Jump to content
Dogomania

BALBINKA - czarna pudelka - smutna, BEZ SZANS? JUŻ W NOWYM DOMU!


Rybc!a

Recommended Posts

[quote name='brazowa1']w sumie,.musze cofnac slowa.nie zawsze i nie każdy.czasem oddanie psa,to akt milosci wobec niego.w rzadkich i uzasadnionych przypadkach.oczywiscie wylaczam tutaj zwrot do schroniska...chociaz......zdarzylo mi sie zobaczyc psy schroniskowe,ktore wracaly,w o wiele gorszej kondycji niz przyszły...[/quote]
witam!
Mam nadziejĘ Że uda mi siĘ zaŁagodziĆ konflikt pomiĘdzy lilkĄ a kotami. One sĄ zaskoczone Że pies je atakuje. Mam juŻ jednego pieska, ktÓry je liŻe, broni i teŻ jest zaskoczony zachowaniem lilki. MiaŁam juŻ bardzo duŻo zwierzĄt w swoim Życiu i nigdy siĘ jeszcze nie poddaŁam gdy wystĄpiŁy kŁopoty. Mam nadziejĘ Że i tym razem mi siĘ uda. Mam wraŻenie Że lilka gryzie koty bo siĘ ich boi.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote=fioletka;12116172 Mam wraŻenie Że lilka gryzie koty bo siĘ ich boi.[/quote]
tylko czy zycie w lęku,to wlasnie to,o co nam chodzi?....

to nasza wina,bo powinnysmy sprawdzic jej reakcje na koty :-(,w tej sytuacji stresujemy koty i psa,ktory cale zycie byl nauczony je atakowac. Po prostu doswiadczenie na przyszlość-uwaznie dobierac psa do oczekiwań przyszłego domu,bo mozna skrzywdzic zwierzeta.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzlikowa']Ojej:oops:...jak pisałam posta,to fioletka tez napisała i niestety...myślę,że jeśli zerkniesz do mojego postu powyżej...[B]pudliczka powinna być w domu bez kotów![/B]:-(
I jak bardzo kocham to psie...to jednak nie chcę by powtórzyła się historia Tary,a myślę,że przy tej ilości kotków i w takiej sytuacji zdrowotnej:shake:...krzywdą dla kiciaków i dla suni jest narażanie ich na tragedię![/quote]

zuzlikowa,ja tez pamietam Tare i rozpacz Rybona...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fioletka']witam!
Mam nadziejĘ Że uda mi siĘ zaŁagodziĆ konflikt pomiĘdzy lilkĄ a kotami. One sĄ zaskoczone Że pies je atakuje. Mam juŻ jednego pieska, ktÓry je liŻe, broni i teŻ jest zaskoczony zachowaniem lilki. MiaŁam juŻ bardzo duŻo zwierzĄt w swoim Życiu i nigdy siĘ jeszcze nie poddaŁam gdy wystĄpiŁy kŁopoty. Mam nadziejĘ Że i tym razem mi siĘ uda. Mam wraŻenie Że lilka gryzie koty bo siĘ ich boi.[/quote]

a jak z sikaniem?:) Daszenka w czasie pobytu u Gamety nie nauczyla sie niestety czystosci i nie wytrzymywala wiecej niz kilka godzin:oops:i. Nie moglysmy tego przewidziec:oops: Widocznie juz tak ma i tak jej zostanie:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fioletka']witam!
Tak jestem. Daszka nazywa siĘ teraz lilka. Niestety poluje na koty myŚlĘ Że byŁa szczuta na nie. Mam nadziejĘ Że uda siĘ jĄ od tego oduczyĆ bo nie zamierzam jej oddawaĆ za skarby Świata po poŁudniami jest ze mnĄ i z lusiĄ w pracy. Wtedy koty cieszĄ siĘ wolnoŚciĄ.[/quote]
Fioletko,to co napisze moze być smutne
moj pies atakuje wszystko co sie rusza:-(
i nie jest wazne pies,kot ,czlowiek z laską czy kobieta z torbą pełna zakupów...wszystko jest wrogiem i trzeba jego zniszczyc:mad:
Panujemy nad tym ale jest bardzo ciężko.Nasz pies nigdy nie biega luzem po polach...tylko na 20 metrowej lince,naszej niuni nikt obcy nie pogłaszcze i nie zprzyjazni sie z zadnym zwierzęciem.Nie mozemy jej zostawić u sąsiadów ani w hoteliku,jest naszym cieniem i tak będzie zawsze.
Zawsze tez będziemy mieli oczy dookoła glowy aby w czas zareagowac
na próbę ataku z jej strony.
Dlatego lepiej czasem wziąc innego psiaka i zyc ze wszystkimi zwierzętami w zgodzie
a Daszke oddac do domku bez zwierząt.
Przepraszam ,moze posypią sie na moja głowe kamyczki
ale takie jest moje zdanie i ja tak bym zrobila
dla dobra psa i kota.
Fioletko, ale decyzja nalezy do Ciebie

Link to comment
Share on other sites

Wiele myślałam o czupurku pudlowym...i nie mam co dodać do moich wcześniejszych postów:shake:...trochę się martwię...natura i doświadczenie nie rokują dobrze przyjaźni pudliczki z kotami...
...mam pytanie związane z siusianiem i innymi zachowaniami sunieczki...powtarza się jeszcze?...jak z jedzeniem?...jak zachowuje się gdy nie ma w pobliżu kotów?
...oj będziemy śledzić losy kochanej staruszeczki...bezpiecznych świąt maleńka-dla Ciebie i koteczków!:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=Blue][SIZE=5]Gameciuuu Kochana :loveu::multi:Cudownych Swiat , Wiele Ciepla I [COLOR=Red]Milosci , Niech Smutek U Ciebie Nigdy Nie Gosci:loveu::loveu::iloveyou::bigcool::ylsuper:[COLOR=Magenta]Stolu Pieknie Przystrojonego , Zajaczka Uciekajacego ,Spokojnych Swiateczek :loveu:[COLOR=SeaGreen]Znikajacych Jajeczek :loveu:Twe Zyczenia - Niech Wyslucha Matka Ziemia:Rose::buzi:[COLOR=DarkOrchid]Ludzi Dobrych Wokol Ciebie , Ktorzy Nie Zostawia W Potrzebie:multi::loveu:[/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/SIZE][SIZE=4]Alleluja !! Dla Ciebie , Twoich Bliskich :Dog_run::loveu::loveu:[/SIZE][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Sie pod Ewusią zawsze podpisuję!!!!:loveu::loveu::loveu::loveu:
i załączam...mojego zajączka! To szczęśliwy zając!:cool3:

[IMG]http://www.e-gify.strefa.pl/gify/okazjonalne/wielkanoc/wielkanoc73.gif[/IMG]
...jak moja Skałka!!!...


[B]...Wesołych Świąt!:loveu:[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzlikowa']Sie pod Ewusią zawsze podpisuję!!!!:loveu::loveu::loveu::loveu:
i załączam...mojego zajączka! To szczęśliwy zając!:cool3:

[IMG]http://www.e-gify.strefa.pl/gify/okazjonalne/wielkanoc/wielkanoc73.gif[/IMG]
...jak moja Skałka!!!...


[B]Wesołych Świąt:loveu:[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzlikowa']wiele myślałam o czupurku pudlowym...i nie mam co dodać do moich wcześniejszych postów:shake:...trochę się martwię...natura i doświadczenie nie rokują dobrze przyjaźni pudliczki z kotami...
...mam pytanie związane z siusianiem i innymi zachowaniami sunieczki...powtarza się jeszcze?...jak z jedzeniem?...jak zachowuje się gdy nie ma w pobliżu kotów?
...oj będziemy śledzić losy kochanej staruszeczki...bezpiecznych świąt maleńka-dla ciebie i koteczków!:loveu:[/quote]
witam!
Niestety lilka siusia także w domu-dzisiaj pobiła rekord-siusiała co 2 godziny. Po świętach pójdziemy do fajnego lekarza-mam nadzieję że coś na to poradzi. No i zaszczepimy małą. Jeśli chodzi o koty to dzisiaj trenowaliśmy że nie wolno gryść kotów. Myślę że lilka nie jest w stanie im nic zrobić dlatego że nie ma przednich zębów.

Link to comment
Share on other sites

na sikanie może pomóc tylko cisza i spokój, bo pies żyje w wielkim stresie a nie weterynarz :shake: i że nie chodzi tylko o to, co ona zrobi kotom ( bo ona nie moze nic,procz starszenia ich) ale także o to, co koty mogą zrobić jej .Jeden ruch kocia lapka i suka nie ma oka.Wiem,sama je prowokuje,ale ona o tym nie wie :-(

Link to comment
Share on other sites

przykro mi to pisac, ale uwazam ze Dasza/Lilka sika z nerwow, chyba nie czuje sie zbyt dobrze w tym domu. Az tak zle u gamety nie bylo z tym sikaniem, a piasek w pecherzu nie pojawil sie nagle w dniu adopcji.
Skoro sika i to co 2 godziny, to znaczy ze jest nerwowa i tyle.
Zalatwianie sie w domu to w 95% przypadkow sprawa psychiki i stresu i zaden weterynarz swiata tu nie pomoze, wiem bo mam taka suke. Wystarczy ze przyjda goscie i mam nasikane.
A w domu mam ja od 5 lat. I wciaz posikuje jak cos sie zmieni,zestresuje ja itd.
Z tego co czytam posty pani od suni - fioletki- przebija ze tez jest podenerwowana tymi sytuacjami. Pies to znakomicie czuje i nie czuje sie z tym komfortowo...zwlaszcza ze nie łączy przyczyn ze skutkami.

Co do jej ukladow z kotami- to prawda, moze przyplacic to okiem, szkoda by bylo, ona nie rozumie ze nie wolno, powinna chyba byc w domu bez kotow...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorothy']przykro mi to pisac, ale uwazam ze dasza/lilka sika z nerwow, chyba nie czuje sie zbyt dobrze w tym domu. Az tak zle u gamety nie bylo z tym sikaniem, a piasek w pecherzu nie pojawil sie nagle w dniu adopcji.
Skoro sika i to co 2 godziny, to znaczy ze jest nerwowa i tyle.
Zalatwianie sie w domu to w 95% przypadkow sprawa psychiki i stresu i zaden weterynarz swiata tu nie pomoze, wiem bo mam taka suke. Wystarczy ze przyjda goscie i mam nasikane.
A w domu mam ja od 5 lat. I wciaz posikuje jak cos sie zmieni,zestresuje ja itd.
Z tego co czytam posty pani od suni - fioletki- przebija ze tez jest podenerwowana tymi sytuacjami. Pies to znakomicie czuje i nie czuje sie z tym komfortowo...zwlaszcza ze nie łączy przyczyn ze skutkami.

Co do jej ukladow z kotami- to prawda, moze przyplacic to okiem, szkoda by bylo, ona nie rozumie ze nie wolno, powinna chyba byc w domu bez kotow...[/quote]
nie zgadzam siĘ z tym. Piesek jest u mnie szczĘŚliwy-szaleje, tarza siĘ po dywanikach i w poŚcieli, bawi siĘ zabawkami i zaprzyjaŹniŁa siĘ z moim drugim psem lusiĄ. Dzisiaj na spacerze jĄ puŚciŁam-szalaŁy, biegaŁy, tarzaŁy siĘ w liŚciach i nawzajem zaczepiaŁy do zabawy. Wczoraj lilka przyniosŁa gumowĄ kostkĘ i rzucaŁa niĄ w lusiĘ Żeby siĘ z niĄ bawiŁa. Jak ja jestem zajĘta to okupuje mĘŻa ktÓry ma do niej coraz wiĘkszĄ sŁaboŚĆ-gŁaszcze jĄ, przytula, caŁuje a ona go uwielbia i ciĄgle pcha siĘ do niego na kolana. A co do kotÓw jest coraz Łagodniejsza a one sĄ bardzo Łagodne i cierpliwe poza tym nie zostajĄ sam na sam z lilkĄ. Mam 4 pokoje i 124 metry powierzchni. Jak kotom znudzi siĘ zaczepianie przez lilkĘ to skaczĄ na wyŻszy poziom i ona nie ma do nich dostĘpu. Jak lusia byŁa maŁa to gryzŁa koty, drapaŁa, skakaŁa na nie i to bez przerwy a jednak jest caŁa i zdrowa. A jeŚli chodzi o sikanie to dzisiaj byŁo duŻo lepiej-tylko raz siĘ posiusiaŁa. Lilka je duŻo pŁynnych pokarmÓw i jeszcze nie umiem dokŁadnie obliczyĆ w ktÓrym momencie powinnam z niĄ wyjŚĆ na spacer. Nerwowa nie jestem-koty wyrzĄdzajĄ takie szkody w domu Że gdybym byŁa nerwowa to dawno bym dostaŁa zawaŁu. Poza tym jestem baŁaganiarzem i wiele potrafiĘ znieŚĆ. Nigdy lilki nie oddam-nawet jakby sikaŁa bez przerwy. KaŻdy kto zobaczyŁby jĄ teraz od razu by zauwaŻyŁ Że jest szczĘŚliwa-Śpi zwiniĘta w kŁĘbuszek razem z lusiĄ na fotelu powoli mnie spychajĄc na ziemiĘ. Lilka jest juŻ czŁonkiem mojej rodziny i zastanawianie siĘ nad innym domem dla niej jest bez sensu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...