Jump to content
Dogomania

Zawody w Lublińcu - "WILCZE ECHA"


Agnieszka_

Recommended Posts

U nas sraczka nadal jest, dzwoniliśmy do weta, powiedział że koronawiroza jest baardzo rzado spotykana i równie dobrze może to być jakaś grypa żołądkowa czy salmonelloza, także wieczorem do niego podjedziemy i obejrzy psiaki. Z drugiej strony wszystkie moje psy miały szczepienia przeciwko koronawirozie w 2001, oprócz tych dwóch najmłodszych, które zachorowały(urodziły się w 2002) a w tym czasie zmieniliśmy weta i na korone od tego czasu nie były szczepione....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 467
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

U nas sraczka nadal jest (...)

Znaczy się u psiaków ? ... :D

A tak a propo ! Taki fajny topic o zawodach był, a zamienił się w takie małe forum o "sraczkach" :D

Moje suczki w porządku, Puriną się same poczęstowały, wodę miejscową piły i z psiakami inyymi przebywały na maxa, więc może (tfuujjj...) jeszcze coś złapią ... ale chyba juz nie powinny co ?

Link to comment
Share on other sites

Mój też pił tamtejszą wode i jadł Purine, ale nic mu nie jest. Wczoraj i dziś byliśmy na treningu i zachowuje się jak zwykle. Trzymam kciuki żeby waszym psiakom jak najszybciej to przeszło :kciuki:

Dzisiaj o 22.10 w TVP Katowice ma być relacja z zawodów w Lublińcu :D

Link to comment
Share on other sites

U nas Shamuk już wygląda ok ale Runa jeszcze dziś w nocy miała wymioty.

Wczoraj wymiotowała tylko rano, popołudniu byliśmy u weta, zbadał je i stwierdził, że to jakiś wirus delikatny musiał być. Dostaliśmy leki (czopki) ale ponieważ wieczorem wyglądało wszystko ok to nie dostały czopków, a w nocy znów...

I chyba dzisiaj im zaaplikuje te czopy coby się już więcej nie męczyły biedactwa

Link to comment
Share on other sites

hymm tak czytam i zastanawiam się, miałam ostatnimi czasy podobne doswiadczenia z moja sunią, o czym pisałam na weterynarii. Jednak myślałam że zatruła się czymś w parku bo tutaj ludzie specjalnie rozrzucają trutki, o czym dowiedziałam się od "lokalnego weta". Duzo psiaków miało takie objawy. teraz jednak zaczynam się zastanawiać czy to nie przypadkiem jakiś wirus..

Link to comment
Share on other sites

Dobra, to teraz ja zdaje relację po wizycie.

Cos takiego jak grypa żałądkowa czy jelitowa u psów nie istnieje. Od ludzi nie pzrechodzi, psy "swojej" nie mają. W ogóle grypy. Potocznie sie tak mówi. Po prostu załapały jakiegoś wirusa od innego psa. Mogłaby byc tez jakaś bakteria, ale w tej sytuacji wszytsko wskazuje na wirusa. A jakiego ? Któż to wie teraz ? Sa najróżniejsze. Na 100% niczego dziwnego gdzies tam nie zjadły, więc to nie są jakies tam perturbacje żołądkowe...

Koronawiroza na pewno to nie jest. Tez się wet zastanawiał... U mnie Chinook był szczepiony kombajnem z 8 (koronawiroza, parwowiroza, nosówka, choroba Rubartha, L.icterohemorrhagiae, l.canicola, kaszel kenelowy, parainfluenza). Manu z kolei, jako ten juz starszy, dostał siódemke, własnie bez koronawirozy. Ale on właśnie ejst ten zdrowszy. Bo troche niestety tez choruje... :roll:

Objawy

Manu: osowiały trochę tylko, apetyt słaby, ale zjada, lekkie rozwolnienie, pije w normie.

Chinook: osowiały bardzo, od wczoraj póxnego popołudnia rozwolnienie, po 23:00 już woda mu leciała, dzis tak samo, nie je nic, pije nie za wiele, trzeba go namawiac mocno :(

Oba nie wymiotuja wcale na szczęście.

Wet obmacał je, sprawdził temterature, osłuchał...

Co dostały:

O rany, sporo tych zastrzyków, nie wiem, czy nie przesadził... Ale chyba lepiej pzresadzic, niż za mało...

Manu to tylko antybiotyk. Chinook antybiotyk, wzmacniający, rozkurczowy i na zatrzymanie biegunki. Obu musiałam kupic lakcid z powodu tych antybiotyków. Jutro maja się pokazac i cała seria jeszce raz i mam zabrac ze sobą juz w tabletkach lekarstwo.

Acha, no i dzis zero jedzenia, jak najwięcej picia oczywiście. Jutro Manu troche gotowanego (gotowany ryżyk, miesko, warzywka), Chinook bardzo malutko, częściej po troszeczku

Wet jeszcze mówił, że jak sie do jutra po tym wszytskim u Chinooka nie poprawi (bo u Manu to na 99% sie poprawi), to mu robi badania krwi. :o

Link to comment
Share on other sites

A my wlasnie wrocilismy z badania krwi - biale krwinki w normie, wiec nie jest to zaden powazny wirus, jesli juz to jakis lagodny. Reina nadal wymiotuje :( jest osowiala, nawet pic za bardzo nie chce. Dostala zastrzyk wzmacniajacy i przeciwwirusowy. Wet podejrzewal ze to moze jakies robaki, bo juz termin odrobaczania sie zbliza, wiec kazal mi podac jej juz tabletki, ale niestety po podaniu pierwszej zwrocila po kilku minutach :( i teraz nie wiem, czy ta pierwsza w ogole sie wchlonela i czy druga podawac, czy na razie odpuscic i poczekac az przestanie wymiotowac :-?

A ostrzegali niektorzy, ze na zawodach psom sie krzywda dzieje :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

no ja u weta tez bylam.

po 1, corona odpada, bo to jest krwawa biegunka, a chyba zaden z psiakow takiej nie ma.

po2, najprawdopodobniej to jakas bakteria, psiaki tyrzeba przeglodzic jeden dzien, jutro cos lekkiego moga dostac jak im przejdzie, jak nei to nie i do weta.

a moje na coprone tez byly szczepione (tak mi sie przynajmniej wydaje, reki nie dam uciac..)

Link to comment
Share on other sites

Jaca, ale u Kazu - to nie musi być wirus, tylko "pokłosie" wstrząśnienia. Akurat to, objawia się tak jak u ludzi :cry:

Co do naszej :D sraczki - na razie bez zmian. Zainfekowane w sumie 4 psy - wszystkie szczepione na psie jednostki. Generalnie osłona i nifuroksazyd. Ale u mnie pomimo że psy "rzadzą", przynajmniej chęci do życia już wracają. Dzisjaj apetyt dopisywał i harce w ogrodzie uskutecznione. Znaczy sie - będa zyły... :wink:

Link to comment
Share on other sites

Właśnie skończył sie ten reportaż w TV, trwał ok. 10 min. Z forum na starcie była pokazana wiosna i świetny fikołek jaki zrobił jej Sven :wink: , Andrew jak jechał zaprzęgiem i Cobra na mecie. Było też pare wywiadów : Rinalda, Alicji Betkiewicz, Mateusza Surówki, Stasia Jaskółki, Rolanda, Joli Kałat.

A najlepszy był mój Paco jak siadł przed telewizorem i gdy usłyszał psy to zaczął wyć :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...