Jump to content
Dogomania

Krótki łańcuch, pchły i samotność... Amik od 29.01.21 SZCZĘŚLIWIE zamieszkał pod Wrocławiem u wspaniałych Ludzi


Recommended Posts

Przed chwilą, elik napisał:

Jestem spokojna, że wybrałaś najbardziej odpowiedniego psiaczka. Biedny ten Szuwiś :(  Czy to znaczy, że już na zawsze ma zostać w hotelu?

Dziękuję za zaufanie.

Nie wiem elik :( Ja nieśmiało proponowałam dziewczynom kikou albo Moli@, albo poszukanie miejsce w jakimś psim hospicjum, bo dziadeczek jest coraz bardziej przygaszony, nie umie odnaleźć się w kojcowym hotelu i nawet Rafał z Paulinką-opiekunką Oriona i Szuwisia powtarzają, że psiakowi trzeba DT, a nie hotelu... spokojnego, staruszkowego DT, zwłaszcza teraz gdy trzeba zajmować się raną, a i psiak jest przed dokładną diagnostyką kardiologiczną i ortopedyczną, ale to decyzja już dziewczyn. :( Ogłoszenia nie chciały to nie zrobiłam.

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Tyś(ka) napisał:

Dziękuję za zaufanie.

Nie wiem elik :( Ja nieśmiało proponowałam dziewczynom kikou albo Moli@, albo poszukanie miejsce w jakimś psim hospicjum, bo dziadeczek jest coraz bardziej przygaszony, nie umie odnaleźć się w kojcowym hotelu i nawet Rafał z Paulinką-opiekunką Oriona i Szuwisia powtarzają, że psiakowi trzeba DT, a nie hotelu... spokojnego, staruszkowego DT, zwłaszcza teraz gdy trzeba zajmować się raną, a i psiak jest przed dokładną diagnostyką kardiologiczną i ortopedyczną, ale to decyzja już dziewczyn. :( Ogłoszenia nie chciały to nie zrobiłam.

Nie ma miejsca w hotelikach, PDT,czy to Dziewczyny nie chcą mu szukać miejsca?

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, elik napisał:

Nie ma miejsca w hotelikach, PDT,czy to Dziewczyny nie chcą mu szukać miejsca?

Miały się zastanowić nad dalszym losem Szuwarka i ewentualnie poprosić mnie o zapytanie o miejsce dla niego. To było parę dni temu. Też im zależy na Szuwarku i do niedawna działałyśmy razem, więc wiem, że wybiorą decyzję według nich najlepszą, jaka by ona nie była. Ja teraz mogę tylko proponować pomoc w ogłoszeniach, to wszystko.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.12.2019 o 10:02, anica napisał:

Przed Świętami, to normalne!  zobaczysz Tyś(ka)  że nasz Łobuz znajdzie swój domekok2.gif

... biedny Szaguś :(    mocno zaciskam za niego!

Dziękuję, chociaż myślałam, że po młodego, niedużego, ślicznego i sympatycznego psa będzie sporo telefonów, a tu nic... :(

Szuwarek, Szaguś jest dogomaniacki. Wiem, że ma świetną opiekę, ale nadal hotelową. 

18 godzin temu, elficzkowa napisał:

Jedzonko dla Oriona już w drodze :) 

 

Dziękuję :)
 

Dzisiaj zaktualizuję rozliczenie na pierwszej stronie.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.12.2019 o 19:29, elficzkowa napisał:

Na koncie Oriona 264,85 zł z bazarku Tyś(ki) :) Dziękuję :)

 

 

Dnia 15.12.2019 o 17:34, elficzkowa napisał:

Wpłata do skarbonki Oriona (13.12.2019)

b-b - stała na XII : 10 zł

 

 

21 godzin temu, elficzkowa napisał:

Wpłata na konto Aleksa (17.12.2019):

Guccio - stała dla Aleksa : 10 zł

 

Dziękuję :) Już aktualizuję pierwszą stronę. 

 

Dnia 17.12.2019 o 19:31, elficzkowa napisał:

Jedzonko dla Oriona już w drodze :) 

 

Dzisiaj dotarło i to w idealnym czasie, bo z poprzedniego worka zostało już na dnie, na 2-3dni. W sam raz, aby wymieszać stary smak z nowym bez strachu, że skończy się sensacją jelitową. Dziękuję za zamówienie jedzonka :)

Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, anica napisał:

Zobaczysz przyjdzie i dla niego "czas" spoko.gif

Masz rację :) Mnie się tak marzyło, aby święta spędził już ze swoją rodziną, ale nie wyszło... Czekamy nadal. :) Jak na Lakusia przyszedł czas, to i na Orionka przyjdzie. Dziękuję za kibicowanie.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję :) Już dodałam do rozliczenia. Dzisiaj psiak ma 338zł (z groszami) na koncie, dziękuję.

Amik obecnie ma stały dostęp do miski z jedzeniem, okazało się, że dzięki temu jest spokojniejszy. Ma wydzielaną porcję i dziennej dawki nie przekracza, ale sam decyduje kiedy chce pochrupać. Zazwyczaj bierze po parę ziarenek i zjada. Sama nie jestem zwolenniczką takiego karmienia, ale skoro tak jest lepiej w jego przypadku to może niech tak zostanie. Ważne, że nie przejada się. :)
Na pewno Amik jest szczęściarzem, bo jako jedynak ma takie warunki w hoteliku, jest niuniusiem i pączusiem (jak to określiła jego opiekunka), i oczkiem w głowie wszystkich. Śpi w biurze, ma kennel, ale i kanapy, i dodatkowo więcej kontaktów z ludźmi. W hotelu sporo się dzieje, więc wciąż nie mam zdjęć, ale na razie priorytetem są psiaki, które nie okupują biura i nie mają tak dobrze jak Orion. Rafał pamięta o zdjęciach, więc pozostaje cierpliwie czekać. Przepraszam, że tyle to trwa. Jestem w stałym kontakcie z Rafałem i opiekunką Oriona, ale brakuje im czasu na robienie zdjęć.
Nie tak dawno okazało się, że mimo czesania Oriona, jego bujne futro skrywa sporo niespodzianek. O ile zewnętrzna warstwa jest wyczesana, miękka i zadbana, tak okazało się, że jak człowiek dostanie się do skóry (co nie jest łatwe) to przy niej już nie jest tak kolorowo, Orion ma coś na zasadzie "runa owcy". Na razie próbują sami to wyczesać, ale być może nie obędzie się bez specjalisty. Ich wetka zajmuje się pielęgnacją, koszt takiego porządnego wyczesania i wykąpania (i wysuszenia) wyniesie około 50-80zł. Nie wiadomo czy te szczotki, które są w hotelu wystarczą do opanowania tego, co się dzieje wewnątrz, ale na razie próbują sami  nadrobić lata zaniedbania. Niestety, pielęgnacja takiego futra jest czasochłonna. Mój psiak też ma takie futro dwuwarstwowe z nieprzemakalnym podszerstkiem. Niewinnie wygląda, ale jak się nie czesze regularnie, różnymi grzebykami i szczotkami (mam ich cały koszyk) to po dwóch tygodniach już ciężko nadrobić, sierść się zbija przy skórze, tworzy płaty, na zewnętrznej warstwie sierść się skręca niczym u dorastającego puli. Na tyle, na ile "wymacałam" Oriona obaj panowie (mój i on) mają identyczne futerko. Dlatego przyszły właściciel Oriona będzie musiał mieć zamiłowanie do pielęgnacji futerka, na szczęście psiak nie protestuje i nie ma problemu z czesaniem. Pociesza mnie też to, że przez te lata na łańcuchu Aleksowi nie była straszna każda pogoda i niepogoda, futerko spełniło swoją rolę. :) I nadal Amiknie boi się żadnej sytuacji pogodowej, ani upał, ani deszcz nie powodują, że słabnie jego pragnienie wyjścia na długi spacer - tutaj właściciel nie będzie miał wymówki na spacer ;) Trzeba będzie wyjść w świat i już. 
 

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą dorobiłam ogłoszenie Orionowi, tym razem na Tarnów.
Pani Marzenka zafundowała mu wyróżnienie za 17,81zł - dziękuję :) Promowanie trwa do 19.01.2020.
https://www.olx.pl/oferta/orion-pies-tylko-dla-prawdziwego-mezczyzny-CID103-IDCVYPq.html

EDIT: Wklejam potwierdzenie, że psiak wyróżniony :) olx widzę, że już nabił statystyki (tak szybko to mało realne, aby było tyle wyświetleń), ale może ktoś właściwy wypatrzy Orionka, mam taką nadzieję
207f513e40386661med.jpg

Można też udostępnić Oriona na FB:) KLIK 

Link to comment
Share on other sites

U mnie święta to bardzo gorący czas, możliwość zobaczenia się z tymi, z którymi widuję się zaledwie dwa-trzy razy do roku... A te święta są szczególne, bo ostatni raz w tym gronie... w taki sposób się widzimy... Niemniej jednak chciałabym wszystkim złożyć najserdeczniejsze życzenia. Spędźcie święta tak, jak lubicie, z tymi których kochacie, odpocznijcie, podładujcie akumulatory :) A dobro, które przez cały rok dajecie stało się namacalne i w Waszym życiu. Wszystkiego najlepszego dla Was.

Na dworze straszna plucha (widać po butach ;) ), ale mimo to Rafał podesłał mi naszego słodziaka dogomaniackiego. Dziękuję :)
8e040cf8302d1ae3med.jpg

330b9e46d90bbddemed.jpg

16a1dc05462cb36dmed.jpg

d57f8d2dee3e0e7fmed.jpg

0d664dfd67d15b30med.jpg
 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

24 minuty temu, Tyś(ka) napisał:

A kulisy pozowania wyglądały tak:

PS: Orionka nawiedził Mikołaj i dostał obrożę, ktoś tu chyba był grzeczny ;-) Dziękuję za prezent!

:) Orionek chciał chyba sprawdzić kolor obroży :))ściągnąć ją i założyć ponownie :))

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...