351089521807_7157401835811149271_n.jpg

194085526_1175737086268198_8285204336653058316_n.jpg

194916810_338029024502356_7856190226057262974_n.jpg

196332434_336464554697898_7559260076447679728_n.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, limonka80 napisał:

Cudny jest ten nasz Kubunio.....

Normalnie łamacz serc z tym spojrzeniem....

Mam nadzieję że jednak z łapką wszystko jest w porządku, że jest chudsza, bo ją oszczędzał, ale przy ,,normalnym użytkowaniu "" wróci do normy :-)) 

Tak. Jest bardzo kochany :) 

 

Chciałam Wam napisać że na bazarku już jest ok 1300 zł. Więc mniej więcej połowa tego co potrzebuje

We wtorek zabieram Atme z przytuliska do weta okulisty. 

3 tygodnie biedna czeka na pomoc. Ewa od Kubusia pomoże mi ją przetransportować. 

Poza tym w przytulisku nadal czeka Czokus i terierkowara Pedro.... 

 

Limonko.. Ściskam i nie przestaje myśleć o Was. Dzekusiu-zdrowiej

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.06.2021 o 08:12, kiyoshi napisał:

Chciałam Wam napisać że na bazarku już jest ok 1300 zł. Więc mniej więcej połowa tego co potrzebuje

Super wieści !!!  Wiedziałam że się uda :-))

Dnia 18.06.2021 o 08:12, kiyoshi napisał:

Limonko.. Ściskam i nie przestaje myśleć o Was. Dzekusiu-zdrowiej

Bardzo dziękuję za dobre słowa, wsparcie i rozmowy.

Dżekunio powoli nas opuszcza i muszę się z tym zacząc godzić, ale na razie - wciąż walczymy.  

Link to comment
Share on other sites

Maluszki od Oli rosnął. Pisałam z nią dzis, nie chce wiecej karmy na razie. Cała rodzina kupuje maluchów. No więc te pieniązki z naszej zbiórki czekają- może się przydadzą dla nich póżniej. Jeszcze potrzymam :)

A małe takie:

 

czarna.jpg

czerwona2.jpg

fiolet.jpg

nieb.jpg

pomarańczowy2.jpg

rózowa 2.jpg

żółt.jpg

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kochani, dziękuje mdk8 za 30 zł dla szczeniaczków, mamy juz więc 243 zł na koncie. Zaraz coś kupie  dla małych bo pnie ma sensu trzymać :) DZiękuje <3

A tutaj można zobaczyć jakie sa słodkie. Pierwsze adopcje szykuje na kolejny wekend. Niestety zastój jest straszny i 4 psiaki nadal nie mają rezerwacji- dzwonia tyle debile z gospodarstwami i kojcami....o owczarka za darmo ...brrrr...

 

Link to comment
Share on other sites

48 minut temu, Poker napisał:

Wygląda na to , że patrząc na mamusię, szczeniaki wyrosną na duże psy. Przyszłe DS. muszą naprawdę być tego świadome.

dokładnie. Ona jest w typie owczarka ale mniejszego tzn. nie jak taki klasyczny tylko trochę drobniejszy, niższy, może ma te 30 do 35 kg wagi. Ojciec był prawdopodobnie białym kundelkiem. Wielkość dolcelowa psów moim zdaniem nie będzie więsza niż mamy, ale dziś wieczorem będe je widziec na zywo to powiem więcej.

Każda rodzina czytała w ogłoszeniu a nawet w tytule, że psy wyrosną na większe, każdemu tez o tym mówiłyśmy. Jednak też staramy się by ludzie nie podchodzili że to sa OWCZARKI bo to nie będą owczarki tylko psy mniej/bardziej/ (lub wcale) w typie ;)

Ta rodzina z Wrocławia Poker gdzie pójdziesz (DZIĘKUJE CI JESZCZE RAZ) stara się o jedną z tych biaych suniek- prawie ideantyczną jak ta co pierwsza podchodzi do kamery. Ta ich sunia jest spokojna, raczej bez tendencji do dominacji.

Oni teraz mieszkają w bloku ale docelowo w domu z ogrodem, no ale też- psa nie zgadzamy sie wydawać do warunków zewnętrznych.

Cięzka sprawa......

 

Link to comment
Share on other sites

Jutro kończy się bazarek dla Kubusia. Na chwile obecną mam 2800 zł ale sporo fantów juz nie zdąże wystawić, więc za miesiąc dorobie jeszcze jeden krótki bazarek :)

 

Wczoraj byłam u szczeniaków Oli. Sa naprawde urocze i bardzo drobniutkie. Nie wydaje mi się, by wyrosły aż tak duże jak mama, zwłaszcza suczki są malutkie. Samce trochę lepiej zbudowane, największy ten cały biały z czarnym uchem. Dziś zadzwoniła kolejna bardzo fajna rodzina i zaadoptują pieska z granatową obrożą, więc brakuje 3 domów. W piątek pierwsze szczepienia, a za tydzień w sobote pierwsze adopcje....Martwi mnie tylko jedna sunia, wyczułam jej takie dziwne guzki na brzuchu...wet oczywiście tego nie zauwazył bo i po co oglądac psy przy odrobaczeniu....w piątek Ola pokaże. aha- póki co działamy tak by gmina za szczepienia zapłaciła.

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, limonka80 napisał:

Szczeniaki śliczne, ale mama jaka ładna - i te prześliczne uchole :-))

dzisiaj doszła karma :)

odebrałam też kilka telefonów o szczeniaki...już wysiadam...dzwonią bez przerwy, gadam, przesyłam ankiety, myśle....brakuje mi sił. Dopiero dwie wizyty PA umówione...dwa domy nie będą sprawdzane, bo na moje wyczucie nie ma się czego czepić. Jeszcze 6 do sprawdzenia....jejku....już czekam końca :(

Za chwile koniec bazarku :) już jest ponad 3000 zł jeśli wszyscy wpłacą :)

Link to comment
Share on other sites

Kochane moje.

Ola niestety nie zrobiła zdjęcia karmy mokrej :(  zamówiłam 30 saszetek po 500 g DOliny Noteci...nie była generalnie zbyt zadowolona bo na saszetkach jest napis "dla psów dorosłych"...jakoś zupełnie o tym nie pomyślałam, daje DOline Noteci KAŻDYM psom bez względu na wiek....no w każdym razie więcej już nic nie kupuje bo za tydzień ruszają adopcje....

Zostało 113 zł z naszej zbiórki- piszcie ciotki na co je przeznaczyć, komu przelać? proponuje może jakiemuś innemu szczeniakowi z dogo w potrzebie?????

 

CO do Kubusia to właśnie rozliczam bazarek i z moich wyliczeń wynika że 3200 zł uzbierany :D juupi ! chciałam zrobić liste co od kogo poszło ale na chwile obecną nie dam rady :( wystawiłam ponad 200 fantów. Wczoraj cały dzień pakowałam a i tak jestem gdzieś w połowie....ale nic- wazne że cel praktycznie osiągnięty :D Ewa do mnie pisała chyba w piątek, że byli z Kubą na kontroli i łapka pooperacyjna jest NA PEWNO dobra. Wszystko jest ok. to co tam wyczuwany to naturalny etap gojenia/ rozpuszczania szwów i do pół roku od operacji tak będzie. Ale łapka jest ok i ----- uwaga--- jest w obecnej chwili LEPSZA niż ta druga nieoperowana. Wet powiedział Ewie żeby się naprawde streszczała i umawiała psiaka na druga operacje. Prosiłam ją po raz kolejny by umawiała termin na końcwóke sierpnia. 

 

W przytulisku mamy teraz 4 pieski. Nowego- Reksia- którego Pani oddała bo już nie miała siły sie nim zajmować...Wójt z nia rozmawiał i się zgodził, urzędnicy poparli...no więc Pani będzie odpoczywać....a psem kto się zajmie??? ano dwie takie głupie wolontariuszki co i czas mają i kase i w ogóle ..... (nie wiem czemu wójt nie może przyjśc się zajmowac psem właścicielskim którego przyjął...skoro osobiście chciał odciążyć zdrową, dorosłą, LENIWĄ babe)....Pies zagubiony skrajnie :(

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, kiyoshi napisał:

Zostało 113 zł z naszej zbiórki- piszcie ciotki na co je przeznaczyć, komu przelać? proponuje może jakiemuś innemu szczeniakowi z dogo w potrzebie?????

Masz jakiegoś psiaka na oku ? Bo jeśli o mnie chodzi to zdaję się na Twój wybór, tyle tych biedaków.....

 

3 godziny temu, kiyoshi napisał:

Ewa do mnie pisała chyba w piątek, że byli z Kubą na kontroli i łapka pooperacyjna jest NA PEWNO dobra. Wszystko jest ok.

Wiadomość dnia :-)) nie masz pojęcia jak bardzo się cieszę, Teraz jeszcze druga łapka i Kubuś będzie mógł biegać i życ bez bólu tak jak powienien młody pies.  To taka budująca wiadomość dla równowagi do mojego Dżekusia.....

Co do bazarku - też super wieści,  a martwiłaś się że taka ogromna kwota za operację, mówiłam że uzbieramy, jest nas tu na wątku trochę fanek  Kubusia, każda coś i się nazbierało :-)) 

Żal Reksia..... niektórzy ludzie są beznadziejni, pewnie kobieta sobie weźmie innego pieska..... 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Na brzuszki jednej z malutkich suniek zrobiły się takie guzki... 

Nie wiem już zupełnie co to jest. Nie chcę też żeby wet schronisko wy dotykał. Jutro Ola ma pojechać z nią do Pani Ani naszej wetki zaufane. Czy będę mogła z tych zbiorowych pieniędzy opłacić wizytę? 

Martwię się bo akurat na tą sunie czeka rodzina już prawie miesiąc... Nie wyobrażam sobie by teraz zachorowała.  W niedzielę ma jechać do adopcji. 

Zdjęcie poniżej. 

Szczepienia oplacila gmina :) 

received_893852834540526.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Ola była z sunia u weta, nasza kochana Pani Ania oczyściła te kulki i kazała smarowac maścią z antybiotykiem. To nic groźnego, jakiś taki stan zapalny.

Pani Ania- jak to ona- nic nie wzięla gdy usłyszała, że to bezdomniak...serce na dłoni <3

Link to comment
Share on other sites

Pomyślałam, że może 113 zł które tutaj zostały przekażemy jednak dla pieska z Ukrainy pod opieka Onaa?

Dziś zobaczyłam apel na facebooku że piesio potrzebuje doagnostyki....kosztownej...ja już tych pieniązków nie potrzebuje a chciałabym mieć czystą sytuacje finansową :). Zgadzacie się? chodzi o tego pieska.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.07.2021 o 19:39, kiyoshi napisał:

Pomyślałam, że może 113 zł które tutaj zostały przekażemy jednak dla pieska z Ukrainy pod opieka Onaa?

Dziś zobaczyłam apel na facebooku że piesio potrzebuje doagnostyki....kosztownej...ja już tych pieniązków nie potrzebuje a chciałabym mieć czystą sytuacje finansową :). Zgadzacie się? chodzi o tego pieska

 

NIkt nic nie napisał, że milczenie przyjmuje za zgode.

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, kiyoshi napisał:

NIkt nic nie napisał, że milczenie przyjmuje za zgode.

 

Dnia 4.07.2021 o 20:10, limonka80 napisał:

Masz jakiegoś psiaka na oku ? Bo jeśli o mnie chodzi to zdaję się na Twój wybór, tyle tych biedaków.....

 

Ja odpisałam :-))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...