Jump to content
Dogomania

Łódź(FNiZ)-100-letnia jamnisia Skowronek jest głosem wszystkich porzuconych...


jola od jadzi

Recommended Posts

  • Replies 242
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzisiaj w nocy Skowronia przeszła samą siebie...
Było około 3 30 gdy obudziło mnie przeraźliwe szczekanie Skowronka. Wpadłam do pokoju i cóż zobaczyłam? Skowronia (nie wiem jak to zrobiła) weszła do komody pod telewizorem, gdzie stała wieża i się zaklinowała w tej komodzie. Jakoś udało jej się wieżę wypchnąć na podłogę ale nie mogła się wydostać bo zaplątała sie w przewody więc zaczęła szczekać wniebogłosy wzywając pomocy. Pomoc nadeszła błyskawicznie ale wyswobodzona Skowronia za nic miała nocną godzinę, postanowiła jeszcze potrenować dreptanie, co też czyniła do godzin rannych. To dreptanie Skowroni nie byłoby może tak uciążliwe, gdyby nie fakt, że w moim domu nie ma dywanów tylko panele, po których Skowronia stuka pazurkami mocno słyszalnie, tak słyszalnie, że zasnąc się raczej nie da. Czekam teraz na reakcje moich sąsiadów mieszkających pod nami, gwarantuję, że również nie spali...
A sama Skowronia śpi teraz smacznie, nachodziła się, naszczekała, teraz odpoczywa...

Link to comment
Share on other sites

Sąsiedzi mieszkający pod nami za mocno nas nie kochają. Mają wychodzącego kota, który namiętnie tarza się w walerianie, na którą ja łapię do klatki-łapki osiedlowe koty do kastracji i sterylizacji. Za każdym wystawieniem klatki-łapki pierwszy w niej jest Bestia, kocur sąsiadów, który uwielbia walerianę i wraca później do domu mocno "podchmielony";).
Jego właściciele zachwyceni tym nie są...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='walko1']No to sąsiedzi Was pokochają z pewnością. Nocne życie kwitnie :loveu:[/quote]
To prawdziwy zaszczyt mieć taką sąsiadkę jak Skowronia! :loveu: Atrakcje, chciał - nie chciał murowane. ;)
Co do kocura Bestii. Jak Ci tak sam się w ręce garnie Joluś, ciachnij go (jeśli kastrowany nie jest). Po pierwsze skoro jest wychodzący może pomnożyć pulę kotów, po drugie, na swoje usprawiedliwienie zawsze możesz powiedzieć, że Ci się pomylił z upatrzonym, bezdomnym. :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

U nas z nowości to tylko Skowronia w pampersach.;)
Nie dajemy już rady z sikaniem Skowroni na podłoge, panele rosną z dnia na dzień coraz wyżej, zapach w mieszkaniu też do interesujących nie należy, ubrałysmy więc Skowronka w pampersy i...Nie wiem, jak ona to robi ale sika nadal, na podłogę oczywiście i przez pampersy. Ale apetyt ma, wszystko zjada chętnie, dużo śpi, jeszcze więcej chodzi, krążąc po pokoju, nie widać żeby coś ją bolalo, ogólnie jest dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Być może mnie też to czeka, bo Basia nie młodnieje niestety. napisz proszę jakich używasz pampersów i jak je zakładać. Basia ma długie futerko na pupie i bokach i nie wiem jak jej to zapinać żeby nie szczypać futerka. A w ogóle to ja nigdy pampersa nikomu nie zakładałam. Dla dziecka były pieluchy tetrowe (20 sztuk przydziałowe na książeczkę zdrowia) a reszta do załatwienia na placu targowym jak się miało szczęście. Był jeszcze Pewex - tam może były ale do Pewexu nie było z czym iść. Och... były czasy...

Link to comment
Share on other sites

Zazdroszczę też że Skowronia chodzi. Basi się psują tylne nogi i pomimo leków jest z tym kłopot. Za miesiąc (07.10.2009) będą urodzinki - nie wiem jak się to liczy ale chyba siedemnaste, bo ona z 1993 roku. A Skowronia ile ma wiosen ? :lol: Bo Wy dla nas to taka nadzieja na długie życie:loveu: i dowód że się da :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Pieluchy nazywają się king Dog-anatomiczne pieluchy dla zwierząt (7-11 kg), mają dziurkę na ogon, którą najczęściej wypada to, co miało w pieluszce zostać, zakładamy tę pieluchę wydawałoby się szczelnie, przyklejając paskami z klejem na pieluchę( tak, jak w dziecięcych pampersach), ale przez te nieustanne wędrówki Skowroni niestety najczęściej oprócz pieluchy mokra też jest podłoga. Paczka 12 sztuk kosztuje 20 zł

[url=http://www.czterylapki.pl/pies/czystosc/higiena/king_dog_pieluchy_dla,p1282509570]King Dog pieluchy dla zwierząt - higiena - czystość - Pies - CzteryLapki - karmy, akcesoria[/url]

[url=http://www.kingdog.pl/]King Dog - Anatomiczne Pieluchy dla Psów i Kotów[/url]
Walko1, jesli Basia urodziła się w 1993 roku to skończy w pazdzierniku 16 lat, ile ma Skowronia nie wiem, pewnie ze 100, tak, jak już kiedyś pisałam;)
Skowronia też juz ma problem z tylnymi nóżkami, przysiada coraz częściej i nie jest w stanie sama się podnieść, trzeba jej pomóc...:-(

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

A bo jakoś tak smutno się zrobiło...Basia od Walko odeszła a przecież była młodsza od mojej Skowroni...
A Skowronek drepcze ale już nie tak dziarsko, tylne nóżki odmawiają jej posłuszeństwa, co przejdzie parę kroków to przysiada,żeby ruszyła dalej muszę ją podnosić. Nie chodzi już tak dużo, łapki jej się rozjeżdżają, siwa główka trzęsie, jak przy Parkinsonie...Jedyne, co jej dopisuje to apetyt, je dużo i jadłaby jeszcze więcej ale nie mogę jej więcej jedzenia dawać bo natychmiast dostaje rozwolnienie, mimo, że je tylko ryż z chudym, gotowanym kurczakiem i marchewką. I chudnie bardzo, zawsze była bardzo szczupła ale teraz to taki prawdziwy szkielecik z niej się zrobił, wszędzie sterczą kosteczki obciągnięte skórą, trzustka chyba już nie funkcjonuje tak, jak powinna.Byłyśmy z nią u lekarza, dostaje znowu Amylan ale tak naprawdę niewiele można jej pomóc, wiek robi swoje...
I śpi coraz więcej, podrepcze po mieszkaniu, pokręci się w kółko i wędruje na swoje posłanko.Taką mam nadzieję, że kiedyś spokojnie sobie zaśnie, bez ingerencji lekarza i wszystkich medykamentów, tak zwyczajnie, jak każdy psi staruszek...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...