Jump to content
Dogomania

Czy kiedykolwiek uderzyłeś swojego psa???


Guest Rusty

Czy kiedykolwiek udeżyliście swojego psiaka ?  

981 members have voted

  1. 1. Czy kiedykolwiek udeżyliście swojego psiaka ?



Recommended Posts

Moje dzieci nauczyły mnie anielskiej cierpliwości,dlatego mówię o nich czasem "bachory" :lol: czasem muszę sama ze sobą walczyć ,żeby nie użyć ręki,czy ściery,ale odpuszczam.Bicie to podobno okazanie własnej słabości,a ja chcę być twardzielka.Hi,hi!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • Replies 176
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Raz, w nerwach (uciekanie na jezdnie pomimo wczesniejszego przyuczania, ze nie wolno) i bardzo tego zaluje :shake: , choc odnioslo to skutek :razz: No, ale mozna bylo do tego dojsc inna droga.
Nie bije, tylko krzycze, a w ostatecznosci strasze gazeta, tzn. teraz wystarczy, ze biore gazete do reki.
Ale to juz musza baaaardzo narozrabiac.

Link to comment
Share on other sites

Mój psiak był bity przez swojego poprzedniego właściciela.....nie jestem w stanie podnieśc na niego ręki:-( Raz kiedy prawie! wbiegł pod pędzący samochód podniosłam rękę, aby Go w dupsko za to klepnąć, pies zrobił się odrazu dwa razy mniejszy, zaczął się trząść i popiskiwać!!!:placz:
Prędzej se rękę odetnę niż go uderzę:p

Link to comment
Share on other sites

Według mnie jak naprzykład pies się zesika w domu ...
To czeba dać klapsiura w pupsko... Albo jak coś zniszczy...
A jest nam to cenne...Bo jak się nie da to psiurek się tego uczy...
:mad: :mad: :mad: Ale bezzz przesady nie bić mi tak ...CZĘSTO! :mad: :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Sunday nie, bo ona jest delikatna królewna i nawet jak na nią krzywo spojrzę to ma nieszczęśliwą minę przez pół godziny (jak to spaniel). W ogóle zresztą na nią nie sposób się gniewać, bo
a/ patrzy jakby była najbardziej nieszczęśliwym psem na ziemi a Ty najbardziej bezdusznym potworem
b/ rzeczywiście strasznie to przeżywa.

Ale Vigo nie raz wystawił moje nerwy na ciężką próbę i nie ze wszystkich wyszłam zwycięsko.

Jednego razu się bardzo wstydzę:oops:, chociaż zadziałałam całkowicie odruchowo i całkowicie bezmyślnie. Vigo jak był mały to się bardzo zacietrzewiał przy szarpaniu zabawką i nie patrzył, czy to jeszcze zabawka czy już moja ręka. Normalnie w takiej sytuacji był po prostu koniec zabawy, komenda wyciszająca typu leżeć i po chwili znowu zabawa, tylko spokojniej. Ale raz jakoś tak mnie złapał, że chyba trafił w jakiś nerw albo co, bo prostu prąd mi przeszedł od dłoni aż do ramienia i odruchowo dałam mu w dziób... zepsułam sobie szarpanie aportem na ładnych parę tygodni przez to :shake:

Ostatnio była konfrontacja siłowa, ale już z premedytacją. Byliśmy po Świętach parę dni u znajomych, którzy mają ośmioletnią córkę. Vigo na tą małą burczał za każdym razem jak się energiczniej ruszyła, próbował zaganiać i w ogóle był okrrrrropny. Zaczęłam od metod pozytywnych, nagradzania za spokojne zachowanie, dałam małej smakołyki, żeby pod moim okiem przećwiczyła z psem kilka poleceń - wszystko pomagało mniej więcej na minutę i tylko jak byłam w pobliżu. Wreszcie miarka się przebrała: mały skoczył na nią, ja za nim, za futro i frrr na miejsce z dość dużym impetem, wszystko z bardzo groźnym rykiem z mojej strony. Potem już tylko burczałam ilekroć pies się z tego miejsca próbował ruszyć. No i do końca pobytu był to pies idealny: nie slychać, nie widać, nie czuć.
Swoją drogą, jak normalnie Fishera nie lubię, tak muszę przyznać, że jednak może istnieć pewien związek pomiędzy szczekliwością a dominacją, bo Vigo normalnie jest bardzo szczekliwy, a po tej akcji przez dwa dni nie szczeknął ani razu...

Kromcia, dawanie psu klapsa jak nasika albo coś zniszczy PO FAKCIE nie uczy psa absolutnie niczego.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Moje psy jeszcze nigdy nie dostały w tyłek. Jasmin to jest w ogóle taka wrażliwa, że na nią to nawet krzyknąć mam wyrzuty sumienia a zresztą ona taka grzeczna, że nie ma nawet potrzeby aby krzyczeć za to Aileen bardziej uparta i zadziorna ale podniesiony głos zawsze pomaga przywołać ją do porządku...

Link to comment
Share on other sites

Zdecydowanie TAK. Oczywiscie nie ma tutaj mowy o znecaniu sie.

Pies powinien wiedziec,ze czasami zle postepuje.

Krzykami,czy tez zla mina ze mojej strony JA niewiele zrobie.

Kiedy nastomiast delikatnie sie ja uderzy momentalnie wie,ze z czyms przesadzila.

Ogolnie jednak uwazam,ze spodarycznie takie sytuacje u mnie wystepuja...

Link to comment
Share on other sites

Czasami... Ale jestem na odwyku. Chociaz czasami jak nic innego nie dziala to nie daje rady. :diabloti: Np. dorwala jakas qpe ostatnio i mowie fe. Nic. Drugi raz. Nic. Krzyknelam. NIc. Pedeszlam. Nic. Potrzaspelam i odciagnelam za skore. NIc. Dalej jadla z apetytem. To dostala klapsa (szczerze to ja klepnelam lzej niz jak sie z niia bawie, ale i tak mi bylo bardzo przykro) i chyba ta zniewaga troche podzialala. Popatrzyla sie na mnie i odzyskalam stery. :eviltong: Ale zawsze mam wielkie wyrzuty sumienia. Dlatego zdarza sie to coraz rzadziej! Czasem jeszcze jak nic nie dziala to dostaje lekko palcem wskazujacym po nosie. Ale bardzo leciutko. Tu chodzi o to ze nie lubi, jak ktos ja po nosie maca. ;) A zwykle fe wystarcza. Od czasu do czasu dostaje kazanie, ze ,,tak robia tylko bardzo brzydkie psy!" :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja czasem klepne Raptusa, tak ze wie ze zle zrobil, ale to go raczej nie boli (zazwyczaj mocniej go klepe jako pieszczoty). To jest bardzo sporadyczne i dlatego odnosi zamiezony skutek. Nigdy nie zostal uderzony smycza czy czyms innym, zawsze reka i dlatego tez sila klapsa nie jest zbyt duza, bo szkoda mi reki.

Link to comment
Share on other sites

Moja suńka dostala w tyłek od mojego taty i tylko raz za otwieranie drzwi od domu w największe mrozy i przy okazji za podrapanie klamki. Nie przejęła się tym za bardzo. No i jeszcze mój facet przyznał się do klapsa jak mu uciekła na spacerze na ulicę (on sobie jakoś nie radzi :lol: i ona ma go raczej gdzieś) jak się nią zajmował. Ja od szczeniaka stosowałam tarmoszenie jej za kark i to raczej skutkowało. Już pierwszego dna jak ją wiełam musiałam pokazać kto tu rządzi, bo chciała mnie zjeść jak dawałam jej papu i zastosowałam chwyt za kark i wywalenie na plecki. To zawsze skutkowało przy młodzieńczych buntach i próbach zjadania świństw na spacerkach. Teraz też ją tarmosze za skórę na karku i wtedy wie że jestem zła.

Link to comment
Share on other sites

no ja niemam tyle siły żeby naszym psom przylać tak żeby to sprawiło im bul. wiec musze się uciekać do robienia chałasu :) albo poprostu straszenia dlatego czasem dostaną ale to i tak czasem mam wrazenie ze one mysle ze je klepie :). Pamiętam kiedys Olsen ukradł tacie kiełbase a ja odwinęłam się i z otwartej teki dostał w pysk, ręka szczypała mnie chyba przez 30 min a on sie na mnie jak na odiotke popatrzył, że co ja w ogóle od niego chce :)

Link to comment
Share on other sites

zdarza się niestety że i ścierą potraktuję i kapciem w doopkę ale to tylko w takich sytuacjach gdy mi coś zeżre( ostatnio kupowałam 3 razy komplet dla całej rodziny szczoteczek do zębów wrrr,dywan mam do wymiany,zabawki synka wrrr):angryy::angryy:
ale Gina tak na mnie patrzy i z daleka potem popiskuje ze za długo nie mogę się na nia gniewać:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Zdazylo mi się ostatnio... strasznie się szarpała, ciągnęła się... a ja klapnęłam lekko w poopsko... obraziła się i usiadła nie chcąc iść dalej :shake: . Obrażalska jaka... :eviltong:

Rzadko dostaje, baaardzo rzadko, wolę powiedzieć głośno 'fe' i przynajmiej się nie obraża :lol:

Link to comment
Share on other sites

Przy mojej Roxy trzeba mieć straszna cierpliwość. Ona jest zadziorna i wredna gdy jej coś odbije to nie moge jej uspokoić, a ta na mnie szczeka i mnie gryzie:mad:
Nieraz zdazało sie, ze nie wytrzymałam, ale wtedy jeszcze gorzej, więc postanowiałam, ze zaczne sie na nią obrazać :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...