Jump to content
Dogomania

PROFORMANCE - karma, co o niej wiecie?


Kika

Recommended Posts

  • Replies 996
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Oczywiście ,że wyniki są podstawą ,ale tak ostra reakcja na karmę i gorączka .Może ktoś już miał taki przypadek i podpowie kierunek działania .Bo ja ręce rozkładam i nie mam pojęcia jak można w takim przypadku coś doradzić .Myślałam o BARFie ,ale faktycznie do wyników nie ma co eksperymentować ,bo znowu się psiaczkowi pogorszy .
Pozdrawiam .

Link to comment
Share on other sites

[b][i]Czytałem o podobnej reakcji, tylko nie pamiętam za bardzo gdzie :( . W każdym bądź razie lekarz weterynarii odradzał zbyt szybkie przechodzenie na karmy lecznicze, bo one nie są tak naprawdę docelowe - mają jedynie przywrócić stan równowagi. Ogólnie w takich przypadkach polecane są karmy z dziczyzną (jelonek, kaczka) lub rybą.
No i napiszę, choć to topik PROFormance - a ja szanuję poglądy innych, ale w sumie to przecież nie tajemnica. Często polecane są tu karmy Best Choice z grupy "produkty specjalne" lub np. z Eagle Packa - seria "holistic select".[/i][/b]

Link to comment
Share on other sites

[b][i]Wydaje mi się ponadto, że to nie PROFormance doprowadziła do tego stanu (alergia w bardzo ostrej postaci). To najprawdopodobniej reakcja na skumulowane w organizmie alergeny, które pojawiły się znacznie wcześniej. Organizm dostał ich dawkę powtórnie, może w większej ilości i nie wytrzymał.[/i][/b]

Link to comment
Share on other sites

albo i nie...dzisiaj na spacerze dowiedzialam sie ze "nasz" znajomy wyzelek Fred jest uczulony...Nie wiedzieli co jest grane, kombinowali z karmami - az zrobili testy. Pies uczulony na bialko. Chyba najbardziej upierdlwy "typ" uczulenia...I dostaje weterynaryjnego Hillsa - jako jedyna ktora toleruje. Czasteczki bialka w miesie sa tak rozbijane ze jakby niewykrywalne przez psa - dziala. Pies wyglada super, objawow nie ma.
Nie pomogl Royal, Eukanuba - niby tez weterynaryjne...

Link to comment
Share on other sites

Zrobiliśmy to co nam powiedział weterynarz - dermatolog w naszej lecznicy (podobno cąłkiem dobra pani dermatolog)

dajemy wpadno, dostała preparat do smarowania no i karmę na bazie ryby. Już tak nie drapie, ale kilka razy wymiotowała taką dziwną pianą e śluzem (jak sie najje włosów to takim czymś zazwyczaj wymiotuje), ale porogszenia nie ma...
Zobaczymy co będzie w nocy.

No i co wykażą badania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SAWA']Moja droga ,PROFormance nie zawiera w swoim składzie mięsa nie przeznaczonego dla ludzi i nie ma w tym mięsie ani kopyt ,ani piór ,ani włosów ,czy innych odpadów .jest to bardzo ścisle określone i mączki użyte do produkcji PROF .. są uznane przez UE jako te ,które odpowiadają takim samym standardom ,jakie byłyby używane dla produkcji żywności dla ludzi .Czy to do Ciebie dociera ,czy nie ?
To że jesteś dystrybutorem Acany nie daje Ci prawa do krytykowania innych karm i to bez dogłębnej wiedzy na ich temat .Wyuczyłaś się regułek i myślisz że kogoś zaskoczysz ,ale nie licz na to .
Poczytaj jakie problemy mają właściciele psów i wtedy może będziesz więcej wiedzieć ,jak to jest z tą Acaną ?
A tak na marginesie czy to Ty produkujesz Acanę że taka pewna jesteś tego co piszesz ,czy tylko opierasz się na ulotkach i reklamach ?
Popytaj innych firm produkujacych karmy ,dlaczego jeden produkt ma klasę super premium ,a inny tego samego producenta takiej klasy nie ma ? Może to coś Ci wyjaśni że klasa Super Premium do pewnych standardów zobowiązuje i w tym momencie tak naprawdę nie istotne jest to kto klasyfikuje ,tylko jakie musi karma spełniać warunki ,aby mogła mieć nazwę klasyfikacji Super Premium ?
pozdrawiam SAWA.[/quote]


:D Chyba dotknęłam czuły punkt!Przeczytaj droga Sawo swoje wypowiedzi, a z łatwością dostrzeżesz kto tu jest agresywny.Ja o żadnej karmie żle się nie wypowiedziałam,o PRO też-jedynie zadałam Ci pytanie,na jakiej podstawie nazywasz PRO super premium.Dalej odpowiedzi z Twojej strony brak , natomiast próbujesz umiejętnie odbijać piłeczkę-tyle, że to nie kort tylko forum i ludzie z pewnością mają dość wczytywania się w przepychanki.Posunęłaś się do niskiego zagrania-, do ataku ,a to świadczy kolejny raz o braku konkretów, a taka jesteś konkretna podobno.Daj już spokój bo to zaczyna być żenujące, a szanujący sie dystrybutor powinien wiedzieć kiedy przestać.Nie udawaj , że nagle zainteresowałaś się ACANĄ bo trudno w to uwierzyć,jesteś tu dłużej niż ja więc Twoje zainteresowanie gdzieś wcześniej się pojawiło,nieprawdaż? :wink: A poza tym cóż się dziwić skoro Twój mąż jest importerem tej karmy na Polskę, wszystkie inne nie mają szans w Twoich rankingach.Mam rację?????

[quote name='SAWA']A tak na marginesie czy to Ty produkujesz Acanę że taka pewna jesteś tego co piszesz [/quote]
Nie, nie produkuję tak jak Ty nie produkujesz PRO ale jestem za uczciwą dystrybucją i nie obrażam innych. Wchodząc na forum nie ukrywałam, że jestem dystrybutorem, natomiast Ty, użyłaś paru stwierdzeń którymi mnie obraziłaś.
Więcej do tego tematu nie zamierzam wracać!

Link to comment
Share on other sites

[quote]Many pet foods are labeled as "premium," and some now are "super premium" and even "ultra premium." Other products are touted as "gourmet" items. [b]Products labeled as premium or gourmet are not required to contain any different or higher quality ingredients, nor are they to any higher nutritional standards than are any other complete and balanced products[/b].[/quote]

Ja nie wiem .... Byla juz dyskusja na temat kasyfikacji typu premium superpremium i jakos do niektorych nie dotarlo 8) A zeby nie bylo ze ten tekst sobie wyssalam z nie wiadomo jakiego źródła to ten właśnie fragment pochodzi [b]oryginalnie[/b] z [b][url=http://www.fda.gov/cvm/petlabel.htm]U.S. Food And Drug Administration. Center For Veterinary Medicine[/url] i jest [color=red]INFORMACJĄ DLA KLIENTÓW. [/color] ....[/b]

a mówi o tym, że
[b]"Wiele karm jest oznakowanych jako "premium" a niektóre są teraz "super premium" i nawet "ultra premium". Inne produkty są zachwalane jako "wyśmienite". Od produktów oznakowanych "premium" lub "wysmienite" nie wymaga się aby zawierały jakieś dodatkowe składniki ani składniki o wyższej jakości. Jak również nie trzymają one jakichś wyższych standardów żywieniowych niż jakiekolkiek inne kompletne i zbilansowane produkty." [/b]<- takie moje tłumaczenie jak umiem 8)

Nie rozumiem, dlaczego niektórzy są tak uparci w tym temacie ... a wystarczy poczytać i może kiedyś skończy sie dyskusja typu "czy karma ma na worku napis .... taki to a taki ....". Jak wynika z informacji dla klientów zawartej na stronie U.S. FDA to na worku to sobie mozna napisać ... i NIC z tego nie wynika.

Ludzie czytajcie składy karm i dawajcie psom to co im najbardziej odpowiada. :D

Link to comment
Share on other sites

No to nadszedł czas na nas. Karmię moja sunię od ponad miesiąca karmą PROFormance Lamb&Rice i muszę powiedzieć że jak do tej pory jestem z niej zadowolona. Moja alergiczna sunia dobrze ją toleruje, kupy są oki nie ma gazów no i wygląda na to, że nic złego się nie dzieje. Martwi mnie tylko ten ciagły zapaszek z pyszczka, a pojawił się od czasu kiedy zrezygnowaliśmy z Barfowania. Widzę,że zaczyna się suni odkładać na zębach kamień. Myję jej zębole ale to jakoś nie pomaga:( Nie mam pomysłu co z tym zrobić, dawanie kości co jakiś czas u nas chyba nie da rady bo co mnie zszokowało sunia ostatnio po kościach miała rozwolnienie, co mnie bardzo zdziwiło bo jak była na Barf to jadła kości i nie było takich sensacji. Jak widać jej organizm jest chyba bardzo wrażliwy na wszelkie zmiany.Być może jest to jeszcze związane z jej zaburzeniami hormonalnymi bo kolejny raz po cieczce sunia ma wycieki i bardzo się liże, może to stąd ten zapach? Jednak wracając do PROFormance to jestem zadowolona nawet bardzo właśnie dziś zaczęłyśmy drugi worek 15 kg. I muszę jeszcze dodać, że to pierwsza karma gdzie 15kg starczyło nam na dłużej niż miesiąc :)

Link to comment
Share on other sites

Wiem, że nie ma karmy czyszczącej zęby i nawet te reklamowane że czyszczą ,tak na prawdę tego nie robią .Doskonałym wyjściem jest dawanie od czasu do czasu kości ,ale jak pies ma sensacje ,to lepiej wysuszoną bułkę ,taką suchą na kość .
Ja swoim daję kostki i jest OK ,choć dwie suki mam takie co na następny dzień zwracają kawałeczki kości z żółcią ,ale to tylko dwie ,reszta nie ma problemów .Jak dawałam kości raz w miesiącu ,to bywała lużna kupa ,ale jak daję raz w tygodniu ,to problemów nie ma .Daję tylko kości cielece.
Pozdrawiam SAWA.

Link to comment
Share on other sites

Od jakiegoś czasu karmię mojego bula Proformance Pro Power i chciałabym się podzielić moimi spostrzeżeniami :)
Otóż jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, po wielu próbach poszukiwania odpowiedniej karmy dla mojego psa wszystko wskazuje na to, że ją znalazłam :D Na karmę przeszliśmy bez żadnych problemów żołądkowych, jest chętnie jedzona (co rzadko się zdarzało przy innych suchych). Kupki ładne, jeśli można tak o nich powiedzieć 8) Skończyły się śmierdzące bąki, które były naszym utrapieniem (najgorsze na eukanubie i acanie). No i sierśc baaardzo się poprawiła, tzn. mało wypada i zrobiła się jakaś miękka (nigdy takiej nie miał) :o Tak więc karma okazała się dla nas strzałem w dziesiątkę (mam nadzieję, że nie zapeszę) i na pewno jest warta wypróbowania :)

Link to comment
Share on other sites

Jak widzę nie tylko dla mnie karma Proformance stała się swojego rodzaju strzałem w dziesiątkę.
Dla mnie największym zauważalnym plusem jest to, że już od dłuższego czasu nie widzę w mieszkaniu ani grama sierści gubionej masowo przez moje dwie niesforne suczki.
Miałem z tym problem, ale już po około miesiącu zauważyłem wyraźną poprawę, a po 3 miesiącach stosowania karmy przestałem mieć ten problem w domu :) Obie sunie mają rewelacyjną sierść, przestały mieć sensacje żołądkowe i nabrały mnóstwo nowej energii do szaleństw.
Gorąco polecam!
Teraz w sklepie internetowym jest promocja i cena rewelacyjna, więc do pełni szczęścia brakuje mi już tylko gratisowego dowozu do domu :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Suchy314']Jak widzę nie tylko dla mnie karma Proformance stała się swojego rodzaju strzałem w dziesiątkę.
Dla mnie największym zauważalnym plusem jest to, że już od dłuższego czasu nie widzę w mieszkaniu ani grama sierści gubionej masowo przez moje dwie niesforne suczki.
Miałem z tym problem, ale już po około miesiącu zauważyłem wyraźną poprawę, a po 3 miesiącach stosowania karmy przestałem mieć ten problem w domu :) Obie sunie mają rewelacyjną sierść, przestały mieć sensacje żołądkowe i nabrały mnóstwo nowej energii do szaleństw.
Gorąco polecam!
[b]Teraz w sklepie internetowym jest promocja i cena rewelacyjna, więc do pełni szczęścia brakuje mi już tylko gratisowego dowozu do domu :D[/b][/quote]

są sklepy gdzie jest tez gratisowy dowoz do domu - dobrze poszukaj w necie :wink:

Link to comment
Share on other sites

Dominika baaaardzo mnie pocieszyłaś.. :)
Mam dokładnie te same problemyz Grafem - wypadająca matowa sierść i paskudne bąki.. Od dawna jestesmy na Acanie ale uznałam,ze chyba musze poszukać czegoś innego bo choć byłam z tej karmy zadowolona to chyba w 100% Grafciowi nie pasowała..
Postanowiłam spróbować z Pro.. Kończymy niedługo 20 kg worek Acany i zamawiamy Pro.. Zobaczymy czy i u nas się sprawdzi.. Mam nadzieję,ze tak.. :)

Link to comment
Share on other sites

Witam Wszystkich.
Dawno nie byłam na forum,ale jak zauważyłam rośnie rzesza ludzi,którzy spróbowali karmę PROFormance i się na niej nie zawiedli tak jak ja zresztą.Karmię swoje suki już ponad pół roku i jeszcze tak długo nie karmiłam jedną karmą.Byłam jakiś miesiąc temu na kontroli z pieskami i mój weterynarz zainteresował się po czym mają taką piękną sierść,więc mu powiedziałam,że PROF... i dałam mu numer do dystrybutora.Ostatnio spotkałam go na spacerze z psem i się go pytam czy już karmi PROF... odpowiedział mi,że tak i jakie efekty się pytam,a on do mnie proszę Panią rewelacja :o i takie gały mu wyszły tak w kilku słowach można określić jego reakcję,a sam proponuje co innego,ale po wypróbowaniu PROF... chyba da szansę tej karmie się rozwijać :D .

Pozdrawiam.
Katrin

Link to comment
Share on other sites

Miałam napisać, jak będą wyniki badań alergologicznych.Psina jest uczulona na : jęczmień, drożdże, kurczaka, laktoze, żółtko, tak więc karmy ogólnie odpadają.
Miala testy na dietę Dermatosis (Ekanuba) i jest dobrze, więc myślę, że wszystko sie uspokoi.

Ponadto uczulona na Penicylinę (ale to tak btw)

Dostała antybiotyk na 2 tygodnie, specjalny szampon hipoalergiczny i będzie dobrze. mam taką nadzieję.
No i jak już wiemy co uczula a co nie, to znowu bedziemy mogli jej gotować :)

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Justa , super że sprawa sie wyjaśniła i faktycznie teraz już nie będzie suczka cierpieć .Może zainteresuj się BARFem (oczywiście bez kurczaka) .
W temacie BARF jest Wolfi i ona jest doskonale obeznana,a jestem pewna że doradzi w ustaleniu menu .
Pozdrawiam SAWA.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...