Jump to content
Dogomania

Czym Karmicie Swoje Yorki?


iWoNai

Którą z wymiennionych karm polecicie ?  

76 members have voted

  1. 1. Którą z wymiennionych karm polecicie ?



Recommended Posts

ROXI-MALINA jeżeli twoj psiaczek nie będzie chciał pić wody to na cała miske wody jak dodasz mu krople kompotu lub soku to nic się nie stanie ;/ a co do zywienia i wychowania to jest twoja indywidualna sprawa :) twoj piesek twoj wybór ;) a tak na marginesie to ile twoja psinka ma miesiecy? POZDRÓWKA...:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='czarna_roza']ROXI-MALINA jeżeli twoj psiaczek nie będzie chciał pić wody to na cała miske wody jak dodasz mu krople kompotu lub soku to nic się nie stanie ;/ a co do zywienia i wychowania to jest twoja indywidualna sprawa :) twoj piesek twoj wybór ;) a tak na marginesie to ile twoja psinka ma miesiecy? POZDRÓWKA...:evil_lol:[/quote]

Ludzie nie udzielajcie takich rad. :mdleje:

Link to comment
Share on other sites

a można dawać rodzynki?:> :oops:

ok już znalazłam artykuł w którym pisze:" Bardzo popularne w naszych domach rodzynki mogą być w większych ilościach silnie toksyczne dla psów. U kotów być może też, ale nie zostało to potwierdzone. Nie została jeszcze zidentyfikowana substancja odpowiedzialna za wywołanie objawów zatrucia. Wiadomo jednak, że działa drażniąco na przewód pokarmowy i jest toksyczna dla nerek.

Dawka toksyczna wynosi 11,5 grama rodzynek na kilogram masy ciała. "

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mTa']a można dawać rodzynki?:> :oops:

ok już znalazłam artykuł w którym pisze:" Bardzo popularne w naszych domach rodzynki mogą być w większych ilościach silnie toksyczne dla psów. U kotów być może też, ale nie zostało to potwierdzone. Nie została jeszcze zidentyfikowana substancja odpowiedzialna za wywołanie objawów zatrucia. Wiadomo jednak, że działa drażniąco na przewód pokarmowy i jest toksyczna dla nerek.

Dawka toksyczna wynosi 11,5 grama rodzynek na kilogram masy ciała. "[/QUOTE]
I trzymaj się tego artykułu. Nie mozna! Z wyżej przytoczonego przez Ciebie powodu.

roxi-malina Co znaczy ze York jest wybredny i nie chce pić wody? Nie chce, bo po prostu nie jest spragniony. Zostawia sie takiego psa w spokoju, albo lepiej, zabiera na dwór żeby się porządnie wybiegał i wtedy na pewno sie napije, jak nie dziś, to jutro. Przecież woda to najważniejszy składnik diety psa, jesli pies nie chce pic przez dwa dni sam z siebie, to znaczy ze albo pije gdzieś indziej (nie wiem, na dworzu z kałuzy, w łazieńce oblizuje cieknącą rurę, dostaje np owoce które zawierają wodę) albo jest zwyczajnie chory i trzeba lecieć do weta! Nie ma czegoś takiego jak wybredny York który nie pije wody - to tak jakby napisać ze wybredny York nie oddycha tym powietrzem, bo woli takie z zapachem cytrynowym:). Jak pies będzie spragniony to się napije tej wody, na 100%!

Link to comment
Share on other sites

[B]***Paulina***[/B] bo chce ją nauczyć kilku rzeczy np. siadania i dawania łapki i potrzebuję jakaś przekąskę, a ona ni elubi tych przysmaków psich:> i szukam alternatywnego rozwiązania;d a jabłka chrupie z chęcią;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mTa'][B]***Paulina***[/B] bo chce ją nauczyć kilku rzeczy np. siadania i dawania łapki i potrzebuję jakaś przekąskę, a ona ni elubi tych przysmaków psich:> i szukam alternatywnego rozwiązania;d a jabłka chrupie z chęcią;)[/quote]
Siad to łatwo pójdzie... Ale przy dawaniu łapki ja nie dawałam jej smakołyków bo jak widziała smakołyk to już łapki nie chciała i nie chce podać:)

Link to comment
Share on other sites

[B]Visenna[/B] w tym artykule co jest o tych rodzynkach co go cytowałam, pisało jeszcze że w ogóle suszek nie wolno dawać ;(

[B]***Paulina***[/B] a mnie się udało z łapką, czasami nawet daje dwie na raz;P i ciągle wpatrzona jest w jabłko:D

Link to comment
Share on other sites

Ooo to masz szczęście :) bo jak ja chciałam nauczyć mojego psa podawania łapy to jak coś miałam w ręce to ona zamiast podać łape kładła sie i czołgała sie (gdybyście widzieli jak ona sie czołga:evil_lol:) ale później sie nauczyła (na szczęście) ale najczęściej podaje łape jak chce przeprosić:)

Link to comment
Share on other sites

[B]roxi-malina[/B] ona jest tak podekscytowana tym że mam w ręce nagrodę, że momentami daje dwie na raz, albo daje łapke i od razu wstaje;) ale później jak już dostanie;D i wie że jak powtórzy ze dwa razy to będzie gicior;D

Link to comment
Share on other sites

Ja przez 4 lata odkąd posiadam swojego psa zauważyłam, że wszystkie smakołyki, karmy suche i mokre kupione w hipermarkecie powodują biegunkę. Wiadomo, różne wyjazdy, nagły brak karmy itp. to trzeba było coś kupić. Zupełnie zrezygnowałam.

Wspomniane wcześniej pedigree denta stix - nie dość, że namoczone śliną brudzi wszystko co popadnie, zaczynając od psa i na meblach kończąc, do tego spowodowała bezsenną noc spędzoną na czatowaniu, kiedy pies będzie chciał wyjść na dwór:roll:

Miki je suchą karmę rc dla małych ras (ten dla yorków już się przejadł), każde mięso w postaci gotowanej, pierś kurczaka to nawet surową, raz na jakiś czas kupuję puszeczki Animondy i mieszam je z karmą. Czasami zdarzy się, że nie ma niczego ugotowanego to, żeby zjadł chętniej karmę to wkroję mu suchą krakowską (mniam!).
Poza posiłkami dostaje twarożek, ugotowane żółtko, jabłko - ogólnie to wszystko to co nadaje się dla psa i jest zdrowe.
Stale mamy u siebie produkty firmy MACED - paseczki, kosteczki, dropsy (wszystko obowiązkowo w nagrodę za zjedzenie obiadu), do tego uszy i kabanosy:p
Nie dodaję do karm żadnych witamin. Chcę tylko spróbować preparatów na włos, ale zobaczymy.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

A ja mam do Was pytanie. Co sądzicie o smakołykach firmy AS? Kupiłam ostatnio taką pałeczkę z tej firmy i bardzo ją lubi kosztuje więcej niż zwykłe pałki i w składzie ma 95% świeżego mięsa i 5% wołowiny. Chciałabym znać Wasze zdanie o tej firmie bo jak to firma typu Chappi to z tego zrezygnuję.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Mój szkrab zbuntował się i przestał jeść Royal'a, więc przeszliśmy na gotowane jedzonko. Co ciekawe na sam widok (zapach) Royala zwiewa i nawet nie chce podejść:cool1:
Dziś kupiłam karmę Nutra Gold i o dziwo Elmisiowi posmakowała, zobaczymy co będzie dalej.
A ze smaczków to najlepsze są kosteczki Maced z baraniną, po prostu przepada za nimi (woli je nawet niz mięsko:roll:). Żadnych innych nawet nie tknie, mam całe pudło smaczków, które nadają się do wyrzucenia, więc już nie eksperymentuje i nie kupuję żadnych innych.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...