Jump to content
Dogomania

PROFORMANCE - karma, co o niej wiecie?


Kika

Recommended Posts

[quote name='Marcino1978']Więc analogiczne jesli jedna karma na przyznaną klasę Super Premium a inna Premium logiczne jest że są jekieś roznice prawda :D[/quote]No oczywiście, że tak! Mnie przecież chodzi tylko o to, by dowiedzieć się JAKIE są to róznice!!! :roll:

Jak już pisałam karmię Acaną L&R. To nie ja napisąłam, że Acana jest lepsza, tylko ktoś (bodajże SAWA na początku topiku), że Acana jest gorsza. Chcę się więc dowiedzieć dlaczego KONKRETNIE tak twierdzi. Czy to naprawdę arogancja z mojej strony? :roll:

Acana służy moim psom.
Jednak ProFormance mnie zainteresowała. I chciałabym wiedzieć, czy faktycznie warto zmieniać karmę, czy nie. Sklad obie mają porównywalny. A zważając na to, że Acanę mam już wypróbowaną, chciałabym się dowiedzieć o ProFormance czegoś więcej, bo zmieniając karmę ryzykuję, że ze zmiany nie będę zadowolona. Na dodatek PF jest droższa od Acany. Dlatego potrzebne mi jest trochę więcej szczegółów, niz mogłam wyczytać na stronie dystrybutora i w tym topiku.

Nie wiem, czemu SAWA nazywa mnie prowokatorką. Nie mam żadnego interesu we "wspieraniu" Acany. Jedyny mój związek z tą karmą dotyczy misek moich psów :wink: Po prostu chciałabym się dowiedzieć, czemu SAWA twierdzi, że Acana jest od PF gorsza, tym bardziej, że dla mnie - laika zawartośc kurczaka i kukurydzy w karmie dla alergików raczej jest minusem :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 996
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

asher,jak poczytasz własne posty ,to odpowiedż masz .
Nie zagłębiałam się tak szczegółowo w ACANE ,ale na ich stronie nie ma nic o klasie tej karmy .
Czy ona jest Premium? coś mi się wydaje że nawet to nie ,więc nie ma co robić porównań tych karm .
Na worku musi być napisane jakiej klasy jest karma ,a czy na workach ACANY jest taka klasyfikacja?
Temat jest jasny ,a jak chcesz rozmawiać ,to pytaj karmiących PROFormance o to jak ich psy tą karmę tolerują i jak po niej się czują ,a nie zaczepki typu co jest lepsze- jak sama twierdzisz że ACANA.
Taka dyskusja nie ma sensu ,bo nikt Ciebie nie przekona ,a chcąc mieć wiarygodne zdanie na temat danej karmy ,musisz dać ją swojemu psu,tak jak ja to robiłam.
Nie ma nic lepszego jak test na własnym psie .
Osobiście czytałam sporo postów chwalących karmy typu Pedigree ,nawet stawiane były nad karmami takimi jak Eukanuba , Royal ,Hills czy innymi .
Nie każdy musi się zgadzać ze zdaniem wszystkich ,ale karmy maja swoje podziały i nie jest to wymysł sprzedawców czy importerów ,ale to są zagadnienia wg.Ciebie błache ,więc nie sądzę aby nasza rozmowa miała sens .
Pozdrawiam SAWA.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SAWA']asher,jak poczytasz własne posty ,to odpowiedż masz.[/quote]
Wiesz co... Przeczytałam swoje posty raz jeszcze. I naprawdę nie zauważyłam w nich ani arogancji, ani prowokacji :o
Owszem, pozwoliłam sobie na drobną uszczypliwośc w poście, w którym cytuję twoją wypowiedź, że w PF nie ma grama kurczaka, ale tylko i wyłącznie dlatego, że twja odpowiedź mie totalnie zaskoczyła, bo przecież trochę kurczaka (tłuszczu) w tej karmie jednak jest...

[quote]Nie zagłębiałam się tak szczegółowo w ACANE ,ale na ich stronie nie ma nic o klasie tej karmy.
Czy ona jest Premium? coś mi się wydaje że nawet to nie ,więc nie ma co robić porównań tych karm.
Na worku musi być napisane jakiej klasy jest karma ,a czy na workach ACANY jest taka klasyfikacja?[/quote]Dlaczego nie można porównywac? :o Przecież tak naprawdę nie ważne jest jak karma jest skalsyfikowana, tylko co ona naprawdę w sobie zawiera :o
Posługując się porównaniem przytoczonym przez Marcino - jeśli hotel nie ma żadnych gwiazdek, nie zawsze oznacza przecież że jest zarobaczoną brudną speluną, tylko może oznaczać, że się o żadne gwiazdki nie starał. Jeśli zdarzy ci się nocować w hotelu, który żadnych gwiazek nie ma, warunki beda dobre, obsługa rewelacyjna, to powiesz, że to zły hotel, bo gwiazdek nie ma? :o A jak w Sheratonie cie karaluchy obleza, to będziesz się upierac, że to dobry hotel, bo ma gwiazdki? :o
Wiesz, dwa lata temu kupiłam sobie buty. Bardzo drogie buty, bardzo znanej firmy. Buty do dziś farbują. Jak w nich chodzę, to mam stopy ufarbowane na czarno. I co, mam się upierać, że to rewelacyjne buty, bo znana firma je wyprodukowała? :o

Producent Acany może mieć taką klasyfikację w nosie, może uważa ć, że gra nie warta świeczki, itp., itd. Zaznaczam MOŻE, a nie musi, bo ja przeciez nie wiem, dlaczego Acana sklasyfikowana nie jest.
Ja patrzę na skład karmy - i tym się kieruję w wyborze. A nie znaczkiem Premium, czy Super Premium. Sama przeciez wiesz, ze sa różne karmy mające znaczek Super Premium, więc oznacza to, że one się niczym między sobą nie różnią? :o

[quote]Temat jest jasny ,a jak chcesz rozmawiać ,to pytaj karmiących PROFormance o to jak ich psy tą karmę tolerują i jak po niej się czują ,a nie zaczepki typu co jest lepsze- jak sama twierdzisz że ACANA.[/quote]
Jesooo, czy ja pisze po chińsku????
NIE TWIERDZĘ, ŻE ACANA JEST LEPSZA!!!! Twierdzę, że ja karmię swoje osy Acaną i Acana się sprawdza. A nie sprawdził się np. Royal, po zjedzeniu jednego worka moja suka wyglądała tak, jakbym ją przez ten miesiąc w komórce trzymała, sierśc była tragiczna, oczy zaropiałe, potwornie się drapała. Wypróbowałam też Bento Kronen z jagnięciną - bez rewelacji. Kondycja suki była ok, tyle, że Sabina tej karmy do pyska wziąc nie chciała i całe 15 kg musiałam jej dosmaczać, bo potrafiła przez 3 dni nic nie jeść.
Rozumiesz więc dlaczego nie kieruję się przy wyborze karmy jej klasą? Acany moja suka je już chyba 4 z kolei 20 kg worek i wszystko jest ok!
Teraz chciałabym karmę zmienić, bo uważam, że monotonia nie jest dobra. Dlatego szukam innej karmy, której skład będzie mi odpowiadał i która mi portfela nie zruinuje.

[u]Ja nigdzie nie napisałam, że Acanę uważam za najlepszą na świecie karmę![/u] Moim psom służy, Twoim może nie służyć! I identycznie jest z ProFormance! To, że służy Twoim psom, nie znaczy, że będzie służyła moim! I znaczek Super Premium nie ma tu nic do rzeczy!
Żarcie, tóre ludzie gotują swoim psom w domu też nie ma żadnego znaczka i czy to oznacza, że jest gorszej jakości od karm Super Premium? :o

Dlatego nie zamierzam się kierować opiniami innych. Sama muszę sprawdzić, czy PF będzie dla moich psów dobra! [u]NIE MA KARM, KTÓRE SŁUŻĄ WSZYSTKIM PSOM I IDĘ O ZAKŁAD, ŻE PF NIE JEST TU WYJĄTKIEM![/u]
Biorac pod uwagę powyzsze, biorac pod uwagę porównywalny skład, biorąc pod uwagę to, że PF jest droższa - żeby zaryzykować i spróbować PF chcę się dowiedzieć o konkretach dotyczących tej karmy!
Czy aż tak trudno to zrozumieć? :o

[quote]Taka dyskusja nie ma sensu ,bo nikt Ciebie nie przekona ,a chcąc mieć wiarygodne zdanie na temat danej karmy ,musisz dać ją swojemu psu,tak jak ja to robiłam.
Nie ma nic lepszego jak test na własnym psie.[/quote]OTÓŻ TO! Jednak jak napisałam powyżej, żeby zaryzykowac wypróbowanie PF chcę się dowiedzieć KONKRETÓW o tej karmie!

[quote]Osobiście czytałam sporo postów chwalących karmy typu Pedigree ,nawet stawiane były nad karmami takimi jak Eukanuba , Royal ,Hills czy innymi.
Nie każdy musi się zgadzać ze zdaniem wszystkich ,ale karmy maja swoje podziały i nie jest to wymysł sprzedawców czy importerów ,ale to są zagadnienia wg.Ciebie błache ,więc nie sądzę aby nasza rozmowa miała sens.[/quote]Owszem, jest to zagadnienie dla mnie błache. W nosie mam znaczki na karmach. Ja się przy wyborze kieruję SKŁADEM karmy, a nie znaczkiem, który ma na opakowaniu. Ani tym, że czyimś psom karma służy, bo jak sama piszesz niektórym psom służy Pedigree.

Nie potrafię ci tego jasniej wytlumaczyć.
Nie potrafię ci udowodnić, że nie było moją intencją bycie wobec ciebie arogancką, ani tego, że moje posty to nie prowokacja.
Porównywanie PF do Acany, to twój, a nie mój pomysł. Poniewaz sama karmię Acaną, to się do tego co napisałaś odniosłam. Więc pretensje miej do siebie.
I teraz będę niegrzeczna: robisz tę karmę doskonałą antyreklamę. Moje prośby o konkrety zbywasz tekstami, które robią wrażenie wyuczonych na pamięć folderów reklamowych ProFormance. A to nie jest sponosorowany topik ProFormans, a topik, w którym powinny być [u]same konkrety[/u].

Mam nadzieję, że Marcino, który chyba też jest dystrybutorem tej karmy będzie umial odpowiedziec na moje pytania. Sama porównaj - ile mniej od ciebie się naprodukował, a o ile bardziej konkretnie :roll:

Link to comment
Share on other sites

Może tak wszyscy piszący w tym temacie są wg. Ciebie dystrybutorami?
Nie sprawdzisz sama na swoich psach ,to nie dowiesz się ,czy ta karma im służy ,a produkty użyte do tej karmy są najlepsze ,co gwarantuje klasa Super Premium .
Jak dla Ciebie to nie istotne ,to szukaj bogatych w skład karm w Super Markecie ,bo tam też są takie typu CIBA i inne z dobrym składem ,ale czy są zdrowe i z najlepszej jakości produktów?
Sama sobie uparcie wmawiasz ze nie istotne jest jakiej jakości jest karma ,tylko jaki ma skład ,więc jak zrobisz bilans karm ich skład i konserwanty ,oraz parę innych dodatków ,to odpowiedż masz .
Wszystkie duże firmy w USA ,Canadzie,Europie ,chcą mieć produkt najlepszy i wszystkie karmy spełniające warunki klasyfikacji ,o taką się starają ,bo jest to istotne dla sprzedawalności i ceny karmy.
Dla mnie można robić porównania między równymi ,a porównania Super Premium z bytową karmą jest bez sensu.
Pozdrawiam SAWA.

Link to comment
Share on other sites

sluchajcie mam propozycję - chyba najlepszą jaka w tej sytuacji moze byc.
Asher podaj mi na pw adres podeślę Ci troszkę PF wtedy sama sprawdzisz czy Twoje psiaki to jedzą, czy im smakuje...czy jestem dystrybutorem czy nie pisać nie będę bo dogomania nie jest od tego żeby robic tu sobie darmową reklamę ( chyba ze na platnych banerach :wink: )
Znam naprawdę wielu z Was bo trochę już na dogomanii jestem, dziesiętki z Was znam osobiście - w tym też dystrybutorów Acany których pozdrawiam :wink:
Asher więc piszę raz jeszcze - daj mi namiary, dostaniesz trochę karmy a decyzję czym karmić podejmiesz sama oki? :wink:

ps nie ma hotelu bez gwiazdek :lol: a w Sheratonie szczura czy myszy nie uświadczysz - i to jest właśnie KLASA ktorej nie musisz sprawdzac bo to juz gwarantuje MARKA :wink:

Link to comment
Share on other sites

Moja znajoma kupiła tą karmę. Wiem, ze była zadowolona bo szybko została dostarczona, cena nie jest wygórowana i zwierzakom smakuje, ale najlepiej dac swojemu zwierzakowi do spróbowania bo wiadomo, ze pieski są różne i każdy moze inaczej zareagowac na nową karme.
Ja swoim psiakom dużo róznych bardzo dobrych karm dawałam zanim znalazłam taką która im przypasuje :) A jadły naprawdę jedzonko z górnej półki i im akurat nie pasowało, znowu inni byli z nich bardzo zadowoleni (nie mówie tu teraz o Proformance).
Tak więc najlepiej sprawdzić samemu i dać próbkę do zjedzenia psiakowi ;)
Pozdrawiam
Ale gapa ze mnie tu macie jeszcze ten sklep internetowy z którego znajoma zamawiała [color=red]link usunięty przez moderatora[/color]

Link to comment
Share on other sites

Cały czs staram się to tłumaczyć ,że jak się nie sprawdzi na swoich psach to nie wiadomo czy pasuje ,czy nie.
Wiem że firma WICKO bardzo duży nacisk kładzie na opinię hodowców i właścicieli psów .
Jest tego sporo , wiele ras i psy z problemami .
Karma PROF..... cieszy się doskonałym zdaniem i to jest bardzo istotne w rozmowach.
Zdanie że moim psom służy ,a innym nie koniecznie jest dość powszechne ,ale jak służy od jamnika do Cane Corso ,a kotki też się zajadają ,to jest OK ,tak jak powinno być przy doskonałej karmie.
Jeszcze jeden sklep doszedł i to z promocjami ,ale fajnie .
Pozdrawiam SAWA.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SAWA']Może tak wszyscy piszący w tym temacie są wg. Ciebie dystrybutorami?[/quote]
Nie mam pojęcia. Ale nawet gdyby - to nie widze w tym nic złego. A nawet wręcz przeciwnie, bo kto, jak nie dystrybutor ma najwięcej informacji o danym produkcie?

[quote]Nie sprawdzisz sama na swoich psach ,to nie dowiesz się ,czy ta karma im służy ,a produkty użyte do tej karmy są najlepsze ,co gwarantuje klasa Super Premium.[/quote]Wiem. Ja tylko chcę się dowiedzieć CZY WARTO aprawdzać. I wybacz, nie wystarczy mi twoje zapenienie, że warto. O tym, czy warto chcę zdecydować sama - na podstawie konkretnych rzeczy, których się o danej karmie dowiem.
.
[quote]Jak dla Ciebie to nie istotne ,to szukaj bogatych w skład karm w Super Markecie ,bo tam też są takie typu CIBA i inne z dobrym składem ,ale czy są zdrowe i z najlepszej jakości produktów?
Sama sobie uparcie wmawiasz ze nie istotne jest jakiej jakości jest karma ,tylko jaki ma skład ,więc jak zrobisz bilans karm ich skład i konserwanty ,oraz parę innych dodatków ,to odpowiedż masz.[/quote]SAWO, a cóż innego, jak nie skład decyduje o jakości karmy? :o
Dlatego chcę, byś podała mi te konkretne różnice w składzie, które desydują o wyższości PF nad Acaną.
Z tej całej nieoptrzebnej gadaniny wyłowiłam na razie na plus PF:
- lepszy sposób konserwowania minerałów
- algi
- dodatki na stawy (których ilości w dziennej porcji mojej suki nadal nie potrafię dojść :oops: Normalnie wtórna kretynka ze mnie, bo kiedyś byłam świetna z matmy :oops: :lol: )
[size=2]I te dodatki to dla mnie ogromny plus, jeśli okazałoby się, że jest ich tyle, że nie musze już mojej staruszce dawać żadnych dodatkowych preparatów na stawy.[/size]

Na minus:
- tłuszcz z kurczaka i kukurydza w wersji L&R. Ponieważ już ci niestety nie dowierzam, muszę sprawdzić, czy faktycznie tłuszcz z kurczaka jest hypoalergiczny.
[size=2]To akuat nie jest dla mnie bardzo istotne, bo nie sądzę, żeby moja suka cierpiała na jakąs straszną alergię, choć jak już pisałam, kurczaka niezbyt dobrze toleruje - ale nie wiem, od czego to zalezy, bo czasem je kuraki i jest ok. Może od rodzaju kurczaków, od tego, jak były hodowane?[/size] :niewiem:

[u]Pytam więc grzecznie - czy sa jeszcze jakieś różnice?[/u]
Ile jest mięsa jagnięcego w PF z jagnięciną? Ile jest ryżu? Ile jest kukurydzy? Ile jest białka zwierzęcego?

[b]Marcino[/b], dzieki za propozycję, ale ja mam dużego psa. Żeby sprawdzić, czy karma Sabinie służy musiałabym mieć jej przynajmniej ze 4 kilo. Bo jak dostanę próbkę, to sprawdzę tylko, czy karma jej smakuje, czy nie :wink: [size=3][/size]

ps. ja wiem, że nie ma hotelu bez gwiazdek. Ale wiem też że to nie gwiazdki decydują o tym, czy chcę do danego hotelu wrócić, tylko faktyczna jakośc obsługi :wink: Te cholerne buty też miały różne znaczki, a producent jest znany. I co z tego? Buty sa do kitu :( :wink:

Link to comment
Share on other sites

Cały czas piszemy o psach zdrowych ,lub z lekkimi uczuleniami ,ale tak na prawdę to psy potrafią być uczulone na prawie wszystko ,jaja,ryż ,kukurydza ,produkty mleczne i nawet może być jakiś uczulony na tłuszcz z kurczaka ,czy algi morskie ,więc nie rozumiem dlaczego takie jakieś dziwne masz podejście .
Jeśli sądzisz że Twoja suczka nie będzie tolerowała karmy z tłuszczem z kurczaka ,choć nawet karmy super holistyczne ,taki tłuszcz dla alergików zawierają ,to po co dalej dyskutować?
Ja tego nie jestem w stanie przeskoczyć ,bo nie szanujesz mojego zdania .
Jak chcesz mieć pewność co do składników w karmie ,to napisz do producenta ,lub dystrybutora o pełny i dokładny skład gwarantowany i sobie to wszystko wylicz.
Jeszcze jedna ciekawostka dotycząca PROFormance , wszystkie granulki mają obsypkę ,tak żeby z wewnątrz nie wydobywał się tłuszcz.
Nie wiem czy inne karmy mają coś takiego ale ta ma.
Pozdrawiam SAWA.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SAWA']Jeśli sądzisz że Twoja suczka nie będzie tolerowała karmy z tłuszczem z kurczaka ,choć nawet karmy super holistyczne ,taki tłuszcz dla alergików zawierają ,to po co dalej dyskutować?[/quote]

[quote name='asher']Na minus:
- tłuszcz z kurczaka i kukurydza w wersji L&R. Ponieważ już ci niestety nie dowierzam, muszę sprawdzić, czy faktycznie tłuszcz z kurczaka jest hypoalergiczny.
[b]To akuat [color=red]nie jest[/color] dla mnie bardzo istotne[/b][/quote]

Link to comment
Share on other sites

Moje psiaki próbowały ProFormance na początku roku. Starszej Lamb&Rice smakowała bardzo,młodszej Puppy trochę mniej. Wszystko było ok,tylko ilość koop :oops: wydawała mi się duża. Choć w sumie to nie wiem ile ich powinno być :lol: Czy ktoś WIE? Czy ich ilość świadczy o jakości karmy?
Ostatnio kupiłam Royala tylko dlatego,że mam go taniej,ale starsza już po kilku dniach zaczęła się drapać i wygryzać łapy. Teraz zastanawiam się spowrotem nad ProFormance lub Eagle Pack. Wiem,że trzeba przekonać się na własnych psach więc chyba przyjdzie mi kupić oby dwie po worku
:roll:

Link to comment
Share on other sites

Ja wiem po swoich psach że jak dostaną zbyt dużo karmy ,to i kupy są większe ,ale mam dwie suki ,co robią po 3 razy dziennie ,a pies tylko jeden raz .
Wydaje mi się że jest to związane z przemianą materii i z tym ile pies ma ruchu .
Moje doświadczenia z PROFormance i innymi tej klasy karmami są na plus PROF...
Oczywiście że psy są indywidualistami i mają inne predyspozycje ,ale tej karmy podaje się mniej .
SAWA.

Link to comment
Share on other sites

sawa- czy są miarki firmowe do karmy prof....!, bo karme wkońcu zamówiłem i otrzymałem b. szybko z tego jestem zadowolony :wink: boksio wsówa karme jak narazie ,ale niedostałem miarki do karmy, mam ine miarki nap. acany lub proplan czy mniej więcej te miarki są podobne ..! [wkońcu dałem się namówić na te karme i jak narazie nie żałuje ....zobacze jak będzie za 3 miesiące myśle że powino być ok
rozmawiałem z panami z firmy wicko byli bardzo mili oddzwonili do mnie ,chyba im bardzo zlerzy by ich firma miała dobra opinie :wink:

Link to comment
Share on other sites

e tam odrazu minus ;) W "mojej" karmie tez nie ma miarek...po prostu zwazylam odpowiednia ilosc karmy na wadze kuchennej - wzielam miarke od Acany i zaznaczylam ile tam ma pies dostawac...Zaznaczylam dzienna dawke i taka troche mniejsza ktora daje psu - oprocz suchego daje gotowane

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie nimus bo kogoś wśród znajomych kto używa wagi kuchennej do tej pory nie znalazłam :( Daję jej 'na oko' :-?
Choć prawdę mówiąc wygląd psa który je tą karmę świadczy o tym że jest świetna co rekompensuje brak miarki :D

Link to comment
Share on other sites

ja w tym celu wykorzystalam brata ktory kupil sliczna nowa wage kuchenna :lol: ale mysle, ze w sklepie zoologicznym tez Ci pomoga - wez ze soba siatke karmy i pudelko gdzie bedziesz odznaczac wage. Popros w sklepie, zeby Ci zwazyli tyle i tyle i po klopocie ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...