Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

Duże, a dokładnie ciężkie psy też nie nadają się do biegania przy koniach. Bokser może źle znosić upały przy takim wysiłku fizycznym (krótki pysk), a przejażdżki najfajniejsze i najczęstsze są właśnie latem ;) Psy pasterskie typu collie mogą ganiać konie, z czym trzeba się liczyć i od małego szczeniaka przyzwyczajać i uczyć. Dłuższe wycieczki i tak odpadają dopóki psiak się w pełni nie rozwinie fizycznie, czyli co najmniej do 1,5 roku życia u mniejszych ras.

Najlepiej sprawdzają się psy lekkie średniej wielkości, np. dalmatyńczyk, wyżeł itp.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marz']Opinia stąd, że znam warunki doskonale, wiele widziałam i wiem, że mniejszym pieskom jest ciężej.[/QUOTE]

Nie każdemu, przy bostonie niejeden duży pies potrafi wysiąść. Wiem to z własnej autopsji.

Kolejne małe, ale może Jack lub Parsno Russel terrier - typowy pies "koniarzy".

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Nazywam się Anna,mam 15 lat. Od zawsze marzyłam o psie,interesuję się kynologią.
Więc przejdę do rzeczy. Mieszkam w domku jednorodzinnym,z ogrodem.Jest również kojec-2x3 m.
No i wszystko piękne,ale rodzice - a konkretnie mama nie chce mieć psa. Był planowany cavalierek - nie wypaliło.Bo pies kanapowy,nie do kojca. Najlepszy byłby pies na dwór,nie do domu. Dlaczego? Opinia mojej mamy - "syf"
Więc myślałam nad berneńskim psem pasterskim - charakter cudowny,rodzinny ( a mam 9 letnią siostrę ), a w dodatku pies cudowny z wyglądu. No,ale oczywiście wyszło,jak wyszło,czyli nic.
Generalnie każdy chce mieć psa w moim domu,oprócz właśnie mamy.Aktualnie mamy królika - też go nie lubi. Natomiast jeśli widzi małe szczeniaki,rozpływa się. I co w tym momencie zrobić? Rozmawiałam,nie potrafię przemówić...

Link to comment
Share on other sites

[B]AjdaTola[/B] akurat to pierwszy pies tej kobiety, a ponieważ z autopsji znam charakter tych (wspaniałych, jednakowoż) psiaków, bo mój TŻ posiada, na pierwszego psa bym nie poleciła. Tym bardziej, że pani chce ŚREDNIEGO lub DUŻEGO psa.

[B]Delph[/B] a jak dalmatyńczyk i wyżeł na pierwszego psa? Bo jeżeli się nadają, to też byłyby wzięte pod uwagę, wielkość jest idealna :)

[B]TheHipis[/B] najlepiej próbować przekonać mamę, ale nie na siłę. Branie psa 'na słodkiego szczeniaka' to nie jest dobre wyjście, bo słodziutki, kochany szczeniaczek po pierwsze wymaga wiele cierpliwości i pracy, po drugie, kiedyś dorośnie. A ten drugi okres jest dużo dłuższy niż szczenięcy. I wiem, że czasami gdy jeden z domowników psa nie akceptuje, to wynikają z tego różne problemy kończące się różnie, czasami nawet oddaniem psa do schronu.
Poza tym, kiepsko widzę jakiegokolwiek berneńczyka w kojcu, jak napisała madziulik_13 są to psy uwielbiające kontakt z właścicielem i zamykany daleko od rodziny pies nie byłby szczęśliwy. No i kojec 2x3 metry? Gdzie miejsce na budę? A na jakikolwiek ruch? Wydaje się mi, że to trochę za mało jak na sporego berneńczyka.
[URL="http://www.dogomania.pl/members/83160-madziulik_13"][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Wymiary kojca nie są znane, podane na oko, dzisiaj go zmierzę:cool3:
Jest tam duza buda- poprzedni właściciele domu mieli psa w typie bernardyna.
Ani mama, ma kontakt z moim psem....
Jest ogród nieduży, ale u mnie jest większy i do tego pies do zabaw:evil_lol:
Niedaleko jest łąka, gdzie pies może biegać bez smyczy....
Ah... mieszkamy praktycznie w lesie gdzie są sarny, dziki, lisy....

Link to comment
Share on other sites

Dalmat bylby fajnym rozwiazaniem do koni, a szkoenia i konsekwencji potrzebuje kazdy pies.

Nalewka, kiepskim pomyslem jest namawianie na psa, jesli ktokolwiek z domownikow go nie chce. Za duze ryzyko, ze w efekcie pies bedzie przechodzil z rak do rak, bo raptem sie okaze, ze sika, piszczy, niszczy, gryzie itp.
A uwaga o puszczaniu luzem w lesie jest grubym nieporozumieniem...
Zajrzyj na watki prawne, o mysliwym strzelajacym do psow, moze troche empatii i zrozumienia przybedzie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TheHipis']Witam!
Nazywam się Anna,mam 15 lat. Od zawsze marzyłam o psie,interesuję się kynologią.
Więc przejdę do rzeczy. Mieszkam w domku jednorodzinnym,z ogrodem.Jest również kojec-2x3 m.
No i wszystko piękne,ale rodzice - a konkretnie mama nie chce mieć psa. Był planowany cavalierek - nie wypaliło.Bo pies kanapowy,nie do kojca. Najlepszy byłby pies na dwór,nie do domu. Dlaczego? Opinia mojej mamy - "syf"
Więc myślałam nad berneńskim psem pasterskim - charakter cudowny,rodzinny ( a mam 9 letnią siostrę ), a w dodatku pies cudowny z wyglądu. No,ale oczywiście wyszło,jak wyszło,czyli nic.
Generalnie każdy chce mieć psa w moim domu,oprócz właśnie mamy.Aktualnie mamy królika - też go nie lubi. Natomiast jeśli widzi małe szczeniaki,rozpływa się. I co w tym momencie zrobić? Rozmawiałam,nie potrafię przemówić...[/QUOTE]

[quote name='Naklejka']Wymiary kojca nie są znane, podane na oko, dzisiaj go zmierzę:cool3:
Jest tam duza buda- poprzedni właściciele domu mieli psa w typie bernardyna.
Ani mama, ma kontakt z moim psem....
Jest ogród nieduży, ale u mnie jest większy i do tego pies do zabaw:evil_lol:
Niedaleko jest łąka, gdzie pies może biegać bez smyczy....
Ah... mieszkamy praktycznie w lesie gdzie są sarny, dziki, lisy....[/QUOTE]
Wyglada na to, ze sie znacie, przynajmniej w kontekscie wypowiedzi, moze niewlasciwie czytam.

To,ze kazdy ryzykuje zdrowiem i zyciem swoich i nie tylko zwierzat, to nie znaczy, ze zachowanie jest wlasciwe.
Polecam lekture [URL="http://www.dogomania.pl/threads/103216-My%C5%9Bliwy-zabi%C5%82-mi-psa?highlight=mysliwy+zabil"]http://www.dogomania.pl/threads/103216-My%C5%9Bliwy-zabi%C5%82-mi-psa?highlight=mysliwy+zabil[/URL]
analogiczna sytuacja, tez kazdy...

Co do psow sluzbowych, to troche inna bajka, nie ma porownania z wyprowadzaniem domowych psiakow.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marz'][B]Delph[/B] a jak dalmatyńczyk i wyżeł na pierwszego psa? Bo jeżeli się nadają, to też byłyby wzięte pod uwagę, wielkość jest idealna :) [/QUOTE]

No to tutaj trochę cięższa sprawa ;) Generalnie dalmatyńczyka odradzam jako pierwszego psa, ale jeżeli dziewczyna ma podejście, chęci i jest konsekwentna (zakładam, że jeżeli jeździ konno, to taka zupełnie zielona nie jest) to może dać radę. Tylko wtedy polecam bardziej sunię i szkolenie oraz socjalizację od szczeniaka. Z wyżłem mogłoby być łatwiej, o ile będzie miał zapewnioną regularną pracę i ruch. A może seter? Piękne, eleganckie psy i łatwiejsze od dalmatyńczyków.

Link to comment
Share on other sites

Mieszkam na wsi i co druga osoba w mojej wsi i okolicy ujezdza konie . Wokolo sa stadniny koni od malych do bardzo duzych,Psami towarzyszacymi koniom sa najczesciej australian Shepherd .ostatnio otrzymalam od hodowczyni 2 szczeniaki tej rasy.jednego wydalam sasiadce ,a drugiego sobie zostawilam.Shepherdy sa psami idealnymi nie tylko do psich spotrow,ale sa top psy rrodzinne,nie maja lowieckich instynktow,nadzwyczaj sa inteligentne,pojetne,wytrzymale,zgadzaja sie z innymi zwierzatmi.Psy te potrzebuja tylko zajecia i ruchu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='"Delph"']A może seter? Piękne, eleganckie psy i łatwiejsze od dalmatyńczyków.[/quote]

Aga mówiła bardziej o psie krótkowłosym, ale się zobaczy :)
Dziękujemy bardzo za konkretną pomoc, nie przypadkowe wymienianie psów, które od kryteriów proszącego o pomoc ogromnie odbiegają.

Link to comment
Share on other sites

Dzien dobry, kolezanka polecila mi to forum i mam nadzieje, ze mi pomozecie. Problem mam z wyborem rasy psa, odpowiedniej rasy psa. Przemyslalam ta decyzje, jednak nie wiem jaka wybrac. Nie bede sie rozwodzic przejde od razu do tego co mozemy zaoferowac psu i napisze cos o sobie:
Mieszkamy w Londynie od 8 lat, wiec dosyc sporo. Mamy dom z ogrodem (ok.200m) + sredni ogrodek, oczywiscie dobrze ogrodzony. Ja z racji pracy ( wlasna firma) mam nienormowany czas pracy, ale zazwyczaj nie ma mnie codziennie przez ok. 3 gora 4 godzinki. Maz pracuje o wiele dluzej. Mamy 3 dzieci: najstarszy syn Jonattan ma 12 lat, nastepnie jest drugi syn- Joshua, ktory ma 8 lat i najmlodsza coreczka- Sophie ma dopiero 7 miesiecy. Mamy pieska dosyc sporego owczarka srodkowoazjatyckiego- Seldo. Nasz milusinski ma juz 7 lat, ale mieszka sobie w duzym kojcu. Jest bardzo lagodny, ale toleruje tylko suczki. Do niedawna mielismy goldenke- Maje, jednak po 11 latach odeszla ze starosci, dzieci strasznie za nia plakaly, my tez dlugo rozpaczalismy. Synowie ciagle napominaja o psie, jednak nie chca kategorycznie goldena, oni uwazaja, ze smierc Majki za bardzo ich bolala, zeby potem patrzec na psa podobnego do niej. A my z mezem jestesmy w dylemacie, bo nie mamy pomyslu na rase. Chcemy psiaka takiego od 15-30 kg. Z dluga sierscia najlepiej, rodzinnego, tolerujacego inne psiaki. Najlepiej nie mysliwskiego, bo mieszka z nami dochodzaco kotka- Zojka. My codziennie mozemy wychodzic z pieskiem na 1-2 godzinny spacer, szkolenie oczywiscie ma zapewnione. No co jeszcze? bedziemy go kochac niemilosiernie mocno :smile: ja wychowalam sie ze zwierzetami, mialam owczarka, jamnika, papugi, maz mial papillona i pudla toya, wiec jakies tam doswiadczenie jest. Seldo jest psem niby trudnej rasy, ale to najlagodniejsze psisko jakie znam, jest cudowny, jednak dzieci chca jeszcze drugiego. Widac tez, ze Seldo cierpi po stracie Majki, zawsze razem biegali po ogrodzie, chodzili na spacery, a teraz pustka... Prosze was o pomoc, my na rasach sie nie znamy i nie chcemy zrobic glupiego bledu

Link to comment
Share on other sites

Czytając Twój post w pierwszym momencie pomyślałam o innym retrieverze (np. flacie), a później przyszedł mi do głowy Owczarek Szkocki Collie. Są to wspaniałe psy, rodzinne, lubią ruch no i jest wersja długowłosa :)
Inny pomysł to może Bearded Collie?
Ja ogólnie jestem oczarowana owczarkami najróżniejszymi i dlatego padłu już dwie propozycje tych psów.
Może ktoś będzie miał jeszcze jakieś pomysły.

Link to comment
Share on other sites

Bokser może i dobre rozwiązanie ale nie skazujmy tak od razu psa na to żeby był w kojcu ,a co w zimę ? On z tą swoją krótką sierścią to zamarznie na śmierć.(jeśli czegoś nie pomyliłam to chyba miał być w budzie ?)
Może mógłby być np. Gończy polski (tylko ,że to trudna rasa)
Jak na pierwszego psa to nie polecam terierów,jamników i gończaków i posokowców itd.
Ja osobiście popieram przygarniecie kundelka, bo po co ma jakiś piesek z tęsknoty zdychać w schronisku a my tymczasem będziemy wydawać 2tys. na psa rasowego.
Sama mam psa z fundacji podaj łapę (nie wiem czy znacie) i jest wspaniały, może troszkę nie znośny ale psy ze schroniska kochają mocniej i bardziej ,a po za tym żyć z satysfakcją ,że dało się dom i miłość psu po przejściach może się równać z zaadoptowaniem dziecka z ''domu dziecka''.
Kochamy go bardzo i dbamy o niego.Mam takie swoje motto ,że prawdziwy ''dobry'' właściciel powinien mieć chociaż jednego kundelka w swoim życiu.Uratować psa czy wsiąść ze schroniska to wspaniały gest.:cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sarita']Bokser może i dobre rozwiązanie ale nie skazujmy tak od razu psa na to żeby był w kojcu ,a co w zimę ? On z tą swoją krótką sierścią to zamarznie na śmierć.(jeśli czegoś nie pomyliłam to chyba miał być w budzie ?)
Może mógłby być np. Gończy polski (tylko ,że to trudna rasa)
Jak na pierwszego psa to nie polecam terierów,jamników i gończaków i posokowców itd.
Ja osobiście popieram przygarniecie kundelka, bo po co ma jakiś piesek z tęsknoty zdychać w schronisku a my tymczasem będziemy wydawać 2tys. na psa rasowego.
Sama mam psa z fundacji podaj łapę (nie wiem czy znacie) i jest wspaniały, może troszkę nie znośny ale psy ze schroniska kochają mocniej i bardziej ,a po za tym żyć z satysfakcją ,że dało się dom i miłość psu po przejściach może się równać z zaadoptowaniem dziecka z ''domu dziecka''.
Kochamy go bardzo i dbamy o niego.Mam takie swoje motto ,że prawdziwy ''dobry'' właściciel powinien mieć chociaż jednego kundelka w swoim życiu.Uratować psa czy wsiąść ze schroniska to wspaniały gest.:cool1:[/QUOTE] Tylko Gończy polski ma podobną sierść co bokser ;) Więc to chyba nieodpowiednia alternatywa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...