Jump to content
Dogomania

Czym Karmicie Swoje Yorki?


iWoNai

Którą z wymiennionych karm polecicie ?  

76 members have voted

  1. 1. Którą z wymiennionych karm polecicie ?



Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='bandida'][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Mój tymczasowy podopieczny yorik zajada się BARFem. 3 tygodnie temu zjedzenie kurzych łapek było dla niego wyzwaniem. Teraz kurze łapki znikają dokładnie schrupane przez mały pyszczek. Radzi sobie świetnie z wszelakimi gnatami, na co dzień jest karmiony różnymi psimi pysznościami: szyjami indyczymi, korpusami, skrzydłami z kurczaka, kośćmi cielęcymi, kurzymi łapkami. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Zawsze dziwiły mnie pytania właścicieli yorków, czy dieta BARF jest właściwa dla yorka? Bo york jest: za mały, za delikatny z wilkiem ma niewiele wspólnego i na 100% nie poradzi sobie z kośćmi. Na przykładzie mojego yorika widać, że z gnatami radzi sobie jak każdy posiadający zęby pies. Nie wspomnę o frajdzie jaką psu daje chrupanie kości.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Jednym z wielu pozytywów karmienia BARFem są czyste psie zęby. Efekt ten udało nam się uzyskać już po tygodniu. Mój yorik cieszy się teraz śnieżnobiałym uśmiechem ;) bez ingerencji weterynarza.[/SIZE][/FONT][/QUOTE]

Och wiele tu się zmieniło.....................
KTOś taki jeden paskudny z litery CH musiałby bardzo, ale to bardzo przeprosić................
No ale jednak wątpie.......................
Chociaż i okres świąteczny, dobra pora..................

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nane'][CENTER][FONT=Courier New]my też BARFujemy ;)
jakiś rok temu zaczynaliśmy od podrobów
a teraz wcinamy już nawet pałki z kurczaka :crazyeye: :evil_lol:
na zdjęciach wcinamy skrzydło :diabloti:
[/FONT] [/CENTER][/QUOTE]

Taaaak, dobrze, bardzo dobrze... Zuchy!
Myślisz będą przeprosiny?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Balbina12']york nie pisze się jednego postu pod drugim...
chciałam się zapytać czy ktoś karmi yorka karma specjalistyczną na jakąś przypadłość?A jeśli tak to z jakiej firmy? My przechodzimy na hills k/d z powodu kłopotów z serduszkiem.[/QUOTE]

Przepraszam, nie myślałam, że tyle będę pisać, nie spodziewałam się, że znajdę taką info jaką znalazłam.
Radzę ci, pomyśl lepiej o Specific, bo formuły o wiele lepsze niż Hills. No i oczywiście stosuj homeopatię, na pewno pomożesz więcej piesku. Poszukaj coś w odpowiednich sklepach lub wet. aptekach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Balbina12']york nie pisze się jednego postu pod drugim...
chciałam się zapytać czy ktoś karmi yorka karma specjalistyczną na jakąś przypadłość?A jeśli tak to z jakiej firmy? My przechodzimy na hills k/d z powodu kłopotów z serduszkiem.[/QUOTE]

York miała już kilka wcieleń na dogo. Widać stęskniła się za tym forum. Jak tam czosnek? Nadal podajesz? (Kto dłużej tutaj siedzi ten zajarzy). Przepraszać nie mam za co:diabloti:.:evil_lol:

[quote name='york']Przepraszam, nie myślałam, że tyle będę pisać, nie spodziewałam się, że znajdę taką info jaką znalazłam.
Radzę ci, pomyśl lepiej o Specific, bo formuły o wiele lepsze niż Hills. No i oczywiście stosuj homeopatię, na pewno pomożesz więcej piesku. Poszukaj coś w odpowiednich sklepach lub wet. aptekach.[/QUOTE]

Wielka przeciwniczka suchej karmy teraz ją poleca. Ale jaja.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']York miała już kilka wcieleń na dogo. Widać stęskniła się za tym forum. Jak tam czosnek? Nadal podajesz? (Kto dłużej tutaj siedzi ten zajarzy). Przepraszać nie mam za co:diabloti:.:evil_lol:



Wielka przeciwniczka suchej karmy teraz ją poleca. Ale jaja.[/QUOTE]

Fakt chamy nie umieją przepraszać.
Jasne, że podaję, czyżby będę głupia i będę podawać chemię i truciznę z tabletek od robaków? Pies za drogi na to, ale pewnie nie tobie to zrozumieć. Wygłupilaś się na maxa i tyle. Jak czegoś nie wiesz, to ucz się i milcz, bo ze swoją filozofią, że york umrze od surowych kości ośmieszasz siebie. A co do czosnku, to przyjdę tu po parę lat i ty już ogród zasiejesz nimi, żeby miałaś nie tylko dla siebie, ale i dla swoich psów :D

I co, że radzę? Jak każdy woli. Ja nie napadam na ludzi, że nie wybierają BARFu. Ja nie pies, ja człowiek. Sucha to sucha. A ty będziesz nadal napadała jak pies?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='york']Fakt chamy nie umieją przepraszać.
Jasne, że podaję, czyżby będę głupia i będę podawać chemię i truciznę z tabletek od robaków? Pies za drogi na to, ale pewnie nie tobie to zrozumieć. Wygłupilaś się na maxa i tyle. Jak czegoś nie wiesz, to ucz się i milcz, bo ze swoją filozofią, że york umrze od surowych kości ośmieszasz siebie. A co do czosnku, to przyjdę tu po parę lat i ty już ogród zasiejesz nimi, żeby miałaś nie tylko dla siebie, ale i dla swoich psów :D

I co, że radzę? Jak każdy woli. Ja nie napadam na ludzi, że nie wybierają BARFu. Ja nie pies, ja człowiek. Sucha to sucha. A ty będziesz nadal napadała jak pies?[/QUOTE]

A tak w ogóle to wszystko ok pod sufitem?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='megi82'][B]Yourii [/B]a ile dajesz surowego mięsa i jak często? ja też daję Lili surowe,ale raz w tygodniu łapkę czy coś z udka....ale naprawdę mało-jak pies je sucha karmę to tam jest odpowiednia dawka wapnia,białka itp.,a jak do tego dostaje surowe to w efekcie wapno szybciej uwalnia się z organizmu psa-u yorków może skończyć się to problemami z rzepką

u mojej Lili ta było-nie łączyłam jedego z drugim,ale teraz jak zmieniałam styl jedzenia to ani razu nie wypadła jej rzepka[/QUOTE]

Często daje jej surowe mięso - specjalnie kupuję np. serca i zjada je ze smakiem, zresztą podczas robienia czegoś w kuchni zawsze jakiś kawałek mięsa również dostaje i Nigdy nie miałyśmy problemów zdrowotnych przez "mieszanie", a jeszcze je warzywa i raz w tygodniu jajo tego akurat pilnuje by było tylko raz w tygodniu. A tak poza tym to nie wyobrażam sobie karmić psa tylko suchym, ale to oczywiście tylko moje zdanie :)

Link to comment
Share on other sites

Psiaki dostają Acanę, długo myślałam nad domowym jedzonkiem - nawet jakiś czas były tak karmione, ale zwyczajny brak czasu spowodował, że powróciliśmy do suchej karmy.
Chłopcy nie jedzą surowego mięsa... może teraz, kiedy znowu wróciliśmy na sklepowe żarełko by zjedli, ale przy gotowanym zostawiali :)

Link to comment
Share on other sites

W końcu znalazłam karmę , która zadowala mnie i moje psy. Do niedawna stosowałam royala, później test acany ( masakra , dużo śmierdzących kup ) i nareszcie coś co pasuje 1st Choise sensitive skin & coat , w końcu moja starsza sunia nie łyka tylko z chęcią gryzie :) Włos się poprawił , jest mięciutki i lśniący :) Szczerze polacam, my jesteśmy zadowolone:)

Link to comment
Share on other sites

Ja karmię od początku royalem, był taki etap, że w ogóle nie chciał jeść, to kupiłam mu acane i orijen. Na acane nawet nie spojrzał, orijen na początku pożerał aż mu się uszy trząsły, ale po jakimś czasie zapał osłabł. Teraz najchętniej i tak zjada tego royala więc na razie przy nim zostajemy.

A smakołyki- kosteczki Maceda, paski wołowinowe Nature's Gift, dropsy z Trixie i kości Power Bone. Te ostatnie to pożera w kilka min :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Co do wcześniejszego żywienia to moje maluchy też kiedyś były na Royalu, następnie przeszliśmy okres domowego żarcia, przerwany przez moment karmieniem karmą wegańską Ami i teraz ponownie czynią mi wielką łaskę jedząc Acanę :P

Spróbowaliśmy z surowym mięskiem, szczeniory zajadały się jak nigdy, tylko Reks powąchał i z obrzydzeniem odszedł od miski. Książę... :roll:

Link to comment
Share on other sites

My byliśmy najpierw na royalu.Potem Purina,potem acana ale to tylko 1 mały woreczek.Potem wróciłam do royala.Potem dawałam acanę,potem orijena.Potem BARF i orijena, potem samego orijena,potem gotowane i acanę,potem orijena,potem royala a teraz hills k.d i jest ok.;)wkońcu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...