Jump to content
Dogomania

Psisłownik dogomanii...


halbina

Recommended Posts

U Shiny nowe słowa w słowniku:
[B]Nie wolno pieska gryźć[/B] - trzeba uważnie pańcię obserwować i jak się odwróci dyskretnie wprać psu z którym się bawię :mad:
[B]Nie skacz na psa[/B] - super zabawa w zdeptywanie psiaka by była, ale pańcia niedobra nie pozwala...
[B]Puść to świństwo![/B] - ale ta końska kupa taka świeżutka i pachnąca jest, niestety pańcia patrzy i trzeba zostawić
[B]Nie idź tam[/B] - coś mnie ciągnie za głowę/nos i ciężko mi tam nie pójść, ale już wracam
[B]Jedzonko?[/B] - Shina siada i patrzy na to co leży w misce z miną "znowu mięcho?", później idzie do pokoju zobaczyć czy leży ręcznik na dywanie i jak leży to przynosi swoje jedzenie (nie lubi sama w kuchni jeść)
[B]Na kocyk[/B] - używane jak kość zsuwa się z ręcznika na dywan i Shina poprawia ją tak żebym nie narzekała ;)
[B]Zejdź z tego drzewa[/B] - trzeba wejść jeszcze wyżej i spaść, bo przecież pańcia nie wie że pies sapada zawsze na 4 łapy :shake:
[B]Opa[/B] - na to drzewo pańcia pozwala wejść i dostanę smaka :multi:
[B]Hop[/B] - trzeba skoczyć przez coś zahaczając o to łapami :cool1:
[B]Piłka[/B] - i znowu będzie kazała biegać...
[B]Kółko[/B] - za tym pobiegam, ale nie za długo bo się jeszcze zmęczę...
Idziemy nad wodę? - ogon w górę i bieg do bagnistej wody przy rzece, można się ubrudzić to trzeba korzystać :razz:
Noski-noski - trzeba nochalem dotknąć pańci nosa to się ucieszy i się odczepi od psa :lol:

Więcej chwilowo nie pamiętam

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 172
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]SIAD[/B]- siad
[B]LEŻEĆ[/B]- siad
[B]DAJ ŁAPĘ[/B]- daj łapę
[B]POPROŚ[/B]- leżeć
[B]TURLAJ SIĘ[/B]- leżeć
[B]DAJ GŁOS[/B]- daj głos
[B]APORT[/B]- poproś
[B]ZEJDŹ Z FOTELA[/B]- udawaj, że nie rozumiesz
[B]DO KOSZYKA-[/B] udawaj, że nie rozumiesz
[B]ZOSTAW[/B]- udawaj, że nie słyszysz
[B]DO MNIE[/B]- do mnie
[B]NIE WOLNO[/B]- udawaj, że nie słyszysz
[B]SPOKÓJ[/B]- udawaj, że nie słyszysz
[B]CHODŹ[/B]- patrz mądrze i udawaj, ze nie rozumiesz

Chyba tyle jeśli chodzi o słownik mojego psa

Link to comment
Share on other sites

To i ja sie dorzuce:

[B]przejdz[/B] - do lewej nogi

[B]zaraz przyjde[/B] - zostan

[B]wypluj[/B] - pusc

[B]bujaj sie,hasaj,lec[/B] - mozecie pobiegac

[B]cofka[/B] - jak sie przepychaly

[B]ptaszyska![/B] - to tylko na polach,kiedy na horyzoncie bylo stado np.gawronow;wywolywalo radosny galop

[B]do wody[/B] - jesli byla rzeka,jezioro czy fontanna w gorace dni


Ale [QUOTE][B]Łosie pod ochroną![/B][/QUOTE] [B]egeri[/B] to najlepszy tekst do psa,jaki slyszalem :) .

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

U mnie ostatnio lekki hardcore. Mikra bardzo ładnie podaje łapę. Stwierdziłam, że to rozwinę, ćwicząc z nią "hi5" - łapę ma podawać nisko, a na hi5 - podnieść ją wyżej. Kiedy to zobaczyła moja mama, stwierdziła "naucz psa Heil Hitler..." No i ćwiczymy - stójkę z wyciągniętą prawą łapą... Tylko, że akurat to wolę ćwiczyć w domu niż na dworze... ;)

Link to comment
Share on other sites

Fajny temcik, napiszę kilka słów i przy okazji podniosę :)

[B]SPACER[/B]-wiadomo jaka rekcja (może nie tak żwawa jak u Waszych bo moja ma 11 lat)
[B]CHODŹ TU[/B](na spacerze)- należy stanąć w miejscu i czekać aż pani sama sobie przyjdzie, w razie gdy jest wyjątkowo upierdliwa iść jak najwolniej się da co by po drodze zmieniła zdanie i jednak sama przyszła:D
[B]NIESPODZIANKA[/B]- szaleństwo, tyłek nie nadąrza za ogonem, gapienie się na szawkę gdzie są smaczki,lodówkę bądź ręce które podąrzają do niespodzianki, złapać, zwiewać.
[B]A CO TU JEST?-[/B] węszenie i szukanie piłki, smaczka bądź myszy (której oczywiście nie ma):D
[B]DAWAJ ZADEK!!!-[/B] uciekanie z prędkością światła z podkulonym zadkiem i ogonkiem bo mnie złapie :D
[B]DAWAJ BUZIACZKA[/B]- należy przejechać pani ozorem po twarzy za co będą dłuuugie głaski, w razie gdyby się skończyły czynnośc powtórzyć i ewentualnie gapić się w oczy aż wkońcu zacznie dalej czynić swą powinność;)
[B]NA MIEJSCE[/B]- spuścić łeb, udawać straszliwie pokrzywdzonego,gapić się spod stołu(a nóż zmienią zdanie)
[B]TAM NIE!!-[/B] nie zmianiać kierunku.
[B]ZOSTAW TO!-[/B] połknąć i uciekać
[B]CHOOOOODŹ DO PAŃCI SIĘ PRZYTULIĆ[/B]- nic nie słyszę, nic nie widzę, ciemny jestem :D gdyby się zbliżała udawać zbolałego.
[B]ZŁAŹ Z ŁÓŻKA[/B](tata)- udawać oczywiście głuchego i na dodatek w absolutnie głębokim śnie, rościągnąć się na potwierdzenie, kiedy pojawia się krzyk zejść najwolniej jak to możliwe z miną męczennika.
Do tego kiedy ktoś coś je, gapić się perfidnie (bo przecież na oczy zawsze działa) pokazać oczywiście że jestem przeokrutnie głodzony w tym domu, nikt mnie nie kocha i umrę jak nie dostanę kawałeczka tego co jesz:D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 year later...

Szeleczki, kurteczka- udawanie smiertelnie chorego psa i robienie z siebie sierotki
Głos- atak szału, kopanie wszystkimi łapami naraz
Leżeć- zdechł pies od razu...
Co narobiłaś!!- klapnięcie uszek ze spuszczoną głową podchodzę do pani z lekko merdającym ogonem żeby rozluźnić atmosferę
Zobacz czy idzie Pan!- wskakuje jak najszybciej na parapet i podpiera łapami szybę szukając idącego pana
Chodź się kąpać- atak drgawek i trzymianie odległości 2m. od pani
Jak ja Cię kocham ( mocno ją przytulam)- wystawiam jęzor i zębiska i warczę oczywiście by pokazać moje uczuciedo pani:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

U moich najfajniejsze jest [B]kto to? - [/B]oznacza kogoś znajomego (najczęściej TZa) na horyzoncie. Jeżeli nie ma akurat nikogo znajomego, to się cieszymy i merdamy dziko ogonami do najbliższych nieznajomych... :siara:
Jest też oczywiście [B]piesek[/B], co oznacza zbliżanie się znajomego lubianego psa ;)
Jak Chibi się wyłączy (wystraszy, zesztywnieje, przestanie się bawić - bo to dzikus) to mam taką "ożywczą sekwencję" - [B]kto to! piesek! luka! pańcia! piesek! [/B]zazwyczaj działa jako włącznik do psa, bo zaczyna się rozglądać, szukać TZta, pańci, Luki czy jakiegoś psa i zapomina o strachu ;) Można ją wtedy nakręcić znowu na zabawę, co nie zawsze jest łatwe ;)

Link to comment
Share on other sites

[B]masz[/B] - o kurde muszę przyjśc na pewno coś dostanę jak tylko ruszę zadek! Może nawet paróóóówke!
[B]idziemy spac[/B] - wreszcie się wleze na łóżko i nikt mnie nie z niego nie zrzuci!
[B]spacer [/B]- reakcja jak u 90 % psów :D
[B]dobry piesek! - [/B]zrobiłem coś tak dobrze, że zaraz dostanę żarcie!
[B]to nie twoje [/B]- zjeść/wziąć jak najszybciej i zwiewać.
[B]uspokój się -[/B] a co to znaczy?
[B]nie patrz się[/B] - jeszcze chwila, jeszcze sekunda, zaraz na pewno się złamie..
[B]piłka - [/B]​o tak będziemy grać w piłkę, w piłkę wreeeeszcie!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...