Jump to content
Dogomania

Barf


cyryl

Recommended Posts

A wiecie co?
Moje uwielbiają papkę.
Ale ja nie robię mieszanek - mam świeże warzywa, tarkuję je na drobno (ewentualnie jak nie chce mi się chrzanić to tarkuję grubiej a potem na blender) i podaje same.
Czasem dodam np. olej albo żółtko.
Ale np. mieszanki mrożonej warzyw i owoców z primexu to już niezbyt chcą...

Link to comment
Share on other sites

Ja papkę robię zawsze na świeżo i jest zmielona tak najdrobniej jak mogę, czyli z podstawa maszynki do mięsa, ale z wkładką i ostrzem do przecierania. Jak pierwszy raz podałam psu to powąchał i się na mnie popatrzył z takim wyrzutem, że aż się śmiać zaczęłam ;) A jak je tą papkę to tak językiem śmiesznie rusza jkaby go to parzyło :D
Ale nadal nie wiem czy mam ją mu darowac czy nie...

Link to comment
Share on other sites

Tak, ale może jakoś tak warzywa komponujesz, że mu smak nie pasuje?
Nie wiem, mieszasz pietruszkę z burakiem na przykład.
Bo ja daję np. marchewkę, drugiego dnia buraka itp.
Nie mieszam - to miałam na myśli.

I u mnie np. furorę robił ogórek z jogurtem naturalnym :D
Nie wiem czemu im to tak smakowało.

Link to comment
Share on other sites

Hexolina uwielbia mizerię, szczególnie taką dobrze przyprawioną i obowiązkowo z miski stojącej na szafce w kuchni :mad:.
U nas papka warzywna zawsze składa się z kilku warzyw, bo np. samych brokułów czy szpinaku nie da rady, jabłkiem jednym się pies nie naje, więc zawsze mieszam 3-5 warzyw i owoców po trochu i jakoś wchodzi. Sama pietruszka z selerem na pewno by nie przeszła, a z dodatkiem buraka i wątróbki szybko znikają :lol:. Teraz na tyle rzadko dostają że jako urozmaicenie jest im wszystko jedno co wrzucę bo i tak zniknie ;). Chociaż dzisiaj łapki średnio im szły i ich kolacja trwała w nieskończoność. Może się po prostu delektowały :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Z warzyw najlepsze dla psów są warzywa rosnące nad ziemią i zielone - szpinak, brokuły, etc. Owoce - najlepsze te z krzaczków, borówki, maliny. Jednak warzywa są zdecydowanie ważniejsze, owoce to tak naprawdę dla smaku.

Link to comment
Share on other sites

Ja gdzieś wyczytałam, że brokułów nie powinno się podawać zbyt dużo.
Nie wiem czy to prawda.
Ale szpinak zamierzam w tym roku posadzić w ogródku, będę miała papkę za darmo ;)

Moje psy uwielbiają owoce i nie żałuje im ;)
Lubią arbuzy, truskawki, borówki, jabłka, gruszki.
W sumie tego się chyba nie da przedawkować co?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aysel']
Lubią arbuzy, truskawki, borówki, jabłka, gruszki.
W sumie tego się chyba nie da przedawkować co?[/QUOTE]

Mam nadzieję, że nie - moja w sezonie na działce sobie sama zrywa maliny z krzaków, zbiera truskawki, borówki, jak ktoś ją poczęstuje czereśniami (bez pestek) to jest w siódmym niebie :evil_lol: a arbuz w gorące dni znika z prędkością światła. A jak jest z np. agrestem, porzeczkami? Czy są w ogóle jakieś owoce, na które trzeba uważać, oprócz winogron (tu jakieś tam cukry chyba...)? Coś czytałam o cytrusach, ale moja tak sępi, jak ktoś je np. mandarynkę albo grejpfruta, że to też jej się zdarza jeść :roll: Jak suka czuje cytrynę to dostaje ślinotoku ;)

Link to comment
Share on other sites

Cytrusy można, tylko nie w dużych ilościach.
Mi się kiedyś o uszy obiło, że nie można popijać tabletek anty (i nie tylko anty - wszystkich) sokiem cytrusowym, bo substancje są wtedy nieaktywne, wiec może w dużych ilościach u zwierząt tez jest tak, że cośtam sie nie wchłonie, nie przyjmie, nie strawi itp.
Wiem, że nie można z owoców winogron i awokado (nie wiem czy to owoc czy warzywo, ale chyba owoc ;D).
I rabarbaru chyba - ale tu nie dam głowy uciąć, bo nie wiem czy to przypadkiem z dietą jaszczurki mi się nie pomyliło ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja nie jestem całkowicie na Barfie, ale chcę strasznie przejść.
Tylko czy trzeba faktycznie robić papki i mieszać te warzywa z wątrobami..?
Bo jakoś niezbyt ciągnie mnie do tego :D
A jak daję mu marchewkę to zjada.
Oczywiście papki z warzyw i owoców mogę robić, ale żeby miksować podroby..?

Link to comment
Share on other sites

Zależy wszystko od psa. Mój pies zje warzywa w każdej postaci (no, oprócz rzodkiewek :evil_lol:), a za papkę warzywno-owocową z jogurtem i oliwką jest w stanie dać się posiekać i posolić ;) Ale są psy, która na papkę nawet nie spojrzą, jeśli nie jest z wkładką podrobową na przykład :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SremoGirl']Ja nie jestem całkowicie na Barfie, ale chcę strasznie przejść.
Tylko czy trzeba faktycznie robić papki i mieszać te warzywa z wątrobami..?
Bo jakoś niezbyt ciągnie mnie do tego :D
A jak daję mu marchewkę to zjada.
Oczywiście papki z warzyw i owoców mogę robić, ale żeby miksować podroby..?[/QUOTE]
oczywiście nie trzeba mieszać z podrobami :D
moje psy zwykle jedzą zmiksowane warzywka z dodatkiem jogurtu lub oleju rybnego a czasem z tuńczykiem takim z puszki(czasem w sosie własnym a czasem w oleju) i zawsze wylizują michy do czysta :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aysel']Cytrusy można, tylko nie w dużych ilościach.
Mi się kiedyś o uszy obiło, że nie można popijać tabletek anty (i nie tylko anty - wszystkich) sokiem cytrusowym, bo substancje są wtedy nieaktywne, wiec może w dużych ilościach u zwierząt tez jest tak, że cośtam sie nie wchłonie, nie przyjmie, nie strawi itp.
Wiem, że nie można z [B]owoców winogron[/B] i awokado (nie wiem czy to owoc czy warzywo, ale chyba owoc ;D).
I rabarbaru chyba - ale tu nie dam głowy uciąć, bo nie wiem czy to przypadkiem z dietą jaszczurki mi się nie pomyliło ;)[/QUOTE]
są tam jakieś związki - dla psów toksyczne - moze ktoś bardziej światły w temacie się wypowie co to takiego - w każdymrazie lepiej omijać winogrona i rodzynki w psiej diecie. Nie wszystkim psom to szkodzi, ale pewnej części populacji - a przeciez nie wiemy do której części nasz pies należy.
a ten rabarbar (szczaw też) to w diecie ludzkiej..... "wypłukuje" wapń z organizmu, ale przecież nikt o zdrowych zmyslach nie jada dzień w dzień kilka kg rabarbaru, więc w ilościach kompotowycch czy jako element ciasta nie powinno zaszkodzić.

Link to comment
Share on other sites

Co prawda ani barfiarzem nie jestem ani mój pies nie jada surowego ale wydaje mi się ,ze podroby nie powinny być podawane codziennie.Zawierają za dużo fosforu,a popularna wątróbka jest zwykłym śmietnikiem organizmu, i zawiera za dużo wit. A. Ale może ktoś mnie sprostuje;)
Acha.Mam psa na gotowanym ale ostatnio krojąc ogórki ( świeże,nie kiszone)dałam psu kawałek i pożerał z prędkością światła.Może dostawać,czy jakoś źle działają na organizm?Ajabłka psy mogą jeść ile chcą czy są jakies ograniczenia?F. potrafi pożreć pół jabłka i nic mu nie jest...nic się od nich w jelitach nie 'robi'?
Gdzieś wyczytałam ,ze psy z problemami z sercem powinny dostawać serca kurze,indycze bo zawierają taurynę.Sprostuje ktoś?Bo nie wiem czy to kolejny wymysł ludzi czy prawdziwa informacja:roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...