Jump to content
Dogomania

Pajda w DS w Warszawie:) Bixi za TM:( Reszka w DS we Wrocławiu:) Psia rodzina z opuszczonej stodoły :(:(:(


Recommended Posts

9 godzin temu, Poker napisał:

Wspaniałe wieści. Ekspresowa adopcja.Gratulacje.

Mam nadzieje , że sunia dostanie szelki , bo chyba teraz ma obrożę.

To chyba najbardziej ekspresowa adopcja jaką kiedykolwiek miałam ;) Pajda była u nas tylko 8 dni :)

Sunia ma szeleczki (w samej obroży bym nie puściła ;)), tylko na zdjęciach jakoś tak wyszło, że wygląda jak obroża. Cienkie tylne paseczki schowały się w sierści, Państwo kupili szelki tego typu: LINK.

9 godzin temu, agat21 napisał:

Cudownie! Jutro podpytam Gosię jak im minęła pierwsza noc :)

Super, dziękuję - będę czekać na wieści :)

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, malagos napisał:

Maryś, ale jakby ktoś chciał fajnego chłopaczka, to nasz Wirusek jest gotowy do adopcji...

Małgosiu będę miała Wiruska na uwadze, z tym, że Pajda nie była ogłaszana, dom „przyszedł” do niej sam, więc nie mam innych osób zainteresowanych jej adopcją. Ale będę pamiętać o waszym maluchu :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minut temu, agat21 napisał:

Pajda przespała noc spokojnie, nie było żadnych rewelacji. Ale jest jeszcze trochę zalękniona. Myślę, że bidulka nie ogarnia jeszcze tej kolejnej zmiany w życiu. Na pewno na spokojnie dojdzie do siebie. 

Agat, dziękuję za dobre wieści! :) Trudno się dziwić, że mała jest zdezorientowana, tyle zmian w krótkim czasie... Ale już jest dobrze a z każdą chwilą będzie coraz lepiej :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, Marysia R. napisał:

Kochani Pajda pojechała. Bidula była zdezorientowana, nie wiedziała co się dzieje aż mi się łzy zakręciły, że malutka po raz kolejny traci poczucie bezpieczeństwa i to co znała. Ale to już ostatni raz, teraz będzie już tylko lepiej. Będzie miała swój dom i kochającą rodzinę na zawsze :) Miłości na pewno jej nie zabraknie. Państwo obiecali dawać znać jak przebiega aklimatyzacja :) Bądź szczęśliwa moja śliczna, ruda dziewczynko :)

IMG_0927_Easy-Resize_com.jpg.8b1d80401d2ef3aa444ab9dd4c207554.jpg

IMG_0929_Easy-Resize_com.jpg.861cff309034afe381ea79e1d30b51bd.jpg

IMG_0930_Easy-Resize_com.jpg.a04d50fe8fbb1d82f4095147bcd5c696.jpg

IMG_0931_Easy-Resize_com.jpg.76a6a4f8e10df5b1537442f09707ae3c.jpg

Pojechała i niech będzie już na zawsze bardzo szczęśliwa:)!!!

Wczoraj rano napisałam Marysi, że trochę się denerwuję, ale waz z upływem dnia stres był coraz większy;  dobrze, że i Pajda i my mamy to już za sobą.

Mam nadzieję, że z każdym dniem Pajda będzie się czuła coraz bardziej u siebie no i ten strach też będzie coraz mniejszy.

Myślę, że  decyzja o tak szybkim wyjezdzie do DS była słuszna; na sterylizację trzeba byłoby czekać co najmniej 2 mies. a szkoda tego czasu, niech sunia spędza go już u siebie, ze swoja rodziną.

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zmiany życia tej pięknej suczki, Marysi dziękuję za wspaniałą propozycję, bo to był początek Dobrego w życiu Pajdy.

serce-ruchomy-obrazek-0607.gif

Teraz  musimy zadbać o wspaniały dom dla Reszki i szczeniaczka i myślę, że wspólnie na pewno nam się uda :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.05.2020 o 00:51, Poker napisał:

Przypominam się. Na jakie konto mam wpłacić?

Wiadomość o Pajdzie rewelacyjna.

 

Dnia 14.05.2020 o 01:28, wiolhelm170 napisał:

Ja tez sie pytam

Poker,  już wysyłam nr konta na Pv i jak to nie problem, to tak jak przy poprzednich bazarkach na psy z tego wątku, poproszę połowę tej kwoty dla Reszki,  druga połowa to dla Anuli i Bogusi, które teraz mają pod opieką Bixi.

Do wiolhelm też wysyłam PV.

Bardzo Wam dziękuję:)

serce-ruchomy-obrazek-0607.gif

Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, szafirka napisał:

IMG_20200514_084509_450x600.jpg

IMG_20200514_092606_488x600.jpg

IMG_20200514_092645_460x600.jpg

IMG_20200514_092732_487x600.jpg

Cudny pycholek, nieba bym jej uchyliła, oby udało się jej znalezc wspaniały dom już na zawsze.

Haniu, czy wet mówił coż jeszcze o tych zmianach na skórze, jak długo trwa taki stan?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.05.2020 o 20:07, szafirka napisał:

Wet obejrzał Reszkę i powiedział, że skóra wygląda dobrze, nie ma potrzeby smarować, czy pryskać czymkolwiek. Dla pewności zalecił podanie simparici po 4-5 tygodniach od pierwszego podania i po tym zrobić zeskrobiny. Podałam dolpac na robale. Reszka już tak nie pilnuje synka, zapuszcza się w krzaczki, wychodzi na dwór bez niego, potrzebuje kobitka trochę spokoju. Szczepienie mamy zrobić w przyszłym tygodniu.

Haniu, piszesz o wirusówkch, bo wścieklizny też nie ma, trzeba to rozłożyć.

To trzeba też może zaczipować  Reszkę...

Link to comment
Share on other sites

29 minut temu, Marysia R. napisał:

Ale super! Dzięki Agat :)))

Pani Małgosia dzisiaj w ciągu dnia dzwoniła też do mnie dopytywała dokładniej o zwyczaje spacerowe i żywieniowe Pajdki. Jest bardzo przejęta i zaangażowana :)

Tak, też do mnie zadzwoniła przed chwilą, żeby zdać relację i podziękować za "skontaktowanie" z takim fajnym psem :D Bardzo są Pajdą zachwyceni. Pajda jest coraz śmielsza, widać, że szuka u nich wsparcia w trudnym kolejnym momencie życia. Bardzo chce im zaufać. Nadstawia się do głaskania i miziania po brzuszku. Na smyczy ładnie chodzi, chociaż oczywiście jeszcze co chwilę przystaje i się rozgląda po obcej okolicy. Do domu jeszcze nie chce wchodzić, trzeba ją przekonywać i prosić, ale pewnie za chwilę zrozumie, że to jej dom. Na razie pewnie chciałaby wrócić do Marysi :) Oczywiście prosiłam o wzmożoną czujność i pilnowanie w czasie cieczki. Apetyt dopisuje, zachowuje czystość noc przespała pod ich łóżkiem :D

Pies idealny! :))

  • Like 5
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Acha, i to pierwszy pies po przejściach, jakiego wzięli pod dach. I bardzo z tego faktu się cieszą, że nie zdecydowali się na żadnego rasowca i dali dom właśnie komuś, kto tego bardzo potrzebuje. Czasem jednak rozmowy z ludźmi dają owoce. Może nie od razu, ale  jednak .. :) 

  • Like 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, agat21 napisał:

Acha, i to pierwszy pies po przejściach, jakiego wzięli pod dach. I bardzo z tego faktu się cieszą, że nie zdecydowali się na żadnego rasowca i dali dom właśnie komuś, kto tego bardzo potrzebuje. Czasem jednak rozmowy z ludźmi dają owoce. Może nie od razu, ale  jednak .. :) 

Agatko, czyli dzięki Tobie Państwo zdecydowali się na psiaka po przejściach - CUDOWNIE.

Na moim osiedlu ostatnio pewna rodzina pożegnała staruszka goldena i adoptowali sunię ze schroniska

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Gabi79 napisał:

Agatko, czyli dzięki Tobie Państwo zdecydowali się na psiaka po przejściach - CUDOWNIE.

Na moim osiedlu ostatnio pewna rodzina pożegnała staruszka goldena i adoptowali sunię ze schroniska

Nie wiem jak bardzo ja miałam na to wpływ, ale przy wielu spotkaniach rozmawiałam z Gosią o tym, co robię, i teraz ona przyznała, ze po tych rozmowach i historiach ode mnie zasłyszanych, zaczęła rozważać sytuację, ze pies nie musi wcale być od szczeniaka w domu i ze to wspaniała sprawa zmienić psu życie na lepsze. Jeszcze parę lat temu pewnie by po prostu kupili szczeniaka z hodowli. 

A ci panstwo, co po Goldenie wzięli schroniskowego psa, to też cudna historia. Mój sąsiad niestety uległ żonie i kupili buldożka francuskiego. Chociaż w rozmowach ze mną oczywiście zawsze mówił, że on to by chciał kundelka. Zwłaszcza, że na leczenie poprzedniego rasowaca wydali fortunę. Ale żona chciała buldożka i już! Czekali na niego w kolejce w hodowli przez ileś tam tygodni! Serce mi pękało jak o tym słyszałam, mając w głowie te wszystkie biedaki odchodzące samotnie w schronach, nie doczekawszy własnego domu.. :( No cóż, ale jeśli pies ma być swego rodzaju gadżetem podnoszącym ego.. :/ 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, agat21 napisał:

Nie wiem jak bardzo ja miałam na to wpływ, ale przy wielu spotkaniach rozmawiałam z Gosią o tym, co robię, i teraz ona przyznała, ze po tych rozmowach i historiach ode mnie zasłyszanych, zaczęła rozważać sytuację, ze pies nie musi wcale być od szczeniaka w domu i ze to wspaniała sprawa zmienić psu życie na lepsze. Jeszcze parę lat temu pewnie by po prostu kupili szczeniaka z hodowli. 

A ci panstwo, co po Goldenie wzięli schroniskowego psa, to też cudna historia. Mój sąsiad niestety uległ żonie i kupili buldożka francuskiego. Chociaż w rozmowach ze mną oczywiście zawsze mówił, że on to by chciał kundelka. Zwłaszcza, że na leczenie poprzedniego rasowaca wydali fortunę. Ale żona chciała buldożka i już! Czekali na niego w kolejce w hodowli przez ileś tam tygodni! Serce mi pękało jak o tym słyszałam, mając w głowie te wszystkie biedaki odchodzące samotnie w schronach, nie doczekawszy własnego domu.. :( No cóż, ale jeśli pies ma być swego rodzaju gadżetem podnoszącym ego.. :/ 

Na moim osiedlu i na sąsiadujących niestety jest tendencja do kupowania pseudorasowych psów dla "szpanu".

Niestety znam wiele osób, które uważają, że psa trzeba mieć od szczeniaka, a te schroniskowe, czy zabrane z ulicy są gorsze i nimi nawet nie należy się przejmować, nie mówiąc już o przygarnięciu. To bardzo przykre.

Ale jest też w moim otoczeniu garstka osób, które przekonały się, że to właśnie psiaki po przejściach są najcudowniejsze i kochają najmocniej.

Państwo Pajduni też się niebawem o tym przekonają i to jest wspaniałe.

Podziękuj Agatko Państwu za podjęcie takiej decyzji ( o rany popłakałam się pisząc...)

EDYCJA: na mnie w pracy patrzą, jak na debila. Pomaga bezdomnym psom, robi jakieś bazarki na psy w hotelach? Po co???

Jak Leoś był chory i drżałam o niego usłyszałam, że zanim wezmę psa powinien on być przebadany.

Ciekawe przez kogo św. Mikołaja czy 7 krasnoludków?

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bardzo się cieszę, że tak to się wszystko w życiu Pajdy poukładało. Kilka zaskakujących zwrotów akcji, ale widocznie tak miało być i dzięki temu Pajda jest już ze swoją Rodziną :)

Dziękuję Ci Agat z całego serca, że pokazałaś Pajdę Pani Małgosi i jej rodzinie, to dzięki Tobie tak się to wszystko potoczyło, że Pajda leży dziś na swoim własnym dywanie w swoim domu 0heart.gif Dziękuję też wszystkim za wsparcie dla Pajdy, zarówno to finansowe jak i wszelkie inne 0heart.gif

Przed chwilą dokonałam ostatniego potrzebnego wydatku - zarejestrowałam czip Pajdy na nowych właścicieli :) Koszt rejestracji 39zł. Tym samym na koncie Pajdy pozostało 171,35zł, które chciałabym po połowie przekazać na potrzeby Reszki i Bixiego. Niech im posłużą, do czasu kiedy również nie trafią do swoich rodzin. Anula i Tola, podajcie mi proszę numery kont :)

Po Pajdzie została mi również ok. 6kg karmy (Arion Adult Small Breed z kurczakiem i ryżem) - czy macie może pomysł na konkretnego psiaczka, albo dom tymczasowy, któremu ta karma może się przydać? Bez problemu mogę ją wysłać w dowolne miejsce.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Gabi79 napisał:

Ale jest też w moim otoczeniu garstka osób, które przekonały się, że to właśnie psiaki po przejściach są najcudowniejsze i kochają najmocniej.

Dla każdego kochającego właściciela jego psiak jest najcudowniejszy i kocha najmocniej... Rodowodowy i posiadany od szczeniaka także.

Każda udana adopcja pociąga za sobą następne, ale to działa w obie strony - nieudana adopcja; wydanie bez uprzedzenia o problemach psa zupełnie zdziczałego, unikającego w nowym domu kontaktu latami czy wydanie psa, który gryzie na serio, w zupełnie niedoświadczone ręce, zniechęca nie tylko ludzi, którzy nie podołali opiece, ale i wielu ich znajomych. DT może udzielić więcej informacji; adopcja bezpośrednio ze schroniska bywa bardziej ryzykowna, jeśli chętny na zwierzaka nie umie odczytać sygnałów przekazywanych przez psa. Lub właśnie uwierzy, że wystarczy tylko adoptować i pies sam z siebie będzie tym najcudowniejszym...

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Sowa napisał:

Dla każdego kochającego właściciela jego psiak jest najcudowniejszy i kocha najmocniej... Rodowodowy i posiadany od szczeniaka także.

Każda udana adopcja pociąga za sobą następne, ale to działa w obie strony - nieudana adopcja; wydanie bez uprzedzenia o problemach psa zupełnie zdziczałego, unikającego w nowym domu kontaktu latami czy wydanie psa, który gryzie na serio, w zupełnie niedoświadczone ręce, zniechęca nie tylko ludzi, którzy nie podołali opiece, ale i wielu ich znajomych. DT może udzielić więcej informacji; adopcja bezpośrednio ze schroniska bywa bardziej ryzykowna, jeśli chętny na zwierzaka nie umie odczytać sygnałów przekazywanych przez psa. Lub właśnie uwierzy, że wystarczy tylko adoptować i pies sam z siebie będzie tym najcudowniejszym...

 

 

Miałam na myśli to, iż podejście niektórych jest takie:

" Rasowy" pies jest super, a kundle po przejściach są "be"

Bez wchodzenia w szczegóły.

Link to comment
Share on other sites

No ale zdarza się i odwrotne - rasowy jest be, a tylko kundel po przejściach cacy:-)

A i jeden i drugi ma takie samo serce i żołądek i potrzebuje opieki.

W tej chwili, na skutek nonsensownych przepisów, ułatwiających mnożenie psów, znajdziesz w schroniskach wiele psów w typie akurat modnej rasy - lub jak najbardziej rasowe. I to jest fatalne, bo takiego prawie rasowego za darmo może zapragnąć ktoś, kto nie ma pojęcia, jakie zachowania, popędy, predyspozycje charakteru zostały akurat w tej rasie nasilone. No i taki pies szybko - w najlepszym razie - wróci do schronu.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.05.2020 o 20:59, agat21 napisał:

Acha, i to pierwszy pies po przejściach, jakiego wzięli pod dach. I bardzo z tego faktu się cieszą, że nie zdecydowali się na żadnego rasowca i dali dom właśnie komuś, kto tego bardzo potrzebuje. Czasem jednak rozmowy z ludźmi dają owoce. Może nie od razu, ale  jednak .. :) 

Dziękuję Agatko za te rozmowy, bez nich nie byłoby tej adopcji serce-ruchomy-obrazek-0607.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...