Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

No tak, papillony są malutkie i boję się, że jak będzie się taki piesek bawił z Bennym, to Ben mu zrobi krzywdę, ale na to chyba da się zaradzić. Są hodowle, gdzie są i dogi i cziłki, więc papiś jakoś to przeżyje... chyba. No i może troszkę miniatura, ale i tak większa niż chiłki. Przynajmniej tak na wystawach mi się wydawało.

Link to comment
Share on other sites

no pewnie że sie da zaradzić;) tylko pewnie az tak bawić się nie będa bo ruch Bena będzie ogromny dla małego Papitka i wiesz może sie trochę przestraszyć, ale ogólnie to chyba są takie psy dość skłonne do hopkania;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Shelti i papilony bardzo dobrze radzą sobie na torze, pewnie owczarki są ździebko szybsze.
Jeśli chodzi o pielęgnacje to papilony wydają się łatwiejsze, bo shelti ma gęstą i długą sierść, która ma tendencje do kołtunów, papilony łatwiej się czesze. Obojga raczej się nie strzyże.
Duże psy raczej boją się o te mniejsze. Miałam doga niemieckiego i gdy malutki piesek zaczął plątać się Gamie pod nogami, strasznie uważała, żeby na niego nie nadepnąć. Owczarki na pewno będą potrzebować więcej ruchu, bądź co bądź, są to psy pracujące, a papilony do towarzystwa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nosek']ej badmasi ja mam labradora i nic mi nie narobił jest ułozony od malego to sa naprawde najlepsze psy nigdy nie miałem lepszego a kazdy pies jest inny nawet jamnik moze ci zrobic z domu rozpierdułke[/QUOTE]
Mój też nigdy od małego nic nie zniszczył prócz jednej pary butów i kilku gazet.. ale to są naprawdę wyjątki, bo większość labków to straszne niszczyciele.

Link to comment
Share on other sites

ja mam labradora powiem tak od malego byl bardzo madry nic w domu mi nie zniszczyl jego jedna wada to to ze jak sie cieszy albo jak ktos przyjdzie to bieze do pyska kapcie piesek fajowy mily super pies wiadomo rosnie na duzego psa trzeba uwazac jak macha ogonem bo ma duza sile a tak pozatym to super przyjaciel madry i cierpliwy zawsze wierny mam takie pytanko do posiadaczy labradorow tez wam sie ciagle lenia? bo mojego czesze i niemoge wyczesac jak sie do mnie tuli to na ciuchach dalej siersc niewie czy to normalne jak tos zna temat niech odpisze dzieki a labradora polecam nawet dla dzieci tylko rodzice musza go troche przypilnowac jak jest maly to napewno bedzie z niego dobry przyjaciel dla dziecka narka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nosek']ja mam labradora powiem tak od malego byl bardzo madry nic w domu mi nie zniszczyl jego jedna wada to to ze jak sie cieszy albo jak ktos przyjdzie to bieze do pyska kapcie piesek fajowy mily super pies wiadomo rosnie na duzego psa trzeba uwazac jak macha ogonem bo ma duza sile a tak pozatym to super przyjaciel madry i cierpliwy zawsze wierny mam takie pytanko do posiadaczy labradorow tez wam sie ciagle lenia? bo mojego czesze i niemoge wyczesac jak sie do mnie tuli to na ciuchach dalej siersc niewie czy to normalne jak tos zna temat niech odpisze dzieki a labradora polecam nawet dla dzieci tylko rodzice musza go troche przypilnowac jak jest maly to napewno bedzie z niego dobry przyjaciel dla dziecka narka[/QUOTE]
Mój też jak ktoś przyjdzie bierze kapcie do pyska, ale jak tylko powiem 'zostaw' lub 'pusc' to kapcia z pyska wypuszcza;) Mój do najbardziej cierpliwych nie należy.. ale on jest w ogóle inny niż wszystkie laby :D Tak mój też linieje.. dwa razy w roku, ale porządne i częste czesanie i zawsze troche mniej tego jest..ale taka już rasa;)
Ale troszkę zeszliśmy z tematu. ;)

Link to comment
Share on other sites

no bo to jest wiadome jaka rase labrador tylko labrador a co jorka ktory szczeka jak opetany moze to fajny pies ale tylko dla paniusi co nosi go sobie w torebce jako zabawke bo te psy sa jak szczury tylko sa bardzo głosne i co to za pies czy to jest pies?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nosek']no bo to jest wiadome jaka rase labrador tylko labrador a co jorka ktory szczeka jak opetany moze to fajny pies ale tylko dla paniusi co nosi go sobie w torebce jako zabawke bo te psy sa jak szczury tylko sa bardzo głosne i co to za pies czy to jest pies?[/QUOTE]

Może daruj sobie takie teksty na forum miłośników psów? York to nie pies do torebki, tylko terrier z krwi i kości, a co z niego robi moda to inna sprawa, ale na pewno nie wina samej rasy.
Gdybym Ci napisała co myślę o rozwydrzonych, walących się znienacka na grzbiet mojego psa, słitaśnych kluchowatych labradorkach, od których aż się roi na osiedlach, to pewnie byś się wielce oburzył, więc wykaż minimum empatii i nie rób drugiemu co Tobie niemiłe.

Ja nie wiem ludzie co wy robicie na tym forum - jedna dziewczynka wyskakuje, że yorki to szmaty, teraz takie teksty? Może naprawdę zmieńcie forum na jakieś typu hejter.pl :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nosek']no bo to jest wiadome jaka rase labrador tylko labrador a co jorka ktory szczeka jak opetany moze to fajny pies ale tylko dla paniusi co nosi go sobie w torebce jako zabawke bo te psy sa jak szczury tylko sa bardzo głosne i co to za pies czy to jest pies?[/QUOTE]
Nie każdemu labek pasuje wyglądem i charakterem. Ja np wybrałabym zupełnie inną rasę, ale gdy kupowaliśmy psa, ja nie miałam zbyt dużo do gadania, choć to nie znaczy, że Andego nie kocham, bo kocham nad życie!
Nie każdy york jest głośny, znajoma ma i może z raz słyszałam jak młody szczekał ;) Każdy wybiera psa takiego jaki mu pasuje, nie można wszystkich psów jednej rasy wkładać do jednego worka. Tak, york to jest pies jak każdy inny. Również potrzebuje spacerów, również trzeba go wychowywać. :) Tylko większość ludzi po prostu o tym zapomina -.-

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nosek']ej badmasi ja mam labradora i nic mi nie narobił jest ułozony od malego to sa naprawde najlepsze psy nigdy nie miałem lepszego a kazdy pies jest inny nawet jamnik moze ci zrobic z domu rozpierdułke[/QUOTE]

Ale o co chodzi? Do, której mojej wypowiedzi się odnosisz?
Fakt, nie przepadam za labkami-dwa, jakie znam są agresywne, jeden nieokiełznany, jeden jest przewodnikiem osoby niedowidzącej ale też nie jest szczególnie miły dla psów (nie mija ich bez kontaktu wzrokowego i specyficznej postawy). Co do reszty psów tej rasy widywanych w parkach to mam takie refleksje, że są to psy niedopilnowane, niewyszkolone (bez odwołania) i na luzaku puszczane do innych-ale to nie specyfika rasy tylko labkowłaścicieli, którzy zdają się być oddzielną kategorią wśród ludzi.
Wolę goldeny, moim zdaniem są bardziej "szarmanckie" i nie narzucają się tak bardzo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nosek']trzeba sobie zadac jedno pytanie chcem miec psa czy zabbawke pies to pies jakas duza rasa a zabawka to jakis mały szkrab jak jork to nie pies tylko jakies chodzace gowno za przeproszeniem bo kto to nazwał psem[/QUOTE]

"chcę"

interpuncja też nie boli

a york to też pies...

Link to comment
Share on other sites

O matko... Co za cyrk :]
No tak, nie ma to jak "zabawka", która jest bądź co bądź psem w jakimś tam stopniu myśliwskim :)
Nosek, jak wytłumaczysz, ze w klatce obok mam goldena, który już trzy osoby pogryzł? I jak wytłumaczysz, że mam też labka na osiedlu, który się rzuca na wszystko, co się rusza? Pies to pies, tak samo dog, jak i chihuahua. I tyle. Idź sobie na dwór i nie trolluj.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...