Jump to content
Dogomania

ROXI (*) ZASNĘŁA... DO ZOBACZENIA, MALEŃKA. :( Zdradziłeś mnie, człowieku: ale przez 3 lata miałam prawdziwe życie i byłam kochana u Moli.


Recommended Posts

14 minut temu, rozi napisał:

Tak tak, wiem, chodzi mi o to, że przy karmieniu normalnym (gotowanym, bez soli) piłaby dużo mniej.

gotowane jedzenie zawiera wodę, szybciej trawione i psy piją mniej..., Roxi też chyba piłaby mniej, pytanie o ile?

Sprawdzamy ile pije bez zmiany diety. 

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, rozi napisał:

Molly, ja to wszystko wiem, tylko w rozmowie z wetem trzeba powiedzieć, że suchym karmiona. Sam zresztą powinien zapytać. Moje psy przy karmieniu gotowanym piły bez porównania mniej.

Rozi, wetka dokładnie wie na jakiej karmie jest Roxi.

 

 

Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, Tyśka) napisał:

Czyli Roxi pije jednak prawidłową ilość, czy mi się tylko zdaje?

Zdaje Ci się..., pije trochę za dużo.

Gdyby piła o 100 ml mniej (przy suchej karmie) nie byłoby problemu. Na szczęście nie pije dzikich ilości i nie ma dużych dobowych różnic.

Nie ma upałów ale uruchomiłyśmy centralne ogrzewanie, dostaje gryzaki - może też wpłynęło na zwiększone zapotrzebowanie na wodę.  

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, rozi napisał:

Mnie się wydaje, że nie pije za dużo. To wychodzi jakieś 40ml na kilogram. Przy suchej.

Przeciętnie pies powinien wypijać dziennie od 14 do 28 ml wody na kilogram masy ciała

- karmiony suchą więcej

- Roxi karmiona jest pół na pół

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Moli@ napisał:

Przeciętnie pies powinien wypijać dziennie od 14 do 28 ml wody na kilogram masy ciała

- karmiony suchą więcej

Nie że więcej, tylko dużo więcej, nawet dwa razy więcej.

"Przyjmuje się", że zapotrzebowanie na wodę to 50-60ml na kilogram masy, część jest w jedzeniu, te 14-28 dotyczy picia samej wody.

Sucha karma podobno zawiera 8-10% wody, a mokra około 80%, domowa 70%. Roxi dostaje gotową pół na pół, czyli nawet jeśli równo pół na pół, a nie miseczka suchego i w tym dwie łyżki z puchy, to średnio w jej karmie jest 45% wody, resztę musi sobie uzupełnić, poza zwykłym piciem. Tak więc nadal sądzę, że 40ml na kilogram masy jest całkowicie w normie.

No ale nie jest ważne, co ja sądzę, ważne co powie wet.

 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Moli@ napisał:

Przeciętnie pies powinien wypijać dziennie od 14 do 28 ml wody na kilogram masy ciała

- karmiony suchą więcej

- Roxi karmiona jest pół na pół

Aktualnie normy są 50-60 ml na kg.m.c I to na 1000% Mam to teraz na zajęciach. Potem w obliczeniach uwzględnia się jaką karmę je czyli wilgotność. Sucha ma mało wody więc niewiele zmienia.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zobaczymy jaki będzie wynik badania moczu.

 

 U Roxi nie wolno zapomnieć o guzach przy planowaniu diety.

To biedna suczka skrzywdzona przez człowieka. Tak naprawdę ożywia się na widok / zapach kontenerów na śmieci, W mieście trudno ją ściągnąć z trawnika - idzie z nosem przy ziemi i szuka :(

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, uxmal napisał:

Aktualnie normy są 50-60 ml na kg.m.c I to na 1000% Mam to teraz na zajęciach. Potem w obliczeniach uwzględnia się jaką karmę je czyli wilgotność. Sucha ma mało wody więc niewiele zmienia.

i pewnie jeszcze aktywność psa się uzględnia

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, rozi napisał:

Wysiłek, upały, parówki na przysmak itd - to wszystko zwiększa zapotrzebowanie, to logiczne.

Upałów nie było, parówek nie dostaje...

Roxi jest na diecie niskobiałkowej, Sucha karma dobrana do problemów z nerkami. 

Pytałam o dietę, czy coś zmienić. Odpowiedź była jasna - nic nie zmieniać, czekamy na wynik.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Moje psy też trochę więcej piją, usłyszałam że starsze psy tak mają, moje mają 10 i 12 lat. Ale nic złego się nie dzieje, tyle że sikają więcej ale też nie jakoś tragicznie, suczka mniej, pies więcej.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...