Jump to content
Dogomania

Ratunku -ze schronu do schronu. Juz w nowym domu. Rozliczenie.


monika55

Recommended Posts

[quote name='marysia55']więc chyba to ten , tam przebywają psy z obozu zagłady w krzyczkach i Patos z wątku Irenki[/quote]
jest tam, tez Kora z Nowego Targu ,Irysek z Olkusza i 4 psy z Zakopanego, a ja jestem tam minimum raz w tygodniu, bo jak byl dondel i felicja to bylam co drugi dzien bo musialam z nimi jezdzic na zabiegi

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 820
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bo wielu dniach werszcie mi się udało zalogować na dogo :angryy:
A to, czego się dowiedziałam o Rokitku jeszcze bardziej mnie zdołowało.
Ja podtrzymuję swoją deklarację na Rokitka, biedak nie może skończyć zagryziony albo z totalną depresją schroniskową. Nie chcę nawet myśleć, jak on się czuje biedak.. Żeby tylko ktoś zgodził się go przyjąć. Teraz wakacje :shake:

Link to comment
Share on other sites

Czy ktos z fanklubu Rokitka dzwonił może do schroniska? Czy książeczka psiaka została dostarczona i gdzie Rokitek przebywa? Na kwarantannie?
Zadaje tyle pytań, bo martwie sie o tego psiaka.A dzisiaj znowu nasłuchałam sie takich strasznych rzeczy o bytomskim schronie, że dosłownie włos jezy sie na glowie.:???:
Może lepiej gdyby wrócił do Jstrzębia?????????

Link to comment
Share on other sites

Dzwoniłam dzisiaj do schroniska. Rokitek dalej w boksie hotelowym (nielegalnie jak powiedziała p.kierowniczka). Ksiązeczka dalej nie dostarczona. Nie wiem w końcu gdzie jest ta ksiązeczka i dlaczego nie można jej wyslac? Monice padł komputer, telefonowała do mnie.
Apeluje do fanklubu Rokitka abyście pomogły temu psiakowi. Może jakaś zbiórka, chocby na hotelik przy bytomskim schronisku. Albo jakiś płatny tymczas? Ten psiak bez Waszej pomocy naprawde źle skonczy:shake:
Mnie jest go serdecznie żal, ale sama nic nie jestem w stanie zrobić.

Link to comment
Share on other sites

A co na to Monika ?

[B][COLOR=red]Dziewczyny nie możemy tak zostawić po prostu Rokitka !!![/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]Są przecież deklaracje, trzeba go wyciągnąć i umieścić w bezpiecznym miejscu, i prosić o wsparcie.[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

przed adopcja tego pieska powinno się bardzo dokładnie sprawdzić miejsce ale zdarzają się takie przypadki , szkoda ze ktoś przed adopcja nie przemyślał sprawy :angryy::angryy::angryy::angryy::angryy: takiej rodzinie powinno się zabronić posiadania jakiegokolwiek zwierzęcia , ponieważ są nieodpowiedzialni:angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy:a zwierze cierpi wyrzucone przez nich

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bela51']Monika prosi o pomoc i zbiórke, sama też się dołoży. Miała rozmawiać z Wilczek, ale bez kompa to jak bez ręki. Może wieczorem jej ktoś naprawi.Ale to nic pewnego.[/quote]


Ale to chyba na konto Moniki trzeba zbierać, zresztą już kiedyś za czym na horyzoncie pojawił się dt była jakaś zbiórka.

Tylko jeszcze pozostaje pytanie, gdzie zostanie umieszczony Rokitek ???

Link to comment
Share on other sites

Rozmawialam dzis z Monika, chyba chwilowo pies musi pozostac w hoteliku przy schronie w Bytomiu, ale on tez jest platny. Oprocz tego pies nie jest agresywny to dzieci byly agresywne, :mad: nie potrafily obcowac z psem. Traktowaly psa jak zabawke. Moja propozycja to zeby szukac dla Rokitka DS z doroslymi dziecmi powyzej 10 lat. Czesto tez dzwonia osoby w sprawie adopcji psa i pytaja jaki stosunek pies ma do dzieci. Odpowiadam wtedy zeby odpowiedziala sobie, jaki stosunek dzieci maja do zwierzat, bo to jest najwazniejsze. Jestem zdania ze to my zadajemy pytania ludziom zeby nie popelniac bledu dajac im psa ktory ewentualnie moze nie tolerowac dzieci, ale juz tez odebralysmy szczeniaka na wizycie poadopcyjne widzac jak dziecko traktowalo psa.:angryy::angryy::angryy: Dla niesfornych dzieci to mozna tylko zabawke pluszowa zaproponowac a nie zywa istote.

Link to comment
Share on other sites

Nikt za darmo nie będzie trzymał psa w hoteliku.Jest tam dzięki uprzejmości p.kierowniczki i dlatego że akurat jest miejsce.Jeśli zjawi sie jakiś piesek z pieniędzmi, to Rokitek wyląduje na kwarantannie, ponieważ nie dostarczono ksiazeczki zdrowia.

Link to comment
Share on other sites

na pierwszej stronie mamy następujące deklaracje:

Deklaracje na hotel lub DT
mtf zalesie 40zl
l Haliza 30zl
Leyla 80zl
Kasia 20zl
Natatalijo 20zl
Dogo07 10zl
muczia 50zl


Razem 250zl

ja też dodam swoje ale obecnie jednorazowo 50 zł.

Ciekawe które deklaracje są aktualne?

Link to comment
Share on other sites

Czyli rozumiem, że miejsca dla psiaka szukać nie potrzeba bo już jest w hoteliku, wprawdzie mi nie znanym ale najważniejsze że jest bezpieczny i jeśli może tam pozostać aż znajdzie ds a uważacie że to jest dobre miejsce dla niego, to pozostaje tylko zebrać pieniążki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bela51']Nikt za darmo nie będzie trzymał psa w hoteliku.Jest tam dzięki uprzejmości p.kierowniczki i dlatego że akurat jest miejsce.Jeśli zjawi sie jakiś piesek z pieniędzmi, to Rokitek wyląduje na kwarantannie, ponieważ nie dostarczono ksiazeczki zdrowia.[/quote]

Dogo, może niejasno sie wyrazilam, ale w hoteliku przy schronie Rokitek jest tylko [B]chwilowo[/B], i ta chwila może trwac do jutra, albo jeszcze 3 dni. Nie wiem. Rozmawialam z p.kierowniczką dzisiaj rano i powiedziala, ze dopóki jest wolne miejsce to ona go tam trzyma , jak podkresliła [B]nielegalnie[/B]. Bo nie ma jego ksiązeczki zdrowia.( nie wspominając już, że za darmo)
Jesli przyjdzie jakiś pies na hotel, który zapłaci, to Rokitek pójdzie na kwarantanne. Albo do ogólnych boksów, jesli w tym czasie ktoś dostarczy ks. zdrowia.
Nie łudziłabym się, że Rokitek tam długo zagrzeje miejsce. Są wakacje i ludzie zawozą psy do hoteli. A to mały hotelik.:shake:
Jeśli ktos da mi gwarancje, że zapłacimy za pobyt Rokitka, to pojadę jutro i postaram sie na swoją odpowiedzialność, załatwić aby Rokitek pozostał w hoteliku już legalnie ( tzn. za pieniądze).
O ile oczywiście już sytuacja nie uległa zmianie na niekorzysć Rokitka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Dogo nie tylko zbierac pieniazki na chwile obecna ale rowniez oglaszac psa i zrobic plakaty KTO UMIE ROBIC PLAKATY wtedy kazdy moze sobie sciagnac u siebie i plakaty porozwieszac.[/quote]


Ada, wydaje mi się że szukanie obecnie domu dla Rokitka jest ryzykowne, on potrzebuje jakiejś socjalizacji i fachowej opieki bo inaczej znowu wróci z adopcji i będzie coraz bardziej dzikuskowatym psiakiem.

Link to comment
Share on other sites

Dogo Twoje wpisy sa powalajace, samo pisanie na watku nic psu nie pomoze, hotelik przy schronie tez nie, :shake: czy nie moglabys zabrac Roktka do siebie i dac mu DT. Nic tak bardzo mnie nie wkurza na dogo jak osoby ktore oprocz pisania postow nic nie robia dla psow w realu, a pomagac zwierzetom potrafia tylko czyimis rekami, uwazajac sie za milosnikow zwierzat. :angryy: Bela z rozmowy z Monika dowiedzialam sie ze kierowniczka schroniska, mowi o psie w superlatywach, ze jest lagodnym psem, czyli pies moze isc do DS ale do ludzi odpowiedzialnych. Poniewaz trudno rozpoznac prawdziwe podejscie ludzi do zwierzat na wizycie przedadopcyjnej, dlatego zaproponowalam szukanie domu dla Rokitka osob z doroslymi dziecmi lub bez dzieci.

Link to comment
Share on other sites

Ada, zgadzam sie z Tobą. Boję się tylko, że psiak sobie nie poradzi w schronisku jak wróci do boksów z innymi psami. Przecież w Jastrzebiu był poważnie pogryziony. Dlatego tymczsowo należałoby opłacic ten hotelik, aby był bezpieczny.Bo jak podkreślam, jego pobyt w boksie hotelowym jest [B]tylko chwilowy.[/B]

Link to comment
Share on other sites

Jesli wątek przerodzi sie w kłotnie, to rzeczywiście temat Rokitka zostanie [B]zakończony na wieki[/B]. :-(
[B]Prosiłabym, aby osoby które deklarowały pomoc finasowa, wypowiedziały się, czy podtrzymuja swoje deklaracje.[/B]
Uważam, ze na dzien dzisiajszy najlepszym wyjsciem jest zalegalizowanie pobytu Rokitka w tym hoteliku , aby spokojnie można było szukac domu lub innych rozwiazan.

Link to comment
Share on other sites

Jestem nareszcie. Sprawa finansow wyglada nastepujaco : z wplat na Rokitka zostalo 40zl. Mialo isc na asty, ale Rokitek w wiekszej potrzebie na dzis. Asty dostana pozniej. Ihabe ofiaruje 50 zl, my tu z Jastrzebia tez dolozymy. Jak sie dodzwonie, powiem ile. Rzeczy na bazarek gotowe, prosba zeby ktos wystawil bo my nie umiemy.
To dzialania dorazne - chodzi o bezpieczenstwo psa. A hotelik na razie by mu zapewnil. Kto pomoze zaplacic w schronisku?
Ja rozmawialam wielokrotnie z tymi ludzmi, wlasciwie konczylo sie prosba o nowe pieniadze. Proby radzenia w sprawie wychowania Rokitka pani kwitowala stwierdzeniem, ze ona sie zna.:angryy: Ja mysle, ze Rokitek sie bronil przed dziecmi, mial pogryziona noge i moze go bolala. Wiec dom bez dzieci chyba by sie sprawdzil.
Dogo, obrazanie sie na psa nie ma sensu.

Link to comment
Share on other sites

Moniko jak wiesz ja sama mam troche psow na glowie i nie tylko, a Ciebie uwazam za osobe prowadzaca watek Rokitka, wiec bez urazy ale prosze wyslij PW do osob ktore deklarowaly pomoc finansowa dla niego czy ja potdrzymuja.
Moze Bela podjeaby sie po przelaniu kasy na jej konto, oplacic hotelik przy schronie. Moniko tu trzeba dzialac juz nawet z tymi pieniedzmi ktore sa do dyspozycji, bo to zapewnia trzymanie przez kierowniczke psa na hotelu. A w tym miejscu zgadzam sie z Toba ze najpierw Rokitek a pozniej asty, jego zagrozenie w chwili obecnej jest wieksze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...