Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

Agneska, zmień brata ;P Jak nie west, to może border :diabloti: (źle myślicie, oczywiście border terier xD). Nie wiem za dużo o tej rasie, nigdy mnie nie interesowały zanadto. Lub też, hm...cavalier?
Nie mnie jest oceniać, i nawet nie mam zamiaru, kto się nadaje, a kto nie na właściciela psa...Chociaż istnieją wyjątki- gdy ktoś gada takie bzdury, że głowa mała trudno jest siedzieć cicho, nie? :razz: Jednak proponuję ustalić, iż w tym wątku staramy się pomóc lub zasugerować, jaki pies do ów osoby pasowałby, a jak rodzice się nie zgadzają to trudno, nie mój problem, jak rodzice uparci to i tak psa nie będzie i problem z głowy :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Cześć wszystkim :)
Piszę do was z wielką prośbą, ponieważ koleżanka mojej cioci zastanawia się nad kupnem psa, który spełniałby jej wymogi.
Pani ta mieszka w Holandii, prowadzi aktywny tryb życia i, uwaga bo to ważne, dużo czasu spędza nad wodą. Toteż najważniejsze - żeby pies ten kochał wode i umiał dobrze pływać. Wcześniej miała kilka psów ze schroniska, jednak te(z powodu starości) już odeszły.
Sama zaproponowałam jej wyżła(dlatego proszę już tej rasy nie proponować), jednak jak się okazało pani miała już wcześniej wyżełka i drugi raz nie chce(za bardzo przypominał by jej tamtego psa).
Inne wymagania? Pies raczej aktywny, ponieważ koleżanka mojej cioci bardzo lubi spacerować. Nie musi być łatwy w szkoleniu, ponieważ kobieta ta ma dużo wolnego czasu.
Jeśli chodzi o wielkość - [I]od[/I] 50 cm. w kłębie i [I]mniejszy[/I] od nowofunlanda.
Pies będzie mieszkał w domu z ogrodem. Codziennie długie spacery - większość z nich nad wodą. W domu dzieci są sporadycznie(sama ma już dorosłe córki).
Cóż, to tyle. Od siebie dodam,że ta pani oczywiście wie co to rodowód itd. i jak będzie kupowała psa to określonej rasy i tylko z rodowodem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agneska']Hej. Znalazłam genialną rasę. [URL="http://www.goldendoodle.pl/"]Pierwsza polska strona o goldendoodlach - Start[/URL]
Co o niej myślicie ??
Może się nadaje dla mnie? I jeszcze jedno, gdzie takiego psa kupić ??[/quote]

Nie kupuj psa tej rasy ... to jest kpina z prawdziwych hodowców :angryy::angryy::angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agneska']Hej. Znalazłam genialną rasę. [url=http://www.goldendoodle.pl/]Pierwsza polska strona o goldendoodlach - Start[/url]
Co o niej myślicie ??
Może się nadaje dla mnie? I jeszcze jedno, gdzie takiego psa kupić ??[/QUOTE]


Po pierwsze to nie rasa, tylko nijak nie ustalona pod względem cech krzyżówka.
Myślę, że przy takiej ilości ras i najróżniejszych kundelków nikomu takie eksperymenty nie są potrzebne.
W Polsce raczej nie do kupienia.

Link to comment
Share on other sites

Agneska- jeżeli chcesz młodego psa to i takich dużo w schronach.
Jeśli chcesz mogę pomóc Ci znaleźć paru kandydatów na stronach schronisk i przytulisk. Mam do tego wprawę :razz:
Tylko podaj mi w jakiej okolicy mieszkasz, jaki duży, pies czy suka?, wiek ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...