Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

Czyli myslisz, że są ok ?? ze się nadadzą ?? Czy może zaproponujesz coś lepszego dla mnie Twoim zdaniem ? Jestem zielona w wyborach ras więc piszcie... Ale Westie jest genialny!
A co do włosia, bo słyszałam, że jest kłopotliwe ?? Słyszałam o trymowaniu ?? Można to robić samemu ? a jak nie to gdzie i za ile?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agneska']No napewno przyjazny. Wesoły, toważyski. Co do sportów, to nie koniecznie, choć zastaniawiałabym się nad dog dancing.
Nie jestem ekspertem, ale moze [COLOR=#444444][B]West Highland White Terrier [/B]?[/COLOR][/quote]
W żadnym wypadku bordera! O ile dobrze rozumiem dog dancing będzie tylko takim "dodatkiem" w wolnym czasie, border collie potrzebuje dużo, dużo ruchu i zajęć umysłowych, spacery tego na pewno nie załatwią. Myślę, że west będzie odpowiedni. Co do kosztów utrzymania to się nie orientuję, ale wg gazety to ok. 100-200 zł mies. trzeba dla westa przeznaczyć (jeśli zachoruje lub będzie niszczył przedmioty to więcej, oczywiście lepiej zapobiegać takim sytuację jeśli się da). Możesz poprosić hodowcę albo fryzjera, aby nauczył cię trymować futrzaka, zawsze to jakaś oszczędność ;) Dodatkowo co kilka dni należy przeczesać psa gęstą pudlówką.

Link to comment
Share on other sites

Własnie przed chwilką byłam na tej stronce :D.
No cuż... piesek zdaje się być genialny i myslę, że spraostałabym wymaganią. Jednak na jednym z forum na ktorym też pisze doradzono mi by poszukać w grupie IX.
Teraz nie wiem...
Prosze doradzcie , którego wybrać:
Westie, Hawańczyk, Bischon Frise ?? Ja chyba cały czas jestem za tym 1, ale słyszłam, że jako pierwszy pies Terrier nie jest za dobry.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agneska']
Westie, Hawańczyk, Bischon Frise ?? Ja chyba cały czas jestem za tym 1, ale słyszłam, że jako pierwszy pies Terrier nie jest za dobry.[/quote]To przede wszystkim twoja decyzja, mi osobiście najbardziej podoba się wescik :diabloti: ale cytuję z MP: "Westie nie jest trudny do wychowania i potrafi dostosować się do każdych warunków, dlatego poradzi sobie z nim nawet osoba bez doświadczenia w opiece nad psami. Potrzebuje wyrozumiałego i cerpliwego właściciela, który uszanuje jego niezależność..." ;)


EDIT:Yhym...osobiście nie lubię takich stron, bo tam są takie dokładne informacje a nie dokładne...np. to, że utrzymanie kosztuje 120 zł., a przecież nie możemy tak dokładnie oszacować ile będzie nas kosztować - w jednych sklepach jest taniej, w innych drożej, 6-cio kilowy pupil zjada mniej niż 9-cio kilowy, no nie? :) A do tego łączny czas spacerów w minutach - 30! :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magda_boston']Podzielam zdanie Bewarki. BC to nie lada odpowiedzialnosc, wspaniale psy ale trzeba sobie zdac sprawe ze jest to rasa niesamowicie wymagajaca. Pozdrawia.

P.S. Bewarka- ty masz jakies zamilowania do borderow ?[/quote]
Dzięki, cieszę się niezmiernie :D

Nie :eviltong: Czytam ogólnie o rasach - bc interesuje mnie tyle o ile. Nie będę mieć bordera (wiem, nigdy nie mów nigdy) chyba, że coś lub ktoś mnie do tego zmusi. :diabloti: Lubie sobie popatrzeć na yt jak inne psy łapią frisbee, bo moja suka nie jest miłośniczką latania ^^, i jak wiadomo zdecydowana większość to bordery...

Link to comment
Share on other sites

magda boston, jak ja lubie takie ekspertki:loveu: nie wiesz DOKŁADNIE co to za rasa- nie wypowiadaj się.

Mi się wydaje, że nie ma co wybierać rasy, skoro jeszcze rodzice nic nie wiedzą:roll: a ty wiesz, że trzeba z rodowodem? lub ze schroniska? taki pies z rodowodem to najczęściej bardzo duży jednorazowy wydatek. \bez rodowodu- loteria, nie wiesz co ci się ''trafi'' może to być west, może to być biały pudel, może to byc po prostu biały kundelek! poza tym, wychowanie terriera to nie mit. \nigdy dziecku(bo nie oszukujmy się, człowiek w takim wieku to jeszcze dzieciak), żadnemu, nawte najbardziej odpowiedzialnemu nie pozwoliłabym wychowywać samodzielnie terriera. Najlepiej w ogóle nie pozwoliłabymdzieku wychowywać psa, ale to już inna sprawa.
To nie jest takie hop-siup:roll:

Link to comment
Share on other sites

Zastanawiam sie nad kupnem drugiego psa.Mam już jednego kundelka.
Wacham sie nad Maltańczykiem i Mopsem.
`Mam duży dom z ogrodem.
`Prowadze aktywny tryb życia.
.Czesto spaceruje,
.Lubie latem poleżać na słoncu,
.Zima "bawić" sie w sniegu.
`Piesek zostawałby godzinke sam w domu.
Wiem,że Maltańczyk potrzebuje częstej pielęgnacji,ale znalzałabym czas,na codzinne czesania(wieczorem), jak i kąpiele.
PrOsze,pomóżcie.
Jeżeli potrzebujecie jakiś informacji to piszcie.

Link to comment
Share on other sites

Hej. To znowu ja... niestety moja przygoda z wyborem rasy się na skończyła.
Rozmawiałam z bratem i on stwierdził, że West to taki "mały wypierdek". ;/
Nie skomentuje tego i wy też proszę tego nie róbcie.
Zwracam się jednak z prośbą pomużcie mi wybrać jakiegoś psa :
sierść: średniej długości
wielkość: średnii (większy od Westa!) wielkość jak mniej więcej Nova Skotia
w sprawach uczenia, tresurt, najlepiej bardzo dobry/ geniusz


___
To wymagania mojego brata.Mi się podobają, choć dalej będe go namawiać do Westa...
Proszę napieszcie jakie rasy pasują do powyższej charakterystyki...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PaulinaO']Zastanawiam sie nad kupnem drugiego psa.Mam już jednego kundelka.
Wacham sie nad Maltańczykiem i Mopsem.
`Mam duży dom z ogrodem.
[B]`Prowadze aktywny tryb życia.
.Czesto spaceruje,
.Lubie latem poleżać na słoncu,[/B]
.Zima "bawić" sie w sniegu.
`Piesek zostawałby godzinke sam w domu.
Wiem,że Maltańczyk potrzebuje częstej pielęgnacji,ale znalzałabym czas,na codzinne czesania(wieczorem), jak i kąpiele.
PrOsze,pomóżcie.
Jeżeli potrzebujecie jakiś informacji to piszcie.[/quote]
Nie polecałabym mopsa. To rasa płaskonosa, więc upały ani intensywny wysiłek fizyczny mu nie służy. Polecałabym ci raczej wcześniej wymienianego westa - z pewnością dotrzyma Ci kroku;)
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...