Jump to content
Dogomania

Łódź(FNiZ)-100-letnia jamnisia Skowronek jest głosem wszystkich porzuconych...


jola od jadzi

Recommended Posts

  • Replies 242
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

I popatrzcie jak sobie córkę wychowałam...Za grosz szacunku dla starszych( znaczy mnie)...
Małgosiu, faktycznie kadzimy sobie ale spójrz, o ile życie może być przyjemniejsze, jak przeczyta się coś miłego...
A na kawkę zapraszamy, może uda mi się nawet jakiś obiad zrobić, przecież Ty będziesz z dalekiej podróży...
A teraz o Skowroni vel Bogusi vel Pelasi słów kilka...
Pelaśka większość dnia przesypia ale...Jak tylko się podniesie i zaszczyci nas swoją obecnością, zaczyna krążyć po całym mieszkaniu. Wie już, gdzie są drzwi, meble i udaje jej się te powyższe ominąć bez uszczerbku na zdrowiu.Apetytu mogłyby jej pozazdrościć inne zwierzaki, je trzy razy dziennie potężne porcje, wydala dwa razy dziennie, wynoszę ją na załatwianie potrzeb fizjologicznych i natychmiast po postawieniu na ziemi przykuca i robi, co potrzeba.Ubieram ją w sweterek Szkielecia żeby nie zmarzła bo mróz przybiera na sile, więc raczej się nie zaziębi na powietrzu.
Najśmieszniejsza jest, gdy się denerwuje tzn wtedy, gdy zaczepia ją Polusia. Polcia chciałaby się pobawić w ciuciubabkę, podbiega do niej, szczeka, zaczepia, a wtedy Pelaśka zirytowana nachalnością Polci wyciąga szyję(jak gąsior wściekły), otwiera paszczę i z głuchym warkotem i kłapaniem szczęki usiłuje dogonić i przykładnie ukarać uszczypnięciem Polusię. Ta ostatnia jest zbyt szybka dla niej, Pelasia na tych swoich stuletnich, króciutkich nóżkach nie nadąża niestety, przewraca się po drodze ze dwa razy i...najczęściej dopada Bogu ducha winną Jadźkę, która nieopatrznie stanie na jej drodze.Jadzia zdezorientowana nie wie o co chodzi, refleksu też zbyt szybkiego nie ma,uciec nie zdąży, więc oddaje Pelasi to, co tamta chciała jej przekazać, następuje głośny pisk obu staruszek po czym rozchodzą się tam, gdzie mają wrażenie osiągnąć spokój. I tak do następnego razu... A główna winowajczyni-Pola z niewinną minką udaje, że nie wie, o co chodzi. Jak widzicie, mamy wesoło:multi:

Link to comment
Share on other sites

Jejku, jaki cudniasty wpis! Cieszę się, że Skowronkowi dopisuje apetyt!
Wielka szkoda tylko, że za rozrabianie nie obrywa główna winowajczyni! :evil_lol:
Małgosiu, zaaapraszamy!!! :loveu:
Natuś, poszło OKI, wyrok za 2 tyg. ale do przodu! ;)

Link to comment
Share on other sites

chciałam powiedzieć, że Skowronica niczym lunatyk pędzi do mojego pokoju w nocy, dociera do łóżka, opiera przednie łapki i próbuje wskoczyć, a wtedy są dwie opcje - albo się obudzę i ją przytrzymam oraz wepchnę jej chudy tyłek na łóżko, albo ta pierdoła przewróci się na bok :shake: dzisiaj już wywijała takie fikołki, na szczęście jest dosyć nisko i krzywdy sobie raczej nie zrobi, ale co się poobijała to jej :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nata od jadzi']chciałam powiedzieć, że Skowronica niczym lunatyk pędzi do mojego pokoju w nocy, dociera do łóżka, opiera przednie łapki i próbuje wskoczyć, a wtedy są dwie opcje - albo się obudzę i ją przytrzymam oraz wepchnę jej chudy tyłek na łóżko, albo ta pierdoła przewróci się na bok :shake: dzisiaj już wywijała takie fikołki, na szczęście jest dosyć nisko i krzywdy sobie raczej nie zrobi, ale co się poobijała to jej :mad:[/quote]

Musi to pieknie wyglądać :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nata od jadzi'](...) albo się obudzę i ją przytrzymam oraz wepchnę jej chudy tyłek na łóżko, albo ta pierdoła przewróci się na bok :shake: (...)[/quote]
Mam nadzieję, że niemal zawsze kończy się na opcji nr 1! :evil_lol: :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Jedyne dźwięki, jakie wydaje Skowronia to szczekanie na Polę, gdy ta ostatnia zachęca ją do zabawy(wspaniałej w jej mniemaniu, niestety, tylko w jej), Skowron szczeka grubym basem, jest to dźwięk, który w żaden sposób nie kojarzy się z kruchą, jamniczą istotką.Innych dźwięków Skowronia nie wydaje, przynajmniej ja nigdy nie słyszałam by popiskiwała lub skomlała, no, chyba, że warknie przy niepotrzebnych(jej zdaniem) zabiegach np. zakraplania oczu, czy podobnych.Mam wrażenie, że Skowronia nie prosi, nie potrafi, ona wymaga, tak chce i tak ma być...

Link to comment
Share on other sites

A ja chciałam powiedzieć, ze tak mi sie podoba nazwanie jamniczki Skowronkiem, ze na moją Pelasię niechcący powiedziałam "Skowronia" :crazyeye: :diabloti:

I jeszcze chciałam powiedzieć, ze nich sobie szczeka grubym glosem, niech żąda a nie prosi, ja i tak ją kocham.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...