Jump to content
Dogomania

Poznań KOSZMAR W PSEUDOHODOWLI !!! Pogotowie i Straż d.Zwierząt


Weronia

Recommended Posts

  • Replies 805
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:multi:Witam serdecznie.
W dniu dzisiejszym miłośnicy cavalierów z forum
w w w . c a v a l i e r w o r l d .e u
przekazali dla naszych sierotek z Poznania 40 kg karmy Acana,14 kg karmy Intestinal, całe mnóstwo witaminek w tabletkach i pastach, szamponiki, kocyki i zabaweczki, a także ubranko zimowe :lol:.
Jeszcze mamy 15 kg worek karmy, który przekażemy na dniach.
Zostały też przelane pieniążki na potrzeby Straży,jako częściowe pokrycie kosztów obsługi weterynaryjnej psów naszej rasy,ktorymi sie opiekujemy wirtualnie.
Kilka osób spotkało się z przedstawicielami straży na żywo i pozostajemy w stałym kontakcie :lol:.
Mamy nadzieje na dalszą dobrą współpracę ze Strażą do zakończenia sprawy ,a w razie wypadku, rownież z innymi organizacjami pomocowymi.
Oby takich akcji było jak najmniej.;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='e-v-i-k']:multi:Witam serdecznie.
W dniu dzisiejszym miłośnicy cavalierów z forum
w w w . c a v a l i e r w o r l d .e u
przekazali dla naszych sierotek z Poznania 40 kg karmy Acana,14 kg karmy Intestinal, całe mnóstwo witaminek w tabletkach i pastach, szamponiki, kocyki i zabaweczki, a także ubranko zimowe :lol:.
Jeszcze mamy 15 kg worek karmy, który przekażemy na dniach.
Zostały też przelane pieniążki na potrzeby Straży,jako częściowe pokrycie kosztów obsługi weterynaryjnej psów naszej rasy,ktorymi sie opiekujemy wirtualnie.
Kilka osób spotkało się z przedstawicielami straży na żywo i pozostajemy w stałym kontakcie :lol:.[/quote]
A czy spotkaliście się ,,na żywo" z psami którym pomagacie?
[quote]Oby takich akcji było jak najmniej.;)[/quote]
A z tym zgadzam się w 100% a nawet 200%! :razz:

[SIZE=1]ps. Gratuluję zgrania cavalierowców! Taka pomoc ,,w swojej rasie" jak widać świetnie się sprawdza. Szkoda, ze nie wszystkie rasowce mają takich ,,fanatyków" ;)[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ninka iXi']Z czescia. Randka z kilkorgiem jest lub bedzie na dniach umowiona.
"Delegowana" kolezanka trzyma lapke na pulsie.
Prosze, nie węszcie przekretów![/quote]
Nie bądź przewrażliwiona! Zapytałam czy fizycznie widzieliście psy ponieważ na forum cavalierowców był wpis, że obejrzeliscie... zdjęcia.

Link to comment
Share on other sites

Kiedy czyta sie to forum, ciezko nie byc przewrazliwionym i nie miec odczucia, ze kazdy u kazdego szuka czegos zlego...

Owszem, w przypadku wiekszosci psow widzielismy jedynie zdjecia i dokumentacje ich dotyczaca. I jestesmy umowieni na spotkanie tych psow w realu.
Na obecnym etapie nie mozemy miec podejrzen, ze ktos nas probuje "wkrecic".

Nawet bez obejrzenia zywych zwierzat, dokumenty, z ktorymi juz mielismy szanse sie zapoznac sa naprawde wystarczajace, aby udzielic im wsparcia bez wiekszych obaw.
I super, ze byla okazja te zdjecia zobaczyc.

Link to comment
Share on other sites

Byłam wczoraj z wizytą. Psiaczki mają sie dobrze.
Choróbska wyleczone, włoski pięknie odrastają.:multi:
Są takie, które pomimo krzywdy są niesamowicie ufne , ale są też takie które boją sie własnego cienia.:painting:
Najważniejsze że są kochane , przytulane i nie dzieje się im żadna krzywda.:cool2:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='e-v-i-k']Nie będzie ;)
Ja byłam z wizytą, a nie na wizytacji :razz:
A po za tym, musimy pamiętać, że nie tylko dobrzy ludzie czytaja to forum[/quote]
Psy były pokazane na fimie i na zdjęciach. Pełno tego w sieci. Chyba więc przesada z robieniem z tego wielkiej tajemnicy ,,tajne/poufne". ;)

Link to comment
Share on other sites

E-v-i-k, dziękuję :modla:za info n/t piesków.
Twoje ocena, jako Przedstawiciela Hodowców danej rasy, iż Psiaczki:loveu: są otoczone miłością i właściwą opieką:modla: są dla mnie w zupełności wystarczające.
Nie widzę potrzeby potwierdzania prawdziwości Twoich słów jakąkolwiek dokumentacją fotograficzną, zwłaszcza, że - jak słusznie zauważasz, licho nie śpi.
Ninka iXi:loveu:, E-v-i-k:loveu: serdecznie Was pozdrawiam:-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Odi']E-v-i-k, dziękuję :modla:za info n/t piesków.
Twoje ocena, jako Przedstawiciela Hodowców danej rasy, iż Psiaczki:loveu: są otoczone miłością i właściwą opieką:modla: są dla mnie w zupełności wystarczające.
Nie widzę potrzeby potwierdzania prawdziwości Twoich słów jakąkolwiek dokumentacją fotograficzną, zwłaszcza, że - jak słusznie zauważasz, licho nie śpi.
Ninka iXi:loveu:, E-v-i-k:loveu: serdecznie Was pozdrawiam:-)[/quote]

Odi tu nie chodzi o ,,dokumentację fotograficzną" mającą na celu potwierdzanie ,,prawdziwości słów" Evika. Skąd Ci to przyszło do głowy?
Na dogo jest kupe zdjęć ,,psów w potrzebie" i nie robi się z tego problemu.
Licho jednak śpi :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Otrzymalismy decyzje w sprawie czasowego odbioru zwierząt Zuzannie D. i jej mężowi. Ptaki powierzono na czasowe przechownaie do Ptasiego Azylu przy ZOO w Poznaniu a psy i kota Pogotowiu i Straży dla Zwierzat w Trzciance. Kopię decyzji umiescimy jeszcze dziś.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

[quote name='PiSdZ']Otrzymalismy decyzje w sprawie czasowego odbioru zwierząt Zuzannie D. i jej mężowi.[/quote]

To doskonale, to kolejny etap na drodze do nowego życia dla tych zwierząt jest juz pokonany. Oby jak najszybciej przyszla decyzja o odebraniu na zawsze praw do tych psów p. Zuzannie D.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='"Mrzewinska"']
Cytat:
Napisał [B]PiSdZ[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f86/poznan-koszmar-w-pseudohodowli-pogotowie-straz-d-zwierzat-122835-post11352650/#post11352650"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]
[I]Otrzymalismy decyzje w sprawie czasowego odbioru zwierząt Zuzannie D. i jej mężowi.[/I]

To doskonale, to kolejny etap na drodze do nowego życia dla tych zwierząt jest juz pokonany. Oby jak najszybciej przyszla decyzja o odebraniu na zawsze praw do tych psów p. Zuzannie D.

Zofia[/quote]

Trzymam kciuki, aby życzenie Pani Zofii:modla:, jak najszybciej się ziściło:kciuki:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mrzewinska']To doskonale, to kolejny etap na drodze do nowego życia dla tych zwierząt jest juz pokonany. Oby jak najszybciej przyszla decyzja o odebraniu na zawsze praw do tych psów p. Zuzannie D.

Zofia[/quote]
Obawiam się, ze to dopiero malutki etapik. Czasowe odebranie łatwiej przeprowadzić.Decyzje wydawane są chętnie. Choć w tym przypadku akurat było inaczej.
Sądownie pozbawić własności jest znacznie trudniej. Może to nastąpić tylko w ściśle określonych przypadkach. Niestety...Do tego dochodzi nazwijmy to delikatnie ;) ostrożne stosowanie prawa przez nasze sądy w sprawach dotyczących zwierząt. :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Obawiam się, ze to dopiero malutki etapik. Czasowe odebranie łatwiej przeprowadzić.Decyzje wydawane są chętnie. Choć w tym przypadku akurat było inaczej.
Sądownie pozbawić własności jest znacznie trudniej. Może to nastąpić tylko w ściśle określonych przypadkach. Niestety...Do tego dochodzi nazwijmy to delikatnie ;) ostrożne stosowanie prawa przez nasze sądy w sprawach dotyczących zwierząt. :shake:[/quote]

Chyba żyjemy w dwóch różnych krajach. Urzędnicy wcale nie podejmują chetnie decyzji o odbiorze zwierząt. Może podaj w ilu urzędach uzyskano ją po 2-3 dniach od wpłynięcia wniosku, bo ja czasami czekam na jej wydanie z 2 lub nawet 4 miesiące i czasami jest odmowna.
Z kolei w sądzie jesli udowodni się znęcanie nad zwierzęciem, przepadek zwierzęcia jest orzekany właśnie bardzo często. Ja na sądowej sali spędziłem kilka lat - mam sporo przykładów.
Dlatego mam wrażenie, że żyjemy w dwóch różnych krajach.

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich serdecznie :)

Chciałabym nawiązać do sytuacji w "hodowli" Maskotki Zuzanny...
W 1999 roku zakupiłam swoją pierwszą suczkę York właśnie w tej hodowli, suczka miała być wybitnie wystawowa itd zapłaciłam za nią wówczas 2500 złotych...warunki były takie same jak zdjęcia z interwencji. Gdy weszłam do pokoju to nie było gdzie usiąść...brud wszędzie...nigdy wcześniej nie miałam doczynienie z hodowlami, ale byłam przerażona tym co zobaczyłam. Bardzo żal mi się zrobiło małej i zdecydowałam, ze ja kupię aby nie męczyła się w tych warunkach. Pieska wzięłam w tym samym dniu...oczywiście sukcesów na wystawach nie było, bo mała waży 1,6 kg :) ale jest z nami i to jest najważniejsze.
Bardzo się cieszę, że ta interwencja miała mieksce i mam nadzieję, że prezydent podejmie właściwą decyzję.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

[quote name='Izabella York']Witam wszystkich serdecznie :)

Chciałabym nawiązać do sytuacji w "hodowli" Maskotki Zuzanny...
W 1999 roku zakupiłam swoją pierwszą suczkę York właśnie w tej hodowli, suczka miała być wybitnie wystawowa itd zapłaciłam za nią wówczas 2500 złotych...warunki były takie same jak zdjęcia z interwencji. [/quote]

Pani Izabello, na pewno teraz przekonuje Pani wszystkich, aby z takich warunków psów nie kupować. Uratuje sie jednego, ale pseudohodowca
ma zysk, a wiec nadal rozmnaza zwierzęta w koszmarnych warunkach.
Byc moze Pani swiadectwo, ze to byl proces ciągly, ze takie warunki byly od lat, pomogloby w sprawie odebrania na zawsze p. Zuzannie praw do zabranych z interwencji psow?
Niestety chyba nie ma mozliwosci prawnej zakazac hodowli na zawsze, zakazac posiadania jakichkolwiek zwierzat ludziom, ktorzy trzymaja je w takich warunkach. A szkoda.
Zofia

Link to comment
Share on other sites

[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img150.imageshack.us/img150/4082/orzeczenie1ca4.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://g.imageshack.us/img150/orzeczenie1ca4.jpg/1/][IMG]http://img150.imageshack.us/img150/orzeczenie1ca4.jpg/1/w500.png[/IMG][/URL]


[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img116.imageshack.us/img116/5205/oreczenie2ij6.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://g.imageshack.us/img116/oreczenie2ij6.jpg/1/][IMG]http://img116.imageshack.us/img116/oreczenie2ij6.jpg/1/w500.png[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...