Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

Też właśnie proponowałam tej pani flata. :evil_lol:
I waha się między czarnym labradorem i flatem. Mówiła, że poczyta o tych dwóch rasach, popyta i wybierze :loveu: myślała jeszcze o goldenie, ale bardziej podobają się jej czarne psy. Stąd flat i labrador.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LadyBell']. Najlepiej mu jest w domu z ogrodem gdzie może się wyszaleć. --
Chyba po raz kolejny trzeba pokazać najlepszego pieska:
[URL="http://allegro.pl/item620354676_biskid_pies_piesek_interaktywny_biscuit_polski.html"]:-))biskid PIES PIESEK INTERAKTYWNY BISCUIT POLSKI (620354676) - Aukcje internetowe Allegro[/URL]
Myślę że spełni większość Twoich wymagań.

prittstick- mądra wypowiedź! :klacz:[/quote]

Nie zgodze sie, ze najlepiej jest im w domu z ogrodem, gdzie moga sie wyszalec. z reszta zadnemu psu (no moze z wylaczeniem kaukazow:evil_lol:) nie bedzie dobrze w ogrodzie gdzie moze sie wyszalec, bo sam ogrod (jako byt nieinteligentny i nieruchliwy:lol:) nie zapewni mu biegania za czyms, z kims, pracy umysłowej. Nie lubie pokutujcego przekonania, ze ten i ten pies musi mieszkac w domu z ogrodem, bo sie tam wybiega. co najwyzej bedzie tam lezal, albo sie po nim snul, jesli nie bedzie czlowieka, ktory ten duzy ogrod wykorzysta. Z reszta czesto psy w ogrodzie nigdy nie wychodza poza niego (oprocz wizyt u weta) i maja problemy z socjalizacja.
ja mam bernenczyka i bordera na 50m2 w centrum Warszawy i jakos psy nie wegetuja tam dlatego, ze nie maja ogrodu (za to maja duzo ladnych parkow wokol). co wiecej, nie jeden pies z ogrodu na pewno by sie chetnie z nimi zamienił.

Poza tym wreszscie jakis normalny wlasciciel yorka, ktory traktuje go jak psa, co wiecej jak terriera:p

tego interaktywnego pieska tez polecam, jako rase idealna dla Agneski, na pewno spelni jej oczekiwania, nie bedzie przeszkadzal rodzicom i nie skreci sobie karku podczas frisbee:evil_lol: bawiac sie z nim bedziesz mogla zglebiac "tajniki" ras psow i nabrac troche ogłady.

Link to comment
Share on other sites

[B]Agneska[/B], to się zaczyna robić uciążliwe [SIZE=1](choć ja mam dziś zaniżony próg tolerancji głupoty :eviltong:)[/SIZE]
brat mówi "duży pies", Ty mówisz "mały"... raz z włosem, raz z sierścią, innym razem do trymowania... zdecyduj się dziewczyno i nie patrz tylko na wygląd, bo to bardzo baaardzo mylące...

mały pies, średnio aktywny, łatwo dopasowujący się do trybu życia właściciela, od czasu do czasu sport ale nie jakoś wyczynowo, tak?

pudel mini/średni? :razz: jak wyżej - sheltie?

[SIZE=1]mój TŻ po wystawie jest oczarowany BC, ale BC to sobie ewentualnie weźmiemy jak już będziemy na emeryturze mieszkać w domu z ogródkiem, żeby poświęcić mu bardzo dużo czasu na naukę, pracę i sport :evil_lol:[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Hm... może pudel średni/duży? Są to psy na prawdę inteligentne, i potrzebują trochę mniej ruchu od BC ;) Jedynym problemem jest ich pielęgnacja, ale jeżeli nie chcesz jeździć po wystawach to można go obcinać na krótko i po kłopocie (dopóki sierść nie odrośnie, rzecz jasna).

Link to comment
Share on other sites

OK. Macie racje. Przemówiliście mi do rozsądku. :razz: To Wy jesteście specjalistami, a dodam, że to BC , to nie był mój pomysl. Brat mnie nakrecil i tak wyszło. Dziś jednak zaraz jak wróci ze szkoły, mu powiem, że BC, to może na 20 lat. Jednak nie zmienicie mojich marzeń. Psa chcę mieć od zawsze! :loveu:Na jutro kumpela przyniesie mi katalog ras psów. Poszukam, poszperam. Internet już poprzeglądałam, choć przeczytać całego nie ma siły.A teraz może zaczne od nowa.Jeżeli nie chcecie mi już doradzać, napiszcie. Ja jednak prosze o pomoc :(.
___
Bardzo chciałabym mieć psa. Mój brat jest "za" pod warunkiem, że będzie to pies duzy. Nie wiem jakiego wybrac. Zalezy mi, by był ładny, po prostu by to był pies, a nie maskotka! Co do charakteru to szukam jakiegoś psa, którego łatwo wyszkolić, by był grzeczny, może np. mogącego pływac, uprawaić Frisbee. Rodzice na psa możliwe, że się zgodzą pod moją i mojego brata namową. Chcemy jednak zaproponować im konkretną rasę. Nie wiem co wybrać, nie znam dużo ras.
Bardzo chciałabym mieć psa, ale wiem, że to wybór na dlugie lata. Dlatego chce go wybrać dokładnie. Jeżeli chodzi o czas jaki psu mogę poświęcić to krótki ok. 15-20min. spacerek rano. Długi, po południu- 1-1,5 h. Wieczorkiem 30min. - 1h. Co mi doradzicie. Zaznaczam, że chodzę do gimnazjum i zalezy mi by pies nie musiał wybiegać konkretnego czasu, gdyż jak każdy uczeń wie zdarzają się moment, kiedy nie ma się czasu na obiad. Dlatego chcialabym by pies był tolerancyjny pod tym wzglendem.
Wszystkim, którzy mi pomogli, jak i tym, którzy mi pomogą, dzięki :*.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiska']moze toller albo jakis spaniel?[/quote]

toller i spaniel potrzebują więcej ruchu. wiem, że zdarzają się spokojne, ale zdarzają się też takie, że Ci zmielą meble jak je zostawisz same na parę godzin :razz:

poza tym, trochę mało tych spacerów na "coś" myśliwskiego, nieprawdaż?
tu potrzebny jest pies, który się dopasuje i nie pożre połowy mieszkania, bo dzisiaj był krótszy spacerek...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LadyBell']To że dana rasa ma przypisaną " zdolność do szybkiego uczenia się komend" nie znaczy że wszystkie osobniki z miotu tejże rasy takie będą. Więc musisz być przygotowana że być może trafisz na kapryśnego i szalonego szczeniaka który wcale nie będzie chciał się uczyć. I wtedy przed Tobą otwierać się będzie wielotygodniowa droga do "poskromienia złośnika" ( rzecz jasna szkoleniem pozytywnym.) [/quote]

O, święte słowa :evil_lol: Bardzo często zdarza się, że ludzie kupują bordera/ONka/Collie/Laba itp., bo 'w ksiązce pisało że inteligentny', albo 'w filmie był taki fajny' i tak dalej, a potem nie radzą sobie z tak aktywnym psem... :angryy:

Ja bym proponowała zapisac się na podstawowe szkolenie, takie 'psie przedszkole', gdzie szczeniak będzie mógł się nauczyć podstawowych komend oraz wyszaleć się z innymi psiskami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agneska']
___
(...) Nie wiem jakiego wybrac. Zalezy mi, by był ładny, po prostu by to był pies, a nie maskotka! Co do charakteru to szukam jakiegoś psa, którego łatwo wyszkolić, by był grzeczny, (...) [/quote]

To że dana rasa ma przypisaną " zdolność do szybkiego uczenia się komend" nie znaczy że wszystkie osobniki z miotu tejże rasy takie będą. Więc musisz być przygotowana że być może trafisz na kapryśnego i szalonego szczeniaka który wcale nie będzie chciał się uczyć. I wtedy przed Tobą otwierać się będzie wielotygodniowa droga do "poskromienia złośnika" ( rzecz jasna szkoleniem pozytywnym.)

Wiem że jest spora grupka młodych osób na Dogomanii która bardzo dojrzale podchodzi do sprawy posiadania psa. Nie którzy przez lata się uczą o wychowaniu, pielęgnacji, weterynarii by potem móc szczęśliwie i bezproblemowo żyć z psem. I ich wiedza nie opiera się tylko na wąskiej dziedzinie o danej rasie. Dla nich to pasja i hobby który zgłębiają.
Wierze Ci że bardzo kochasz psy ale myślę że jeszcze powinnaś się wiele nauczyć zanim zdecydujesz się na odpowiedzialne posiadanie psa...

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evl']toller i spaniel potrzebują więcej ruchu. wiem, że zdarzają się spokojne, ale zdarzają się też takie, że Ci zmielą meble jak je zostawisz same na parę godzin :razz:

poza tym, trochę mało tych spacerów na "coś" myśliwskiego, nieprawdaż?
tu potrzebny jest pies, który się dopasuje i nie pożre połowy mieszkania, bo dzisiaj był krótszy spacerek...[/quote]

qurcze rzeczywiscie... to z takich wiekszych ras to mi nic nie przychodzi do glowy...tylko ten, wpomniany juz, pudel ...mozna szukac dalej w psach do towarzystwa tylko sa to same male rasy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiska']stawy to tylko do 18 mies. Dziewczynka chodzi do szkoly i jest uzalezniona od rodzicow. O ile rodzina sie nie zaangazuje to jednak chyba nie wyrobi codziennie te 1,5h spacery ;)[/QUOTE]

ja chodzę do szkoły i jestem uzależniona od rodziców, jakoś mam czas dla psa mimo że od 17-18 rodzice mi trują że mam się iść uczyć i nic innego nie mogę robić... da się:cool1:

Link to comment
Share on other sites

Incunabula, no tak masz rację.
Nadal wracam jednak do punktu wyjścia.
Agneska wstrzymaj się z psem.
Najpierw trochę ogarnij ogólną wiedzę...
Tutaj jest spis książek które warto przeczytać.
[url]http://www.dogomania.pl/forum/f60/indeks-ksiag-nakazanych-28917/[/url]

I nie mówię tego żeby Ci dogryźć czy potraktować jak smarkulę, poprostu staram się dobrze doradzić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...