Jump to content
Dogomania

Jak zaprzęgać do roweru???????


Ula

Recommended Posts

  • Replies 122
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Fotki są SUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUPER :lol: :thumbs:

I oddają klimacik ja niestety teraz zwłaszcza nie mam okazji ani czasu,zeby jeżdzić na zawody. Ale jako zaprawę trenuje biegi przełajowe(niestety bez mojej psiny :cry: ) i już w październiku mam pierwsze zawody.

Aha i jak macie jeszcze jakieś fotki to: [email protected]

nawet nie wiecie jaką frajde sprawia mi ogladanie fotek,jakbym tam była :D

Link to comment
Share on other sites

A czy można razem zaprzęgać do roweru husky i malamutkę?

Fargo już mnie ciągnie, tak na razie na pół gwizdka bo mu dużo pomagam. Wiem że bedzie ciągnął jakieś 3 km. Więc zawsze skracam trasę do 2,5-2,8 km tak żeby miał niedosyt. To działa! Jeżdzimy/biegamy co 2 dni i tak co jakis czas będę mu to wydłużał.

Mój wujo ma 14 miesięczną malamutkę, no i nie wiem czy mogą ją też podpinać czasami.

Czy to prawda, że malamuty biegają wolniej?

No i czy to nie będzie dla nie problem?

Link to comment
Share on other sites

on serio czuje ze biegnie nie 3 km a 2,8km???

nie wiem czy czuje, ale na razie mamy petlę ok 3,5 km to na początku (miesiąc temu zawsze ciągnał do ok 2,5 a potem już biegł obok, lub zostawał z tyłu), więc biegaliśmy do tego miejsca a potem schodziłem z roweru i juz spacerkiem.... teraz tak się zachowuje ok 3 km wiec na ogól staję z nim trochę wcześniej zanim zacznie się rozpraszać

Link to comment
Share on other sites

a jestem ciekawa co to Grzes na za mechanizm przy rowerze...ogladalam zdj. od PaYia i Moniki z Dziergowic, i cos ma przy kierownicy... co to jest????

No to wyjaśniam.

Tak jak jak napisała Wiosna i Wojtas jest to wygięta rurka plastikowa (jest sprężysta) służąca do tego, by lina nie wplątała się w koło. Rurka ta jest zamocowana od spodu do rogów, więc gdyby pies był z tyłu to na rogach się lina zatrzyma (nie spada na ręce :wink: ). A lina jest zamocowana do ramy rowera, a konkretnie do rury sterowej i biegnie górą nad tym moim plastikowym tworem. :lol:

Link to comment
Share on other sites

A ja myślałem, że to jest tak skonstruowane, że jak pies zwalnia, to może wplątać się koło rąk, ale jak wynika z tego co Grześ napisał nie ma takiej mozliwości. A poza tym Grześ :D to może te Twoje 40- urodziny jakoś oblejemy z psami?

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze jedno mój Timur jak nie biega codziennie bardzo szybko się odzwyczaja od tej zabawy. Potem jest problem, nie jest zdyscyplinowany, ogląda się za psami, zwalnia (gdzie on w ogóle nie biegnie szybko- lekkim kłusem), staje bo chce sikać. Niestety pogoda jest taka, ze nie codziennie się da jeździć. Poza tym on wciąż nie ciągnie, i zaczynam wątpić, czy my dojdziemy do ciągnięcia? Z drugniej strony jest to wciąż forma zabawy, bo on ma tylko 7 miesięcy, choć chciałbym, aby już coś łapał bardziej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...