Jump to content
Dogomania

Barf


cyryl

Recommended Posts

[quote name='frruzia']jak dajecie skorupki jajek bo jakos nie moge sobie tego wyobrazic, tak cale czy jakos rozdrabniacie w mlynku czy jakims tluczkiem?[/quote]
Albo podając jajko wgniatam w tesztę jedzenia, żeby była taka skorupka pokruszona dośc drobno (większe kawałki Nik wyrzuca z miski), albo mielę w młynku do kawy i dosypuję do papek.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jakie warzywa lub owoce podajecie swoim psom,w okresie zimowo-woisennym.Nie bardzo wiem czy warto podawać takie zeszłoroczne warzywa,bo nie wyglądają zbyt ładnie i chyba straciły sporo na wartości.
Może lepiej podawać jakieś cytrusy?Tyle tylko,że mój pies jest wybredny pod tym względem:je jedynie arbuza i melona.

Link to comment
Share on other sites

Ja podaję: marchew, buraki, selera, jabłko, banana, pietruszkę, szpinak (mrożony), kapustę pekińską lub sałatę, pomidora i paprykę (nie zawsze), trochę kapusty kiszonej.
Cytrusów nie polecam bo zawierają limonen i linalol, które moga wywołać u psa wymioty a w dużych dawkach sa toksyczne.

Link to comment
Share on other sites

W lecie urozmaicam dietę o ogórki, truskawki, gruszki, maliny itd.
Kapustę i sałatę daję swojemu szczeniakowi. W tej chwili ma 3 miesiące a trafił do mnie po skończeniu 7 tygodnia i od pierwszego dnia przestawiałam go na BARF ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Delta']AM masz nowasa [szczeniaka]? :lol: Genialnie, też owczarek?
Ja pamiętam Aresa z zawodów w Modlicy/k Łodzi - pogromił wszystkich :cool3:
Nowas pewnie też będzie niedługo starować <?>:razz:[/quote]

[B]Delta,[/B]
tak, mam malucha. Tym razem to nie owczarek. To dobermannek (suczka). Przywiozłam ja miesiąc temu z Czech. Młoda, jak dobrze pójdzie to, wystartuje po koniec roku w PT lub obedience ale nie napalam się bo dzidzia - nic na siłę, mamy czas.

Link to comment
Share on other sites

AM pokaz swojego psinka :) ja tez ostatnio zastanawiam sie, czy jak bede miec nowego pieska to czy od razu dam rade karmic go tylko surowym? tzn czy bede wiedziec jak.
Obecnie Tosca jest na Barfie od polowy stycznia, na poczatku wybrzydzala troche, warzywa srenio chciala jesc. Obecnie wszystko wcina. Kazde warzywa co jej zmiele na mial wcina bez gadania 3 razy w tygodniu. reszte dni w tygodniu czyli 2 dni dostaje mieso i ser bialy, a dwa dni pozostale podroby. Na wieczor jakies kosci z mieskiem urozmaicone. Juz sie przyzwyczaila. Tylko czasem jeszcze robi zbyt biale kupki.
Tez wydaje mi sie ze troche sie zaokraglila po tej diecie.... no ale coz.

Link to comment
Share on other sites

Witam.
O BARFie słyszałam już jakiś czas temu, ale nie miałam jak dotąd
styczności z ludzmi którzy w ten właśnie sposób karmią swoje psy.
Chciałabym karmić moje psiaki właśnie w ten sposób, lecz boję się
sama komponować posiłki, zwłaszcza na początku. Proszę o pomoc, bo
zależy mi na zdrowiu mojego stada i bardzo się boję ew. błędów w
bilansowaniu diety.
Swoją przygodę z BARFem chciałabym rozpocząć od przestawienia na nią
zwłaszcza 1 psiaka ze swojego stada, a w sumie od prowadzenia go w ten
właśnie sposób od samego początku.
Pies przyszedł na świat 01.03.2006, więc w chwili obecnej ma prawie
7 tyg. i wydaje mi się, że dobrze by było prowadzić go na BARFie od
samego początku. Pozostałe psiaki w moim stadzie są karmione mięsem
z dodatkami oraz suchą karmą. Nie chcę wywoływać w domu rewolucji,
gdyż łącznie mieszka ze mną 9 psiaków. Jeśli uda mi się ze
szczeniorem (a to jest dla mnie najważniejsze) to dorosłe psy
przestawią się na BARFa błyskawicznie, ponieważ dosłownie przepadają
za wszystkim co naturalne (z jabłkami włącznie).
Moje maleństwo to TOSA. Dziś rano został dokładnie zważony - 8,5kg.
Dorosły pies tej rasy waży 60-80 kg jego ojciec 72kg, matka 65kg). W
chwili obecnej dostaje 4 posiłki dziennie: mięsko (tylko surowe),
nabiał, warzywka i (niestety) sucha karma, gdyż mieszka z nami
jeszcze część jego rodzeństwa, a wiem jak trudno jest przestawić psa
z domowego jadła na suchą karmę, nie chcę więc robić problemów ich
nowym właścicielom - niech karmią swoje psiaki tak jak im wygodnie,
ja mogę jedynie doradzić.
Proszę o pomoc w zbilansowaniu posiłków dla mojego maluszka.
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam.
Magda i tosiaki

Link to comment
Share on other sites

ja teraz barfem karmie jedna suczke... druga ma dopiero 4,5 miesiaca i sie troche boja (dostaje teraz suche)... wiec poczekam az wymieni zabki i dopiero...:lol:
ta inna bedzie kryta tej jesieni...ile powinnam jej wtedy dawac jesc?? i co potem robic maluchom??to owczarkek szetlandzki ok. 7-7,5kg i teraz je dziennie kosci o wadze ok 150gram + wieczorkiem jakis serek naturalny albo jogurt i do 3 dni sama pape ok.200g wchlana to wszystko bez problemu :D niewiem czy wszyscy sadzicie ze cytrusy sa zle bo ja regularnie (nie zawsze oczywiscie) daje troche pomaranczki albo madarynki...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gracjana']niewiem czy wszyscy sadzicie ze cytrusy sa zle bo ja regularnie (nie zawsze oczywiscie) daje troche pomaranczki albo madarynki...[/QUOTE]


moja akurat nie lubi cytrusow, odwraca sie od nich z niesmakiem. Gdzies czytalam ze cytrusy zaburzaja flore bakteryjna u psow? :???: ale nie wiem na ile to prawda....

Link to comment
Share on other sites

My mamy dwa psy na Barfie, jedna suka miała na tej metodzie prowadzoną ciażę i miot też jest wychowany na Barfie. Proporcje były już wiele razy podawane w tym topiku, a jeśli ktoś chcę poznać tajniki oryginalnego Barfa, a nie kolejnej jego odnogi, radzę poczytać książki autora tej diety. :p Dodam , że szczeniaki na Barfie straciły w teminie wszystkie mleczaki, przy czym specyfiką rasy są problemy z wypadaniem zębów mlecznych często kończy się to wyrywaniem u weterynarza. :p

Link to comment
Share on other sites

No i stało się, BARFujemy :cool3:

Dzięki Złośnicy i jej cennym radom dzisiaj rano pierwsze mięsko w formie naturalnej!

[URL="http://img108.imageshack.us/my.php?image=duszek4hj.jpg"][IMG]http://img108.imageshack.us/img108/5150/duszek4hj.th.jpg[/IMG][/URL]

Moje małe psisko kocha jeść, ale to co wyprawiało z gnatkiem obrośniętym mięskiem przechodzi ludzkie pojęcie!

Przemogłam strach i pozostałym maluszkom też zaserwowałam takowe śniadanko - a co, niech korzystają z natury póki mogą, bo wątpię czy ich nowi właściciele zostaną przy tej diecie:mad:

Będę gorąco namawiać, ale jak znam życie "bobki" wezmą górę. W każdym razie my zostajemy przy BARFie na dobre, zachowanie psiaków kompletnie rozwiało moje wątpliwości.
Od razu po świętach reszta mojego stada też się przestawia, bo roboty z tym tyle co i z suchym (jak się ma do wykarmienia 10 głodnych psich pysków to pół godziny w prawo czy w lewo nie robi żadnej różnicy).
Wczorajsza rozmowa z zaprzyjaźnionym wetem też zrobiła swoje. Z uwagi na to, że całe moje psiejstwo regularnie oddaje krew potrzebującym psiakom ( [URL="http://www.psia-krew.pl/"]http://www.psia-krew.pl/[/URL] - gorąco polecam!) mamy co miesiąc kontrolne badanie krwi tak więc opinia weta: "czemu nie, można spróbować, jak coś będzie nie tak z wynikami to zawsze przecież można przestać" była przysłowiową kropką nad "i".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aska_1501']a jak to jest z BARFem i małymi psami. moja Yoga jest kilogramowym chudziusieńkim yorkiem...Czy nie zadławilaby się?[/quote]

Charcik włoski w wieku 10 tygodni młócił ( a raczej młóciła) mlecznymi zabkami szyjki z kurczaka z prędkoscią światła. Wszystko zalezy do tego czy pies ma odruch gryzienia czy odrazu połyka co dostanie. Kup moze kosc cielęcą kulkową, jesli zaskoczy i bedzie obgryzac konce mozna spróbowac z innymi kosteczkami.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Kochani,zdecydowalam sie przerzucic na barf. Mam psa,ktory po gotowym (konserwy,suche) jedzeniu momentalnie dostaje rozwolnienia i przy okazji puszcza b. smierdzace baczki :( Sadzicie,ze jezeli zastosuja ta diete moje problemy wyeliminuje w jakims stopniu?

Pies dostal dzisiaj pierwszy barfowy posilek,bardzo mu smakowal.Musze jednak jeszcze zaobserwowac jak wyglada jego kupa po takim jedzeniu :shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...