Jump to content
Dogomania

STARUSZKA 12-15 letnia -nie widzi,ALE ZA TO CZUJE w STAŁYM DOMU W W-WIE


jusstyna85

Recommended Posts

[CENTER][B][SIZE=3]BEZ IMIENIA...[/SIZE][/B][/CENTER]

[CENTER][B][SIZE=3]BEZ DOMU....[/SIZE][/B][/CENTER]

[CENTER][B][SIZE=3]BEZ KOCHANEGO CZŁOWIEKA[/SIZE][/B][/CENTER]

[CENTER][B][SIZE=3]ALE ZA TO....[COLOR=red]Z WIELKĄ WOLĄ ŻYCIA I Z WIELKĄ NADZIEJĄ PATRZY NA KAŻDEGO CZŁOWIEKA[/COLOR][/SIZE][/B][/CENTER]

[CENTER][IMG]http://images27.fotosik.pl/291/e771dd8cfd567754.jpg[/IMG][/CENTER]

[CENTER][B][SIZE=3]Sunia ma ok 13-15 lat i [COLOR=red]ŻADNYCH PERSPEKTYW NA PRZYSZŁOŚĆ.[/COLOR]Jest cała skołtuniona,wygląda po prostu okropnie.Słabo widzi i słyszy.Trudno poznać, że to pies.Jest malutka.[/SIZE][/B][/CENTER]

[CENTER][IMG]http://images33.fotosik.pl/399/6914435e0283e923.jpg[/IMG][/CENTER]

[CENTER][B][SIZE=3]jej sytuacja jest TRAGICZNA- schronisko jest przepełnione, w boksach psy poupychane,a jej nie ma gdzie trzymać.Jeśli dostanie sie na duży plac,to jej żywot sie skończy,bo tam wygrywają tylko najsilniejsze psy.Przebywa w kociarni,ale tam [COLOR=red]nie może zostać.[/COLOR][/SIZE][/B]
[IMG]http://images34.fotosik.pl/393/3b9cd73d30832bff.jpg[/IMG][/CENTER]

[CENTER][B][SIZE=3][COLOR=#ff0000]SŁOWEM- KAŻDY DZIEŃ DLA NIEJ,TO WIĘKSZE RYZYKO POGRYZIENIA.[/COLOR][/SIZE][/B][/CENTER]


[CENTER][B][SIZE=3][COLOR=black]Sunia podbiła serce wszystkich, chodzi krok w krok za człowiekiem,jest wesoła i usilnie szuka tego jedynego człowieka[/COLOR][/SIZE][/B][/CENTER]

[CENTER][B][SIZE=3]TUTAJ LICZY SIE KAŻDA GODZINA I KAŻDY DZIEŃ.[/SIZE][/B][/CENTER]

[CENTER][B][SIZE=3]SUNIA W TYPIE SKY TERIERA[/SIZE][/B][/CENTER]

[IMG]http://images47.fotosik.pl/27/c7386291395023ac.jpg[/IMG]

[CENTER][B][SIZE=3]Jak można pomóc?[/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]-PILNIE POTRZEBNY DT I DS[/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]-MOŻNA ROZESŁAĆ WĄTEK ZNAJOMYM[/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]-POSKŁADAĆ SIE NA WYRÓŻNIONĄ AUKCJE NA ALLEGRO[/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]-TRZYMAĆ KCIUKI...[/SIZE][/B][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 144
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='DG32']
Trzeba ją rozczesać, wyprać a potem uczesać i będzie jak ta lala.
[/quote]
what?:crazyeye:ona jest cała w dredach-jakie czesanie-to wygolenia ale to nie wschronisku-by gołego psa w tym wieku na boks jeszcze....jaka lala ...ten post jest nie na miejscu-to staruszka ślepa, ledwo chodząca i w fatalnym stanie-nie wiadomo co z sercem, czy nie ma początków ropomacicza jak służyła do mnożenia i nie jest po sterylizacji

na grupie sky terierów idzże że już jest post z linkiem do jej wątku

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jusstyna85']Wierzę w cud, a nawet w dwa...

Sunia będzie miała DT u AlinyS :) oprócz niej zabiera bardzo pogryzionego psiaka,ktory na dom czeka 5 lat...

Nie mogę uwierzyć...[/quote]

A chciałam tylko...podnieść:shake:
A tu...cuda:loveu::loveu::loveu::loveu:

To,teraz życzę szczęścia malutka piękności:loveu:

Link to comment
Share on other sites

właśnie dostałam wiadomość, a tu malutka już ma DT :lol:
szybko działasz Justyna :thumbs:
no to teraz tak jak pisze Oktawia trzeba by małą zabrać do fryzjera,
na (niestety) golenie, ale nie ma się co martwić skoro Alina jest tak miła i zgodziła się zabrać malutką do siebie :loveu:
a sierść szybko odrośnie :lol:
trzymam zatem kciuki za kochający domek stały dla terierki :kciuki:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='peate']właśnie dostałam wiadomość, a tu malutka już ma DT :lol:
szybko działasz Justyna :thumbs:
no to teraz tak jak pisze Oktawia trzeba by małą zabrać do fryzjera,
na (niestety) golenie, ale nie ma się co martwić skoro Alina jest tak miła i zgodziła się zabrać malutką do siebie :loveu:
a sierść szybko odrośnie :lol:
trzymam zatem kciuki za kochający domek stały dla terierki :kciuki:[/quote]

Nie moja zasługa- wielkie podziękowania dla AlinyS:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AlinaS']Z sierścią ( dredami) poradzimy sobie może nie tak fachowo jak fryzjer ale sunia nabierze ciut bardziej psiego a nie kołtunowego wyglądu.
Czekamy na transport[/quote]


z tego,co wiem,to schronisko będzie próbowało poradzić sobie z tym...

napisałam na wątku transportowym, teraz będę pytała znajomych o transport

Link to comment
Share on other sites

[quote name='oktawia6']what?:crazyeye:ona jest cała w dredach-jakie czesanie-to wygolenia ale to nie wschronisku-by gołego psa w tym wieku na boks jeszcze....jaka lala ...ten post jest nie na miejscu-to staruszka ślepa, ledwo chodząca i w fatalnym stanie-nie wiadomo co z sercem, czy nie ma początków ropomacicza jak służyła do mnożenia i nie jest po sterylizacji

na grupie sky terierów idzże że już jest post z linkiem do jej wątku[/quote]

Oktawio już nie masz się czego czepiać, tylko akurat mojego postu, a to że psina jest stara i ślepa, to nie oznacza, że ma już zostać cała w kołtunach do końca życia, bo tak to domu na pewno nie znajdzie. A jak byś nie zauważyła to idzie zima i na pewno lepiej wyczesać ile się da, a nie całą bidule ogolić do łysego.
A gdzie jest napisane, że sunia służyła do rozmnażania, bo ja jakoś tego nie zauważyłam i nie rozumiem dlaczego dogomaniacy z góry zakładają, że u wszystkich psy służą tylko do jednego.

Link to comment
Share on other sites

Co do suczki, na pełnego skye nie wygląda, za mała. Co do dredów. Przy sporej dozie cierpliwości i suki i człowieka mozna ją doprowadzić do ludzkiego wyglądu bez golenia. Najgrubsze dredy rozplątać choć częściowo palcami. Ostrymi nozyczkami rozciąć [U]wzdłuż[/U]. Wtedy da się wyciagnąć część martwych kołtunów. Potem wyprać, a po praniu uzyć duzo odżywki dla psów długowłosów lub w ostateczności ludzkiej do włosów długich ułatwiającej rozczesywanie. Potrzymac ze dwie minuty i dobrze spłukać. Potem osuszyć psinę ręcznikami, ale nie wycierać tylko wygniatać. Przy wycieraniu włosy się jeszcze bardziej skołtunią. Wysuszyć suszarką, ale niezbyt gorącym powietrze. Nie do końca, ma zostać leciutko wilgotna. I wtedy zacząć powoli starannie rozczesywać pasmo po paśmie najpierw rzadkim, potem gęstym grzebieniem. Wszelkie dredy na brzuchu, pod pachami, w pachwinach, pod ogonem wyciąć. Na pewno trzeba bedzie skrócić wilcze pazury. Jesli sie dysponuje, to trzeba uzywać do roczesywania specjalnego preparatu. Po rozczesaniu dosuszyć i jeszcze raz przeczesać. Nie wiązać kucyka. Skye ma mieć grzywę na oczach. Taka jego uroda.
Przy ocenionym wieku suki nie robiłabym sterylki na ura bura. Dokładne badanie - krew, mocz i serce ! Odkarmić, jeśli trzeba. Po co suka miałaby nie przetrzymac sterylki ....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...