Jump to content
Dogomania

PROFORMANCE - karma, co o niej wiecie?


Kika

Recommended Posts

[quote name='Birmanka']Co do strawności białek to wyglada to tak.

[b]Przybliżona strawność (nie wartosc biologiczna, ktora jest calkiem odrębnym pojeciem):[/b]

- białko jaja i białko serwatki 100%
- mięso z mięśni (kurczak troszke wiecej niz baranina jagniecina) 92%
- mięso z podrobów (serce, nerki, wątroba) 90%
- ryba, cała soja 75%,
- ryż 72%
- owies 66%
- drożdże 63%
- pszenica 60%
- kukurydza 54%

Natomiast [b]mączki [/b]mięsno - kostne, mączki z by-products osiągają strawność między 45% a 80%, w zależności od ilości kości w nich zawartych w stosunku do częsci bardziej strawnych.[/quote]Ale ta strawność jest podana dla ludzi, czy dla psów?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 996
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[quote]Jasniej nie umiem wytłumaczyć[/quote]

szkoda :lol: 8)

Birmanka, brawa dla Ciebie za ten artykul - jest odpowiedz na nurtujacy nas problem premium i super premium :D

[quote]Many pet foods are labeled as "premium," and some now are "super premium" and even "ultra premium." Other products are touted as "gourmet" items. Products labeled as premium or gourmet are not required to contain any different or higher quality ingredients, nor are they held up to any higher nutritional standards than are any other complete and balanced products.[/quote]

Link to comment
Share on other sites

Polna ,przepraszam ze nie odpisałam na Twoje zapytanie ,ale taka pasjonująca dyskusja się nawiązała .
Było o próbkach wcześniej w tym temacie ( strona 13 )proszę cofnij się ,poczytaj ,a odpowiedż znajdziesz .Nie ma sensu jeszcze raz tego samego przepisywać .
Pozdrawiam .

Link to comment
Share on other sites

Sawo, ile karmy powinnien dostawać 6-o miesięczny owczarek niemiecki ważący 25 kg? czy sposób dawkowania w broszurce odpowiada dokładnie wiekowi psa i wadze, do tej pory spotkałam się z dawkowaniem wg wagi jaka pies osiągnie w wieku dojrzałym.
dziękuję za odpowiedż.

Link to comment
Share on other sites

Wszystko zależy od psa ,jego przemiany materii i innych czynników .Koniecznie trzeba obserwować psa i jak będzie tyć to zmniejszyć dawkę dzienną ,a jak będzie chudy ,to trochę zwiększyć .Pamiętaj że ON w tym wieku powinien być szczupły (stawy biodrowe i cały układ kostny)
Dawka jest proponowaną dawką ,zalecaną przez producenta ,ale to Ty widzisz w jakiej kondycji jest pies i czy dostaje odpowiednią ilość pokarmu .Moje jedzą trochę mniej niż proponuje producent ,ale tak jak wcześnij pisałam są pod obserwacją i to wpływa na zmniejszenie ,lub zwiększenie ilości jedzenia .
Pozdrawiam .

Link to comment
Share on other sites

No i zamiana kramy wyszło nam na złe :( Niestety...

W środę wieczorem pies zwrócił całą kolację., całą noc się drapał, chodził, drapał i chodził i tak do rana... Daliśmy jej wapno, ale dalej się drapała.
Wczoraj biegiem do weta, bo wydrapała sobie całe futro z pachwin i spod pach. Na brzuchu czerwone plamy. Diagnoza - Uczulenie pokarmowe.
Dostala cuchnącą leczniczą Eukanubę, ale przynajmniej nie wymiotowała. Dzisiaj w nocy wysoka temperatura, spała ze mną w łóżku, żeby nie chodziła i się nie drapała.
Od rana trochę lepiej już. Mazidło do smarowania brzucha i pachwin chyba trochę skutkuje, aczkolwiek cąły czas musze jej pilnować...

W środę idziemy na testy Alergologiczne. Zobaczymy na co uczulona i czego unikać trzeba w karmach.
I może jak będziemy już wiedzieć, to przejdziemy na gotowane.

:(

Link to comment
Share on other sites

JUSTA jak psinka???
Droga SAWO-twój ostry ton wypowiedzi świadczy chyba o braku argumentów.Bardzo mętnie tłumaczyłaś dlaczego PRO jest super premium- tak mętnie że dalej nie wiadomo.Jeśli coś ma certyfikat to go ma na piśmie i nikt nie ma prawa tego podważać, a w tym przypadku dalej nie ma na czym się oprzeć .Dywagacje na temat mączki i niemączki są bezcelowe bo we wszystkich karmach jest mączka, tyle że w różnych -różna.Co do piór, kopyt itd to jest to masowo dodawane z tym że ja nie powiedziałam gdzie konkretnie,bo takiej wiedzy nie mam, ale są strony gdzie można to dokładnie przeczytać-przy okazji podrzucę adres www.
Ja nie ukrywam że jestem dystrybutorką i myślę ,że agitacji tu specjalnej nie czynię, natomiast Twoja postawa budzi moje zastanowienie czy Ty nie jesteś dystrybutorką PRO????-bo nikt tu z taką zaciętością nie bronił swojej karmy jak Ty-jestem przekonana że to nie wynika z braku wiedzy u ludzi,bo mądre rzeczy tu piszą.Sztuką wielką jest umiejętność szanowania czyjegoś zdania i ja może czasem nieudolnie ale staram się to robić ,Ty natomiast starłabyś w pył , każdego kto nie przyzna Ci racji
takie mam subiektywne odczucie-ale moje własne.Dalej twierdzę że każdy pies ma indywidualne potrzeby i każdemu odpowiada coś innego, nie staram się z mojej karmy zrobić jej lepszą niż jest,bo to byłoby łgarstwo ,a tego brzydzę się bardzo.Dla mnie słowo pisane jest cenne bo trwalsze i myślę że nasz młody talent prawniczy-ASHER przyzna mi w tej kwestii rację,dopóki nie przeczytam gdzieś autoryzowanego certyfikatu PRO,że jest Super Premium -dla mnie będzie Premium.Nie dajmy się zwariować chwyty ,chwytami ale gdzie miejsce na uczciwość?
Masz rację ja ACANY nie produkuję, ale czy Ty produkujesz PRO że tak za nim obstajesz.
Pozdrawiam wszystkich, przepraszam za trochę przydługą wypowiedż ale lubię klarowne sytuacje.IKA :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ika07']JUSTA jak psinka??? [/quote]

Trochę lepiej.
Zaczerwienienie trszokę zbladło, po tym mazidle co dostalismy do smarowania zaognionych miejsc mniej się drapie, ale cały czas jej pilnuję.
Temperatury też już nie ma.
Ale szkoda zwierzaka, jak patrzysz, że wytrzymac nie może, drpaie sie na stojąco, siedząco i leżąco :(

[b]coco[/b]
Napiszę, napiszę, jak będę miała wyniki...
Albo kurczak, albo ryż, albo kukurydza, takie są moje typy...

A póki co eksperymentować nie będę. Je specjalną weterynaryjną Eukanube z rybą i nie wydaje się, że jest gorzej.
Pożyjemy zobaczymy. Byle do środy.

Link to comment
Share on other sites

[b][i]Pewnie, że teraz nie ma co eksperymentować. Ale w najbliższej przyszłości, po wykryciu dziada :evil: uczulającego.......
Ryż i kukurydza raczej bardzo rzadko mają swój udział w uczuleniach, tak więc ja stawiam na kurczaczka. A może gluten....... Sprawdzić jednak trzeba. No to do środy :) ![/i][/b]

Link to comment
Share on other sites

Justa,szkoda że psinka tak się męczy .Musi być bardzo uczulona ,jak taka ostra reakcja .Koniecznie napisz na co jest uczulona ,bo karma Lamb&Rice jest polecana dla alergików i psów o wrażliwym przewodzie pokarmowym .Może faktycznie musi być na jakiejś leczniczej diecie ,bo eksperymenty nie wychodzą na dobre .
Pozdrawiam SAWA.

Link to comment
Share on other sites

COCO! jestem dokładnie tego samego zdania.


Szkoda psinki , poszukam -na studiach mnie uczyli że przy silnych stanach alergicznych dobrze jest podać preparaty wapnia, leki przeciwhistaminowe, a w ostateczności sterydy.Tutaj jednak trzeba ostrożnie i zaczynać od małej dawki-steżenia,czyli 1% najlepiej maść.Decyzję oczywiście powinien podjąć wet.Czy dostała coś takiego?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...