Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

Tak ogólnie jeśli chodzi o wagi ras to lepiej pytać ludzi, którzy je mają niż patrzeć we wzorce... We wzorcach te wagi często są duuuużo wyższe niż u przeciętnego psa. Znam wiele przypadków, gdzie we wzorcu jest waga np. 29-33kg a większość szczupłych psów tej rasy waży 17-20. Nawet w owczarkach pirenejskich widziałam kiedyś tabelkę 12-14kg, mój waży 8, jest bardzo szczupły, ale myślę, że 9-9.5 to byłby maks, żeby wyglądała dobrze. A mała nie jest jak na swoją rasę. Większość pirenejczyków, jakie znam waży do 10kg.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tess']Tak ogólnie jeśli chodzi o wagi ras to lepiej pytać ludzi, którzy je mają niż patrzeć we wzorce... We wzorcach te wagi często są duuuużo wyższe niż u przeciętnego psa. Znam wiele przypadków, gdzie we wzorcu jest waga np. 29-33kg a większość szczupłych psów tej rasy waży 17-20. Nawet w owczarkach pirenejskich widziałam kiedyś tabelkę 12-14kg, mój waży 8, jest bardzo szczupły, ale myślę, że 9-9.5 to byłby maks, żeby wyglądała dobrze. A mała nie jest jak na swoją rasę. Większość pirenejczyków, jakie znam waży do 10kg.[/QUOTE]
Niekoniecznie. Foksy teoretycznie powinny ważyć DO 8.2 kg. Mój waży 10.5, a do grubasów nie należy ;)
Tylko że wzorzec foksteriera nie określa jego wielkości, więc to takie zachwiane jest.

Link to comment
Share on other sites

Nie no, wiadomo, że bywa różnie, ale zazwyczaj widzę odwrotną tendencję. ;) Szczególnie u większych ras i we wzorcach, gdzie jest określony wzrost... Także lepiej po prostu popytać ludzi, którzy mają takie psy, albo mają kontakt z właścicielami.

Link to comment
Share on other sites

nie, sznaucer odpada- to rasa stworzona do stróżowania, zresztą dzwoniłem dzisiaj do jednej hodowli i się dowiedziałem, że sznaucery z natury powinny być nieufne (co nie oznacza, że będą agresywne wobec obcych), więc na pewno wylewnego psa z niego bym nie zrobił.

Słuchajcie, a na prawdę żaden z małej wielkości piesków nie nadawałby się do partnera do joggingu? Narzeczona coś wspomina o yorku, dla mnie to małe psie szczurki aczkolwiek wczoraj w sklepie zoologicznym spotkałem yorka i byłem zauroczony (jakkolwiek gejowsko to zabrzmi :D) sprzedawczyni zrobiła mi pogadankę o rodowodzie (że ma być koniecznie Związku Kynologicznego), jej york akurat był rasowy, żywiołowy i z nią codziennie rano ponoć biega pół godziny niezbyt szybkim tempem- jeśli te rasowe różnią się tak mocno od spotykanych na ulicach szczurków to bym się mocno zastanowił....ale jak z ich bieganiem? niby to terier, powinien lubić ruch i by wysportowany, ale czy dałby rade przebiec 6-10 km?

Narzeczona też wypatrzyła gdzieś rasę co sie zwie coton? czy jakoś tak, wymawia się "kotą" o ile się nie mylę (a mój francuski leży) :) ktoś coś więcej wie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wari']nie, sznaucer odpada- to rasa stworzona do stróżowania, zresztą dzwoniłem dzisiaj do jednej hodowli i się dowiedziałem, że sznaucery z natury powinny być nieufne (co nie oznacza, że będą agresywne wobec obcych), więc na pewno wylewnego psa z niego bym nie zrobił.

Słuchajcie, a na prawdę żaden z małej wielkości piesków nie nadawałby się do partnera do joggingu? Narzeczona coś wspomina o yorku, dla mnie to małe psie szczurki aczkolwiek wczoraj w sklepie zoologicznym spotkałem yorka i byłem zauroczony (jakkolwiek gejowsko to zabrzmi :D) sprzedawczyni zrobiła mi pogadankę o rodowodzie (że ma być koniecznie Związku Kynologicznego), jej york akurat był rasowy, żywiołowy i z nią codziennie rano ponoć biega pół godziny niezbyt szybkim tempem- jeśli te rasowe różnią się tak mocno od spotykanych na ulicach szczurków to bym się mocno zastanowił....ale jak z ich bieganiem? niby to terier, powinien lubić ruch i by wysportowany, ale czy dałby rade przebiec 6-10 km?

Narzeczona też wypatrzyła gdzieś rasę co sie zwie coton? czy jakoś tak, wymawia się "kotą" o ile się nie mylę (a mój francuski leży) :) ktoś coś więcej wie?[/QUOTE]
a może whippet?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']a może whippet?[/QUOTE]

a jak z puszczaniem ich w terenie? bo miałem już beagla, narzeczona husky i jeślli whippet ma taki sam stosunek do szybko ruszających się przedmiotów i podejście do kwestii tego jak daleko sobie może pozwolić na odbiegnięcie od właściciela bo akurat się trafił ciepły trop jak nasze poprzednie psy to podziekuję i z bólem serca zdecyduję się na pudla :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wari']a jak z puszczaniem ich w terenie? bo miałem już beagla, narzeczona husky i jeślli whippet ma taki sam stosunek do szybko ruszających się przedmiotów i podejście do kwestii tego jak daleko sobie może pozwolić na odbiegnięcie od właściciela bo akurat się trafił ciepły trop jak nasze poprzednie psy to podziekuję i z bólem serca zdecyduję się na pudla :D[/QUOTE]
te które znam raczej trzymają się właściciela, ale za dzikim zwierzem lubią wyrwać ;)

pudle to na prawdę fajne psy i myślę, że dobrze by się u was sprawdziły

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Okamia']E tam w fajnej fryzurze i kolorku są bardziej męskie od yorków ;)[/QUOTE]

zalezy jak ostrzyzony york :) takie poldugie roztrzepane wlosy dodaja mu zawadiackiego uroku, u pudla tego nie zauwazylem- nie natrafilem na ani jedno zdjecie pudla ktory ostrzyzony wygladalby mesko

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wari']zalezy jak ostrzyzony york :) takie poldugie roztrzepane wlosy dodaja mu zawadiackiego uroku, u pudla tego nie zauwazylem- nie natrafilem na ani jedno zdjecie pudla ktory ostrzyzony wygladalby mesko[/QUOTE]

nie wiem... dla mnie serio nie ma w yorkach nic męskiego - szef ma dwa psy. Jeszcze sam ma około 180cm i na smyczy z knypkami wygląda zabawnie :evil_lol:
Serio prędzej zastanowiła bym się nad pudlem (mini/średnim) niż yorkiem :diabloti: Ale obie rasy nie mój typ, zginęły by szybko przez moją nie uwagę :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wari'] nie natrafilem na ani jedno zdjecie pudla ktory ostrzyzony wygladalby mesko[/QUOTE]
Szukaj grafik wpisując "german clip poodle"

A w linku poniżej są zdjęcia czarnego pudla ogolonego krótko i równo na całym ciele
[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/183122-Mł-Ch-Pl-Clever-Lenny-Lindeza/page23[/url]

Edited by Fju
Link to comment
Share on other sites

Ja myślę, że jak taki pudelek u was zawita to przestanie cię interesować to męskie/niemęskie sranie w banie, bo po prostu będziesz nim sam zauroczony :)
U mnie w okolicy spaceruje sobie facet typu "kark" z nagim chińskim grzywaczem, a inny z maltańczykiem czy czymś w tym stylu (nie ogarniam do koca tych wszystkich białych ozdóbek :D). I serio myślę, że mają gdzieś to, jak wyglądają, bo po postu uwielbiają te pieski.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pysia']A ja znowu z puli. Bo do joggingu jak najbardziej :) To bardzo szybkie i żywiołowe psy a przy tym niewielkie. 12-15 kg wagi i 35-38 cm w kłębie.
Tylko że oprócz biegania trzeba coś z tym psem robić bo kocha prace ;)[/QUOTE]


o puli piszą wszędzie że nieufne :(


dobra, zastanowie sie nad tym pudlem, choc z tego tematu który ktoś podesłał bardziej od obciętego czarnego pudla podoba mi się ten jasny mieszaniec :cool1:
znacie jakieś dobre hodowle tych psów w Polsce? zwłaszcza średnich

i jakie są minusy rasy (oprócz strzyzenia) bo to też ma dla mnie duże znaczenie?

Link to comment
Share on other sites

[B]wari[/B] jest takie powiedzenie-jak sobie pościelisz tak się wyspisz.jeśli żle wychowasz to nawet i z pudla zrobisz jazgoczacą strukture rzucajacą się np do psów.
moi sasiedzi maja 2 beagle-jeden jakby mógł to jak najbardziej poszedłby w długa i na 2 dni,drugi karny i posłuszny,nie uczęszczał do szkoły ale właśiciele włożyli sami trochę pracy żeby pies znał podstawowe komendy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80'][B]wari[/B] jest takie powiedzenie-jak sobie pościelisz tak się wyspisz.jeśli żle wychowasz to nawet i z pudla zrobisz jazgoczacą strukture rzucajacą się np do psów.
moi sasiedzi maja 2 beagle-jeden jakby mógł to jak najbardziej poszedłby w długa i na 2 dni,drugi karny i posłuszny,nie uczęszczał do szkoły ale właśiciele włożyli sami trochę pracy żeby pies znał podstawowe komendy.[/QUOTE]


dla mnie to jest oczywiste
ale nie sądzisz, że polecanie mi ras których przeznaczeniem było głownie stróżowanie i ochrona jakiegoś tam mienia człowieka w zw. z czym w cenie była nieufnośc wobec obcych i podejrzliwość mija sie z celem? zaznaczyłem wyraźnie, że chcę psa serdecznego, przyjacielskiego wobec ludzi [B]z natury[/B]. Na przykład takiego cavalier king charles spaniela, którego trudno jest w tym względzie zepsuć ale sportowiec z niego żaden.

Beagla nie chcę bo mój mimo włożenia masy energii miał swój świat, Nie zwiewał mi co prawda nigdy na kilkanaście minut, zawsze go widziałem i wracał po tych max 5 minutach ale to zdecydowanie nie była psychika która by mi odpowiadała.



Poczytam o cairn terrierze :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wari']
Słuchajcie, a na prawdę żaden z małej wielkości piesków nie nadawałby się do partnera do joggingu? Narzeczona coś wspomina o yorku, dla mnie to małe psie szczurki aczkolwiek wczoraj w sklepie zoologicznym spotkałem yorka i byłem zauroczony (jakkolwiek gejowsko to zabrzmi :D) sprzedawczyni zrobiła mi pogadankę o rodowodzie (że ma być koniecznie Związku Kynologicznego), jej york akurat był rasowy, żywiołowy i z nią codziennie rano ponoć biega pół godziny niezbyt szybkim tempem- jeśli te rasowe różnią się tak mocno od spotykanych na ulicach szczurków to bym się mocno zastanowił....ale jak z ich bieganiem? niby to terier, powinien lubić ruch i by wysportowany, ale czy dałby rade przebiec 6-10 km?
[/QUOTE]
koło mnie mieszka york co codziennie na smyczy zasuwa po lesie minimum 4 km biegiem razem ze swoim właścicielem. oczywiście tempo musiałbyś dostosować do psa, ale nigdzie nie jest powiedziane, ze york to kanapowiec i joggingu z nim uprawiać nie można;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...