Jump to content
Dogomania

Maks odszedł za TM w nocy 21/22.02.2020. Czy jestem .... agresorem ???? A może jestem tylko, starszym, zmaltretowanym owczarkiem? Szukam ludzi,którzy we mnie uwierzą i pomogą mi znaleźć dom


Jo37

Recommended Posts

Niestety z okiem jest coraz gorzej:( wyłysienie się powiększa, skóra lekko zaczerwieniona, oko coraz bardziej zmrużone. Mam problem ze smarowaniem, żeby do oka nie natrzeć maści. Pojawiają się też plamki wyłysienia między okiem a pyskiem. Nieciekawie to wygląda.

Jutro się wybieramy do weta.

Link to comment
Share on other sites

Pechowy ten nasz Max :(. Czekamy, co powie wet. Popytaj, Murko o ten Argosulfan, bo może te zmiany warto odkażać i leczyć tak jak owrzodzenia żylakowate podudzi i inne skórne niedokrwienne. Niedobrze, że blisko oka :(. To mrużenie oka, też chyba neurologia pooperacyjna :(((. Strasznie go skrzywdzono tą operacją.

Link to comment
Share on other sites

Ogólnie to wygląda na nużeńca, tylko dziwne, że zmiany są tylko na jednej stronie głowy. Wet pobrał zeskrobinę ze zmian w okolicy oka oraz z tylnej łapy (bo na jednej z tylnych łap też się jakieś takie małe wyłysienie pojawiło jakiś czas temu). Wyniki będą w poniedziałek, a dzisiaj Max dostał antybiotyk i steryd (dexafort), żeby mu trochę ulżyć, bo z pewnością go to swędzi. 

Oko jest zmrużone (czasem jest gorzej niż na fotkach) z powodu bólu/świądu (tak mi się wydaje), czasem też pojawia się ropa w kąciku (przemywam wówczas).

Jeśli faktycznie wyjdzie nużeniec to na pewno ma to związek ze zmianami w krążeniu/sprawami neurologicznymi, bo wyraźnie widać, że asymetria pyska się powiększa:(

Przy okazji zważyliśmy Maxa i schudł tylko 1 kg będąc na dawkowaniu karmy leczniczej (dostaje ok. 400-500 g dziennie), waży 46 kg.

 

maxo.jpg

maxo1.jpg

maxo2.jpg

maxo3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Biedak :(. To faktycznie może być nużeniec, a że jednej strony, bo tam jest niedokrwienie i gorsze mechanizmy obronne i nie dociera Bravecto, które Max niedawno dostał, a ono zabija nużeńca. Czyli, tam gdzie jest prawidłowe krążenie, to nie ma nużeńca , bo działa Bravecto, a tam gdzie nie ma - jest. W związku z tym, wet pewnie zaproponuje tylko leczenie miejscowe :(.

Dobrze, że schudł chociaż kilogram, bo szkoda jego stawów. Chudnij, Maxiu dalej. 

Link to comment
Share on other sites

W zeskrobinie nużeńca nie ma, więc wygląda na to, że to tylko stan zapalany skóry. Antybiotyk pomógł i zmiany wyglądają już dużo lepiej, Maxa też już nie swędzą, bo jak smaruję to nie napiera mi na ręce jak wcześniej. Pociągniemy więc antybiotyk, akurat Amoxycykliny mam duże opakowanie, więc na część kuracji starczy, na resztę trzeba będzie dokupić (wet powiedział, żeby dwa tygodnie podawać).

Sobotnia wizyta kosztowała 65 zł:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/cc62fe68c528d47e

 

Rozliczenie:

Stan konta na 9 luty wynosił -515,50 zł

+515,50 zł Alaskan Malamute

+50 zł Fundacja ZEA

-360 zł hotelowanie 10.02-11.03

-17 zł Encorton x 2 opak.

-28,50 zł Agapurin x 2 opak.

-65 zł wizyta w lecznicy

-15 zł przekazd do lecznicy

Stan konta na 11 marzec wynosi -435,50 zł.

Link to comment
Share on other sites

Witaj, Malagos u  Maxa :). Niestety, Maksio z racji swojego wieku i problemów ze zdrowiem, poszukuje opiekuna nie tylko kochającego, ale i świadomego jego obecnych i możliwych problemów zdrowotnych, z dostępem do dobrego lekarza i diagnostyki, mieszkającego na parterze i.....   z zasobnym portfelem, że względu na specjalistyczną karmę, odżywki, leki, usługi medyczne itp. Trudno o takiego opiekuna.... Na szczęście, Max, o tym nie wie i jest szczęśliwy u Murków. 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

I jeszcze koszty dochodzą...

Kupiłam Caniviton dla Maxa (dla niego jest jedno opakowanie, drugie jest dla Argo - dzięki wspólnemu zakupowi jest darmowa wysyłka:) ), koszt 94,50 zł:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/b0eb14fe11b470d5

I antybiotyk dokupiłam: Amoksiklav, koszt 29,90 zł:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/41fe58b2824d2414

 

Na szczęście zmiany na pysku ewidentnie ustępują:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mam ogromną prośbę o usunięcie mojego telefonu z ogłoszeń Maxa.

Zaczynam bać się odbierać telefony, zastrzeżonych już nie odbieram, ani tych o 7.00.

Nie wiem dlaczego, ale w sprawie Maxa dzwonią sami wulgarni debile i żartownisie. Dzisiaj przelała się szala goryczy...  gadałam z chłopakiem kilkanaście minut (brzmiał w miarę normalnie), starałam się być miła i wyrozumiała dla trochę głupich pytań. A na końcu wyszłam na idiotkę, bo chłopak zaczął sobie żartować, bardzo niesmacznie żartować. 

Dokładnie tydzień temu też były dwa telefony o Maxa z zastrzeżonego nr - TZ odebrał odruchowo  - były to jakieś wulgarne, chamskie żarty. 

Mam już tego dosyć.

Link to comment
Share on other sites

17 minut temu, Murka napisał:

Mam ogromną prośbę o usunięcie mojego telefonu z ogłoszeń Maxa.

Zaczynam bać się odbierać telefony, zastrzeżonych już nie odbieram, ani tych o 7.00.

Nie wiem dlaczego, ale w sprawie Maxa dzwonią sami wulgarni debile i żartownisie. Dzisiaj przelała się szala goryczy...  gadałam z chłopakiem kilkanaście minut (brzmiał w miarę normalnie), starałam się być miła i wyrozumiała dla trochę głupich pytań. A na końcu wyszłam na idiotkę, bo chłopak zaczął sobie żartować, bardzo niesmacznie żartować. 

Dokładnie tydzień temu też były dwa telefony o Maxa z zastrzeżonego nr - TZ odebrał odruchowo  - były to jakieś wulgarne, chamskie żarty. 

Mam już tego dosyć.

Rozumiem Ciebie doskonale. Do ogłoszeń, które ja zrobiłam wstawię swój.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...