Jump to content
Dogomania

Poznań KOSZMAR W PSEUDOHODOWLI !!! Pogotowie i Straż d.Zwierząt


Weronia

Recommended Posts

[quote name='Mrzewinska']Pani Izabello, na pewno teraz przekonuje Pani wszystkich, aby z takich warunków psów nie kupować. Uratuje sie jednego, ale pseudohodowca
ma zysk, a wiec nadal rozmnaza zwierzęta w koszmarnych warunkach.
Byc moze Pani swiadectwo, ze to byl proces ciągly, ze takie warunki byly od lat, pomogloby w sprawie odebrania na zawsze p. Zuzannie praw do zabranych z interwencji psow?
Niestety chyba nie ma mozliwosci prawnej zakazac hodowli na zawsze, zakazac posiadania jakichkolwiek zwierzat ludziom, ktorzy trzymaja je w takich warunkach. A szkoda.
Zofia[/quote]

Pani Zofio,
Mam hodowlę Yorków i zawszę proszę moich przyszłych właścicieli piesków o pojechanie najpierw do inych hodowli a na końcu do mnie :) i szokujące jest, że ludzie mogą być tak okrutni...
Uważam, że powinno się uregulować tak przepisy aby takie pseudo hodowle były zamykane z sankcją braku możliwości przepisania ich na członków rodziny itd...wydaje mi się, że również ZK w Poznaniu powinien podjąć odpowiednie kroki. Jeśli to pomoże mogę świadczyć w sądzie i powiedzieć jak było 9 lat temu...pamiętam, że część Yorków mieszkała w budach w ogrodzie...nic dodać nic ująć.

Pozdrawiam
Iza

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 805
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Izabella York']Pani Zofio,
Mam hodowlę Yorków i zawszę proszę moich przyszłych właścicieli piesków o pojechanie najpierw do inych hodowli [B]a na końcu do mnie[/B] :) i szokujące jest, że ludzie mogą być tak okrutni...[/quote]

Czyli Pani doskonale wie jak jest w innych hodowlach i jest wszystko "cacy"?:roll:

[quote]
Uważam, że powinno się uregulować tak przepisy aby takie pseudo hodowle były zamykane z sankcją braku możliwości przepisania ich na członków rodziny itd...wydaje mi się, że również ZK w Poznaniu powinien podjąć odpowiednie kroki.
[/quote]

A przepraszam, a ZK kto tworzy, nie pani przypadkiem tez?? Jacys "oni" to znaczy kto?

[quote]
Jeśli to pomoże mogę świadczyć w sądzie i powiedzieć [B]jak było 9 lat temu[/B]...pamiętam, że część Yorków mieszkała w budach w ogrodzie...nic dodać nic ująć.[/quote]
To sie pani obudzila, 9 lat temu????:crazyeye::crazyeye: A ustawa o ochronie zwierzat istnieje, dzieki Bogu od 1997r, na co pani tyle czasu czekala???

Acha, rozumiem....do zlych hodowli odsylam aby potem ludzie do pani przychodzili "jak w dym"-to sie nazywa podtrzymywanie przy zyciu "niezdrowej konkurencji". Przy "zdrowej konkurencji" to moze byc przeciez roznie dla pani:razz: Cos pani slowa nie brzmia wiarygodnie, teraz, jak dla mnie. A wrecz ukrywanie faktow znecania sie nad zwierzetami czyni pania tez winną.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']Czyli Pani doskonale wie jak jest w innych hodowlach i jest wszystko "cacy"?:roll:



A przepraszam, a ZK kto tworzy, nie pani przypadkiem tez?? Jacys "oni" to znaczy kto?


To sie pani obudzila, 9 lat temu????:crazyeye::crazyeye: A ustawa o ochronie zwierzat istnieje, dzieki Bogu od 1997r, na co pani tyle czasu czekala???

Acha, rozumiem....do zlych hodowli odsylam aby potem ludzie do pani przychodzili "jak w dym"-to sie nazywa podtrzymywanie przy zyciu "niezdrowej konkurencji". Przy "zdrowej konkurencji" to moze byc przeciez roznie dla pani:razz: Cos pani slowa nie brzmia wiarygodnie, teraz, jak dla mnie. A wrecz ukrywanie faktow znecania sie nad zwierzetami czyni pania tez winną.[/quote]

Nie napisałam, że są złe hodowle...każdy człowiek ma prawo wyboru i lepiej, żeby zobaczył kilka hodowli niż kupował w pierwszej lepszej tak jak ja to zrobiłam i to miałam na myśli...wiem, ze związek tworzymy my ludzie posiadający psy rasowe...ale sprawa hodowli, w której była interwencja podnoszona była kilka razy w naszym oddziałe z wiadomym skutkiem...kilka razy próbowano zrobić przegląd tej hodowli ale wiadomo jakie są przepisy...
Nie wiem skąd tyle zgryźliwości....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Izabella York']Nie napisałam, że są złe hodowle...każdy człowiek ma prawo wyboru i lepiej, żeby zobaczył kilka hodowli niż kupował w pierwszej lepszej tak jak ja to zrobiłam i to miałam na myśli...[/QUOTE]
Wprost przeciwnie to zabrzmialo:roll:


[QUOTE]
wiem, ze związek tworzymy my ludzie posiadający psy rasowe...ale sprawa hodowli, w której była interwencja podnoszona była kilka razy w naszym oddziałe z wiadomym skutkiem...[B]kilka razy próbowano zrobić przegląd tej hodowli ale wiadomo jakie są przepisy...[/B]
[/quote]

Tak, wiadomo jakie są przepisy, [B]ustawa o ochronie zwierzat[/B] LI I TYLKO, przede wszystkim.
Nie bardzo rozumiem o jakie przepisy chodzi, jakie przepisy 'blokuja' przeprowadzenie interwencji?
A intewencje moze przeprowadzic: policja, lekarz powiatowy, organizacja ochrony zwierzat jesli sie ICH POWIADOMI!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Pani Izabelo, mysle, ze najlepiej porozumiec sie bezposrednio z organizatorami akcji odebrania psow. Jesli Pani świadectwo pomoze w odebraniu zwierzat na stale, na pewno będzie to dzialanie dla dobra zwierzat.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mrzewinska']Pani Izabelo, mysle, ze najlepiej porozumiec sie bezposrednio z organizatorami akcji odebrania psow. Jesli Pani świadectwo pomoze w odebraniu zwierzat na stale, na pewno będzie to dzialanie dla dobra zwierzat.

Zofia[/quote]


Pani Izabelo, dziękuję, że dała Pani znak, i że moze być Pani świadkiem. Zgłosiło się już kilka osób, które na przestrzeni ostatnich lat dokonywały zakupów od p. Zuzanny. Ich zeznanaia wnoszą wiele nowego do sytuacji tej hodowli. Na PW wysyłam Pani informację z kontaktem.
Choć po 9 latach to i tak cenie Pani chęć pomocy dziś. A co do policji i innych urzędowych przedstawicieli służb - mam swoje zdanie. W wielu przypadach nie potrafią oni ani dokonać kontroli ani ocenić stanu faktycznego. Najlepiej jest więc powiadomić organizacje zajmującą sie ochroną zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Izabella York']Nie napisałam, że są złe hodowle...każdy człowiek ma prawo wyboru i lepiej, żeby zobaczył kilka hodowli niż kupował w pierwszej lepszej tak jak ja to zrobiłam i to miałam na myśli...wiem, ze związek tworzymy my ludzie posiadający psy rasowe...ale sprawa hodowli, w której była interwencja podnoszona była kilka razy w naszym oddziałe z wiadomym skutkiem...kilka razy próbowano zrobić przegląd tej hodowli ale wiadomo jakie są przepisy...
Nie wiem skąd tyle zgryźliwości....[/quote]
Stąd, ze kupowanie w takiej hodowli to popieranie takiego biznesu. Tłumaczenie ,,zrobiłam to z litości" jest bardzo naiwne bo jaki nie byłby powód zakupu to interes się kręci dzięki temu, ze jest popyt na psy.
Na innym wątku Vectra napisała:
[quote]Nagminne jest naruszanie dóbr zwierząt w pseudohodowlach , ale w hodowlach pod patronatem ZK , nie zawsze jest różowo ....
Jedynie MY nabywcy aktualnie możemy pewne procedery zatrzymywać ... nie kupując psów z takich okropnych miejsc .... nie litować się , nie wmawiać sobie że rodowód jest niepotzrebny
SPrawdzać , lustrować , wypytywać , o miejsca w których chcemy nabyć psiaka ...
dla tych złych - skończy się popyt , zaprzestaną produkcji , interes będzie nieopłacalny .... [/quote]
Zgadzam się z tym w 100%. Nie można walczyć ze złymi hodowlami i jednocześnie je sponsorować. :shake:

Link to comment
Share on other sites

[B]Izabello York[/B]:-) - już samo Twoje wystąpienie na forum Dogomanii jest wyrazem dobrej woli z Twojej strony.
Nie zrażaj się, proszę, niemiłymi reakcjami.
Tak, jak napisali Pani Zofia Mrzewińska:modla: oraz Grzegorz - PiSdZ, skontaktuj się, proszę, z Pogotowiem i Strażą dla Zwierząt (tel.: 0 512 100 550).
Twoje oświadczenie (zeznanie) na pewno bardzo pomoże Psiaczkom wyrwanym z rąk koszmarnej Zuzanny.
Pozdrawiam Cię serdecznie:-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Odi'][B]Izabello York[/B]:-) - już samo Twoje wystąpienie na forum Dogomanii jest wyrazem dobrej woli z Twojej strony.
Nie zrażaj się, proszę, niemiłymi reakcjami.
Tak, jak napisali Pani Zofia Mrzewińska:modla: oraz Grzegorz - PiSdZ, skontaktuj się, proszę, z Pogotowiem i Strażą dla Zwierząt (tel.: 0 512 100 550).
Twoje oświadczenie (zeznanie) na pewno bardzo pomoże Psiaczkom wyrwanym z rąk koszmarnej Zuzanny.
Pozdrawiam Cię serdecznie:-)[/quote]

Odi nie wiem czy tak bardzo pomoże. Próbować warto, ale popatrz na to z boku. Ktoś kilka lat temu kupuje psa. Widzi warunki. Nic nie robi. Drogo kupiony pies wyrasta na psa nie wystawowego... Osoba kupująca psa w tej chwili ma swoją hodowlę - ,,konkurencja".
Strasznie wielu rzeczy można się tu czepić... a coś mi się wydaje, ze p. Z będzie chciała w sądzie ostro walczyć. :shake:

Link to comment
Share on other sites

[B]Izabello York[/B]:-), bardzo miło, że jesteś na tym wątku:cool2:
Proszę Cię bardzo, nie zwracaj uwagi na niesympatyczne reakcje osób niebacznych na to, iż swoimi wypowiedziami razem z kąpielą wylewają dziecko:shake:
Liczę na Twoją pomoc dla Psiaczków:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Odi'][B]Izabello York[/B]:-), bardzo miło, że jesteś na tym wątku:cool2:
Proszę Cię bardzo, nie zwracaj uwagi na niesympatyczne reakcje osób niebacznych na to, iż swoimi wypowiedziami razem z kąpielą wylewają dziecko:shake:
Liczę na Twoją pomoc dla Psiaczków:loveu:[/quote]
Odi ja Ci dam ,,niesymaptyczne"! :cool3:
Pomoc dla psiaczków- TAK!!! Ale pomoc musi!!! być perfekcyjnie przygotowana bo przeciwnik może okazać się waleczny.
Tego nie mozna spaprać!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Odi'][B]Izabello York[/B]:-), bardzo miło, że jesteś na tym wątku:cool2:
Proszę Cię bardzo, nie zwracaj uwagi na niesympatyczne reakcje osób niebacznych na to, iż swoimi wypowiedziami razem z kąpielą wylewają dziecko:shake:
Liczę na Twoją pomoc dla Psiaczków:loveu:[/quote]

Odi, przestan juz z tym słodzeniem, nadmiar jest niezdrowy a wrecz szkodliwy.
Z tym "swiadczeniem prawdy", to tak jak by maz maltretowal zone na oczach sasiadki albo i nie, 9 lat temu, i ta laskawie sie odezwala jak juz zone ledwo zywą zabrali do szpitala.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Odi nie wiem czy tak bardzo pomoże. Próbować warto, ale popatrz na to z boku. Ktoś kilka lat temu kupuje psa. Widzi warunki. Nic nie robi. Drogo kupiony pies wyrasta na psa nie wystawowego... Osoba kupująca psa w tej chwili ma swoją hodowlę - ,,konkurencja".
Strasznie wielu rzeczy można się tu czepić... a coś mi się wydaje, ze p. Z będzie chciała w sądzie ostro walczyć. :shake:[/quote]

Zgadzam sie w 100%.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']Odi, przestan juz z tym słodzeniem, nadmiar jest niezdrowy a wrecz szkodliwy.
Z tym "swiadczeniem prawdy", to tak jak by maz maltretowal zone na oczach sasiadki albo i nie, 9 lat temu, i ta laskawie sie odezwala jak juz zone ledwo zywą zabrali do szpitala.[/quote]
Arko z ust mi to wyjełaś. Wszycy wiedzieli a nikt nie reagował.
Posprzątane cudzymi rękami ... a wtedy zgłaszają się osoby, które doskonale wiedziały jak ta hodowla wygląda od podszewki. Gdzie były wtedy? Czy teraz należy je nosić na rękach? Dla dobra sprawy sądowej - być może, ale dla psów i innych zwierzaków p. Z. to ,,świadczenie prawdy" jest mocno spóźnione. :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Arko z ust mi to wyjełaś. Wszycy wiedzieli a nikt nie reagował.
Posprzątane cudzymi rękami ... a wtedy zgłaszają się osoby, które doskonale wiedziały jak ta hodowla wygląda od podszewki. Gdzie były wtedy? Czy teraz należy je nosić na rękach? Dla dobra sprawy sądowej - być może, ale dla psów i innych zwierzaków p. Z. to ,,świadczenie prawdy" jest mocno spóźnione. :shake:[/quote]
Owszem jest sens aby zglaszaly sie osoby ktore:
-widzialy warunki i psy, zglaszaly gdzies(na pismie) i reakcji nie bylo, sa wstanie udowodnic swoje zgloszenia.
- poszkodowane, ktore kupily od niej psa i okazal sie byc chory i zaniedbany, maja dokumentacje(np. weterynaryjna), ewentulanie widzialy tez to miejsce.
A swiadek, ktory hoduje tej samej rasy psy, bedzie prawdopodobnie uznany jako niewiarygodny.:shake:

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

Oj dziewczyny, dziewczyny.
Moim zdaniem lepiej późno niż wcale.
Poza tym 9 lat temu były organizacje prozwierzęce ale były tylko aby być sama wiem z rodzinnego doświadczenia jak szukaliśmy pomocy dla pokrzywdzonych zwierząt a dzałał wtedy w naszym regionie tylko TOZ i tak naprawdę nie zrobił nic, umył ręce od sprawy i już. Sama z rodzicami pomogłam tym psiakom, znaleźliśmy domy, poszczepiliśmy i utrzymywaliśmy stały kontakt z opiekunami.
Teraz też są organizacje działające tylko na papierze ale o tyle jest lepiej, że można prosić o pomoc inną dobrze działającą.


[SIZE=5][B]Warto skorzystać, za darmo można dodać nr czipa swojego pupila do bazy [/B][/SIZE][URL="http://www.petbase.pl/identyfikacja.html"][SIZE=5][COLOR=red][B]petBase.pl[/B][/COLOR][/SIZE][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Zastanawiam się ciągle, o co w tym wątku czasem chodzi?

[quote name='Karmi']Słusznie. Możemy więc wrócić do psów z Poznania?
[B]Czy została wydana decyzja o czasowym odebraniu psów[/B]?[/quote]

Decyzja została wydana, ba, nawet zamieszczona w wątku choć "po upływie terminu", który określił PiSdZ, co zostało skrzętnie odnotowane. Publiczne przyznanie PiSdZ do opóźnienia i publiczne podanie tego przyczyny, oczywiście jest niewystarczające, bo -

[quote name='Karmi']W kwestii braku informacji. Skoro publicznie zobowiązuje się Pan do robienia czegoś to proszę dotrzymywać takich zobowiązań lub po prostu nie zobowiązywać się. ;-) [/quote]

Wydanie decyzji ucieszyło jednak, jak mi się wydaje, niektórych uczestników forum:

[quote name='Mrzewinska'][B]To doskonale, to kolejny etap na drodze do[/B] [B]nowego życia dla tych zwierząt jest juz pokonany.[/B] Oby jak najszybciej przyszla decyzja o odebraniu na zawsze praw do tych psów p. Zuzannie D.

Zofia[/quote]

Czyli sprawa posuwa się do przodu? O! Nic bardziej mylnego...

[quote name='Karmi'][B]Obawiam się, ze to dopiero malutki [SIZE=3]etapik.[/SIZE][/B] Czasowe odebranie łatwiej przeprowadzić.Decyzje wydawane są chętnie. Choć w tym przypadku akurat było inaczej.
Sądownie pozbawić własności jest znacznie trudniej. Może to nastąpić tylko w ściśle określonych przypadkach. Niestety...Do tego dochodzi nazwijmy to delikatnie ;) ostrożne stosowanie prawa przez nasze sądy w sprawach dotyczących zwierząt. :shake:[/quote]

W międzyczasie toczy się "rzeczowa" dyskusja o statucie, kradzieży nazwy, psach z Krężla, Czarnym... Po co? Ano po to:

[quote name='Karmi'] Powiem jeszcze raz: PiSdZ załozył tu wątek. Po co? [B]Czy tylko po to, zeby wszyscy klaskali i wpadali w zachwyt jak działa[/B] [B]ta organizacja?[/B] [/quote]

W wątku pisze Izabella York, która 9 lat temu kupiła psiaka w "hodowli P. Zuzanny" i widziała panujące tam warunki. Sama ma hodowlę psów.
W wątku pojawiła się, moim zdaniem, słuszna rada.

[quote name='Mrzewinska']Pani Izabelo, mysle, ze najlepiej porozumiec sie bezposrednio z organizatorami akcji odebrania psow. Jesli Pani świadectwo pomoze w odebraniu zwierzat na stale, na pewno będzie to dzialanie dla dobra zwierzat.

Zofia[/quote]

Okazuje się jednak, że taka rada nie jest właściwa, bo -

[quote name='Karmi']Odi nie wiem czy tak bardzo pomoże. Próbować warto, ale popatrz na to z boku. Ktoś kilka lat temu kupuje psa. Widzi warunki. Nic nie robi. Drogo kupiony pies wyrasta na psa nie wystawowego... Osoba kupująca psa w tej chwili ma swoją hodowlę - ,,konkurencja".
Strasznie wielu rzeczy można się tu czepić... a coś mi się wydaje, ze p. Z będzie chciała w sądzie ostro walczyć. :shake:[/quote]

[quote name='Karmi']Arko z ust mi to wyjełaś. Wszycy wiedzieli a nikt nie reagował.
Posprzątane cudzymi rękami ... a wtedy zgłaszają się osoby, które doskonale wiedziały jak ta hodowla wygląda od podszewki. Gdzie były wtedy? [B][SIZE=3]Czy teraz należy je nosić na rękach?[/SIZE][/B] Dla dobra sprawy sądowej - być może, ale dla psów i innych zwierzaków p. Z. to ,,świadczenie prawdy" jest mocno spóźnione. :shake:[/quote]

[quote name='ARKA']Owszem jest sens aby zglaszaly sie osoby ktore:
-widzialy warunki i psy, zglaszaly gdzies(na pismie) i reakcji nie bylo, sa wstanie udowodnic swoje zgloszenia.
- poszkodowane, ktore kupily od niej psa i okazal sie byc chory i zaniedbany, maja dokumentacje(np. weterynaryjna), ewentulanie widzialy tez to miejsce.
A swiadek, ktory hoduje tej samej rasy psy, bedzie prawdopodobnie uznany jako niewiarygodny.:shake:[/quote]

Zrozumiałam to tak - no może jest sens, ale go trochę nie ma. Może to dobre dla sprawy (czyli obecnie odebranych zwierząt), ale nie dla zwierząt, które przebywały u P. Zuzanny w przeciągu wielu lat. No więc jednak nie ma sensu, ale może warto spróbować. W każdym razie najważniejsze, by osób takich, jak Izabella York [B]"nie nosić na rękach".[/B]

Może jednak przydatność zeznań i wiarygodność świadka oceni sąd, a nie społeczność Dogomanii? [B]W poznańskim ZK była sprawa hodowli P. Zuzanny poruszana (napisała Izabella York), może są jednak jakieś "papiery"?[/B]
Rozumiem jednak, że na podstawie kilku postów intencje i postawa Izabelli York już zostały ostatecznie osądzone. Pieczątka, koniec i kropka. Jak zwykle...
Taką argumentacją, jak podaje tu Arka i Karmi, posłużyć się może obrońca P. Zuzanny w sądzie, ale może są jednak inne okoliczności, o których w swoich kilku postach w tym wątku Izabella York nie napisała (i słusznie), a które sąd weźmie pod uwagę? Nie będzie natomiast konieczne dla sądu "świadectwo moralności" wystawione przez społeczność Dogomanii dla Izabelli York :p.

Tak sobie czasem myślę czytając ten wątek, że kibicowanie niektórych uczestników tego topiku polega na dziecięcym zaciskaniu kciuków z myślą "skuś baba na dziada, skuś baba na dziada".

Skąd więc to oburzenie?

[quote name='Karmi'][B]Panie Grzegorzu a ja prosiłbym o traktowanie nas[/B] [B]jak ludzi dorosłych[/B]. Pana wypowiedzi są często tak zabarwione jakby ich odbiorcami miała być [B]banda egzaltowanych nastolatek[/B]. ;-) [/quote]

Uffff.... Ale się napracowałam :lol:.

[B]Przepraszam za długi post[/B], ale "lecę" już cytatami, bo [B]staram się bardzo :lol: [/B], by nie sugerowano mi, że jestem człowiekiem nierozumnym, krewnym b. prezydenta i byłego premiera, jedynym sprawiedliwym, zaślepionym fanatykiem (może coś pominęłam?). Ale przygotowana jestem na kolejne epitety...:-D

Link to comment
Share on other sites

[B]Chandler[/B], masz rację - oceny zeznań Izabelli York dokona sąd.
Rzecz jednak w tym, aby ten Świadek nie zeznawał, bo a nuż - pomoże Psiaczkom.
A przecież tu Emir wyznaczyła haniebny trend: głęboki szacunek dla osoby znęcającej się nad zwierzętami.
Przy okazji - czy Fundacja EMIR już zmieniła nazwę na adekwatną do swych nowych przekonań?
Mam sporo pomysłów, przykładowo: "Fundacja Na ratunek Dręczycielom zwierząt".
Ciekawsze trzymam w zanadrzu, ma się rozumieć:razz:

[B]ARKO[/B], nie słodzę, ja po prostu jestem taka słodka idiotka :sweetCyb::laugh2_2::B-fly:
Satysfakcjonuje odpowiedź:razz:
Jeśli tak, to się cieszę :cunao:

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/65236.html"][B][COLOR=#000000]Chandler[/COLOR][/B][/URL] - ja takze się zastanawiam o co chodzi???
Już nawet nie cytuję niektórych ze ludzi ze świecznika pewnej Fundacji, którzy przepraszali Zuzannę na tym wątku, za to, że miała miejsce kontrola i w jaki sposób to zrobiono.
Niestety [URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/65236.html"][B][COLOR=#000000]Chandler[/COLOR][/B][/URL] zgadzam sie z Tobą. Piszę "niestety" bo rejestrujac sie mna dogomanii spodziewałem się czegoś innego. Krytyki, która może pomóc np. lepiej przepowadzać w przyszłości takie akcje. Niestety przyjęliśmy na głowe kubeł zimnej wody i przyjeliśmy na głowę jeszcze pewnie nie raz. Dla nas nauczka, żeby na razie robic wszystkie akcje - tak jak dawniej - czyli bez rozgłosu. Moze wtedy energia złośliwych i wiecznie niezadowolonych przejdzie na zapał szukania domów dla potrzebujących psów? Chociaż sądząc po charakterze niektórych - wątpię.

Sprawa p. Zuzanny jest rozwojowa. Z dostarczoych przez nas dokumentów jasno wynikaja kolejne przestępstwa tej pani na przestrzeni lat. Udaje sie to dzięki ludziom, którzy zdecydowali się zeznawać - choć wczesniej nie mówili...
Jak to tłumaczą? Różnie... Na pewno nie klaszczę z zachytu, ze milczeli przez lata. Milczał także ZK. Są bowiem osoby z których zeznań wynika, że ZK wiedział co tam się dzieje. Świadkowie wspominają, że pracownicy ZK mówili chetnym na kupn np. spanieli cyt. "nie polecamy tego miejsca". Dlaczego? Odpowiedź nasuwa się sama.

Dziś wiele osób ma coraz większą świadomosć i zgłasza coraz częściej zgłasza przestepstwa z ustawy. Dlaczego? Coraz wiecej się o tym mówi. Za kilka miesiecy czy lat - będzie trzeba interweniować częsciej w wielu nowych miejscach.

Wkrótce zamieścimy fotografie zwierząt jakie udało się uratować z pseudohodowli - w nowych domach.
Pozdrawiam wszytskich życzliwych, złosliwych równie gorąco.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Odi']Rzecz jednak w tym, aby ten Świadek nie zeznawał, bo a nuż - pomoże Psiaczkom.
A przecież tu Emir wyznaczyła haniebny trend: głęboki szacunek dla osoby znęcającej się nad zwierzętami.
Przy okazji - czy Fundacja EMIR już zmieniła nazwę na adekwatną do swych nowych przekonań?
Mam sporo pomysłów, przykładowo: "Fundacja Na ratunek Dręczycielom zwierząt". [/quote]
Odi chyba z deczka przesadzasz. Sugerujesz, ze osoby krytykujące robią to po to aby udaremnić pomoc psom?:crazyeye:Dobrze zrozumiałam?
Podjazd pod Emir ? Coż ... Ciekawie ukierunkowujesz dyskusję.
Czy teraz ja powinnam zaproponować jak nazwać PiSdZ. Może
,,Fundacje nie/spełnionych...."
Tak mi się wymyśliło po przeczytaniu tego:
[url=http://www.rottka.pl/pl/adopcja/adopcja/450,450.html]Pomorska Fundacja Rottka  Adopcja - Rufus otwarte złamania obu łap[/url]

Link to comment
Share on other sites

Karmi, mówisz, że przesadzam.
W jakim celu zatem udzielasz Zuzannie nieustannych instrukcji?

Jeśli chcesz naprawdę pomóc Psiaczkom i masz jakieś cenne uwagi dla Grzegorza, które mógłby on wykorzystać w swojej pracy na rzecz Psiaczków, to możesz przecież wszystko przekazać mu na PW lub mailem (służę adresem: [email][email protected][/email]), zaś tu na forum jedynie zasygnalizować, np.: "Grzegorzu masz na PW moje wskazówki, weź je pod uwagę".

Mogę założyć wariant, iż kochasz niezmiernie Psiaczki i ze wszystkich sił chcesz im pomóc, a jedynie jakiś paskudny imperatyw wewnętrzny zmusza Cię do ujawniania wszystkich Twych przemyśleń na forum publicznym:p
Tu miałby pole do popisu jakiś specjalista:razz:

Być może jednak pragniesz, by zauważono Twoją erudycję oraz wysokie IQ?
Jeśli tu tkwi przyczyna, to już odpowiadam na Twoje zapotrzebowanie:
Karmi - jesteś niezwykle inteligentną erudytką.
Udowodniłaś to w sposób wyczerpujący.

Tylko proszę:modla:, przestań szkodzić Psiaczkom.
W to miejsce możesz szkodzić mnie .
Pasuje?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chandler']Zastanawiam się ciągle, o co w tym wątku czasem chodzi?


Tak sobie czasem myślę czytając ten wątek, że kibicowanie niektórych uczestników tego topiku polega na dziecięcym zaciskaniu kciuków z myślą "skuś baba na dziada, skuś baba na dziada".


a wiesz, że ja także mam takie wrażenie?? kopać, kopać-a to o Krężel, a to o Maskotki Zuzanny-o cokolwiek-byle kopać.I szukać, szukać-haczyków na cokolwiek-Ludzie-opamiętajcie się proszę. Niech to zostanie wątek na temat tej jednej interwencji

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa i flatki']Z poznańskim oddziałem ZKwP jest pewnie taki sam problem,jak z innymi w całym kraju - nie zrobią krzywdy swoim działaczom i hodowcom.
Polecam lekturę takiej stronki:
trzeba wpisać do Google'a te trzy literki "w" potem brightongoldens.a potem jeszcze com i poczytać stronkę pośrednika.[/quote]


No dokładnie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...