Jump to content
Dogomania

Dwa latka stuknęły. Lilek zostaje z nami !


Recommended Posts

18 godzin temu, pyra napisał:

A co tu taka cisza?? Jak tam nasz Lilek? Stara się choć trochę?

Już wróciłam:)

Lilek się stara, nawet smaczki od gości bierze i nieśmiało podchodzi do głaskania kiedy Mała to robi. Ale nadal jest strachliwy, ma lepsze i gorsze dni. O smyczy wciąż nie ma mowy.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Korzystając ze zżętej kukurydzy chodzimy na dalekie spacery hen aż pod las. Lilek bardzo grzeczny, pilnuje się. Pierwszy wraca za furtkę. Robi postępy, ale w takim tempie, że będzie gotowy za kilka lat. Jest zazdrosny o kota, wiec częściej podchodzi do głaskania, ale na widok smyczy zwiewa. A przytrzymany za szelki wpada w panikę.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Faktycznie, bardzo fotogeniczny, no ale i Goście uzdolnieni 🙂

Pewnie te lilkowe strachy, są bardzo trwałe i te półtora roku(?) u Was, jeszcze go nie przekonało do całego ludzkiego gatunku...Ciekawa jestem, kiedy nasz Ninek pozbędzie się strachu poschroniskowego, który w nim się budzi w czasie snu.....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.10.2021 o 19:16, malagos napisał:

A co zrobił?..

Mieliśmy gości (syn z dziewczyną). Zna ich, bo byli tu niejednokrotnie. Dał im sie wczoraj i dziś pogłaskać, razem byliśmy na spacerach. Do tego Czetka, której się boi. Jego układ nerwowy tego nie wytrzymał. Bardzo chce, ale boi się wejść do domu. Wczoraj przez pół nocy ujadał pod domem, obudził całą psią populację we wsi. A ja nie mogąc zasnąć rozmyślałam jak go ukatrupić. W końcu zwabiłam go kocią karmą. Wszedł do kuchni, ale bał się wejść do sypialni, gdzie ma posłanko. Spędził pół nocy w kuchni razem z Czetką, której się boi, choć ta go już nie straszy. W dzień zachowywał się normalnie, wchodził, wychodził. I znów powtórka z rozrywki. Goście już wyjechali, a on ujada w ogrodzie. Sprawę utrudnia fakt, że jest zimno, a on wchodzi tylko wtedy, gdy wszystkie drzwi są otwarte.

On jest chory psychicznie. Jego zachowania są nielogiczne, a czas mu nie pomaga na co liczyłam.

Link to comment
Share on other sites

Mazowszanko, nie masz racji. Przemawia przez Ciebie zniechęcenie, wcale nie dziwne w takiej sytuacji. On w porównaniu z tym co było na początku, bardzo się zmienił, ale to może (odpukać), być granicą jego zmian, którą nieprędko przekroczy. Niestety i tak bywa ☹️. Trzymaj się, Kochana

Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.10.2021 o 20:31, agat21 napisał:

Małgoś, może niestety leki.. Dla niego to też jest bardzo trudne i męczące. O Was nie wspominam nawet..

ja też myślę że tu farmakologia powinna wejść. 

nasza Zulka też nie był normalnym psem, i nie dało sie jej zreformować. Więc choroby psychiczne u psów się też zdarzają 😞

 

Link to comment
Share on other sites

Sukces !  O 16.30 udało się go skłonić do wejścia do domu. Kocia karma czyni cuda 🙂

Za tydzień goście z psem. Muszę się jakoś przygotować farmakologicznie na tę traumę.

Wcześniej jakoś przeżywał gości. Nie aż tak. Myślę, że goście plus Czetka to za dużo jak na jego słabą psychikę.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mnie się wydaje, że Lilkowi ani Kalmvet, ani Stress out, nie pomogą, tak jak nie pomogła mu melatonina. Tu są potrzebne leki psychotropowe, na których "zwykły" wet, raczej się nie zna ☹️. Behawiorysta, nie będący wetem, też nie pomoże. 

Cały czas, sugeruję kontakt @ z dr Jolantą Łapińską 🙂

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.11.2021 o 16:25, konfirm31 napisał:

Mnie się wydaje, że Lilkowi ani Kalmvet, ani Stress out, nie pomogą, tak jak nie pomogła mu melatonina. Tu są potrzebne leki psychotropowe, na których "zwykły" wet, raczej się nie zna ☹️. Behawiorysta, nie będący wetem, też nie pomoże. 

Cały czas, sugeruję kontakt @ z dr Jolantą Łapińską 🙂

A można z nią mejlowo pogadać ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...