Jump to content
Dogomania

Matura '09 kandydaci na weterynarię.


Blever's

Recommended Posts

  • Replies 162
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Talagia, na liście widzę np dziewczynę z mojej klasy, która na bank bedzie wycofywać papiery, bo dostała się na medycynę... A jednak nadal tam jest. Myślę, że to nie jest ostateczny kształt tej listy.. Pewnie takich osób jak ona jest więcej.

Link to comment
Share on other sites

No tak, wiem o kilku takich osobach, ale jako ze osob z moja punktacja jest kilka to musiałoby zrezygnować około 20 osób (biorąc pod uwagę, ze nie wszyscy z rezerwy potwierdza chęć studiowania). Na chwile obecną po rozmowie z miłym panem z dziekanatu to jednak nie mam większych nadzieji, szczerze wam gratuluje i licze na świetne notatki i materiały, do odbioru za rok :D Bo weterynarii napewno nie podaruje ;) Czekam na liste w Warszawie, ale tam jakies totalne jaja jestem 87 na rezerwie, wiec chyba bylby cud jakbym sie dostala, BA! lezalabym krzyzem przez reszte wakacji w kosciele. Jak narazie jestem dumną studentką wydziału biologii :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']No tak, wiem o kilku takich osobach, ale jako ze osob z moja punktacja jest kilka to musiałoby zrezygnować około 20 osób (biorąc pod uwagę, ze nie wszyscy z rezerwy potwierdza chęć studiowania). Na chwile obecną po rozmowie z miłym panem z dziekanatu to jednak nie mam większych nadzieji, szczerze wam gratuluje i licze na świetne notatki i materiały, do odbioru za rok :D Bo weterynarii napewno nie podaruje ;) Czekam na liste w Warszawie, ale tam jakies totalne jaja jestem 87 na rezerwie, wiec chyba bylby cud jakbym sie dostala, BA! lezalabym krzyzem przez reszte wakacji w kosciele. Jak narazie jestem dumną studentką wydziału biologii :P[/QUOTE]

To gratuluję dumnej studentce i życzę powodzenia w przyszłym roku :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Ludziska proszę o pomoc:lol:. Jestem uczennicą technikum ekonomicznego. Moim marzeniem jest iść na weterynarię ale w grę wchodzą tylko studia zaoczne.Czy ktoś się orientuje czy w Poznaniu takie istnieją? A jak to wygląda z Wrocławiem? Jakieś egzaminy itp.? Będę w tym roku(szkolnym) zdawać nową maturę z przeklętą matmą:angryy:. Co mam zdawać dodatkowo?(czy konieczna jest chemia?:lol:) Czy gdzieś jeszcze sązaoczne weterynaryjne studia? help me :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sunshine']Ludziska proszę o pomoc:lol:. Jestem uczennicą technikum ekonomicznego. Moim marzeniem jest iść na weterynarię ale w grę wchodzą tylko studia zaoczne.Czy ktoś się orientuje czy w Poznaniu takie istnieją? A jak to wygląda z Wrocławiem? Jakieś egzaminy itp.? Będę w tym roku(szkolnym) zdawać nową maturę z przeklętą matmą:angryy:. Co mam zdawać dodatkowo?(czy konieczna jest chemia?:lol:) Czy gdzieś jeszcze sązaoczne weterynaryjne studia? help me :)[/QUOTE]

Uczelnie z wydziałem weterynarii są tylko i wyłącznie w Warszawie, Wrocławiu, Lublinie i Olsztynie.
W każdej z tych uczelni istnieje możliwość studiowania zaocznie (mniej wiecej od 3 tys - 4,5 tys za semestr - wiec kwota niezła...)
Jedyny warunkiem jaki musisz spełnić by brać udział w rekrutacji w Wrocławiu mając nową mature to [B][U]minimum!!![/U][/B] 50% z matury ROZSZERZONEJ z chemii i biologii. Identyczna sytuacja jest w pozostałych uczelniach - a więc musi byc chemia i biologia i to wysoko (ponad 80% z kazdego)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']Uczelnie z wydziałem weterynarii są tylko i wyłącznie w Warszawie, Wrocławiu, Lublinie i Olsztynie.
W każdej z tych uczelni istnieje możliwość studiowania zaocznie (mniej wiecej od 3 tys - 4,5 tys za semestr - wiec kwota niezła...)
Jedyny warunkiem jaki musisz spełnić by brać udział w rekrutacji w Wrocławiu mając nową mature to [B][U]minimum!!![/U][/B] 50% z matury ROZSZERZONEJ z chemii i biologii. Identyczna sytuacja jest w pozostałych uczelniach - a więc musi byc chemia i biologia i to wysoko (ponad 80% z kazdego)[/QUOTE]

Studiowanie ZAOCZNE oznacza zjazdy kilka razy w miesiącu (najcześciej piątek, sobota, niedziela). Nie ma takiego czegoś jeśli chodzi o weterynarię (i bardzo dobrze..)
Jest natomiast możliwość studiowania WIECZOROWEGO. Program, czas zajęć, progi zaliczeniowe są takie same jak dla studiów dziennych. Także wieczorowe są tylko z nazwy.

W Warszawie jeśli człowiek przejdzie 4 semestry zostaje automatycznie przepisany na studia dzienne (co może wydawać się łatwe, ale po 1 roku zostało nas w tej chwili 138 osób z 220)

Warszawskie progi to około 70% z rozszerzonej chemii i biologii (tak mniej więcej)

Link to comment
Share on other sites

Ok, to nie sprawdziłam wiec przyznaje się do błędu ;)

A czy ktoś się dostał do Warszawy z kolejnych list?
W Wrocławiu wywalili juz liste rezerwowa i jest tylko lista przyjetych na stacjonarne i niestacjonarne :-o <szok1>
A w Warszawie II próg wyniósł 164,60 pkt i jestem na rezerwie na lepszej pozycji niz w Wrocławiu gdy próg wynosił 163 <szok2>
No i zdecydowałam się na studia płatne w Warszawie.
Za korki,kursy, jakies madrzejsze ksiazki niz mialam + ksiazki na biologie wyjdzie mi tyle samo a nawet drożej niz opłata za niestacjonarne.

Justa wiem, wiem już mnie wszyscy gnębią tymi "zaocznymi" po prostu jakos tak sobie zapamietałam ta nazwe i plote głupoty :P wszyscy w kazdym razie wiecie o co mi chodziło

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']
No i zdecydowałam się na studia płatne w Warszawie.
Za korki,kursy, jakies madrzejsze ksiazki niz mialam + ksiazki na biologie wyjdzie mi tyle samo a nawet drożej niz opłata za niestacjonarne.[/QUOTE]

Najważniejsze, że będziesz robić to co chcesz robić..
Dużo ludzi idzie na rok na inne studia (i nie kończy ich) co dla mnie jest marnowaniem czasu.. Albo coś się robi na 100%, albo wogóle.

W takim razie witam na naszym wydziale ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']
Aha i może powiesz mi czy jest jakaś róznica w traktowaniu studentów? Tzn czy nikt nie traktuje ich jak głupków, albo czy prowadzący bardziej nie uwalają? Jest jakas różnica?[/QUOTE]

Generalnie chyba nie..
Aczkolwiek więcej wieczorowych wylatuje niż dziennych.

Jakby jakieś pytania, to ja chętnie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa']Najważniejsze, że będziesz robić to co chcesz robić..
Dużo ludzi idzie na rok na inne studia (i nie kończy ich) co dla mnie jest marnowaniem czasu.. Albo coś się robi na 100%, albo wogóle.

W takim razie witam na naszym wydziale ;)[/QUOTE]

Też tak pomyślałam :)
Swoją drogą mam nadzieje, ze za rok progi spadną troche i 160 pkt wystarczy aby sie dostac na stacjonarne i przeniose sie na tańsze studia :lol:

[quote name='sheltia12']Ja dostałam się do Olsztyna. Próg z 410pkt, spadł do 384 ;)[/QUOTE]

Gratulacje! :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']Też tak pomyślałam :)
Swoją drogą mam nadzieje, ze za rok progi spadną troche i 160 pkt wystarczy aby sie dostac na stacjonarne i przeniose sie na tańsze studia :lol:[/QUOTE]

Nie rozumiem - chcesz powtarzać I rok żeby być na dziennych? :-o
Bo jeśli chodzi o przenoszenie się na II roku, to chyba nie ma takiej możliwości..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa']Nie rozumiem - chcesz powtarzać I rok żeby być na dziennych? :-o
Bo jeśli chodzi o przenoszenie się na II roku, to chyba nie ma takiej możliwości..[/QUOTE]

Nie nie, czytałam, ze istnieje możliwość przeniesienia się na studia stacjonarne pod warunkiem ponownego brania udziału w rekrutacji i zakwalifikowania sie na dzienne. No i ponoć wskakuje się na 2 rok...
Bo to byłoby bez sensu chyba jakby mi mieli przepisać wszystkie przedmioty...
Bede musiała się dopytać jak to wygląda w Warszawie, jak narazie słyszałam o takiej opcji w Wrocławiu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']Nie nie, czytałam, ze istnieje możliwość przeniesienia się na studia stacjonarne pod warunkiem ponownego brania udziału w rekrutacji i zakwalifikowania sie na dzienne. No i ponoć wskakuje się na 2 rok...
Bo to byłoby bez sensu chyba jakby mi mieli przepisać wszystkie przedmioty...
Bede musiała się dopytać jak to wygląda w Warszawie, jak narazie słyszałam o takiej opcji w Wrocławiu.[/QUOTE]

Dowiedz się - najlepiej w naszym dziekanacie - ja nie słyszałam o takich przypadkach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa']Dowiedz się - najlepiej w naszym dziekanacie - ja nie słyszałam o takich przypadkach.[/QUOTE]

Napewno zapytam, ale nawet jak nie ma takiej opcji to trudno. Najwyżej wakacje przed 2 rokiem poświęce na prace 7/7 dni w tygodniu (po 1 roku nie ma jeszcze praktyk prawda?) o ile oczywiscie uda mi sie uniknac poprawki we wrześniu...

Mam też pytanie czy utrzymanie sie na weterynarii jest drogie (nie chodzi mi o życie w Warszawie bo mam tam rodzine i wiem, ze jest drogo, a moze mi od czasu do czasu podrzuca kawalek chleba do akademika) ale o ksiazki, czaszki itp. Wiem, ze atlas kosztuje jakos 300 zl, a jak z reszta, da sie kserowac, pozyczac itp? O "przybory szkolne" sie nie martwie, bo mam w domu mase fartuchów, skalpeli, pudeł z rękawiczkami itp :roll:

Musze sobie mniej wiecej zaplanować finansowo czy rodzice nie beda głodować przez moje studia :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']po 1 roku nie ma jeszcze praktyk prawda? [/quote]

Nie, nie ma praktyk. Zaczynają się na II roku.

[quote]Mam też pytanie czy utrzymanie sie na weterynarii jest drogie (nie chodzi mi o życie w Warszawie bo mam tam rodzine i wiem, ze jest drogo, a moze mi od czasu do czasu podrzuca kawalek chleba do akademika) ale o ksiazki, czaszki itp. Wiem, ze atlas kosztuje jakos 300 zl, a jak z reszta, da sie kserowac, pozyczac itp? O "przybory szkolne" sie nie martwie, bo mam w domu mase fartuchów, skalpeli, pudeł z rękawiczkami itp :roll:
[/QUOTE]

Życie w Warszawie.. ciężko mi powiedziec jeśli chodzi o kwestię wyżywienia, bo mieszkam z rodzicami i kwestia finansowania jedzenia i mieszkania mnie nie dotyczy.
A co do reszty.. to zależy jak lubisz się uczyć - ja lubię gryzmolić po książkachz których dużo się uczę (w tym wypadku histologia, anatomia), więc w takim wypadku lepiej mieć swoje. Ale to sama zobaczysz.. Na początku września będzie pewnie trochę ofert sprzedaży książek (tablica przy dziekanacie) i czaszek.
Atlas mam, stwierdziłam, że jeszcze nie raz mi się przyda, jest poprawiony, jednotomowy. Ten stary mam na płycie, więc jak nie będziesz kupować, to mogę ci pożyczyć płytkę ;) Stary (z lat 80) ma inne mianownictwo, właściwie tylko tym się różni od nowego..

Na I semestrze miałam dokładnie 4 książki - 3 tomy anatomii + histologia sawickiego (dla lekarskiego), na drugim semestrze dokupiłam histologię zarzyckiego (dla weterynarii).

Czaszki - fakt, czasem prosektorium nie wystarcza i dobrze pouczyć się w domu, ale w akademiku NA PEWNO będą kości, więc nie martw się ;) Mam pół świniaka (całość szkieletu) więc pewnie go wystawię na sprzedaż w październiku.

A póki co.. ciesz się wakacjami ;) Mnie aż dreszcz przechodzi, jak pomyślę, że za 1,5 miesiąca wielki powrót :mdleje: Choć przyznam, że trochę tęsknię już :oops::loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...