Jump to content
Dogomania

Loluś w pieluszkach szuka wyjątkowego domu !!


Recommended Posts

Dnia 17.10.2022 o 07:16, Moli@ napisał:

Rozbrajający maluch ❤️

Co powiedział na wózeczek? W wózeczku idzie na czterech czy tylne łapinki wiezie?

Niestety wiezie. Nie ma życia w tych łapkach.

Przez te pieluchy, Lolo jest niezmiernie cierpliwy na wszelkiego rodzaju "przebieranki". Pozwala z sobą robić wszystko.  Żadnego 'przebrania" nie zniszczył,nie ściągnął. Wózeczek też traktuje jak swego rodzaju ubranko.Stęka tylko zniecierpliwiony , gdy zbyt długo ( bo przeszkadzają loki) zapinam te sprzączki i karabinki.

Wciąż nie mam pewności czy dobrze Lolusia w nim sadowię.Czy wózek nie jest zbyt wysoko ustawiony? Oglądam youtuba i nic z tego nie wiem.Będę musiała panią rehabilitantkę poprosić o pomoc.

Na razie wózek wiezie Lolusia.  U mnie jest spadek terenu i Lolo wciąż jedzie do tyłu. 😉

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.10.2022 o 23:14, togaa napisał:

Niestety wiezie. Nie ma życia w tych łapkach.

Przez te pieluchy, Lolo jest niezmiernie cierpliwy na wszelkiego rodzaju "przebieranki". Pozwala z sobą robić wszystko.  Żadnego 'przebrania" nie zniszczył,nie ściągnął. Wózeczek też traktuje jak swego rodzaju ubranko.Stęka tylko zniecierpliwiony , gdy zbyt długo ( bo przeszkadzają loki) zapinam te sprzączki i karabinki.

Wciąż nie mam pewności czy dobrze Lolusia w nim sadowię.Czy wózek nie jest zbyt wysoko ustawiony? Oglądam youtuba i nic z tego nie wiem.Będę musiała panią rehabilitantkę poprosić o pomoc.

Na razie wózek wiezie Lolusia.  U mnie jest spadek terenu i Lolo wciąż jedzie do tyłu. 😉

 

Dobry pomysł, poprosić rehabilitantkę o dopasowanie wózeczka do malucha.

ps

Możesz wstawić zdjęcie samego wózeczka... ale tak, żeby były widoczne wszystkie pasy podtrzymujące - zapięte na pusto. Boczne ujęcie wózeczka

Na podstawie doświadczenia z Pikusią napiszę co jest ważne.

Ja zakładałam Pikuni szelki - dobrze dopasowane, prowadziłam na smyczy.

Loluś, musi przyzwyczaić się, zgrać z wózeczkiem i przede wszystkim wyrobić mięśnie przednich łap, barkowe

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.10.2022 o 23:14, togaa napisał:

Niestety wiezie. Nie ma życia w tych łapkach.

Przez te pieluchy, Lolo jest niezmiernie cierpliwy na wszelkiego rodzaju "przebieranki". Pozwala z sobą robić wszystko.  Żadnego 'przebrania" nie zniszczył,nie ściągnął. Wózeczek też traktuje jak swego rodzaju ubranko.Stęka tylko zniecierpliwiony , gdy zbyt długo ( bo przeszkadzają loki) zapinam te sprzączki i karabinki.

Wciąż nie mam pewności czy dobrze Lolusia w nim sadowię.Czy wózek nie jest zbyt wysoko ustawiony? Oglądam youtuba i nic z tego nie wiem.Będę musiała panią rehabilitantkę poprosić o pomoc.

Na razie wózek wiezie Lolusia.  U mnie jest spadek terenu i Lolo wciąż jedzie do tyłu. 😉

 

Myślę, że pani rehabilitantka ustawi wszystko "jak trzeba :) Z wózeczkiem, jak z każdą "protezą" powoli trzeba się "zgrać", Loluś się nauczy i będzie mistrzem "Formuły I" -  I - jak Inwalidzkiej, nie jedynka jak "Formuła 1 😉 ale to wiemy tylko my 😉 Loluś niech się czuje jak Kubica ❤️ 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Trenujemy codziennie. Dzisiaj Lolo dojechał do słupa elektrycznego stojącego na skrzyżowaniu drogi.

Słup Ważnych Wiadomości. Chyba z 10 minut zajęło Mu ich odczytywanie .

Zaległości od czerwca.

w-3.thumb.jpg.853296a0fbd94c85f6ac19c19c15f258.jpg

w-2.thumb.jpg.77304c1acdde221be3a4fd6fd755c5a2.jpg

 

w-1.thumb.jpg.ee5fa5fe56dde4a2865c129d40fcdf73.jpg

 

 

 

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Przedni / dolny pas na którym leży maluch jest za bardzo obniżony - nie podtrzymuje i piesek opiera się tylko na przednich łapach i cały ciężar utrzymuje na łapach. Będzie bardzo szybko się męczył. Po włożeniu / usadowieniu psa w wózeczku przód nie może opadać -  utrzymać fizjologiczne ustawienie  kręgosłupa. Na tym pasie powinna leży /opierać się klatka.

 

Przednie pasy (dolny i przedni) powinny przylegać (luz na palec/ dwa) do psa. 

Pas z przodu -  powinien być z przodu na klatce -  powyżej przednich łap i bliżej łap a nie szyi - żeby nie podduszał. Gdy podciągnie się do góry dolny pas to automatycznie pas przedni opadnie w dół

Dzięki tym dwóm pasom - pies ciągnie wózek!

 

Gdy wyrobi mięśnie łap, barków i klatki będzie śmigał sam - nie dogonisz... polubi wózeczek 🙂

 

 

w..thumb.jpg.b4f3a20ec49a7a969815d5d7419557f6.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.10.2022 o 22:18, togaa napisał:

Masz rację Moli@ . Dolny pas Loluś ma zbyt obniżony. Poprawimy.

Dziękuję za precyzyjny opis  "działania " wózeczka.

 

 

Nie wiem czy precyzyjny opis ale mam nadzieję, że się przyda. Trzymam za Was kciuki 🙂

 

ps

Wózeczek Pikusi nie jest profesjonalny tak jak Lolusia. W jej wózeczku ważne jest zapięcie / długość trzech przednich pasów. Po dwóch latach jazdy w wózeczku sunia wykorzystuje dwa pasy - przedni i górny ( u Lolusia wygięty). Te dwa pasy utrzymują wózek w odpowiedniej pozycji i dzięki nim ciągnie/prowadzi wózek.

Pasy w naszym wózku są rozpinane..., to ułatwia włożenie /usadowienie dużego psa.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Przy wyborze wózeczka miałam to szczęście że kilka z nich mogłam  obejrzeć na żywo i wysłuchać uwag opiekunów piesków. No i podpowiedzi z dogo.

Moli@, a od których pasów zaczynasz zapinanie wózeczka? Trochę się z tym morduję, mimo że u Lolusia też wszystko jest rozpinane.

Wczorajszy spacerek;

980279459_25-10-2022-apomn..thumb.jpg.3f350c942d158ccad13ed0a87db8935b.jpg

25-10-2022pomn..thumb.jpg.ad4c0fbe5058933aad945dde2643fe03.jpg

Ups....

430820472_20221025-145504pomn..thumb.jpg.0b3f6ed0527e15c78ca6058acb1042ac.jpg

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Wózek stawiam - tył oparty np o ścianę - żeby nie odjeżdżał 😉

1/ Pasy - górny i z przodu rozpięte.

2 / Pas dolny zapięty

Wózeczek stoi pod kontem

3 / Wkładam tylne nóżki ( sprawdzam czy są tam gdzie powinny)

4 /  Podnoszę przód wózeczka i zapinam górny pas - czyli ten wygięty w wózeczku Lolusia. Wózeczek już stoi prosto.

Zapomniałam dodać - tu trzeba pilnować / sprawdzić przed zapięciem górnego pasa, żeby obie przenie łapy stały wewnątrz wózka.

5/ Zapinam pas przedni.

6 / Ponownie sprawdzam ułożenie tylnych łapek, czy siedzą tam gdzie powinny, czy nic nie uwiera itp

7 / Podnoszę tylne łapki ( u Lolusia stopki w butki)

8 / Podwieszam ogon

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.10.2022 o 15:40, Moli@ napisał:

Pikunia ma długi + długi włos..., podwieszam ale ciągnie po ziemi, wyjmuje (chyba jej przeszkadza) - trochę rusza kitą.

Może u Lolusia nie ma takiej potrzeby

 

Może i nie ma. Pod warunkiem, że obręcz nie naciska na ogon u jego podstawy, bo wtedy cały tył gorzej mu dźwigać.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.10.2022 o 00:05, Poker napisał:

Może i nie ma. Pod warunkiem, że obręcz nie naciska na ogon u jego podstawy, bo wtedy cały tył gorzej mu dźwigać.

 

Obręcze w wózeczku Lolusia są odsunięte od dupci..., nie naciskają na ogon u jego podstawy.

Wyciągnięte obręcze w wózeczku malucha zabezpieczają / chronią dupcię, tylne łapki przed urazem. 

980279459_25-10-2022-apomn..thumb.jpg.3f350c942d158ccad13ed0a87db8935b.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.11.2022 o 23:19, Poker napisał:

Pokerku kochany i niezawodny , Lolo bardzo Ci dziękuje .

Dnia 2.11.2022 o 11:14, mari23 napisał:

Lecę na bazarek, bo Loluś na paliwo potrzebuje.... no nie, "tylko" na pieluszki 🙂

Leć mari23, leć... 😉

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...