Jump to content
Dogomania

PROFORMANCE - karma, co o niej wiecie?


Kika

Recommended Posts

  • Replies 996
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Słuchajcie, czy ktoś odchował już miot na performance ??? Ja powoli szykuje się do krycia, a ponieważ moje psy jedzą tą karmę już ponad rok, to wolałabym jej nie zmieniać. Ale jeszcze nie odchowałam na niej miotu. Bardzo was proszę o wszelkie uwagi, czy karmiliście samym perfermance czy coś dodawaliście i jak wygląda suka i szczeniaki i od kiedy karmiliście suchym (oczywiście rozmoczonym)

Link to comment
Share on other sites

Ja odchowałam kilka miotów na PROFormance i powiem tak : szczeniaki świetnie się rozwijały z normalnym powolnym wzrostem .Wyglądały na mocne i umięśnione ,ale jak się podnosiło to waga imponująca ,takie miśki.
Suki bardzo długo karmiły i musiałam na siłę odstawiać od szczeniąt ,bo by karmiły chyba do 10 tygodni .Szczeniaki jadły Largr Breed Puppy ,a suki Pro Power .
Nie podawałam witamin ,ani preparatów ,tylko od czasu do czasu dodawałam szczeniakom do karmy- jogurt naturalny .
Nie podawałam nic na stawy i mają już ok.roku i nie ma problemów z układem kostnym ,czy kulawiznami.
To są moje obserwacje w mojej hodowli , ale wiem że w hodowlach molosów też świetnie szczeniaki się chowają i wyrastają super .Śmiało możesz odchować miot na PROF.. ,sama zobaczysz jakie super szczeniaki będą na tej karmie .Do mnie dzwonią ludzie mający szczeniaki z mojej hodowli i wszyscy twierdzą że weterynarze zajmujący się tymi psami są zachwyceni rozwojem i układem kostnym .To jest istotne ,bo ONki nie są łatwe w odchowaniu .
Pozdrawiam SAWA.

Link to comment
Share on other sites

Czyli od razu przy dokarmianiu podawałeś performanca ?? Dzięki, ja jestem z karmy super zadowolona, odchowuje na niej psy odkąd skończyły 6 miesięcy i efekty są rewelacyjne. Obawiałam się tylko karmienia całkiem malutkich szczeniątek, ale skoro ON-ki tak ładnie się rozwinęły, to ja też spróbuję. Mam jeszcze jedno pytanie, moje futra są na L&R, czy mogę też tą karmę podawać w czasie ciąży i karmienia suce tylko w większej ilości, czy jednak przejść na Pro Power ???

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy dorosłym dodajesz jakieś mięso ,jak nie ,to lepiej podawaj suce karmiącej Pro Power.Proszę pisz PROFormance ,a nie performance ,bo to co innego .
Moje ONki jedzą tylko karmę ,bez dodatku mięsa ,czy innych dosmaczaczy ,czasem tak jak pisałam jogurt i kostki cielece .
Maluszkom rozmaczam i taką papkę mieszam z malutką ilością mleka w proszku ,tak do 4 tygodni ,a potem tylko suchą namoczoną karmę nie rozciapkaną .Wolą jeść takie kulki gąbczaste niż papke.
Pozdrawiam .

Link to comment
Share on other sites

JUSTA jeśli już zdecydowałaś sie zmienić karmę to chociaż jej nie mieszaj.!!! Poza tym czy myślałaś o tym w czym kąpiesz psa?- jeśli kąpiesz i jak często, bo może zmiany są nie po karmie ,a po jakimś świństwie.Sprawdż na ile naturalna jest ta karma bo z tego co się prientuję to chyba nie jest zupełnie ekologiczna.Ważne jest żeby psinie nie pogorszyć.W ACANIE chociaż wiadomo że konserwowana jest Wit E i C oraz rozmarynem, a co w PRO? :o Poza tym nie rzuciła zbyt wielu na kolana a trochę na rynku jest.Skąd wiadomo że to jest Super Premium kto robił autoryzację i gdzie można ją zobaczyć?????Pozdrawiam. :evil:

Link to comment
Share on other sites

ika 07 ,jesteś bardzo mało zorientowana w karmie PROFormance ,więc nie wypisuj głupot .Po pierwsze przeczytaj sobie skład tej karmy i to czym jest konserwowana i jakie ma certyfikaty .Klasa Super Premium jest na worku każdrej formuły PROF..
Po drugie ,nie masz zielonego pojęcia o karmach ,a na siłę wciskasz i jeszcze wydajesz jakieś opinie o czymś czego nie znasz .
Karma PROF...jest zdecydowanie lepsza od Acany i to jest zdanie wielu ludzi co przeszli z Acany na PROF..
Klasa PROFormance jest wyższa bo- Super Premium i tylko z takimi może być porównywana .
Na Polskim rynku jest od listopada 2004 roku i jak na tak krótki czas ma ogromne zainteresowanie i rewelacyjne opinie ,więc nie staraj się w ramach konkurencji podważać zdanie tych ludzi co karmią PROFormance .
Pozdrawiam SAWA.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SAWA']Karma PROF...jest zdecydowanie lepsza od Acany i to jest zdanie wielu ludzi co przeszli z Acany na PROF[/quote]No i znowu :roll: Może tym razem doczekam sie obiektywnego porównania obu tych karm? Bo znów piszesz, że jedna jest lepsza od drugiej. Ale do tej pory jakos nie doczekałam się konkretów :roll: Na tej zasadzie to ja mogę sobie na przykład powiedzieć, że Pedigree jest lepsze od Acany :roll:
Jak sobie porównywałam skłądy ProFormance i Acany to jakichś zdecydowanych plusów na rzecz ProFormance nie zauważyłam :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ika07']JUSTA jeśli już zdecydowałaś sie zmienić karmę to chociaż jej nie mieszaj.!!! Poza tym czy myślałaś o tym w czym kąpiesz psa?- jeśli kąpiesz i jak często, bo może zmiany są nie po karmie ,a po jakimś świństwie.Sprawdż na ile naturalna jest ta karma bo z tego co się prientuję to chyba nie jest zupełnie ekologiczna.Ważne jest żeby psinie nie pogorszyć.W ACANIE chociaż wiadomo że konserwowana jest Wit E i C oraz rozmarynem, a co w PRO? :o Poza tym nie rzuciła zbyt wielu na kolana a trochę na rynku jest.Skąd wiadomo że to jest Super Premium kto robił autoryzację i gdzie można ją zobaczyć?????Pozdrawiam. :evil:[/quote]

Co do tego w czym kąpię - cały czas w tym samym, niezmiennie od 1,5 roku, więc to nie od szamponu. Tak samo częstotliwość - niezmiennie.
Co do karmy, nie mieszam póki co, żeby się przekonać czy jest poprawa. Na razie poprawa jest cjociażby w tym, że ona nie je - ona POŻERA, POCHAŁANIA jak odkurzacz i nie może doczekac się michy... A do Acany tak się nie rwała i zastanawiała się dłuuuuugo zanim zjadła, jak to się mówi 'jednym zębem'

Link to comment
Share on other sites

ika ,na jakiej podstawie robisz zarzut że karma PROF... jest zupełnie nie ekologiczna ?
Wiesz ja bardzo dużo wiem o tej karmie i mogę z Tobą podyskutować ,ale myślę ze nie na takim poziomie .
Zaczynasz robić jakieś dziwne stwierdzenia i to nie tylko w tym temacie ,bo np .napisałaś że Acana jest delikatniejsza od Eukanuby nie znając podstaw swojego zdania a opierając się na jakimś wymyślonym przez siebie teście , albo przestaniesz wypisywać jakieś idiotyczne teorie o innych karmach i to mijajace się z prawdą ,albo zgłoszę to Adminowi .
Jako sprzedawca i dystrybutor Acany ,masz prawo ją chwalić ,ale nie obgadując innych ,a jeśli już chcesz napisać o tym jaka to jest lepsza karma ,to trzymaj się konkretów ,a nie szkaluj innych ,bo jest to ignorancją.
SAWA.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SAWA']albo przestaniesz wypisywać jakieś idiotyczne teorie o innych karmach i to mijajace się z prawdą ,albo zgłoszę to Adminowi .
Jako sprzedawca i dystrybutor Acany ,masz prawo ją chwalić ,ale nie obgadując innych ,a jeśli już chcesz napisać o tym jaka to jest lepsza karma ,to trzymaj się konkretów ,a nie szkaluj innych ,bo jest to ignorancją.
SAWA.[/quote]SAWO, czy w takim razie doczekam się konkretów, na podstawie których twierdzisz, że ProFormance jest zdecydowanie lepsza od Acany, czy tez mam zgłaszać sprawę Adminowi? 8)

Link to comment
Share on other sites

Tak ,Część ludzi piszących w tym temacie przeszło z Acany na PROF.. i sama poczytaj że są zadowoleni.Ja nie chcę porównywać tych karm do siebie ,bo są z innej półki ,więc nie ma sensu tego robić . Ty karmisz Acaną ,więc po co wchodzisz na ten temat ,jesteś zadowolona z tej karmy to OK ,karm swoje psy ,ja nie mam zamiaru namawiać Ciebie na zmianę karmy .Pytam się wyraznie iki na jakiej podstawie ona takie zarzuty snuje .
Czekam na odpowiedż iki .
SAWA.

Link to comment
Share on other sites

[quote]Jako sprzedawca i dystrybutor Acany[/quote]

ha! wiedzialam normalnie wiedzialam!
wg mnie dytrybutorzy nie powinni sie wypowiadac na temat karm ktore sprzedaja - przeciez to bez sensu. Jasne, ze beda ja zachwalac same och i ach...taka opinia jest malo wiarygodna :-?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SAWA']Tak ,Część ludzi piszących w tym temacie przeszło z Acany na PROF.. i sama poczytaj że są zadowoleni.[/quote]
Ja wyraźnie prosiłam o OBIEKTYWNE dane - na jakiej podstawie twierdzisz, że Aacna jest zdecydowanie gorsza od ProFormance. Jak ktos napisze, ze przeszedł z ProFormance na Pedigree i bedzie ze zmiany zadowolony, to uznasz, ze Pedigree jest lepsze od ProFormance? :o

[quote name='SAWA']Ja nie chcę porównywać tych karm do siebie ,bo są z innej półki ,więc nie ma sensu tego robić .[/quote]Ależ SAWO, ty je PORÓWNUJESZ. Wyraźnie napisałas, że jedna jest zdecydowanie gorsza od drugiej, więc ja grzecznie prosze o udowodnienie tego. Ze składu to nie wynika wprost - wręcz przeciwnie, wynika, że karmy sa porównywalne, mimo, że maja rózna klasyfikację. Czekam więc na konkrety.

[quote name='SAWA']Ty karmisz Acaną ,więc po co wchodzisz na ten temat ,jesteś zadowolona z tej karmy to OK ,karm swoje psy ,ja nie mam zamiaru namawiać Ciebie na zmianę karmy[/quote]Wchodzę Sawo, bo chcę. Nie przypominam sobie, aby regulamin Dogomanii zabraniał czytania i wypowiadania się w topikach dotyczących karmy, którą sie psa nie karmi. Temat o ProFormance nie jest jedynym tematem o karmach, który śledzę. To, że od jakiegoś czasu karmię Acaną nie znaczy, ze zawsze będe nia karmić.

[quote name='SAWA']Pytam się wyraznie iki na jakiej podstawie ona takie zarzuty snuje .
Czekam na odpowiedż iki .
SAWA.[/quote]A ja czekam na Twoją odpowiedź. Już dawno zapytałam, na jakiej podstawie "snujesz zarzuty" przeciwko Acanie. Odpowiedzi nie doczekałam się do dziś. Czyżby twoje wymijające odpowiedzi świadczyły o tym, ze nie masz ku temu żadnych podstaw? :o

[b]Agnes[/b], naskakujesz na Ikę (moim zdaniem słusznie), a nie razi cię zachowanie SAWY? :o

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...