Jump to content
Dogomania

Dom Tymczasowy Kasandra


Recommended Posts

Jutro albo w sobotę Magda podjedzie z Pipi na szczepienie na wirusówki i umówimy sterylizację - chociaż jedna " byłaby już zrobiona " i gotowa do wybycia na swoje.

Dzisiaj wieczorem zrobię jeszcze kilka ogłoszeń na olx - mamy fajne zdjęcia do ogłoszeń Pipi bo na razie cisza...a taka ładna malutka psinka.

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj był bardzo stresujący dzień. Jak pisałam Pepsi miała biegunkę. Gdy wróciliśmy do domu na podkładach było widać że jeszcze ją trzyma ale w kupie nie było nic niepokojącego jeśli można tak to określić. Sprzątnęłam wszystkie podkłady z podłogi i wyszłam z moimi psami. Potem dałam im jeść ( Pepsi nie chciała i nic nie tknęła ) ale była żytowna, latała, popiskiwała z zabawką w mordce - czyli wszystko jak zawsze. 

Po jakiejś godzinie słyszę że robi kupę - to co zobaczyłam na podkładzie niemal przyprawiło mnie o omdlenie...

Mega wielka plama krwi. Telefon po tatę i idziemy do weta oczywiście. 

Na miejscu okazało się że Pepsi ma 40 stopni temp, no i bez gadania od razu robimy testy na parwo i nosówkę. W sobotę byłyśmy z Ziutką w schronisku ale nigdy bezpośrednio po powrocie do psów nie idę - najpierw jadę do siebie przebrać się ( ciuchy od razu do prania zawsze włącznie z kurtką) i w nowych ciuchasz wykąpana idę do psów. Tym razem kurtki nie zmieniłam i poszłam w tej samej więc moje przerażenie w gabinecie sięgnęło zenitu.

Najgorsze było oczekiwanie na wyniki bo chwilę to trwa - zrobiliśmy pełne testy na jeśli dobrze pamiętam parwo, nosówkę i coś na gar... nie pamiętam :( Pepsi ma tylko wściekliznę - robiłam ją w styczniu podczas pierwszej wizyty. Ze schroniska dostałam świstek że ma i wirusówki ale każdy wie jak jest..

Podstawowe wyniki krwi wyszły ok - byla tylko ( w obliczu oczekiwania na wyniki testów to tylko ) odwodniona.

Czekamy na wyniki rozszerzone, wątrobnowe i nerkowe bo poprosiłam o pełny panel.

Testy na parwo i nosówkę wszystkie ujemne. Najprawdopodobniej jest to krwotoczne zapelenie jelit, albo jakiś psi rota wirus, ogólnie wirusówka. Najlepsze jest to że dzisiaj w nocy nasza Saba też dostała biegunki więc oby to tylko było to...

Pepsi dostała kroplówkę, kilka zastrzyków, antybiotyk i coś przeciwzapalnego, od rana dzisiaj kupy nie było - jeśli nadal będzie kupa z krwią podamy kontrast baryt czy jakoś tak - więc poczekam do 15 i przed samym zamknięciem pójdę z nią na wizytę bo mamy się dzisiaj pokazać.

Tym razem obyło się bez pakowania w wielki transporter bo został on u Magdy tam gdzie mamy Pipi i Pestkę więc musieliśmy ją wziąść na ręce - była bardzo bardzo dzielna, wogóle się nie wyrywała, oczywiście zapięta na tych rękach w smycz. W poczekalni też bardzo pięknie czekała na swoją kolej, nie ma porównania z pierwszą styczniową wizytą u weta. 

Przy okazji podcięto jej pazurki bo już mega dlugie były - niestety jeden zakrwawił więc jak wróciliśmy do domu miała dwie łapencje zawinięte.

Moja Saba chciała ją polizać po mordce bo martwila się że tyle czasu nas nie było - zawsze tak jest jak wychodzimy z jednyma  reszta zostaje - ale Pepsi zaczęła na nią warczeć nie na żarty - zapewne ze stresu i uciekła na fotel - potem usnęła i spała na nim kilka ładnych godzin. Dzisiaj również głodówka i czekamy na kupę...

Za wszystkie badania zapłaciłam 195zł - paragon poniżej

 

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Klatkę kennelową zawiozą dzisiaj moi rodzice - a wczoraj suńcie miały sesję do ogłoszeń za które dopiero za chwileczkę się wezmę bo wczoraj już nie mialam siły. 

Mazowszanko chyba u Ciebie był słynny żołty kocyk ?

już z Ziutką się śmiałyśmy jak Pipi zawiozlyśmy bo Magda ma na wyposażeniu pokoju że tak powiem właśnie takie żołte kocyki - poprosilam koniecznie o sesję aby każda na swoim miała foty do ogłoszeń i startujemy :)

 

Pipi i Pestka 

pppppppp.jpg

pppppppp1.jpg

Link to comment
Share on other sites

matko jedyno  straszne straszne te chorubska

moja skarbenka miala podobnie

krwotoczne zapalenie 2 lata temu i zatrucie jakies oprocz tego

jakas trucizna , na slimaki lub na szczury ... a ze zapach byl starszny, wet po zapachu i badaniach tak okrslil

jezdzilysmy wtedy dwa razy dziennie na kroplowki rozne odtrucia .prawie 60 zastrzykow .....ech ....bidusne bidusne  lapenki wszystkie

 Pepsiniu sciskam mocno mocno  za zdrowenko0heart.gif

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj byliśmy na wizycie - kupy nie było bo nie było po czym - Pepsi jest na głodówce - dostała dzisiaj ponownie kroplówkę i dwa zastrzyki - wyniki wątrobowe i nerkowe są w porządku. Dzisiaj na wieczór mam jej dać małą garstkę karmy RC Gastro Intestinal - kupiłam 1 kg na wagę w lecznicy 

za kroplówkę, zastrzyki karmę zapłaciłam 75zł - paragon poniżej, jutro kolejna wizyta i cd zastrzyków i zobaczymy czy się wypróżni i jak po gastro

 

 

 

filmik jeszcze z wczoraj

 

1.jpg

1a.jpg

1b.jpg

1c.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Nadziejka napisał:

matko jedyno  straszne straszne te chorubska

moja skarbenka miala podobnie

krwotoczne zapalenie 2 lata temu i zatrucie jakies oprocz tego

jakas trucizna , na slimaki lub na szczury ... a ze zapach byl starszny, wet po zapachu i badaniach tak okrslil

jezdzilysmy wtedy dwa razy dziennie na kroplowki rozne odtrucia .prawie 60 zastrzykow .....ech ....bidusne bidusne  lapenki wszystkie

 Pepsiniu sciskam mocno mocno  za zdrowenko0heart.gif

Pepsik napewno nie złapał nic na dworku bo ona na spacerki jeszcze nie wychodzi - moja Sabcia też z biegunką i też dostała nifuroksazyd ale ona bez krwi narazie albo jeszcze te kupki robi...

Link to comment
Share on other sites

Pepsi

Dzisiaj na wizycie Pepsi dostała już tylko dwa zastrzyki i wyjęto jej wenflonik przez który psinka kulała i nie mogła chodzić :)

powinno być już dobrze - dostała drugą porcję RC Gastro i czekamy na kupę bo jeszcze nie było.

Za wizytę zapłaciłam 30zł paragon poniżej

 

 

Pestka wyróżniłam ogłoszenia na olx na dwa województwa 

Pipi - wyróżnienia na 4 województwa

 

 

 

pargggggg.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...