Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
Blever's

Matura '09 kandydaci na weterynarię.

Recommended Posts

[quote name='Justa']Dowiedz się - najlepiej w naszym dziekanacie - ja nie słyszałam o takich przypadkach.[/QUOTE]

Napewno zapytam, ale nawet jak nie ma takiej opcji to trudno. Najwyżej wakacje przed 2 rokiem poświęce na prace 7/7 dni w tygodniu (po 1 roku nie ma jeszcze praktyk prawda?) o ile oczywiscie uda mi sie uniknac poprawki we wrześniu...

Mam też pytanie czy utrzymanie sie na weterynarii jest drogie (nie chodzi mi o życie w Warszawie bo mam tam rodzine i wiem, ze jest drogo, a moze mi od czasu do czasu podrzuca kawalek chleba do akademika) ale o ksiazki, czaszki itp. Wiem, ze atlas kosztuje jakos 300 zl, a jak z reszta, da sie kserowac, pozyczac itp? O "przybory szkolne" sie nie martwie, bo mam w domu mase fartuchów, skalpeli, pudeł z rękawiczkami itp :roll:

Musze sobie mniej wiecej zaplanować finansowo czy rodzice nie beda głodować przez moje studia :razz:

[quote name='Talagia']po 1 roku nie ma jeszcze praktyk prawda? [/quote]

Nie, nie ma praktyk. Zaczynają się na II roku.

[quote]Mam też pytanie czy utrzymanie sie na weterynarii jest drogie (nie chodzi mi o życie w Warszawie bo mam tam rodzine i wiem, ze jest drogo, a moze mi od czasu do czasu podrzuca kawalek chleba do akademika) ale o ksiazki, czaszki itp. Wiem, ze atlas kosztuje jakos 300 zl, a jak z reszta, da sie kserowac, pozyczac itp? O "przybory szkolne" sie nie martwie, bo mam w domu mase fartuchów, skalpeli, pudeł z rękawiczkami itp :roll:
[/QUOTE]

Życie w Warszawie.. ciężko mi powiedziec jeśli chodzi o kwestię wyżywienia, bo mieszkam z rodzicami i kwestia finansowania jedzenia i mieszkania mnie nie dotyczy.
A co do reszty.. to zależy jak lubisz się uczyć - ja lubię gryzmolić po książkachz których dużo się uczę (w tym wypadku histologia, anatomia), więc w takim wypadku lepiej mieć swoje. Ale to sama zobaczysz.. Na początku września będzie pewnie trochę ofert sprzedaży książek (tablica przy dziekanacie) i czaszek.
Atlas mam, stwierdziłam, że jeszcze nie raz mi się przyda, jest poprawiony, jednotomowy. Ten stary mam na płycie, więc jak nie będziesz kupować, to mogę ci pożyczyć płytkę ;) Stary (z lat 80) ma inne mianownictwo, właściwie tylko tym się różni od nowego..

Na I semestrze miałam dokładnie 4 książki - 3 tomy anatomii + histologia sawickiego (dla lekarskiego), na drugim semestrze dokupiłam histologię zarzyckiego (dla weterynarii).

Czaszki - fakt, czasem prosektorium nie wystarcza i dobrze pouczyć się w domu, ale w akademiku NA PEWNO będą kości, więc nie martw się ;) Mam pół świniaka (całość szkieletu) więc pewnie go wystawię na sprzedaż w październiku.

A póki co.. ciesz się wakacjami ;) Mnie aż dreszcz przechodzi, jak pomyślę, że za 1,5 miesiąca wielki powrót :mdleje: Choć przyznam, że trochę tęsknię już :oops::loveu:

W Warszawie z tego co pamiętam było to ok. 4 000 zł za semestr.
Z tym, że nie funkcjonuje coś takiego jak weterynaria płatna od początku do końca, w sensie zapłacisz = dostaniesz się.
W W-wie oprócz limitu miejsc na studia dzienne, bezpłatne, jest identyczny limit miejsc na studia wieczorowe = płatne, na których po 2 latach zależnie od wyników przechodzisz na studia dzienne lub życzą ci szerokiej drogi :eviltong:

Sprostuje ;) Studia płatne na SGGW kosztują 3 tysiące za semestr i trwają 4 semestry, po których zaliczeniu (niezaleznie od wyniku) jest sie przenoszonym na studia dzienne.
W Wrocławiu semestr kosztuje jakos 4300zl i po 6 semestrach nastepuja przenosiny.

Wszystkie zajęcia, egzaminy, zaliczenia itp są identyczne jak w systemie dziennym i w takich samych godzinach.

[quote name='Talagia']
W Wrocławiu semestr kosztuje jakos 4300zl i po 6 semestrach nastepuja przenosiny.[/quote]

Talagia ale dalej istnieje możliwość powtórzenia matury i w przypadku zdobycia wystarczającej liczby punktów wskoczenia na dzienne kolejnego roku??

[quote name='Toffina']Talagia ale dalej istnieje możliwość powtórzenia matury i w przypadku zdobycia wystarczającej liczby punktów wskoczenia na dzienne kolejnego roku??[/QUOTE]

Tego nie wiem. Wrocław ogolnie ma jakies dziwne zasady. Nie mam pojecia nawet ile ostatecznie wyniosl próg :roll:

[quote name='Talagia']Sprostuje ;) Studia płatne na SGGW kosztują 3 tysiące za semestr i trwają 4 semestry, [/quote]

z tego co się dowiadywałam i czytałam to weterynaria to najdroższy kierunek na sggw i kosztuje 4 tysiące ;) za semestr :P no 3900 ale to nie wiele zmienia sprawę ;]

poza tym dostanie się na nie graniczy z cudem i najlepiej jak masz 95-100% z rozszerzonej biologi i chemii! bo punkty się sumują ;] co i tak nie daje ci gwarancji dostania się na dzienna weterynarie ;] wiec albo daj spokój albo idź na wieczorowe bo jest łatwiej szkoda tylko ze piekielnie drogo! do tego nie sztuka jest się dostać na weterynarie-sztuka jest się utrzymać ;]

[quote name='ChromosomekX']z tego co się dowiadywałam i czytałam to weterynaria to najdroższy kierunek na sggw i kosztuje 4 tysiące ;) za semestr :P no 3900 ale to nie wiele zmienia sprawę ;]
[/QUOTE]

Fakt, weterynaria to najdrozszy kierunek na SGGW (w koncu kierunek medyczny, wiec ma swoja cene) ale ponownie napisze, ze kosztuje jednak [U]3 tysiące zł[/U], nie 4, nie 3 900 tylko rowne 3 za semestr. Co czyni SGGW najtańszą mozliwoscia studiowania płatnej weterynarii w Polsce ;) Radze dowiedziec sie dokladniej zanim zaczniesz wypisywac bzdury na forum. Za kilka postów ktoś rzuci kwote 10 tys za semestr i tak bedziemy sie sprzeczac ;) A wystarczy poczytac na stronie sggw.

[QUOTE]poza tym dostanie się na nie graniczy z cudem i najlepiej jak masz 95-100% z rozszerzonej biologi i chemii! bo punkty się sumują ;] [I]co i tak nie daje ci gwarancji dostania się na dzienna weterynarie ;[/I]] [/QUOTE]

Bzdura... Trudno sie dostac, ale zeby to graniczylo z cudem? Jesli masz obie matury zdane na 85% to juz mozesz swietowac bycie studentem weterynarii na dowolnej uczelni w Polsce. ps. jak mam 190 pkt/200 albo lepiej 200/200 pkt to i tak nie mam pewnosci, ze mnie przyjma na weterynarie? =0

[QUOTE]wiec albo daj spokój albo idź na wieczorowe bo jest łatwiej szkoda tylko ze piekielnie drogo! [/QUOTE]

Łatwiej? Tzn? Wieczorowi nie maja egzaminów, albo muszą zaliczyć tylko pół konia na anatomii? Albo maja połowe mniej zajęć, zeby sobie dłużej pospać? W końcu tyle tłuką kasy na uczelnie, to mogą? Bzdura, bzdura, bzdura... Na wieczorowe rowniez jest próg punktowy i trzeba miec minimum 70% z obu matur aby sie dostac. A po 4 (SGGW) lub 6 (UP Wroc) semestrze studia sa kontynuowane za darmo. Jak juz uczelnia stwierdzi, ze jestes w stanie przetrwac studia i warto za ciebie płacić :diabloti:

[QUOTE]do tego nie sztuka jest się dostać na weterynarie-sztuka jest się utrzymać ;][/QUOTE]

Jedyna prawdziwa informacja. Jednak sprzeczna z twoim wczesniejszym założeniem, ze dostać sie na weterynarie to graniczy z cudem. To jak w koncu? Ci weteryniorze to maja jakas cząstke boską w sobie czy jak? :evil_lol:

A tak poza tym to do kogo ten apel? :P Bo mnie zacytowałaś i troche sie wystraszyłam, ze teraz musze pokornie zrezygnowac ze studiowania, bo nie jestem godna itp ;) Jak ktos bardzo chce byc lekarzem wet to nim zostanie i juz, niezaleznie od tego czy modli sie w kosciele co niedziele i ma mature na 100% :diabloti: Zastanawiam sie skad masz takie ciekawe informacje...

[quote name='ChromosomekX']z tego co się dowiadywałam i czytałam to weterynaria to najdroższy kierunek na sggw i kosztuje 4 tysiące ;) za semestr :P no 3900 ale to nie wiele zmienia sprawę ;]

poza tym dostanie się na nie graniczy z cudem i najlepiej jak masz 95-100% z rozszerzonej biologi i chemii! bo punkty się sumują ;] co i tak nie daje ci gwarancji dostania się na dzienna weterynarie ;] wiec albo daj spokój albo idź na wieczorowe bo jest łatwiej szkoda tylko ze piekielnie drogo! do tego nie sztuka jest się dostać na weterynarie-sztuka jest się utrzymać ;][/QUOTE]

widzę, że ktoś tu jest doskonale poinformowany.. :loveu:

Pamiętam te czasy kiedy ja byłam taka nakręcona :p Zdziwicie się jeszcze jak szybko Wam to spowszednieje ;) Ale cieszcie się cieszcie, w końcu to możliwość spełnienia marzeń stwoi przed Wami (w sumie przed nami wszystkimi) otworem !

A co do skalpeli - na sggw na I roku niepotrzebne ;)

A ja mam pytanie czy fartuch musi miec rekawy do nadgarstków? :roll:
Bo ja mam po siostrach, ale troche przykrótkie właśnie te rekawy, a szkoda mi kupowac nowe :P

I prawdopodobnie bede mogla ze soba zabrac frettyyy :loveu::loveu::multi::multi:

[quote name='Talagia']A ja mam pytanie czy fartuch musi miec rekawy do nadgarstków? :roll:
Bo ja mam po siostrach, ale troche przykrótkie właśnie te rekawy, a szkoda mi kupowac nowe :P

I prawdopodobnie bede mogla ze soba zabrac frettyyy :loveu::loveu::multi::multi:[/QUOTE]

Powiem tak - nie musi, bo są osoby co mają krótkie fartuchy z tym, że.. jego głównym zadaniem jest chronić Cię przed usyfieniem się formaliną, 'mięsem' tudzież wypaleniem sobie dziury w ręce kwasem na biochemii :cool3:
Ale jeśli Ci to nie przeszkadza ;)