Jump to content
Dogomania

Łódź(FNiZ)-100-letnia jamnisia Skowronek jest głosem wszystkich porzuconych...


jola od jadzi

Recommended Posts

  • Replies 242
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

deer1987, dzięki wielkie za zainteresowanie Skowronią ale ona już raczej do adopcji się nie nadaje.Skowronia jest prawie stuletnią staruszką, jak pisałam już wcześniej nie widzi i nie słyszy, nie jest zdrowa(guz na śledzionie, guzy na sutkach),jak każdy niewidomy pies ma problemy z adaptacją w nowym domu bo musi poznać rozkład mieszkania i ustawienie mebli, przyzwyczaiła się juz do nas i mimo drobnych problemów w rodzaju nietrzymania moczu, podgryzania naszych zwierzaków nie wyobrażam sobie, by musiała jeszcze raz przechodzić przez wszystko związane z adopcją i zaklimatyzowaniem się w nowym domku. Z resztą właściwie od początku wiedziałam,że tak będzie,nie liczyłam na to, że ktokolwiek zechce przygarnąć taką staruszkę, gdy wokół błagają o pomoc młode, piękne psy.Skowron zostaje u nas na tak zwanym stałym tymczasie, znaczy, jest naszym trzecim psem.

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][B][SIZE=6][COLOR=red]UWAGA !!![/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=6][COLOR=red]DOSTAŁAM MAILA:[/COLOR][/SIZE][/B]
[/CENTER]
[FONT=Arial CE][B][SIZE=6][COLOR=royalblue]"Biały piesek został wywieziony przez okolicznych sąsiadów ...nie wiem gdzie... może został gdzieś przywiązany w lesie....Straszny ból był taki sympatyczny. Został tylko ten brązowy. Boję się, że z nim zrobia to samo."[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]



[CENTER][B][FONT=Arial CE][SIZE=6][COLOR=#4169e1][COLOR=red]POMOCY !!! BŁAGAM O JAKIŚ DT !!![/COLOR] [/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/f28/w-wa-pilnie-dt-inaczej-zostanie-wywieziony-zabity-130080/"][COLOR=seagreen][B]http://www.dogomania.pl/forum/f28/w-wa-pilnie-dt-inaczej-zostanie-wywieziony-zabity-130080/[/B][/COLOR][/URL][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Izuniu,nie pisałam ostatnio nic o Skowronku bo podobnie jak Ty nie jestem w zbyt dobrej formie.Przepraszam, że się nie odezwałam ale dołki dają o sobie potężnie znać...Ze Skowronią jest różnie, najbardziej chyba doskwiera(nam)
problem załatwiania potrzeb fizjologicznych w domu,mała, że tak powiem nie "nadanża";).Ale apetyt jej dopisuje,podajemy jej essencjale forte, bo ma podwyższone próby wątrobowe ale jak na swój wiek jest bardzo, bardzo żwawa.Zdjęcia, no cóż, Natalka miała zrobić ale spadło na nią tyle obowiązków, że po prostu nie ma kiedy,mam nadzieję, że w najbliższych dniach znajdzie jakąs wolną chwilę i cyknie Sowronowi kilka nowych fotek, najlepiej wraz z rodzeństwem w postaci Jadzi i Poli w chwili,gdy usiłują się zagryźć swoimi prawie bezzębnymi ustami(mowa tu tylko o starciu Skowron-Jadzia) bo Pola cały czas ma nadzieję, że skowron się z nią pobawi i nachalnie ją do tej zabawy namawia,Skowronia jakoś dziwnie na te zaczepki nie odpowiada, tzn odpowiada ale nie tak, jakby Polusia chciała.Jak Natalia wróci z uczelni poproszę ją o zrobienie zdjęc i wklejenie do wątku.
Wielkie buziaki dla Ciebie, mam nadzieję, że czujesz się juz lepiej...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']Tak sobie wyobraziłam te 2 bezzębne staruszki jako zapaśniczki w walce w kisielu albo na ringu z błotem :diabloti:[/quote]
Niestety,to wcale tak śmiesznie nie wygląda,Jadźka ma przewagę bo jest ciut młodsza i większa,Skowronia stara się, jak może, żeby jej dorównać w zawziętości i głośnym szczekaniu ale gdy dopadają siebie na moment to Skowronia od razu traci równowagę i przewraca się,a Jadźka usiłuje dalej szarżować.Nie wiem, kiedy im ta wzajemna nienawiść czy zazdrość przejdzie,jak na razie trzeba je ciągle pilnować, by nie zbliżały się do siebie bo to moment tylko, jak zaczyna się awantura. I nie mogę powiedzieć, że zawsze inicjatorką tych awantur jest Jadźka, Skowronia niestety też zaczyna...

Link to comment
Share on other sites

A ja Wam napiszę, że byłam w Skowroniowym raju!!! :multi: Miałam okazję poznać bohaterkę wątku Skowronię, Jadzię (cudo, istne cudo), rozrabiarę Polę (fankę buziaków i spacerów parapetowych), kotkę Żabę (dziwne, bo nie skacze ;)) oraz kocurka Lesia (no...tu musiałam zapuścić żurawia pod łóżko, taki Lesio był gościnny :evil_lol:).
Skwituję całość tak. Jeśli Dziewczyny zaczną przygarniać ludzi, ustawiam się w kolejce!!! Cudny dom!!! :loveu:
Po powrocie zaczęłam pucować własny, czas równać do lepszych!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Małgosiu, nasze zaproszenie cały czas aktualne, przyjeżdżaj do Łodzi!
A Skowronek coś ostatnio lichy,śpi prawie cały czas,troszkę pochodzi ale smętnie, zje i znowu wraca do łóżka. I niestety, nic a nic nie tyje, czy powodem może być guz na trzustce? Zjada trzy duże posiłki, no, powinna choć troszkę przybrać na wadze...

Link to comment
Share on other sites

Jednak są jeszcze dobrzy ludzie...
Wczoraj zadzwoniła do mnie Pani z Bielska-Białej, zainteresowana adopcją naszego Skowronka.Przyznam, że zaniemówiłam...
Pani opowiedziała mi o swoich psiakach-staruszkach, powiedziała też, że chętnie przygarnie Skowronię, która ujęła ją swoją bezradnością. Pogadałyśmy, poopowiadałyśmy o naszych pupilach i pożegnałyśmy się życząc sobie wytrwałości i siły...

Link to comment
Share on other sites

A Skowronek zaczyna preferować nocny tryb życia...Około pierwszej, drugiej w nocy urządza sobie spacerki, nie byłoby w tym nic zdrożnego gdyby...no właśnie, gdyby pozwalała mi spać, ale niestety,nikt kto nie ma problemów ze słuchem zdzierżyć tego nie może, jej pazurki stukają w panele jak grad uderzający w dach samochodu, im głośniej tym bardziej Skowronia się rozkręca, chodzi w kółeczko po całym pokoju, przyspiesza, jakby czegoś szukała...Spacery takie urządza mniej więcej dwa, trzy razy w nocy, dopadam ją wreszcie przerywając ten maraton, zanoszę do jej łóżeczka, przytulam, prawie śpiewając kołysanki, przykrywam kocykiem, wychodzę i... Mija 15 minut, Skowronia wyłazi nieporadnie z dokładnie owiniętego wokół niej kocyka,drepcze do linii startu, czyli na środek pokoju i zaczyna się wszystko od początku. Tyle mojego tekstu, co mówią sąsiedzi mieszkający niżej wolę nie wiedzieć(na razie, dopóki nie powiedzieli mi tego w twarz).Wniosek? Skowronia ma się dobrze,regularnie dba o figurę uprawiając nocny maraton...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...