Jump to content
Dogomania

Hurrraaaa!!!!!! Kapselek ma dom !!!!! :) Ogromnie Dziękujemy za kciuki i wsparcie :*


Recommended Posts

Kobietki

Wczoraj znow dostalam mailowe zapytanie o Kapsla jakies bzdurne pisane lamana polszczyzna

Sama odpisalam ze dziekuje za zainteresowanie i takie tam

Oczywiscie odpowiedzi brak

To juz drugie takie pytanie o Kapsla i TYLKO o niego ktos ta lamana polszczyzna pisze

O co to chodzi?

Kapselku- normalnego ludzia dla Ciebie prosze

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, kiyoshi napisał:

Kobietki

Wczoraj znow dostalam mailowe zapytanie o Kapsla jakies bzdurne pisane lamana polszczyzna

Sama odpisalam ze dziekuje za zainteresowanie i takie tam

Oczywiscie odpowiedzi brak

To juz drugie takie pytanie o Kapsla i TYLKO o niego ktos ta lamana polszczyzna pisze

O co to chodzi?

Kapselku- normalnego ludzia dla Ciebie prosze

Mi też zdarzają się czasem takie bzdurne zapytania. Myślę, że mogą to być dzieci, która się nudzą i takie psikusy robią.

Link to comment
Share on other sites

22 godzin temu, kiyoshi napisał:

Kobietki

Wczoraj znow dostalam mailowe zapytanie o Kapsla jakies bzdurne pisane lamana polszczyzna

Sama odpisalam ze dziekuje za zainteresowanie i takie tam

Oczywiscie odpowiedzi brak

To juz drugie takie pytanie o Kapsla i TYLKO o niego ktos ta lamana polszczyzna pisze

O co to chodzi?

Kapselku- normalnego ludzia dla Ciebie prosze

oj nudzi się ludziom :( oj nudzi :( ciocia dziękuję że odpisałaś choć chyba szkoda na takie zapytania czasu :(

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, Martika&Aischa napisał:

Gusiaczku Emiś milczy więc z pewnością dalej stoimy w miejscu. Myślę, że powtórzymy ogłoszenie w DZ w przyszły piątek.

Marticzko, moim zdaniem DZ nic nie pomoże:( BYły już dwa ogloszenia....

Lepiej kupować wyróżnienia i odświeżenia na olx za te pieniądze...ale to tylko moje zdanie...no i to co cały czas powtarzam...numer....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, kiyoshi napisał:

Marticzko, moim zdaniem DZ nic nie pomoże:( BYły już dwa ogloszenia....

Lepiej kupować wyróżnienia i odświeżenia na olx za te pieniądze...ale to tylko moje zdanie...no i to co cały czas powtarzam...numer....

kiyoshi kochana to może rzeczywiście lepiej olx z wyróżnieniem :( kurcze dziewczynki ja w pracy jestem codziennie do godziny prawie 19 :( telefonów prywatnych właściwie nie mam jak odebrać do tej godziny :( nie wiem na kogo zmienić tym bardziej że właściwie nikt oprócz Emiś niewiele może powiedzieć o naszym Kapselku :(

Link to comment
Share on other sites

22 minut temu, Martika&Aischa napisał:

kiyoshi kochana to może rzeczywiście lepiej olx z wyróżnieniem :( kurcze dziewczynki ja w pracy jestem codziennie do godziny prawie 19 :( telefonów prywatnych właściwie nie mam jak odebrać do tej godziny :( nie wiem na kogo zmienić tym bardziej że właściwie nikt oprócz Emiś niewiele może powiedzieć o naszym Kapselku :(

no właśnie:( tu jest problem:(

Marticzko ja mam dwa aktywne ogłoszenia Kapselka na olx- jedno na Kraków , drugie na Katowice.

https://www.olx.pl/oferta/piekny-radosny-sredni-pies-szuka-kochajacego-domu-CID103-IDh99ub.html

https://www.olx.pl/oferta/kapsel-uroczy-radosny-przyjacielski-piesek-szuka-aktywnego-domu-CID103-IDdOwCD.html

Wyróżnienie kosztuje 6 zł na miesiąc. Odświeżanie ogłoszenia (tzn. podnoszenie codziennie przez 7 dni na 1 stronę) to kolejne 6 zł.

Czasem udaje sie i taka promocja skutkuje domem, czasem niestety nic nie pomaga:(

Grudzień ogólnie jest ciężki w adopcje.

Z DZ mam takie doświadczenie, że chyba 3 czy 4 psy tam ogłaszałam. Raz znalazł sie dom praktycznie od razu. Pozostałe były były praktycznie bez odzewu. MOim zdaniem z DZ raczej można znaleźć dom u starszych ludzi bez internetu, a to nie jest dobra opcja dla Kapselka.

Jesli chcesz dam swój numer w ogłoszeniach na olx. Ja nie mam kłopotu z odbieraniem telefonu nawet w pracy. Jedynie między 15 a 15:30 nie mogę odebrać bo prowadze samochów;) ale oddzwonie jakby co...Mniej więcej wiem jaki dom jest potzrebny Kapselkowi. Możemy tu jeszcze wypunktować na co zwrócić uwagę. Wiem, że najlepiej byłoby żeby emiś odbierała telefony, ale wychodzę z założenia, że hotelik nie powinien się tego podejmować.

Wiem, że będzie mi trudno prowadzić rozmowy o Kapselka nie znając go, ale tez beznadziejny dom wyczuje na pewno, a jak będzie sensowny to przekieruje na wizyte u emiś.... Jak chcesz Marticzka. Nie upieram sie.

Szkoda mi po prostu, że Kapsel tak długo czeka.... a to nie służy przyszłej adopcji:( Piesek sie starzeje....zadomawia, przyzwyczaja do miejsca, które powinno być tymczasowe....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Kiyoshi kochana było by wspaniale!!!!!!!! Nie wiem jak Ci dziękować :******* za wszelkie wyróżnienia oczywiście zapłacimy. Kapselek może śmiało zamieszkać z innymi psiakami bo doskonale się z nimi dogaduje. Nie ma z tym problemu. Co do dzieciaczków nie był sprawdzany ale myślę że również nie było by z tym problemu. Jedyny minus to jego szczekliwość :( ale tak sobie myślę że gdyby był to domek aktywny i zaoferował by mu sporą dawkę ruchu może by to coś pomogło. Kapselek jest na pewno psiakiem energicznym i raczej bezproblemowym.

Link to comment
Share on other sites

Marticzko...ja muszę wiedzieć to o co ludzie pytają najczęsciej:

- stosunek do psów (już wiem:)

- do kotów???? (coś wiemy?)

- do dzieci- tylko starsze dzieci powiedzmy od gomnazjum, bo on jest jednak energiczny i malucha może wywrócić, prawda?

- czystość w domu? (czy coś wiemy? czy niszczy w domu?)

- jak chodzi na smyczy? w miare?

Reszte sobie poradze...

To które ogłoszenie wyróżniać/odświeżać? Podmienie na swój numer i zobaczymy co los przyniesie....

 

 

edit: już wszystko wiem:) doczytałam sobie:) wykupiłam wyróznienie na Katowice, jest ważne do 1 stycznia- w prezencie ode mnie, numer zmieniony:) reszta do Waszej decyzji.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

22 minut temu, kiyoshi napisał:

Marticzko...ja muszę wiedzieć to o co ludzie pytają najczęsciej:

- stosunek do psów (już wiem:)

- do kotów???? (coś wiemy?)

- do dzieci- tylko starsze dzieci powiedzmy od gomnazjum, bo on jest jednak energiczny i malucha może wywrócić, prawda?

- czystość w domu? (czy coś wiemy? czy niszczy w domu?)

- jak chodzi na smyczy? w miare?

Reszte sobie poradze...

To które ogłoszenie wyróżniać/odświeżać? Podmienie na swój numer i zobaczymy co los przyniesie....

 

 

edit: już wszystko wiem:) doczytałam sobie:) wykupiłam wyróznienie na Katowice, jest ważne do 1 stycznia- w prezencie ode mnie, numer zmieniony:) reszta do Waszej decyzji.

kiyoshi kochana prześlicznie dziękujemy :) :***** Mam nadzieję że Kapselek odnajdzie wreszcie swoje miejsce na ziemi!!!! Jeśli będziemy miały cokolwiek zwrócić krzycz !!! pisz !!! kochana :) zaraz zwrócimy :*

Ciocia a może dodatkowo  na inne województwa spróbujemy ? np. małopolskie ?

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Martika&Aischa napisał:

kiyoshi kochana prześlicznie dziękujemy :) :***** Mam nadzieję że Kapselek odnajdzie wreszcie swoje miejsce na ziemi!!!! Jeśli będziemy miały cokolwiek zwrócić krzycz !!! pisz !!! kochana :) zaraz zwrócimy :*

Ciocia a może dodatkowo  na inne województwa spróbujemy ? np. małopolskie ?

ten olx na Kraków jest aktywny. Chcecie też wyróżnić/ odświeżać?

Link to comment
Share on other sites

Wrzucam nowe fotki Kapselka. Zrobiło się zimno, więc psiak przeniesiony jest już do domu.

Co do pytań odnośnie jego charakteru: Kapsel jest energiczny, ale nie jest to pies, który musi dziennie zrobić 10km galopem. Ruch na wybiegu, eksploracja terenu, trochę pracy węchowej i ganiania za zabawkami w zupełności mu wystarcza. Ze szczekaniem jest poprawa, robi to tylko w momentach ekscytacji. Na smyczy chodzi w miarę - na początku, ciągnie, gdy trochę pary mu zejdzie i wyluzuje, to idzie grzecznie. Z innymi psami nie ma problemów, sam nie wszczyna bójek. Z kotami nie miał kontaktu. W stosunku do ludzi nie wykazuje najmniejszej agresji, z dziećmi również nie powinno być problemu. W aucie ujada.

Kyioshi, pozwolę sobie ustosunkować się do tego, co piszesz. Żeby była jasność, absolutnie nie ma obowiązku, żeby adopcja była w ogóle prowadzona przeze mnie. Z założenia po prostu mój nr jest podawany w ogłoszeniach zwierzaków, które są u nas, bo od razu jestem w stanie odpowiedzieć na pytania zainteresowanych, czy umówić się na spotkanie. Nie wiem, skąd pomysł, że nie odbieram telefonu? Nr podawany w ogłoszeniach jest jednocześnie nr Hotelu i to oczywiste, że go odbieram, bo tak kontaktuję się z klientami (za wyjątkiem sytuacji, gdy np.dzwoni ktoś w nocy). Jeśli w danej sytuacji nie mogę odebrać, to praktycznie zawsze staram się oddzwaniać.

Nie mam żadnego, najmniejszego interesu w tym, żeby jakiekolwiek zwierzę, któremu jest szukany dom, u siebie "przetrzymywać". W tym roku do dnia dzisiejszego od nas do adopcji poszło 11 psów i 1 kot (+ drugi kot jedzie w weekend). Wśród nich był zarówno pies, który był u nas ponad 3 lata, jak i taki, który był niespełna cztery tygodnie. Nie ma na to żadnej reguły, kiedy odezwie się "ten człowiek".

Na miejsce każdego psa, który idzie do adopcji od razu przyjeżdża kolejny potrzebujący, nie mamy przestojów i nie musimy "blokować" psa.

W przypadku Kapsla sami wiecie, że zapytania były, bo było o tym pisane, ale nie było to nic sensownego. Wszystkich już pewnie nie pamiętam, ale był telefon od pana, który chciał go na prezent dla innego starszego pana, pani, która jak usłyszała, że pies jest koło Katowic, to rzuciła słuchawką, pan, którego poprzedni pies został przejechany przez pociąg bo pies był wypuszczany bez kontroli. A, i był też kiedyś pan, który dzwonił o "tego czarnego psa". Niestety nic innego nie udało mi się wyciągnąć, oprócz "no ten czarny co go ogłaszacie" (czarnych psów ogłaszałam chyba 7 w tamtym czasie), nie dało się z panem normalnie rozmawiać.

Było też jedno spotkanie zapoznawcze, o którym wiecie - państwo się nie zdecydowali. Ale nie wiecie o tym, że sama też pokazywałam Kapsla kilku rodzinom, które były u nas w sprawie adopcji psa. Dwie z nich zdecydowały się na adopcję innych naszych podopiecznych, jedna pani zdecydowała się na psa ze schroniska, jedni państwo szukają dalej dalmatyńczyka (byli ze swoim psem na zapoznaniu z naszym podopiecznym dalmatyńczykiem, ale psy się nie dogadały, więc pokazałam im Kapsla). Kilkukrotnie podsyłałam też album Kapsla osobom, które dzwoniły do mnie w sprawie adopcji jakiegoś psa. Nie przybiegam na dogo pisać o tym, bo skoro nic z tego nie wyszło, to nie ma o czym mówić, a i czasu na to zbytnio nie mam. 

Poświęcamy kupę swojego prywatnego czasu na ogłaszanie zwierząt, rozmowy i spacery zapoznawcze, wizyty przedadopcyjne. Choćby tylko teraz, przy okazji szukania domów dla wspomnianych dwóch kociaków zrobiliśmy w sumie sześć wizyt PA w różnych miastach na śląsku, nim znaleźliśmy "te" dwa domy (telefonów o nie było kilkadziesiąt, uroki ogłaszania małych słodkich kociaków).

Co do ilości odsłon, mam np. teraz ogłoszonego pieska, z wyróżnieniami, gdzie w ciągu miesiąca nabiło prawie 1500 wyświetleń, ponad 150 odsłon nr tel. A były o niego tylko 4(!) zapytania, dwa telefoniczne, dwa przez portal, z czego żadne nie było "sensowne". A psiak ładny, młody, niewielki i po fryzjerze.

 

Tak jak napisałam na początku, kontakt nie musi być na mnie, ale bardzo proszę o nie insynuowanie, że nie odbieram telefonów czy w jakikolwiek sposób utrudniam adopcję Kapsla.

DSC_4105.jpg

DSC_4074.jpg

DSC_4097.jpg

DSC_4110.jpg

DSC_4073.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...