Jump to content
Dogomania

Dunia w DS,Tofik w DS,Rafik u szafirki od 13.07.18 ponownie szuka domu.Rafik od 04.08.18 w DS.Tofik 25.11.2022 za TM.


Anula

Recommended Posts

Rafik to wspaniały piesek, pełen radości i miłości do człowieków, i świata. Dzielnie "znosi" głaski od wszystkich nowych ludzi, których spotyka teraz w swoim życiu, a tak naprawdę nie ma dla niego nic lepszego od głaszczących go ludzi, zaczepia wszystkich i kiedy tylko ma okazję ;)

Rafik zaklimatyzował się już na dobre :) Z dnia na dzień widzieliśmy przemianę pieska. A od tego tygodnia pieseł zmienił się niesamowicie, ze spokojnego, grzecznego i obserwującego z dystansem nowe otoczenie przeobraził się w szalejącego w zabawie, pewnego siebie, wbiegającego wszędzie po firmie (samemu! co ważne :)), żywiołowego pieska :)

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Jak się okazuje Rafik podczas zabawy zachęca towarzyszy warczeniem, szczekaniem i oczywiście bieganiem, skakaniem i tarzaniem się w czem się da :) co aktualnie pod grzbiet podejdzie :) Pierwszy długi niedzielny spacer zakończyliśmy stwierdzeniem pewnego Pana z pieskiem - Coooo? Pies ze spaceru wraca??? Taki czysty??? Niemożliwe! :D.

Teraz pies już wraca jako pies, umorusany, zakurzony, z mchem na brodzie, błotem na łapach, rzepami w sierści i  wszystkim co się da zdobyć w dzikich trawach, krzakach i temu podobnych zaroślach :D

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Potem dzielnie znosi przemywanie łapek, czesanie, sprawdzanie co w sierści piszczy i wszelkie pielęgnacyjne zabiegi :) U weta też pieseł jest grzeczniutki, troszkę się bał, ale na szczęście jego Pan tam też z nim był i wtedy nic nie jest straszne ;) Ja to wiecie, tylko na umowie jestem, rano wyprowadzam, jeść daję, pogłaszczę, pobawię się, ale tak naprawdę to liczy się przede wszystkim mój Marcin, tak sobie go upodobał i z wzajemnością ;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ciekawa sprawa, że piesek wychodząc na spacer idzie tylko po wyznaczonych ścieżkach:D Czasem to wygląda tak, że ja idę trawą a piesek ścieżką :) No i kto tu kogo wyprowadza? :D

Bardzo żeśmy pokochali Rafika od pierwszego wejrzenia :) i mam nadzieję, że z wzajemnością ;)

W pracy wszyscy go rozpieszczają, głaszcząc i zabawiając co chwila. Może chodzić gdzie chce, ma swobodny dostęp do ogródka, w którym przeorganizował już co nieco kopiąc doły i obszczekując jak szczenię każdą grudkę wyrzucane ziemi :)

Jutro idziemy do behawiorysty, Pana Łukasza z Dog Station, żeby nauczyć się paru przydatnych komend na posłuszeństwo i paru innych rzeczy do porozumiewania się ;)

Link to comment
Share on other sites

Witajcie na dogomanii! :) Miło bardzo się czyta takie relacje i ogląda takie zdjęcia! Prosimy o jak najwięcej :) Rafik ma szczęście, że trafił na Was, to i się odpłaca teraz szaleńczą radością życia :)

Przesyłam serdeczne pozdrowienia :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I co najważniejsze, Rafik ani razu nie próbował uciec. Nie ma ciągutek do ucieczki z mieszkania czy pracy.

W pracy nie zamykamy na klucz drzwi wejściowych, ponieważ ogranicza ewentuane pole ucieczki kolejna furtka, która jest zamykana. Nie zdarzyło się nam jednak, żeby Rafik skakał na klamkę, czy otworzył niedomknięte drzwi i poszedł sobie pod furtkę. Pilnuje się nas bardzo.

Na spacerach oczywiście jesteśmy w szelkach i pewnie się to prędko nie zmieni. Najpierw nauczymy się komend, potem zobaczymy co dalej. Mamy 8 metrową smycz, więc ma dużo swobody.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze jedna sprawa odnośnie tematu "Dunia w DS,Tofik w DS,Rafik u szafirki od 13.07.18 ponownie szuka domu."

Kochani, Rafik już nie szuka domu, Rafik już dawno miał swój dom, tylko los tak jakoś przekornie chciał, żeśmy się dopiero teraz odnaleźli ;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jakie on ma bombowe czarne kółko na grzbiecie i piękny czarny "cycek" z ogonka! :D Dopiero na tym zdjęciu przy kuchence to dobrze widać :))

Wspaniały żywot teraz pies wiedzie, i - powiem coś brutalnego - bardzo dobrze, że tamten poprzedni jego właściciel go oddał!

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, agat21 napisał:

Jakie on ma bombowe czarne kółko na grzbiecie i piękny czarny "cycek" z ogonka! :D Dopiero na tym zdjęciu przy kuchence to dobrze widać :))

Wspaniały żywot teraz pies wiedzie, i - powiem coś brutalnego - bardzo dobrze, że tamten poprzedni jego właściciel go oddał!

Kółko jakby ktoś cyrklem je wyrysował, takie równiutkie jest :) Trochę się mnie to kojarzy z jakimiś japońskimi znakami :)

Link to comment
Share on other sites

34 minuty temu, Aga22 napisał:

Jeszcze raz wszystkim Wam przekazujemy wyrazy wdzięczności za to, że pozwoliliście się nam odnaleźć :)\

Pani Agnieszko,my z kolei bardzo dziękujemy za wspaniały domek jaki daliście Państwo Rafikowi :) Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło i to się sprawdziło w jego przypadku:) Dziękujemy za wieści i zdjęcia bo muszę przyznać,że już się martwiłam ich brakiem.Proszę zaglądać na wątek i pisać jak najwięcej o Raficzku i wstawiać zdjęcia przystojniaka :) To największe podziękowanie i radość dla naszych serc,widzieć szczęście psiaka i jego Rodziny! :)

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Aga22 napisał:

Jeszcze jedna sprawa odnośnie tematu "Dunia w DS,Tofik w DS,Rafik u szafirki od 13.07.18 ponownie szuka domu."

Kochani, Rafik już nie szuka domu, Rafik już dawno miał swój dom, tylko los tak jakoś przekornie chciał, żeśmy się dopiero teraz odnaleźli ;)

Dzień dobry P.Agnieszko.Zmieniłam tytuł wątku.Czekałyśmy na konkretniejsze wiadomości dlatego tytuł jeszcze nie był zmieniony.Teraz już ze spokojem zmieniłam go i jestem przekonana,że to ostatnia była wędrówka Rafika do swojego domu,który nigdy go już nie porzuci.

Każdy psiak,któremu zdołałyśmy pomóc ma swoją szufladkę w naszych sercach,o każdym nadal myślimy, wspominamy.Rafik zajął szufladkę tą szczególną bo niefortunna adopcja spędzała nam sen z powiek.Bałyśmy się powtórki z rozrywki.Nie chodzi tu o zachowanie Rafika bo w moim przekonaniu ma cudny charakter tylko o ludzi,którzy z kamienną twarzą bez cienia wzruszenia potrafili oddać swojego przyjaciela,bo przecież nim raczej był.

Na szczęście przesłaniają nasze niepowodzenia właśnie takie jak wiadomości z nowego domku i zdjęcia.To nas podnosi na duchu i pozwala dalej pomagać.

Pani Agnieszko dziękuję za adopcję Raficzka,za opiekę,za danie mu tego wszystkiego co psiak potrzebuje.Dziękuję także za wiadomości i zdjęcia,które mnie osobiście bardzo,bardzo ucieszyły.

Teraz mogę już na spokojnie pomagać psiej rodzince i przenieść finanse na jej wątek.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...