Jump to content
Dogomania

~ Szara Wilczyca - ma dom i kolegę Parysa ~


malagos

Recommended Posts

Pewnie, że się nie obrażam, w końcu to psie sprawy :)

Foksia dostała wczoraj od nas ryż z mięsem, zjadła z apetytem, choć w kojcu stroi pełna po brzegi miska chrupek. Te wiejskie psy nie umieją czasem ich jeść, nie są nauczone. Jak nasza Hera za czasów kojca gminnego - chrupki w misce, a ona chudzieńka. U nas na odczepnego, by nie płakała, Ania dała jej kromkę suchego chleba (daję chleb dziewczynie z gminy dla kur), to porwała jakby to był kawal wołowiny, jak najlepszy przysmak. Bo chyba to była podstawa jedzenia. Teraz daję jej rano śniadanie - bułkę z mlekiem i chrupkami, a na obiad gotowane jedzenie, też z dodatkiem garści chrupek. Bardzo jej ten Brit od Skarpety Owczarkowej smakuje, taki pożywny, tłusty, pachnący. Dziś rano po śniadanku dostała niunia wielką kość, od razu poszła z nią do budy :)

Ogłoszenie wczoraj sie ukazał w Tygodniku Ostrołęckim. Jeden telefon.... Powiedziałam panu, ze w piątek oddzwonię. Czekam na inne...

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, malagos napisał:

paczka.jpgupload a picture

przyszła paczka dla Hery, od JOLY, bardzo dziękuję :)

Bardzo proszę

Hera na pewno podzieli się ciasteczkami z twoim stadem. Szczerze mówiąc nie wiedziałam że masz trochę towarzystwa na stanie,wysłałabym więcej

Ucałuj w nochala i pomiziaj  sympatyczną wilczycę. Oby szybko zjawił się ktoś normalny co wziąłby ja do domku. Serce pęka jak patrzy się na los niektórych psów.Byłam ostatnio w odwiedzinach na wsi i jak zobaczyłam psy u sąsiadów mojej cioci to do dzisiaj nie mogę ochłonąć. Zabrałam sporo żarcia (puszki i suche ) dla psów moje ciotki, to wszystko dałam tym po sąsiedzku. Miały w garnku  cos co trudno nazwac jedzeniem. Tam po prostu biednie jest ogólnie. Zamówiłam im dzisiaj obroże na pchły (brakowało im łap do drapania), nowe obróżki,żarełko to podam przez ciocie. To nie jest dla mnie problem, martwi mnie natomiast jak one radzą sobie w zimie. Są na łańcuchach, jeden mały, drugi taki do kolana. Mały wchodzi do szopy w której jest buda mizerna. A ten większy ma według mnie lichą budę. Na pewno nie ocieplona. Ja się na tym nie znam  bo moje psy mieszkają z nami w domu,więc pojęcia nie mam o trzymaniu psów na polu. Mam takie pytanie kochane do Was , gdzie kupić w miare tanio budę może być uzywana byle ciepła. albo znacie kogoś co byzrobil  za nieduże pieniądze. to bym im kupila . Kupię im tez worek karmy. Co według WAs można jeszcze dla nich zrobić. Bardzo żal mi tych psów Martwi mnie bardzo zima, wszystkim niestety nie da się pomóc mimo szczerych chęci. A właściciele ich na swój sposób kochają.i twierdzą że ( Pani psy u Nas to dobrze mają, ) ręce Mi opadły

pozdrawiamWas serdecznie

 

 

www.beardedyork.pl

 

Link to comment
Share on other sites

Joly, to jest przepaść nie do zasypania. Ludzie inaczej wychowani, myślą innymi zwojami mózgowymi. Kiedyś lata temu na wakacjach na Mazurach uprosiłam gospodarzy, u których mieszkałam, żeby nie trzymali bokserki na sznurku, który wrzynał jej się w szyję (sama sobie winna, bo ucieka!), żeby ją na szelkach trzymali, sama jej te szelki kupiłam, bo pies się dusił na tym cholernym sznurku, (wtedy jeszcze nie było tego prawa, że nie można psa trzymać na uwięzi powyżej 8 godzin), a jak kupiłam im jedzenie, to gospodarz (ledwo toczący się od tuszy) powiedział, że to marnotrawstwo i że on by chętniej zjadł.. płakać mi chciało, nadal płaczę na wsiach..

Link to comment
Share on other sites

27 minut temu, agat21 napisał:

Joly, to jest przepaść nie do zasypania. Ludzie inaczej wychowani, myślą innymi zwojami mózgowymi.

Pytanie czy oni mózgi w ogóle mają.Kto to  sprawdza czy pies jest  dłużej na uwięzi niż 8 godz   Psy jak wisiały na łańcuchu całą dobę , to dalej wiszą. Jak ma nieogrodzone to psa nie puści, bo jeszcze kogoś ugryzie i będzie kłopot.

 

 

www.beardedyork.pl

dz.

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, JOLY napisał:

Pytanie czy oni mózgi w ogóle mają.Kto to  sprawdza czy pies jest  dłużej na uwięzi niż 8 godz   Psy jak wisiały na łańcuchu całą dobę , to dalej wiszą. Jak ma nieogrodzone to psa nie puści, bo jeszcze kogoś ugryzie i będzie kłopot.

 

 

www.beardedyork.pl

dz.

Jasne, że to nie do sprawdzenia.. nie wiem, czy chociaż moje dzieci doczekają innego stanu świadomości w tym kraju.. nie zanosi się. Czytałam o projekcie nowego prawa łowieckiego - mam ochotę iść i zabijać --> myśliwych

Link to comment
Share on other sites

Nie chcę się nawet wypowiadać o wiejskich psach, mieszkamy na wsi już długo, odwiedzam rolników jako doradca, widzę niestety dużo... Żebym tylko odzyskała uprawnienia inspektora... Może się uda do końca roku.

JOLY, na zdjęciu zakryłam niechcący pudełko z ciastkami - ależ to pychota! Będę je dawać w nagrodę tym większym psiakom, bo Zulka i Nusia to maleńkie starowinki.

A sznur, ten największy już był wczoraj w robocie w ogrodzie :) Podrzucanie, szarpanie, przynoszenie - super zabawa. Zostawiłam go w sadzie na trawie, zaprowadziłam Herę do kojca. Za chwile patrzę, a sznur taszczy Heśka. On jest jej wielkości :)

Link to comment
Share on other sites

Zabawa przednia tymi sznurami! :)

W sobotę miał przyjechać z ogłoszenia z Ostrołęki pan obejrzeć Herę, ufnie czekałam, wstałam raniutko, by wyspacerować psy, dać śniadanie, przygotować książeczkę zdrowia itp. Na darmo czekałam... Zadzwoniłam w końcu, czy przyjedzie pan mówi "a nieee, ja dziś w Warszawie jestem...."

Nie mam siły juz....

Proszę, kto moze zrobić ogłoszenia Herze?

hera.jpgimage hosting free

Link to comment
Share on other sites

Lisek ma dom na stałe.

Foksia jest od wczoraj do wzięcia - jeszcze wczoraj był chętny dom na nią, więc Tomek (niechcący zaczął pilotować jej sprawy) w uzgodnieniu z naszą gminą i policją) cieszył się, ze skończą się kłopoty. Niestety, facet wieczorem powiedział, ze psa nie zabierze jednak.

Foksia ... Kto da jej dom?

Link to comment
Share on other sites

Ciocia konfirm mnie chyba mylami przywolala dziekuje

 Malgoniu droga

Krabunio ma nowe ogloszonka i z tych ogloszonek od kiyoshi

 juz dzwonia domeczki  narazie dwa  jeden z Warszawy ale wczoraj bdlugo rozmawialam z pania

 i pani jednak zrezygnowalal z Krabuni

 i drugi z Poznania domus z Poznania szuka pieska 

Link to comment
Share on other sites

Panstwo z Poznanai przeuroczy wieku ok rentowego

 w domku byl psiunio ale odszedl juz ..

 domek szezrgowy z malunim ogrodenkiem i niedaleko laka 

w domku sa strome dosyc niewygodne schodki na gore wiodaca a Krabunio

by nie dal rady

Panstwo  mieszkaja  razem z siostrzenica 20 lat

 szukaja psiego serca 

ktory lubi ruch ,boc czesto zaglada przyjezdza corcia z dziecmi i swymi labaldorami

 i czasem jezdza tez do corki w goscinne razem ze swym pieskiem

 a i corci sa pieski  i konie

 ciocia cudna supergoga wczoraj b dlugo rozmawiala z Pania Maja z Poznania

Krabunio czeka dalej

 ciociuniu ja sle Tobie juz num tel do panstwa

do pani Maj i do pana  Roberta

 

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, malagos napisał:

Lisek ma dom na stałe.

Foksia jest od wczoraj do wzięcia - jeszcze wczoraj był chętny dom na nią, więc Tomek (niechcący zaczął pilotować jej sprawy) w uzgodnieniu z naszą gminą i policją) cieszył się, ze skończą się kłopoty. Niestety, facet wieczorem powiedział, ze psa nie zabierze jednak.

Foksia ... Kto da jej dom?

A to super, że Lisek na poszedł już na stałe na swoje :)

Co do Foksi to z jednej strony super, że facet się zrzekł a z drugiej bardzo się martwię, żeby ona nie trafiła do jakiegoś pseudo albo myśliwego :( Małgosiu czy ona jest po sterylce? Jest młodziutka, prawda?

Link to comment
Share on other sites

Wiem, że prześladuje Ciebie "widmo Amisi",  ale Hesia,  to nie Amiśka - chyba? Może jak dom i ludzie ok,  warto zrobić bazarek kilometrowy i zamówić transport u Pati-c? Z resztą,  sama wiesz najlepiej :)). 

Widziałam,  że ogłosiłaś  Szarą na portalu makowskim.  I co,  ktoś dzwonił? 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...