Jump to content
Dogomania

Psisłownik dogomanii...


halbina

Recommended Posts

U nas funkcjonuje jeszcze słówko
[B]FE[/B]- a oznacza nic innego jak przyjść potulnie do pańci z tym "fe" w pysku, by potem spierniczyć z prędkością światła. Jak się uda to zeżreć, ale jeżeli już słyszymy
[B]TY GNOJKU/CHOLERO/PROSIAKU[/B] itp itd, słowem pani żywa łaciny, to już trzeba wypuścić cenna zdobycz i udawać, że o niczym nie wiemy:lol:
Jeszcze mamy słówko
[B]GOŚCIE[/B]- znaczy zalizać na śmierć wszystko co się rusza, z kotem włącznie, chociaż on gościem nie jest:cool3:

A tak btw widzieliście kiedyś toaletę robioną koteckowi przez rotka:diabloti:? Widok niezapomniany, kot zdegustowany, piesek zachwycony spełnionym uczynkiem:p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 172
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='***kas']

A tak btw widzieliście kiedyś toaletę robioną koteckowi przez rotka:diabloti:? Widok niezapomniany, kot zdegustowany, piesek zachwycony spełnionym uczynkiem:p[/quote]

Rotka nie widziałam...ale mój haszczak miał do "mycia" trzy koty...:evil_lol:
"Zdegustowana kocia mina" pasuje jak ulał....:lol:

Jeszcze trochę dodam...



CO TO JEST????????,COŚ TU ZROBIŁ???? - w zależności od winnego spiernicza pies lub dziecko....:razz:

NIE RYJ - na zasadzie skojarzeń - "nie ryj" - "mysz" - "kopac"....:roll:
Najczęściej im bardziej zależy mi na czystym psie - tym bardziej uflogany wraca on ze spaceru....:placz:

GDZIE DZIECKO? - odkryte stosunkowo niedawno... Na pytanie pies idzie szukac dziecka... Na szczęście w zębach nie przynosi....:p


(kurcze, nie umiem pogrubic tekstu....:shake:)

Link to comment
Share on other sites

Oprócz oczywistego słowa [B]SPACER[/B], jest jeszcze oczywiście [B]IDZIEMY[/B], a już na [B]JEDZIEMY[/B] (wszystkie samochody są jego) jest po prostu ekstaza.

Na słowo [B]PIESEK[/B] Bzuń leci do okna albo telewizora (zależy co bliżej :eviltong:) i wypatruje a jak widzi już pieska to warczy i piszczy. ;) Przed telewizorem jak są jakieś zwierzaczki to może i godzinę siedzieć z uciechą na ryjku a jak coś za szybko biegnie to trzeba to zamordować (czyli skoczyć na telewizor z oburzeniem)

To samo słowo działa jeszcze bardziej w samochodzie , wtedy pies zaczyna obijać się o okna i szukać 'pieska' :evil_lol:

Największa esktaza u mojego psa (zwłaszcza po kastracji :evil_lol:) występuje na słowo [B]PAPU[/B]. Wtedy się pędzi do miski, kręci wokół własnej osi, szczeka i wytrzeszcza gały na panią :evil_lol:

Kolejne słowo to słowo [B]KLIKAMY[/B] na które psu rozszerzają się jakby oczka a następnie wpatruje się w panią czy pani wyciąga kliker i ciasteczka. Jak wyciąga to następuje wielka radość :lol:

Na spacerze działa słowo [B]BIEGAMY ? [/B]bo pies kojarzy je z treningami agility i zaczyna szczekać (jakby się tak bliżej zastanowić to szczekanie następuje po większości tych słów:evil_lol:) i po mnie skakać:loveu:

Jest jeszcze[B] GDZIE JEST OWCA?[/B] co oznacza szukanie pluszaka (geneza : pies miał kiedyś swoją ś.p maskotkę owcę którą mordował a jak wypowiadałam wspomniane słowa to zaczynał szukać swojej owcy w celu mordowania, po śmierci owcy miał poduszkę również z wizerunkiem owcy więc słowa dalej funkcjonowały, a teraz mu tak zostało :lol:)

[B]KOTEK [/B]- słowo oczywiste :razz:

[B]JUŻ[/B] - słowo używane podczas niezbyt przyjemnych czynności takich jak mycie psa (a w ostatnich dniach przez tą pogodę pies prawie codziennie ląduje w wannie na płukaniu podwozia :roll:), czesanie, etc oznaczające, że to już koniec i że można z radości oczywiście szczekać i lizać panią po twarzy :)

Jest jeszcze [B]GDZIE JEST PAN/I[/B] - pies biegnie do pierwszego lepszego domownika i zaczyna do niego 'gadać' :loveu:

I generalnie wszystkie słowa które są wypowiedziane tonem pytającym oznaczają coś ciekawego w życiu westika :evil_lol:

A czasami cokolwiek nie powiem (no, oprócz spacerku, on zawsze działa:eviltong:) to mój pies i tak tylko otworzy jedno oko i pójdzie spać dalej jakby mówił 'mówiłaś coś.. nie słyszałem... dobranoc' :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[B]MICHA![/B] - to tańczymy salsę wokoło nóg pańci! :Cool!:

[B]GDZIE AUTO? [/B]- wycieczka! bajer!

[B]IDZIEMY DO BABCI?[/B] - ooo merdamy ogonkiem to babcia da smakołyczki ! Nigdy nie może się oprzeć moim czarującym oczkom :cool3:

[B]kosmetyki, grzebień, psia wanienka --> kierunek łazienka. [/B]ooo będzie mycie.
tylko gdzie pies?! za łóżkiem. udaje że zdechł. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pusiakowa']jak masz nad ramka od tekstu rózne obrazeczki nie..? :lol:
to w drugiej linijce masz [B]B [/B]i jak w to klikniesz to masz pogrubione :eviltong: .
zrozumialas? :cool3:[/quote]

Nie ma to jak łopatologia....;)
Dzięki wielkie... zapamietam...:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='***kas']
[B]GOŚCIE[/B]- znaczy zalizać na śmierć wszystko co się rusza, z kotem włącznie, chociaż on gościem nie jest:cool3:

A tak btw widzieliście kiedyś toaletę robioną koteckowi przez rotka:diabloti:? Widok niezapomniany, kot zdegustowany, piesek zachwycony spełnionym uczynkiem:p[/quote]

Będą foteczki?

Link to comment
Share on other sites

[B]Jaki śliczny piesek![/B] - To znaczy, że trzeba wejść przednimi łapami na panią i próbować polizać panią w buzię, a już najchętniej "z języczkiem" :eviltong:
[B]
Fuj![/B] - znaczy szybko przełknąć i udawać, że nie wiadomo o co chodzi!

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=1]SZUKAJ (np. Kamilka, taty, ale też zabaweczki) - należy natychmiast najeść się szaleju i zacząć skakać jak ogłupiała wszędzie. Po chwili można rzeczywiście zacząć szukać, ale tylko po to, aby zachęcić tatę/Kamilka do zabawy lub poszarpać się z człowiekiem znalezioną zabawką.

CHODŹ - istnieją dwie możliwości:
a. Kiedy stoję w kuchni pies zrywa się niczym porażony prądem i potykając się pędem przybiega do mnie, by zaraz wykonać serię sztuczek których została nauczona w celu otrzymania ewentualnej nagrody w postaci najlepiej kawałka paróki(bądź całej parówki), suchego chleba, serka topionego etc., ale psim smakołykiem tez nie pogardzi.
b. kiedy własnie zostałam spuszczona a dawno nie była, jest to niczym nowy wkłąd baterii Duracell. Słysząc "chodź", kiedy zakręca szalone kółeczka, zaczyna te kółeczka kręcić jeszcze szybciej (co wydawałoby się niemożliwe) i ani myśli przychodzić.[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[B]Idziemy/jedziemy[/B] - o super wychodzimy i radość nieustanna aż to momentu wyjścia:evil_lol:

[B]Spacerek [/B]- w sumie to to samo co idziemy tylko ze pani musi zapiąć mi smycz:eviltong:

[B]Do domu [/B]- uciekanie do tyłu podwórka gdy zostanie wypuszczony na chwile bo przecież do domu wcale nie oznacza że trzeba do niego iść:evil_lol:

[B]Łapka/piątka[/B] - kurcze znowu coś ode mnie chcą:diabloti: ale wykonuje komendę z przymusu bo dostanie zawsze jakiś smakołyk

[B]Masz[/B] - o będzie coś dobrego:razz:

Mniej więcej coś takiego nic wiece mi do głowy nie przychodzi:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE][B]Do domu [/B]- uciekanie do tyłu podwórka gdy zostanie wypuszczony na chwile bo przecież do domu wcale nie oznacza że trzeba do niego iś[/QUOTE]
Zapomniałam o tym :evil_lol:. Hexa też często zwiewa jak najdalej od drzwi, a jak na podwórku to powiem zaczyna szczekać i bawić się w ganianego. Jak się pańcia spieszy to dopiero po rozdarciu "do domu natychmiast bo zaraz moja cierpliwość się skończy" psisko idzie ze spuszczoną głową i ogonem jak na ścięcie :cool1:. Wygląda wtedy jak by była katowana w domu :mad:.

Link to comment
Share on other sites

[B]jedziemy na ryby - [/B]szał, podskoki; będzie można popływać i powyciągać rybki z wiaderka
[B]świnia - [/B]gdzie świnia, moja zabawka, no gdzie, gdzie, muszą ją znaleźć, Pani pobawi sie ze mną
[B]przynieś zabawkę - [/B]muszę znaleźć jakąś zabawkę, będzie zabawa
[B]trzeba umyć łapy - [/B]tył zwrot

Link to comment
Share on other sites

Reakcja Hexoliny na: [B]Idziesz na podwórko/spacer (powiedziane późnym wieczorem) - [/B]otwiera się jedno oko i patrzy ledwo przytomnym wzrokiem, po tym ponownie się zamyka. Kilka razy trzeba powiedzieć, ale ona udaje, że to nie do niej i pokazuje że jej przeszkadzam. Czasem potrafi nawet wstać, pokręcić się na łóżku, odwrócić tyłkiem i dalej kontynuować odpoczynek. Mój brat cierpliwość traci jak Hexolina go w ten sposób olewa :evil_lol:. Ale takie zachowanie objawia się tylko przy wieczornym wyjściu, w dzień słowo podwórko/spacer nie może być bez potrzeby wypowiadane bo jest szał radości :roll:.

Link to comment
Share on other sites

[B]CO SIĘ STAŁO?[/B] - przerażenie, panika, bo pewnie kleszcz albo rzep i pańcia będzie ruszać łapki, a łapek nie wolno, więc najlepiej zrobić parówkę na podłodze (pozycja leżąca z wszystkimi łapami + ogonem schowanymi pod brzuchem, ewentualnie merdającym szybko) i udawać, że jest się wszystkim, tylko nie Luką :razz:

[B]KTO TO? [/B]- obie suki: uszy do góry, sztywna postawa stojąca, krótkie łuf łuf i czujność przez następne pięć minut.

[B]GDZIE JEST PAŃCIA? [/B]- chaotyczne poszukiwanie pańci. W tym czasie pańcia może stać spokojnie przy ścianie i patrzeć jak psy przeszukują miejsca, gdzie zwykle się chowa, bo one i tak jej nie zauważą :cool3:
[B]
FILIP[/B] - bieg do bramy i rozglądanie się, gdzie jest wyżej wspomniany Filip (uwielbiany, mały, koślawy piesek sąsiadów).

[B]ZABAWKA - [/B]flegmatyczne rozglądanie się Lusi, gdzie jest ta cała zabawka, a jeśli ją znajdzie - może ją w sumie przynieść, bo czasem za to jest smakołyk :razz:

[B]WSTAJEMY[/B] - Luka: zeskoczenie z łóżka, Chibi: przeciąganie się, połączone z pomrukiwaniem i marudzeniem, merdaniem ogonem, przewróceniem się na drugi bok i zaśnięciem.

[B]HOP NA OPONKĘ[/B] - szaleńczy bieg i wskoczenie na leżącą na trasie spacerowej oponę, po czym zastyganie w nieco dziwacznych pozach w oczekiwaniu na pochwałę/smakołyk. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[B]Ziemia [/B]- to komenda którą posługuje sie, kiedy moja sunia prosto ze sacerku wskakuje na kanapy, łóżko :lol:

[B]Uwaga [/B]- sunia odrazu podbiega i patrzy na mnie wzrokiem kota w butach z bajki shrek, wie że zaraz wydam zadanie bojowe :lol: typu siad a ona dostanie smakołyk :lol:

[B]Poczekaj - [/B]uciekamy! :megagrin::megagrin:

[B]Stój [/B]- sunia ma przerażenie w oczach, zamiera i czeka aż podejde.
Komenda stosowana do odpinania szelek, czasem do mycia łap, albo do rozczesywania rzepów :lol:

[B]Lajla - [/B]imię suni którym ja przywołuje, ale najcześciej zamiast suni do pokoju wbiega Chester, mój drugi psiak

[B]Chester - [/B]imie którym przywołuje mojego kochanego drugiego psa, najcześciej zamiast niego przybiega Lajla :lol::lol:

[B]Spacer/Idziemy - [/B]Podobnie jak u wszystkich słowo zakazane w moim domu, kiedy nieopatrznie ktoś je wypowie ku jego nieszczesciu na horyzoncie pojawia sie nieokrzesany spacerowy potwór Chester który z niepohamowanego szczescia zmiata wszystko wokół siebie również ze swoja ofiara, jego mały pomocnik Lajla biega miedzy jego i naszymi nogami, zapewne po to by przypadkiem nie zostac pominięta :lol:

[B]Tulimy [/B]- przytulanko, drapanko, smyranko :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...