Jump to content
Dogomania

Forest, pies kochający całym sobą - znalazł własny dom!


Recommended Posts

Mam nadzieję, że to nic poważnego, może faktycznie jakieś naciągnięcie (Forest poza boksem jest non stop w ruchu). Skojarzyło mi się ze śrutem, bo był taki przypadek, że adoptowany od nas psiak po jakimś czasie zaczął oszczędzać jedną łapkę i się okazało, że był śrut, który coraz bardziej go uwierał.

W tym tygodniu podjadę z Forestem do weta. Przegłodzę go na wszelki wypadek, żeby można mu było w razie potrzeby RTG zrobić.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj Forest miał mieć RTG, ale wet miał straszne urwanie głowy i przełożyliśmy to na jutro. Przyjrzałam się dokładniej łapkom tylnym i wyraźnie widać, że ta podnoszona do góry jest chudsza, mniej umięśniona. Czyli od dłuższego czasu ją oszczędza:(

Link to comment
Share on other sites

RTG miał dziś robione. Jest luźny staw biodrowy w tej łapie i stąd te problemy. Nie ma razie żadnego zwyrodnienia, ale problemy z tą łapką będę nawracać. Dobrze, że Forest jest szczupły (wet powiedział, że wygląda na to, że on taki jest, zachudzony nie jest), nie będzie tej łapinki obciążał. U weta dostał coś przeciwzapalnego/przeciwbólowego. Wskazane jest podawanie mu cały czas preparatu na stawy, a doraźnie gdy zacznie kuleć coś przeciwbólowego.

Jutro wrzucę fakturę, wet ma mi też dosłać opis RTG, to będzie fachowo opisane co i jak.

Link to comment
Share on other sites

Koszt RTG + uspokojenie + lek przeciwbólowy/przeciwzapalny: 118 zł:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/5fae28959e29b895

 

Macie jakieś propozycje co do preparatu dla Foresta? Najtaniej chyba wyjdzie Dolfos Arthtrofos (u naszego weta 90 tabl. kosztuje 33 zł - Forestowi starczy na 3 miesiące).

Przy okazji Forest został zważony: waży 14 kg.

Link to comment
Share on other sites

Murko, co słychać u Foresta? Co można napisać o nim w ogłoszeniu? 

Jest trochę zdjęć lecz prosiłabym zdjęcie przy człowieku dorosłym i koniecznie żeby nie było robione z góry. Na tak zrobionym  pies wygląda na mniejszego niż jest w rzeczywistości. Proszę jeszcze o ładne zdjęcie portretowe. Trzeba wziąć się za ogłoszenia. 

Link to comment
Share on other sites

Pogoda się w końcu trochę poprawiła więc postaram się w tym tygodniu porobić fotki.

Forest ogólnie ok, ale łapkę nadal czasami podnosi do góry. Zabawkami nadal się nie interesuje gdy mu się je pokazuje, rzuca itd. ale to co mu dałam do boksu zmienia codziennie położenie, więc albo on, albo koleżanka (która też poza boksem zabawkami się nie interesuje) wprawia tę zabawkę w ruch:)

Info do ogłoszeń: baaardzo łagodny i przyjacielski, lubi dzieci, wielki pieszczoch i łakomczuch, umie chodzić na smyczy, zachowuje czystość, lubi inne psy i zaczepia (czasem nieco namolnie) do zabawy, ma dużo energii, jest wszędobylski i bardzo ciekawski. 

Minusy, o których trzeba jakoś łagodnie napisać lub powiadomić w rozmowie tel.: Forest potrafi się wspinać po siatce i będzie miał prawdopodobnie problem z zostawaniem samemu w mieszkaniu. Niszczyć raczej nie będzie, ale może drapać w drzwi, szczekać. Podjrzewam, że problemy te - jeśli wystąpią - będą tylko na początku. U nas w boksie jest już ok, nawet wraca do niego chętnie bez oporów, ale na początku było ciężko, nie chciał wracać, zamknięty płakał okrutnie i próbował się wydostać. Nie pomagała nawet obecność psiej koleżanki.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, supergoga napisał:

Trzymajcie kciuki. Dzwoniła do mnie właśnie Pani z Warszawy, której Mama jest z okolic Janowa. Zainteresowana Forestem. Pytała, czy może przyjechać, iść na spacer, poznać psiaka. Dałam telefon do Murki. Może cos wypali fajnego...

kciuki!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...