Jump to content
Dogomania

Czym Karmicie Swoje Yorki?


iWoNai

Którą z wymiennionych karm polecicie ?  

76 members have voted

  1. 1. Którą z wymiennionych karm polecicie ?



Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='g@l@xy']dla mnie osobiscie nazwa karmy i jej wizerunek pt. sliczne opakowanie z wizerunkiem cudownego psiaka mało się liczy. Czytam wnikliwie składy i analizę, rankingi międzynarodowe, unikam w karmach zbóż i odpadów, zawartość mięsa od min 50%. Takie mam kryteria i ich nie zmienię.[/QUOTE]

popieram :cool:
ale też nie zgadzam się co do naturalnego mięsa. Kanopowiec czy nie, przecież nie o to chodzi, są przecież normy, patrzy się na wagę psa itp. Interesuję mnie czemu uważasz że producenci suchych karm używają skądś tam lepsze mięso niż sprzedaje się w sklepach?

Takie jest moje zdanie, jeżeli ktoś myśli inaczej, to liczę na miłą, produkcyjną dyskusję,

Pozdrawiam :lol:

Link to comment
Share on other sites

normy to w naszym kraju pojęcie bardzo względne, przekonaliśmy się ostatnio jak to produkuje się szyneczki dla ludzi (program nakręcony bodajże w Sokołowie ), nabiał czy soczki słynnego Herbapolu.... więc jesli takie uchybienia i naciąganie rzeczywistości jest dopuszczalne w naszym kraju w zywieniu ludzi to w żywieniu zwierząt nie sądzę żeby było lepiej. Mój kolega pracował dla eukanuby... ale nic więcej nie powiem bo mi zarzucono że pewnie pracuję dla innej firmy hi hi hi i mówię tak z wiadomych względów. W Polsce chcesz mieć możliwość używania konkretnego znaku to jak uiścisz odpowiednią składkę to poprostu możesz uzywać tego znaczka na swoich produktach -to chyba nie nowość dla Was? Przykładem niektóre wody mineralne gdzie widnieje zgoda pewnej organizacji dot. żywienia dzieci a woda ma przekroczone normy bakteriologiczne kilkukrotnie....Rankingi międzynarodowe bardziej sa wiarygodne bo badania prowadza niezalezne laboratoria w różnych krajach więc myslę że o przewał gorzej ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chemicalo']Może mi ktoś powiedzieć co oznacza coś takiego "ryż, suszone mięso drobiowe, tłuszcze zwierzęce"? Głównie te dwa ostatnie.[/quote]

:crazyeye::crazyeye::crazyeye:
ryż, suszone mięso drobiowe (czyli zwykłe, odwodnione), tłuszcze zwierzęce:evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='g@l@xy']kiedys wysłałam do nich zapytanie o te ilosci.... bedzie już ponad rok jak czekam na odpowiedź :roll:[/quote]

Dziwne ja zawsze dostaję odp. tego samego dnia.

Chemicalo, mączka to to samo co suszone mięso (=mięso pozbawione wody). To nie jest mączka kostna z krów czy świń. W UE zakazane są takie do dodatki do karm dla zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chemicalo']Tyle to sama wiem :diabloti: To jest skład royala i zastanawiam się ile tam jest tego suszonego mięsa, bo nigdzie nie podają. No i gdzieś przeczytałam, że to jest jakaś mączka. Czyli co? ;>[/QUOTE]
tak, tak, właśnie o to chodzi. I w ogóle w którym to suchym jedzeniu na opakowaniu są napisane procenty mięsa? Rzadko na którym :roll: i ile tam tych procentów? Min. 18 proc. czy podobniej :roll: czy na pewno tyle wystarcza? A czego tam jeszcze jest? 100 proc. - 18 proc. ? Tyle ryżu, warzywa itp. :crazyeye:
? ciekawe ?

Pozdrawiam,
:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='york']tak, tak, właśnie o to chodzi. I w ogóle w którym to suchym jedzeniu na opakowaniu są napisane procenty mięsa? Rzadko na którym :roll: i ile tam tych procentów? Min. 18 proc. czy podobniej :roll: czy na pewno tyle wystarcza? A czego tam jeszcze jest? 100 proc. - 18 proc. ? Tyle ryżu, warzywa itp. :crazyeye:
? ciekawe ?

Pozdrawiam,
:lol:[/quote]

[B]Vici [/B]dziękujemy Ci za twoje cenne rady. :diabloti::diabloti::diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='g@l@xy']dla mnie osobiscie nazwa karmy i jej wizerunek pt. sliczne opakowanie z wizerunkiem cudownego psiaka mało się liczy. Czytam wnikliwie składy i analizę, rankingi międzynarodowe, unikam w karmach zbóż i odpadów, zawartość mięsa od min 50%. Takie mam kryteria i ich nie zmienię.[/quote]

[FONT=Comic Sans MS][SIZE=3]ja podobnie przy wyborze tym sie kierowałam ale....
W naszym przypadku nie sprawdziła sie jak dotąd żadna sucha karma z tych zalecanych i polecanych przez forumowiczow....Nero zjada z suchych karm tylko pedigree niestety dlatego mu jej nie podaje często po prostu na smaka :) na codzien posmakowały mu jedynie mokre karmy i kupujemy m.in. animode belcano czasem Oscara[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

A i mam jeszcze jedno pytanko bo dużo czytałam i sporo osób twierdzi że yorka karmią tylko suchą karmą a jak ja to mojej mamie powiedziałam to ona na to że to jest niezdrowe i że wtedy będzie miał brzydki włos (ja mam labradora i ona je od zawsze gotowane jedzonko czasami troche karmy ale tak to codziennie gotowane i na to mama leje 1 łyżke oleju i sierść ma przepiękną i lśniącom) czy tak też można robić yorkom?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='roxi-malina']A i mam jeszcze jedno pytanko bo dużo czytałam i sporo osób twierdzi że yorka karmią tylko suchą karmą a jak ja to mojej mamie powiedziałam to ona na to że to jest niezdrowe i że wtedy będzie miał brzydki włos (ja mam labradora i ona je od zawsze gotowane jedzonko czasami troche karmy ale tak to codziennie gotowane i na to mama leje 1 łyżke oleju i sierść ma przepiękną i lśniącom) czy tak też można robić yorkom?[/quote]
Ja swoje dziewczyny karmie suchą karmą royal canin dla yorków. A raz w tygodniu daję gotowane jedzonko. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='roxi-malina']A i mam jeszcze jedno pytanko bo dużo czytałam i sporo osób twierdzi że yorka karmią tylko suchą karmą a jak ja to mojej mamie powiedziałam to ona na to że to jest niezdrowe i że wtedy będzie miał brzydki włos (ja mam labradora i ona je od zawsze gotowane jedzonko czasami troche karmy ale tak to codziennie gotowane i na to mama leje 1 łyżke oleju i sierść ma przepiękną i lśniącom) czy tak też można robić yorkom?[/quote]

Każdemu służy coś innego. Jednemu suche innemu gotowane. Jeśli nie chcesz mieć kupy wiszącej na włosach to radzę dawać suche.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='roxi-malina']Wielkie dzięki a co z tym olejem?
Ale chyba raz na jakis czas (np. raz w tygodniu) może jeśc gotowane co?[/quote]

Olej..lepiej oliwa z pestek winogron, pięknie wpływa na włos.

Moim zdaniem nie należy mieszać gotowanego z suchym bo może to doprowadzić do rozstroju żołądka...albo rybki albo akwarium...Oczywiście możesz dać oliwę do suchej karmy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...