Jump to content
Dogomania

Malutka MISIA zamieniła ulicę na DT u Istar, a teraz już DS :) Bądź szczęśliwa, maleńka!


Tyśka)

Recommended Posts

O suni dowiedziałam się od Dory, która od wielu lat karmi, leczy i wyłapuje na sterylki psy i koty ze Szczebrzeszyna. Niestety, w lecznicy są kilometrowe długi, a ostatnio na drodze Dory stanęła sunia. Tak o niej pisze Dora1020:

Malutka sunie znalazlam kilka dni temu  lezaca w trawie.Podniosla lepek i patrzyla blagalnie,byla apatyczna.

Zobaczylam,ze ma mnostwo kleszczy.Sunia trafila do weta i po badaniu krwi okazalo sie,ze ma bebeszjoze:(

Na kilka dni zostala umieszczona u znajomej.Ale ona wyjezdza za granice i jesli nie znajde dla niej pomocy,sunia po wyleczeniu trafi z powrotem na ulice.

Dlatego blagam o pomoc.

W tej chwili koszty leczenia 260zl,a jeszcze jedna wizyta.

Misia,bo tak dalam jej na imie czuje sie juz lepiej.Zostala uratowana w ostatniej chwili.

Sunia wazy 9kg,ale wydaje sie taka malutka.Jest takim slodziakiem,bardzo grzeczna,przytulak.

Szukam dla niej DT  lub moglaby trafic do hoteliku u Murki,ale jesliby byly deklaracje.

Mam tam juz jednego psiaka,niestety bez zadnych deklaracji,nie umieszcze kolejnego.

Bardzo prosze o pomoc.Sunia jest taka kochana i tak bardzo kocha ludzi.

Potrzebny deklaracje na hotelik albo DT. POMOCY!

EDIT:
Mamy DT! :) Kochana Istar zgodziła się pomóc Misi w zamian za wsparcie w opłaceniu weta :) Za ten dar serca bardzo, bardzo dziękujemy!

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

41 minut temu, Nesiowata napisał:

Wpłacę coś jednorazowo - proszę nr konta.
 

Bardzo dziekuje Nesiowata:)

na razie pienizaki pojda na dlug za leczenie Misi

pozniej bedziemy zbieralay na hotelik

poniewaz na dogo nie moge w tej chwili wyslac pw,prosze podaj mi swoj adres mailowy

albo ja podam [email protected]

i na maila podam Ci numer konta bezposrednio do weta.

Bardzo dziekuje za pomoc Misi:)

Link to comment
Share on other sites

ja sobie wątki zapisuje w zakładkach przeglądarki...wtedy nie muszę szukać, tylko sprawdzam, czy ktoś coś napisał...

 

dziewczyny...nie pomogę finansowo..ale jak się DT dla suni nie znajdzie gdzieś bliżej, a znajdzie się transport... to ja sunie, mogę zabrać na BDT ,,,tylko są dwa ALE...odległość (mieszkam w  Katowicach i nie jestem zbyt mobilna - samochodu brak jeszcze) no i suczka musiałaby się dogadać z moim psio - kocim stadem...mam trzy sunie i dwa koty (i szczury, ale chłopcy ogoniaści biegają wieczorami, głównie po łóżku, więc przed psem mogę ich bronić ;) )

mieszkamy w małym, acz przytulnym (jak dla mnie) mieszkanku, pracujemy zmianowo po 8 h - więc kilka godzin psy są same( zazwyczaj 6-7 h), szczekanie/załatwianie się/lekkie zniszczenia nie są nam straszne. Przerabialiśmy już to nie raz....

Mamy niewielki ogródek na którym psy mogę pobiegać i załatwić na szybko swe potrzeby, plus codziennie jeden długi spacer po okolicznych polach i lasach ( 3.7 km - 15 km zależy od dnia)

ogólnie warunki średnie, jeśli suczka np nie lubi innych zwierzaków, albo ma silny lęk separacyjny...no bo te 6-7 h to może być wtedy już za duzo dla malutkiej

od siebie możemy dać jej pełną michę suchego jedzenia  i wiele miłości...spacery,, zabawy itp. No i oczywiście szukalibyśmy jej DS

 

Jedynie na sterylizację suczki potrzebowalibyśmy pomocy finansowej.

 

Więc jak cos awaryjne wyjście macie - tylko odległość spora od Was.

 

a to moje psiaki - tak źle z nami mają ;)

13901304_1145389238867396_23092332226609

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Istar  Kochana, znam Cię nie od dziś i wiem, że Misia miałaby u Ciebie dobrze :))

Co prawda zgłosić się DT w Pile, ale tam też pieruńsko daleko.
Wydaje mi się, że łatwiej będzie zorganizować transport do Ciebie, zwłaszcza że być może szykuje się transport łączony w te strony (do Wrocławia). Jednak ja nie decyduję, decyduje Dora - ja wiem, że u Ciebie Misia dostałaby wszystko, co trzeba. :)))


Bardzo dziękuję Ci za ten dar serca.

Założyłam Misi wydarzenie na fb - Ciocie fejsbukowe proszę o obecność.
https://www.facebook.com/events/335199323480758/

Powoli coś się i tam dzieje.

PS: Słuchajcie, słuchajcie - właśnie się dowiedziałam, że w najbliższych dniach jest organizowany transport do Wrocławia. Misia mogłaby pojechać w tym transporcie. :)
Mam nadzieję, że Dora zaraz tu wejdzie i napisze. :)

 -

Link to comment
Share on other sites

To czekamy na wieści po-wetowe.

Dostałam informację od p. Julity, która organizuje transport dla psiaków, że Misia pojedzie do Istar pod koniec następnego tygodnia. Wieczorem mam dostać więcej informacji. Koszty transportu będą podzielone na pół jeszcze z jednym psiaczkiem, z którym zabierze się sunia.

 

Link to comment
Share on other sites

Wspaniale, że wizyta kontrolna przyniosła lepsze wieści.

Kochani, dług w lecznicy za Misię mamy na 323zł. Oczywiście wpłynęło parę wpłat na sunię (wstawię je później), ale nadal nie mamy zebranej nawet połowy sumy.
Nie mówiąc o pieniążkach na transport i dobry start w DT (karma, wet, sterylizacja) - nie chcę Istar zostawiać samą z kosztami.

 

Link to comment
Share on other sites

26 minut temu, Tyś napisał:

Wspaniale, że wizyta kontrolna przyniosła lepsze wieści.

Kochani, dług w lecznicy za Misię mamy na 323zł. Oczywiście wpłynęło parę wpłat na sunię (wstawię je później), ale nadal nie mamy zebranej nawet połowy sumy.
Nie mówiąc o pieniążkach na transport i dobry start w DT (karma, wet, sterylizacja) - nie chcę Istar zostawiać samą z kosztami.

 

dobrze, że Misia wraca do zdrowia !

Niestety na tą chwilę z kasą na transport nie pomogę :( ...do wypłaty mam BARDZO ograniczone wydatki...

Justynko kochana, Ty się nie martw o nas - jak pisałam w PW,  karma jak się znajdzie (czy pieniądz na nią) to dobrze, jak nie to sobie damy radę (akurat karmy mam zapas na 5 tyg, więc nawet z kolejną mordką do wykarmienia i tak zapas zostaje)  ;) a na sterylkę i czipowanie to zrobię w październiku bazarek na fb...to będzie mój pierwszy tam bazarek, ale może coś się uzbiera :) może jeszcze jakiś grosz na Misię od kogoś wpłynie i tak ziarnko do ziarnka...ważne, że Misia nie musi wracać na ulicę ani do schroniska.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Tyś napisał:

Istar, bardzo, bardzo Cię kocham :)
Transport będzie w środę.

W Katowicach reszta towarzystwa się przesiada dalej, a Misia zostaje u Istar.

Tyle zdołałam się na dzień dzisiejszy dowiedzieć :).

 

hehe, cóż za wyzwania ;)

w środę 5 października?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...