Jump to content
Dogomania

~ MA DOM Pienia-Niunia!


malagos

Recommended Posts

Co ciekawe, to Misia siusia jak leży na podłodze - nie mam przecież dywanu czy wykładziny. Zimne panele. W kuchni, jak przygotowuję im obiad czy my sami z Tomkiem coś jemy, to Misia dyżuruje przy stole (no, właściwie dziaduje...) , a jak ma się położyć, to na tym posłanku (o ile nie śpi tam już Nutka), co w nocy.

I nie daję rady zebrać tych siusków z podłogi... Wczoraj dwa razy była okazja, bo w przeciągu godziny zrobiła dwa razy, ale jest to tak rozmazane, rozniesione na cały salon, że strzykawką nie nabrałam 10 ml......

Dziś zgłoszona kolejna suczka, mała i chuda, z tych nieszczęsnych Bud, co najczęsciej.......

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, czy się uda zbadać te nędzne resztki moczu z podłogi, ale tyle dni próbuję, i nic. Zebrałam strzykawką ile się dało, prawie 10 ml. Tomek zadzwonił do nasze dr Magdy, zgłosił jej próbkę, tak jak się umawialiśmy, i zaraz pojechał do Makowa zostawić próbkę z opisem w skrytce przy lecznicy. Godzina 19.00, próbki odbierane przez laboratorium w nocy. Tyle, że Tomka pognałam po nocy do Makowa, ale nie było wyjścia.

Link to comment
Share on other sites

Aha, i ta kolejna suczka już w gminnym kojcu od wczoraj.

Nie będę tam zaglądać, bo czasu na to wszystko nie starczy. I nie mam co prosić o pomoc, by ja ktoś zabrał na dt, bo zaraz padnie odpowiedź, ze inne są w gorszej sytuacji. Tu kojec metr na metr, piach, chrupki z lidla, ale może ktoś ją sobie weźmie go gospodarstwa na łańcuch.

Link to comment
Share on other sites

Sporo spadło na Waszą głowę :( Jeżeli potrzebujecie pomocy w ogłoszeniach to daj znać na jakie miasto - pomogę najlepiej jak umiem.

Mnie najlepiej wychodzi łapanie siuśków... kuchenną chochlą. Nieużywaną oczywiście. Ale nie każdy pies chce sikać, kiedy ktoś mu majta czymś. Czy w przypadku takiego nietrzymania moczu nie pomogłyby jakieś leki?

Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Sporo spadło na Waszą głowę :( Jeżeli potrzebujecie pomocy w ogłoszeniach to daj znać na jakie miasto - pomogę najlepiej jak umiem.

Mnie najlepiej wychodzi łapanie siuśków... kuchenną chochlą. Nieużywaną oczywiście. Ale nie każdy pies chce sikać, kiedy ktoś mu majta czymś. Czy w przypadku takiego nietrzymania moczu nie pomogłyby jakieś leki?

Dziekuje, Tyś, ale na razie ogłaszam Pienię na "lokalny rynek", Misia ma kilka moich ogłoszeń, a nowa sunia jeszcze nieogarnięta.

Tak, jeśli to nietrzymanie moczu posterylizacyjne (a ponoć zdarza się u 30% suczek) są kropelki, które podaje się w minimalnej dawce leczniczej. Sprawa do opanowania.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.02.2020 o 07:58, malagos napisał:

Nie wiem, czy się uda zbadać te nędzne resztki moczu z podłogi, ale tyle dni próbuję, i nic. Zebrałam strzykawką ile się dało, prawie 10 ml. Tomek zadzwonił do nasze dr Magdy, zgłosił jej próbkę, tak jak się umawialiśmy, i zaraz pojechał do Makowa zostawić próbkę z opisem w skrytce przy lecznicy. Godzina 19.00, próbki odbierane przez laboratorium w nocy. Tyle, że Tomka pognałam po nocy do Makowa, ale nie było wyjścia.

I co? jest wynik?

Jak moczu  nie trzymali w lodówce , to bakterii będzie od cholery i jeszcze ciut.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.02.2020 o 07:52, malagos napisał:

Dziekuje, Tyś, ale na razie ogłaszam Pienię na "lokalny rynek", Misia ma kilka moich ogłoszeń, a nowa sunia jeszcze nieogarnięta.

Tak, jeśli to nietrzymanie moczu posterylizacyjne (a ponoć zdarza się u 30% suczek) są kropelki, które podaje się w minimalnej dawce leczniczej. Sprawa do opanowania.

A jakie to kropelki ?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.02.2020 o 07:52, malagos napisał:

Dziekuje, Tyś, ale na razie ogłaszam Pienię na "lokalny rynek", Misia ma kilka moich ogłoszeń, a nowa sunia jeszcze nieogarnięta.

To jakbyś potrzebowała jednak więcej ogłoszeń to pisz śmiało, proszę. Dorobię. Szkoda, aby panny się zasiedziały.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, malagos napisał:

Wpłynęło 201,65 zł z bazarku Agat21!

Dziękuje, dopisuję! :)

Gosiu, została jeszcze Twoja niesprzedana biżuteria, ale " nie bój nic", nie zmarnuje się.

Dostałam sporo bizutów od koleżanki, z biżuterą srebrną i tą tańszą.

Zrobię łączony bazarek, ale to trochę potrwa, bo dużo jest do focenia.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 godzin temu, Mazowszanka13 napisał:

Gosiu, została jeszcze Twoja niesprzedana biżuteria, ale " nie bój nic", nie zmarnuje się.

Dostałam sporo bizutów od koleżanki, z biżuterą srebrną i tą tańszą.

Zrobię łączony bazarek, ale to trochę potrwa, bo dużo jest do focenia.

Super :) 

Wyniki Masi wyszły niezłe (na razie przez telefon, jutro odbiorę w Makowie) - trochę za wysokie pH, niedużo leukocytów. Podamy 10 dni antybiotyk.

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, agat21 napisał:

Ta kolejna sunka rzeczywiscie urocza :) Takie fajne normalne piesiełko. 

I był w jej sprawie telefon, pani z Ostrołęki. Ale chyba nic z tego nie wyjdzie, bo ... nie ma czasu przyjechać, poznać sunię :(

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, malagos napisał:

I był w jej sprawie telefon, pani z Ostrołęki. Ale chyba nic z tego nie wyjdzie, bo ... nie ma czasu przyjechać, poznać sunię :(

Eee.. to jak chce ją wziąć? Na próbę, a w razie czego odda, jak nie będzie pasować? :( Tym bardziej, ze przecież ma blisko do Was..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, malagos napisał:

ja tej pani nie borę na poważnie, bo na przeszkodzie przyjazdu do nas (32 km...) stoi pogoda. Że pada, jest chłodno.

Czekam na inne, ciekawsze, propozycje  :)

Może Pani jechałaby rowerem? To by zmieniało postać rzeczy...

Jak Masia?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...