Jump to content
Dogomania

Barf


cyryl

Recommended Posts

[quote name='PATIszon']A ja jestem ciekawa jak [B]BARF[/B]iarze zapatruja sie na problem ptasiej grypy?
Nie obawiacie sie troche?
[/quote]

Moja dostaję surowego kurczaka.nie ma sie czego obawiac w koncu mięso jest badane,a wogóle to w Poznaniu nie ma ptasiej grypy;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PATIszon']A ja jestem ciekawa jak [B]BARF[/B]iarze zapatruja sie na problem ptasiej grypy?
Nie obawiacie sie troche?

Pytam, bo Kenia lubi szyje indycze, ale ostatnio ich nie dostaje (pancia lekko panikuje).

Jak jest u Was?[/quote]

Szczerze przyznam, że sama miałam zamiar poruszyć tutaj ten temat :oops:
Obawiam się bardzo ptasiej grypy, dlatego nie podaję już psiakom świeżego RMB, takiego prosto ze sklepu. Najpierw zamrażam na kilka dni a nawet tygodni i dopiero po takim zabiegu podaję.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PATIszon']A ja jestem ciekawa jak [B]BARF[/B]iarze zapatruja sie na problem ptasiej grypy?
Nie obawiacie sie troche?

Pytam, bo Kenia lubi szyje indycze, ale ostatnio ich nie dostaje (pancia lekko panikuje).

Jak jest u Was?[/quote]
[I][B]Myślę, że nie ma się czego obawiać. Mięso jest badane nim trafi na półki. Ja podaję drób bez obaw.[/B][/I]

[B][I][U]Kasia_i_Łukasz[/U][/I][/B] [I][B]bardzo się cieszę!![/B][/I]:multi:

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie odnosnie żywienia szczeniąt.Nie mam zamiaru stosować BARFa ale podaję duże ilosci surowego mięsa,do tego makaron czasami jabłko,nabiał i suche.Czy muszę stosować preparaty wapniowo-witaminowe,czy wystarczą same witaminy albo olej(nie chcę przedawkować wapna bo pies ma dysplazję).
Mięso,ktore podaję to mielony kurczak z kością,wolowina łącznie z podrobami,zamierzam także wprowadzić nutrię i wieprzowinę.Jakie suplementy stosowac przy tego typu żywieniu?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jureja']Mam pytanie odnosnie żywienia szczeniąt.Nie mam zamiaru stosować BARFa ale podaję duże ilosci surowego mięsa,do tego makaron czasami jabłko,nabiał i suche.Czy muszę stosować preparaty wapniowo-witaminowe,czy wystarczą same witaminy albo olej(nie chcę przedawkować wapna bo pies ma dysplazję).
Mięso,ktore podaję to mielony kurczak z kością,wolowina łącznie z podrobami,zamierzam także wprowadzić nutrię i wieprzowinę.Jakie suplementy stosowac przy tego typu żywieniu?[/quote]
A ile tych kości zjada?

Link to comment
Share on other sites

kości dostaje mielone razem z mięsem,wiec może ich być ok.40%.Ale to bez znaczenia bo mój wet twierdzi,że mięso nie pokryje zapotrzebowania szczeniaka na wapń i powinnam podawać dodatkowe preparaty.Mnie wydaje sie to dziwne,bo w końcu skąd dzikie psowate czerpią wapń i fosfor?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jureja']kości dostaje mielone razem z mięsem,wiec może ich być ok.40%.Ale to bez znaczenia bo mój wet twierdzi,że mięso nie pokryje zapotrzebowania szczeniaka na wapń i powinnam podawać dodatkowe preparaty.Mnie wydaje sie to dziwne,bo w końcu skąd dzikie psowate czerpią wapń i fosfor?[/quote]
[I][B]Dzikie psowate zjadają kości i chrząstki oraz wszystkie elemnty mięsne[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an3czka'][I][B]Dzikie psowate zjadają kości i chrząstki oraz wszystkie elemnty mięsne[/B][/I][/quote]

No wlaśnie nikt im nie podaje dodatkowego wapna i fosforu.
więc czy mam podawac mojemu dysplastykowi dodatkowe preparaty czy to co jest w mięsie wystarczy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jureja']No wlaśnie nikt im nie podaje dodatkowego wapna i fosforu.
więc czy mam podawac mojemu dysplastykowi dodatkowe preparaty czy to co jest w mięsie wystarczy?[/quote]
[I][B]Nikt im nie podaje i nie potrzebują dodatków bo jedzą mięso+chcrząstki+kości etc. a nie samo mięso![/B][/I]
[I][B]Wydaje mi się, że trochę za bardzo mieszasz diety. Przy takiej różniorodności jaką stosujesz trudno się połapać co psu może być potrzebne, a czego może mieć w nadmiarze.[/B][/I]
[I][B]Tak czy siak, ja bym nie podawała żadnych preparatów.[/B][/I]
[I][B]Zastanawia mnie jedna rzecz. Dlaczego akurat mielone kości z kurczaka? Osoby podające psom kości jako dodatek decydyją się raczej na gnaty, żeby psu sprawić frajdę a przy okazji zębulki wyczyścić:lol:[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jureja']No wlaśnie nikt im nie podaje dodatkowego wapna i fosforu.
więc czy mam podawac mojemu dysplastykowi dodatkowe preparaty czy to co jest w mięsie wystarczy?[/quote]

Ja dodatkowych witamin i minerałów nie daję, podaję jednak profilaktycznie preparat na stawy ("ludzką" glukozaminę firmy Olimp 1000mg raz na 3 dni) ze względu na to, że pies bardzo dużo ćwiczy, biega, skacze a przez to jego stawy są bardzo obciążone. Wolę dmuchać na zimne ;) szczególnie, że nawet za wysokie dawki glukozaminy i chondroityny nie dają skutków ubocznych.
Skoro Twój pies ma dysplazję to ja na Twoim miejscu podawałabym dodatkowo preparaty na stawy (glukozaminę, chondroitynę), gdyż to co jest w mięsie i kościach to za mało.

Link to comment
Share on other sites

[B]an3czka[/B] podaje drób mielony z kością,bo jest dla mnie najlatwiej dostępny.A kosci daje b.żadko bo mam dwa psy,a wkrotce będzie trzeci i nie chce ryzykować konfiktami o żarcie(zwlaszcza przy charakterku spaniela:diabloti: ).
[B]AM[/B] ja podalam dożylnie preparat na stawy i na razie mogę zrezygnować z chondroityny i glukozaminy.

W takim razie czym mam karmić(pytam o dietę także dla przyszlego setera):zrezygnowac z drobiu z kościa mieloną,podawac wiecej wolowiny z podrobami,nutrię+arthroflex,bez witamin i wapnia?Jaką diete ulożyc dla szczeniaka?(typowy BARF nie wchodzi w grę).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jureja']
[B]AM[/B] ja podalam dożylnie preparat na stawy i na razie mogę zrezygnować z chondroityny i glukozaminy.[/quote]

Jak się nazywał ten preparat i jaki miał skład? Pytam bo szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę o preparatach na stawy podawanych dożylnie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AM']Jak się nazywał ten preparat i jaki miał skład? Pytam bo szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę o preparatach na stawy podawanych dożylnie...[/quote]
To był kwas hialuronowy(lek o nazwie Hyonate)działa na stawy tak jak chondroityna i glukozamina,tylko jest bardziej skuteczny.Stosuje sie go w różnych schorzeniach stawów.Wiecej na jego temat w topiku o bonharenie.

Link to comment
Share on other sites

[B]Jureja,[/B]
dzięki za odpowiedź :mdrmed: Wyleciało mi z głowy, że to może być kwas hialuronowy. Ja to stosowałam "ludzki" Hyalgan u psa z zerwanym więzadłem (po operacji, dostawowo) czyli tak jak Ty - leczniczo. Działa dobrze, tylko ta cena...:placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AM'][B]Jureja,[/B]
Działa dobrze, tylko ta cena...:placz:[/quote]

O tak cena,że tylko płakać:shake: ...

A co sądzisz odnosnie dodatków wapnia,bo nie uzyskalam jeszcze odpowiedzi.Niektórzy zalecaja dodawanie(np. mój wet),a inni maja zdrowe psy bez żadnych suplementów:cool1: a moze podawac polowe dawki?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jureja']O tak cena,że tylko płakać:shake: ...

A co sądzisz odnosnie dodatków wapnia,bo nie uzyskalam jeszcze odpowiedzi.Niektórzy zalecaja dodawanie(np. mój wet),a inni maja zdrowe psy bez żadnych suplementów:cool1: a moze podawac polowe dawki?[/quote]

Jeśli pies dostaje mięso, ryby, podroby, kości, jaja ze skorupkami oraz jarzyny, owoce (urozmaiconą dietę), oleje roslinne to ja nie zalecam ani sama nie podaję dodatkowo ani witamin ani minarałów (wapnia, fosforu itd.). Teraz odchowuję na BARFie małą dobermankę. Zaczeła dostawać BARFa jak tylko do mnie przyszła. Oglądał ja wet i był zachwycony wyglądem - pytał jaką karmę daję :cool3:

Ja nie wiem co dokładnie dajesz psu jeść i w jakim jest wieku, więc ciężko mi powiedzieć czy masz podawac czy nie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AM']Ja dodatkowych witamin i minerałów nie daję, podaję jednak profilaktycznie preparat na stawy ("ludzką" glukozaminę firmy Olimp 1000mg raz na 3 dni) ze względu na to, że pies bardzo dużo ćwiczy, biega, skacze a przez to jego stawy są bardzo obciążone. Wolę dmuchać na zimne ;) szczególnie, że nawet za wysokie dawki glukozaminy i chondroityny nie dają skutków ubocznych.
Skoro Twój pies ma dysplazję to ja na Twoim miejscu podawałabym dodatkowo preparaty na stawy (glukozaminę, chondroitynę), gdyż to co jest w mięsie i kościach to za mało.[/quote]

AM, skąd wiesz, ile dawać? Ja szukałam, pytałam wetów - nikt nie wie, ile glukozaminy powinien dostać pies. Na jednym forum kazali nie dawać za dużo, ale trudno powiedzieć co się mogłoby stać... Jakieś info?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cathedral']AM, skąd wiesz, ile dawać? Ja szukałam, pytałam wetów - nikt nie wie, ile glukozaminy powinien dostać pies. Na jednym forum kazali nie dawać za dużo, ale trudno powiedzieć co się mogłoby stać... Jakieś info?[/quote]

Jakieś 3 lata temu czytałam kilka publikacji na ten temat i tam pisali, że dawka profilaktyczna dla psa 30-40kg to ok. 300-500mg, dawka lecznicza ok. 1500mg przez 4-6 tygodni. Czytałam też, że nie sposób tego zaszkodzić psu zbyt dużymi dawkami glukozaminy bo przedawkowanie nie ma negatywnego wpływu na organizm psa. Czasami przy baaardzo dużych dawkach mogą wystąpić wymioty, które ustępują po zmniejszeniu dawki ale nikt normalny nie będzie dawał psu po kilka tysięcy mg glukozaminy dziennie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...