Jump to content
Dogomania

Czym Karmicie Swoje Yorki?


iWoNai

Którą z wymiennionych karm polecicie ?  

76 members have voted

  1. 1. Którą z wymiennionych karm polecicie ?



Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

a my wcinamy od dłuższego czasu tylko gotowane żarełko.I póki co,ten sposób żywienia pasuje Frankowi najbardziej.Dlaczego?
sucha karma-służy,nie smakuje
BARF-smakuje,nie służy
gotowane-służy,smakuje.
Tak więc zajadamy się wołowiną/cielęciną/indyczkiem/kurczakiem/jagnięciną/królikiem/podrobami/rybką z marchewką/kalarepą/pietruszką/selererem/buraczkami/szparagami i ryżem lub płatkami owsianymi.Pycha!!!I jakie naturalne;)

Link to comment
Share on other sites

Witam, jestem właścicielem tego wspaniałego stworzenia od tygodnia, hodowca zalecił karmienie karmą Royal, oczywiście stosuję się do tego, ale nie wiem czym mogę jeszcze go karmić, piesek ma ponad 2 miesiące, ostatnio robi kupkę ze śluzem i nie wiem co się dzieje, może to problemy z żywieniem, proszę o poradę.

Link to comment
Share on other sites

A co na to weterynarz? Tzn na załatwianie się ze śluzem? Szczeniak jest zaszczepiony i odrobaczony? Nie ma twardego brzucha i nie stęka przy macaniu? Zostałabym przy karmie, którą zalecił wet, tj. Royalu, bo nie warto na razie zmieniać. Do tego można dawać np. chudego twarogu, przemrożoną, skrobaną wołowinę, gotowanego kuraka z ryżem, ew. marchewką, jeśli nie będzie po niej biegunki. Można to też zalać jogurtem naturalnym, nie smakowym. Ale to wszystko po wyeliminowaniu śluzu z kału.

Link to comment
Share on other sites

Ja tam nie jestem za mieszaniem jedzenia-suchego i naturalnego...Tym bardziej w jednym posiłku.
Karma powinna psu służyć i SMAKOWAĆ.Jedno nie może wykluczać drugiego.Nie wiem czy ktoś chciałby być karmiony suchym makaronem z zupki chińskiej,warzywami mrożonymi i mięsem z hamburgera dokładnie zmielonym i wysuszonym CODZIENNIE.:loveu:Nikomu nie zabraniam karmienia psa suchą karmą-ale wg. mnie powinna ona też psu smakować...
Jeśli karma psu nie smakuje to może naturalne,gotowane?Z kwestii czasu czuje dużą różnicę po przestawieniu psa z karmy na gotowane. Kupki są super,pies nie ma twardego brzucha co zdarzało się na suchych chrupkach.Nie ma tak zapchanych gruczołów, no i przede wszystkim lubi jedzenie.Największym świętem dnia jest obiadek.Karma mogła stać,stać....2 dni później...stać,stać.:lol:Indyk znika z prędkością światła dokładnie zmielony przez małe Francze ząbki.
Cena takiego jedzenia też niektórych odstrasza...Ale wystarczy pokombinować.York nie musi jeść polędwiczek cielęcych.Ja pytalam w mięsnych i teraz dostaję świeżutkie skrawki bardziej żylastego niż to sklepowe mięska.Często cielęcego.A jak nie to kupuję duży udziedz z indorka za ok. 5 zł.Do tego warzywa-buraki u mnie kosztują 1,50zł.Na taki udziedz potrzeba gdzieś pół kilo buraczków.No i trochę ponad torebkę ryżu.Razem wychodzi ok. 6-7 zł.Starcza gdzieś na tydzień.;)
Nie jest źle.Choć wymaga to trochę więcej wysiłku niż wsypnie suchego do michy.Ale ten rozanielony wzrok i stukanie ząbków o miskę....ach:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Szczeniak jednak powinien mieć zróżnicowaną dietę, a niestety, prawie żaden właściciel nie jest w stanie zbilansować odpowiednio diety tak, aby wyszła psu na zdrowie - mówię wyłącznie o gotowanym. Dla bezpieczeństwa psa ja zostałabym przy Royalu, przynajmniej przez najbliższy miesiąc - dwa, stopniowo wprowadzając też inne żarcie.
Porównywanie diety psa i człowieka jest zwyczajnie nie na miejscu.

Link to comment
Share on other sites

TY sobie bilansujesz?:evil_lol:Ja nie...i żyję.Ba,mam się całkiem dobrze.Mój pies bez bilansów również wyniki badań ma bardzo dobre...
Aaaa............. dlaczego porównywanie diety psa do do diety człowieka jest nie na miejscu?Dla mnie nie na miejscu jest wpychanie psu na siłę 'zbilansowanych' karm mimo ,że jeść tego nie chce.A wlaściciel wierzy w wszystkie chwyty reklamowe typu ' doskonale zbilansowane' tudzież 'zawiera komplet witamin i minerałów niezbędnych do.....':loveu:
Psy na wsiach jedzą kaszę i ugotowane kosci, mnożą się na potęgę, pchełki na stałe goszczą w ich nigdy nie mytej sierści....I dożywają sędziwego wieku.Często dłuższego niz miasteczkowe, wychuchane pieski...Jak to się dzieje?I jak tak mogą bez bilansów i olejków...nieprawdopodobne:shake:

Link to comment
Share on other sites

Boże, jak czytam Twoje wypowiedzi, to pozostaje mi się tylko załamać. Ano dlatego trudno porównywać dietę psa i człowieka, że pies czepi się tego, czego człowiek niekoniecznie, co jednak nie znaczy, że to jest dla niego zdrowe. Właściciel ma od tego mózg, aby znaleźć psu karmę, którą chce jeść i która zarazem jest dla niego odpowiednia - co innego karmienie psa dorosłego, który już nie rośnie, a co innego karmienie szczenięcia - co, dzieciom się nie bilansuje jedzenia? Bo mnie się zdaje, że jednak się bilansuje. I tak, jak sobie też bilansuje dietę, bo teraz mam wyniki dobre, a na starość już mogą nie być takie super, jeśli tak bardzo chcesz tego porównania do człowieka.
To, że pies na wsi przeżywa na kaszy i kościach i się mnoży, nie znaczy, że jest to odpowiedni wzorzec życia dla psa. Jeśli tak Ci to odpowiada, to karm własnego psa kaszą, ugotowanymi kośćmi i go mnóż na potęgę oraz nie likwiduj pcheł - bo inaczej Twoja wypowiedź zalatuje hipokryzją. Najłatwiej jest zestawić dwie sytuacje skrajne. Ze swoim psem rób co chcesz, ale nie doradzaj źle innym - tym bardziej karmienia szczenięcia - bo akurat o szczeniakach i ich diecie pojęcie mam na pewno większe od Ciebie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katasza']My teraz zamówiliśmy Brit Care dla małych psów i mimo iż się nasłuchałam, że to robienie kroku w tył przy karmieniu psa to na jakiś czas przy nim zostaniemy.
To pierwsza karma, którą jedzą bez większego marudzenia :)[/QUOTE]

Jestem bardzo ciekawa, z jakiegoż to powodu BC jest "krokiem w tył" skoro to karma klasy super premium. Pokusiłabym się nawet o stwierdzenie, że lepsza od wielbionego powszechnie RC...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...