Jump to content
Dogomania

Barf


cyryl

Recommended Posts

Cytat:
Napisał(a) [B]Delta[/B]
[I]A podawać podroby i mięcho to chyba nie za bardzo :roll: [/I]


[QUOTE]ja sie spytam, dlaczego nie za bradzo miecho i podroby? czy same kosci wystarcza psu na posilek dzienny?[/QUOTE]

Tzn chodziło mi o to, że ona jadła tylko mięso i podroby ;)
A my się zobaczymy na obozie no nie? :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Ja bym to wrzuciła w RGB bo jest mięso i ości :lol:
Mój pies jak zobaczył głowe rybią to nawiał.
Akurat do tego go nie zmuszałam , bo za 15 min. zaczełam czuć tę rybę w
całym domu, więc wylądowała na balkonie. A potem zjadły ją koty.
I tak sie skończyła przygoda z rybami

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Delta']
Tzn chodziło mi o to, że ona jadła tylko mięso i podroby ;) [/quote]

Gdzieś słyszalam, że jeśli podaje się za dużo mięsa, a za mało kości (lub wcale, tak jak zrozumiałam z tekstu powyżej), to może zostać zachwiana równowaga pomiędzy fosforem a wapniem (a może potasem, niech ktoś mnie poprawi bo pewnie coś pokręciłam :oops:) i może dojść do przebiałczenia albo czegoś w tym stylu (w każdym bądź razie na zdrowie to psu nie wyjdzie) :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hanik']Ja bym to wrzuciła w RGB bo jest mięso i ości :lol:
Mój pies jak zobaczył głowe rybią to nawiał.
Akurat do tego go nie zmuszałam , bo za 15 min. zaczełam czuć tę rybę w
całym domu, więc wylądowała na balkonie. A potem zjadły ją koty.
I tak sie skończyła przygoda z rybami[/quote]
[COLOR=green][I][B]Basco raz zjadł głowę, ale musiałam ją kroić na kawałki, inaczej nie chciał. [/B][/I][/COLOR]
[COLOR=green][I][B]Obecnie rybę podaję bardzo rzadko, w postaci filetu, bo tak najwygodniej, a wiem, że pies zje:lol: . Daję ją nadprogramowo[/B][/I][/COLOR].

Link to comment
Share on other sites

Ja też porąbałam na małe kawałeczki, tak że pryskalo na wszystkie strony.Cała byłam w tej śmierdzącej rybie - blee. Jak zwykle Figiel nie docenił mojego poświęcenia. On chyba nie lubi ryb, bo kiedyś tabletkę obtoczyłam mu w paście rybnej i też nawiał. Figiel ze wszystkich ryb najbardziej lubi świnie:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hanik']Mięso i podroby trzeba dawać ale w niewielkich ilościach.[/QUOTE]


hm.. ciekawe, a ja myslalam odwrotnie, i do tej pory stawialam na podawanie w BARFie(od niedawna.ok. 2 miesiace) glownie miesa i warzyw oraz owocow + nabial i produkty mleczne, ale kosci to sporadycznie.
Nie to zebym miesa dawala niewiadomo ile, bo ok.250gram dziennie, a kosci to od czasu doczasu, wczoraj i dzis Tosca schrupala po duzym kawale kosci wieprzowych(z kregoslupa i kawalek zebra), mam jeszcze trzeci taki kawal.

Wiec myslicie zeby wiecej takich kosci jej kupowac? tzn czesciej podawac po takim duzym kawale?

Delta, wlasnie mialam sie pytac czy to aby napewno Ty i Delta z ktora bede mieszkala w domku?:razz: wiec nie pomyslilam sie:multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hanik']Mój pies dostaje kości na których już jest dużo mięcha. Nie jakieś gołe gnaty, więc czystego mięsa podaję mu niewiele i rzadko. Podroby,zaś dostaje w papce warzywnej bo inaczej nie tknie i też nie za dużo.[/QUOTE]


aha, aha rozumiem wiec, Czyli jesli podaje gnaty obrobione nieco z miesa to mieso tez moge podawac, ok rozumiem.

[B]Hanik[/B] dostalas pv?

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=green][I][B]Betty najlepiej podawać mięsne gnaty, a nie osobno kości (starannie obrane z mięsa), osobno mięso. Takie fajne, to np. ogony woł. i ciel. szpondry, nogi, mostki, itp. Basco nie lubi kości rurkowych, więc ma z nimi kontakt sporadyczny:lol: -takie kości są fajne, ale raczej jako dodatek.Mój samo mięso dostaje jedynie na spacerach, jako smaczki.[/B][/I][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Powiedzcie, jak się będzie miało żywienie BARFem (kurczaki) do ptasiej grypy. Oczywiście gdy u nas "zagości".

Przecież to nie gotowane mięso i kości.

Czy wtedy czasowo przejść na gotowane żarełko czy na suchy pokarm czy sobie odpuścić zamartwianie się?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='musia']Powiedzcie, jak się będzie miało żywienie BARFem (kurczaki) do ptasiej grypy. Oczywiście gdy u nas "zagości".

Przecież to nie gotowane mięso i kości.

Czy wtedy czasowo przejść na gotowane żarełko czy na suchy pokarm czy sobie odpuścić zamartwianie się?[/quote]
[COLOR=green][I][B]Jeśli zagości, to nie będę podawać drobiu. Mój pies i tak na nim nie bazuje.
Kiedyś pytałam weta o ptasią grypę i jak ona się ma do psów, i właściwie nie wiadomo jak to jest, więc lepiej nie ryzykować[/B][/I][/COLOR]:roll:

Link to comment
Share on other sites

Mój pies nie ma problemu z wypróżnianiem się. Oprócz kości dostaje papki warzywne 2- 3 razy na tydzień. Raz na tydzień lub dwa dostaje też trochę twarogu z surowym jajkiem i ze skorupką, bo lubi. Czasami kefir lub jogurt.
Nieodtłuszczone, mielone siemie lniane wrzucam do tych papek warzywnych.
Ale nie każdy daje. Ja daję, ponieważ po siemieniu przestała wypadać mu sierść. Teraz jest ładna i bardzo gęsta.
Urozmaicenie diety sprawia, że pies nie ma zaparć, a jeśli ma to znaczy, że jest ona za mało zróżnicowana i za dużo w niej kości

Link to comment
Share on other sites

pytanko, rozpracowuje tabelki z Barfem wlasnie(za ktore serdecznie dziekuje),
i nasuwa mi sie jedno pytanie, co zrobic jesli np. nie daje podrobow? podniesc wage innych rzeczy? bo mozna nie podawac podrobow-prawda?

a co do kosci z miesem, to czy musza byc to np. ogony lub podobne, -tzn. kosci zawsze musza miec dosc sporo miesa? czy moga to byc czasem kawalki z kregoslupa(wyrostki kolczyste), zeberka itp-oczywiscie nie oskrobane z miesa zupelnie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']pytanko, rozpracowuje tabelki z Barfem wlasnie(za ktore serdecznie dziekuje),
i nasuwa mi sie jedno pytanie, co zrobic jesli np. nie daje podrobow? podniesc wage innych rzeczy? bo mozna nie podawac podrobow-prawda?

a co do kosci z miesem, to czy musza byc to np. ogony lub podobne, -tzn. kosci zawsze musza miec dosc sporo miesa? czy moga to byc czasem kawalki z kregoslupa(wyrostki kolczyste), zeberka itp-oczywiscie nie oskrobane z miesa zupelnie?[/quote]
[COLOR=navy][I][B]Podroby są bardzo ważne, powinnaś podawać.[/B][/I][/COLOR]
[COLOR=navy][I][B]Kości, które wymieniłaś są bardzo fajne. O to właśnie chodzi, że raz to jest soczysty ogon a raz kręgosłupy.:p -czyli różnorodność[/B][/I][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

ok, rozumiem.

a teraz tabelka- cos mi sie nie zgadza w niej, bo analizujac doszlam do wniosku, ze najpierw jest podawana dawka dzienna w tym miesne kosci 0,36, mieso 0,09, podroby 0,06, roslinki 0,09, no i pozniej jest podane przykladowe wielkosci posilkow i tu miesne kosci zgadzaja sie bo 0,36, ale dalej wcale a wcale bo mieso 0,32, pordroby 0,21, roslinki 0,21.

czy cos przeoczylam ze takie rozne wyniki? o co chodzi?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']ok, rozumiem.

a teraz tabelka- cos mi sie nie zgadza w niej, bo analizujac doszlam do wniosku, ze najpierw jest podawana dawka dzienna w tym miesne kosci 0,36, mieso 0,09, podroby 0,06, roslinki 0,09, no i pozniej jest podane przykladowe wielkosci posilkow i tu miesne kosci zgadzaja sie bo 0,36, ale dalej wcale a wcale bo mieso 0,32, pordroby 0,21, roslinki 0,21.

czy cos przeoczylam ze takie rozne wyniki? o co chodzi?[/quote]
[COLOR=navy][I][B]Trudno mi powiedzieć, bo nie widzę tabelki. Poza tym nie muszisz podawać codziennie podrobów czy papki, może stąd te różnice (jeśli podasz tylko np. 2 razy na tydzień, to wielkości porcji się zmieniają. Zamiast 7 małych masz dwie duże).[/B][/I][/COLOR]
[COLOR=navy][I][B]Moja tabelka pokazuje tylko minimalne i maxymalne wielkości. Z resztą tabelka jest po to, aby ogólnie wiadomo było co i ile. Nie trzeba podawać pokarmu ważonego co do grama.[/B][/I][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

no dobrze, ale spojrz w tabelke , i obliczone wartosci dla psa 30kg, wiec jesli przesledzisz, ze sa podawane wartosci kosci, miesa, podrobow i roslin, a ponizej sa porcje tygodniowe, oraz obok przykladowe wielkosci posilkow dziennych(co powinno byc rownoznaczne z wartosciami podanymi wyzej w dziennej dawce) to w tym drugim, porownujac z pierwszym zestawieniem wagowym tych rzeczy na dzien, wyjdzie ze tylko ilosc miesa sie zgadza, a reszta jakos tak dziwnie, sa zupelnie inne liczby, chcialam wiedziec skad to wynika, bo nie rozumiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']no dobrze, ale spojrz w tabelke , i obliczone wartosci dla psa 30kg, wiec jesli przesledzisz, ze sa podawane wartosci kosci, miesa, podrobow i roslin, a ponizej sa porcje tygodniowe, oraz obok przykladowe wielkosci posilkow dziennych(co powinno byc rownoznaczne z wartosciami podanymi wyzej w dziennej dawce) to w tym drugim, porownujac z pierwszym zestawieniem wagowym tych rzeczy na dzien, wyjdzie ze tylko ilosc miesa sie zgadza, a reszta jakos tak dziwnie, sa zupelnie inne liczby, chcialam wiedziec skad to wynika, bo nie rozumiem.[/quote]
[COLOR=navy][I][B]Nie wiem. Może jakiś błąd[/B][/I][/COLOR]:niewiem:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...