Jump to content
Dogomania

"Gimnazjaliści okrutnie zakatowali kota"


revii

Recommended Posts

"Najpierw skopali kota tak, że nie mógł się ruszać. Potem złamali mu jedną łapę, a gdy sprawdzili, że naprawdę jest połamana, złamali drugą. Okaleczonym zwierzakiem rzucali o ścianę budynku. Potem oblali kota benzyną i podpalili. Kot zginął w niewyobrażalnych męczarniach. Zabili go trzej uczniowie gimnazjum. Wszystko nagrali na komórkę. Nastolatków, dwóch 15-latków i 14-latkę zatrzymali w środę policjanci z Młynar. (...)"
źródło: Dziennik Elbląski

Wg inf. w gazecie sprawcy zostaną umieszczeni w placówce wychowawczej lub poddani opiece prokuratora...

:shake:

Link to comment
Share on other sites

Jestem w szoku :crazyeye:.Jak mozna z premedytacja zadac taki bol istocie , ktora czuje, lamac kosci i sie przygladac :angryy:.

Powiem jedno , jak jest zdolny zrobic to zwierzeciu to i w przyszlosci jest taki osobnik zdolny zadac takie same cierpirnie innemu czlowiekowi.
Takie jednostki powiny byc eliminowane , kiedy zmieni sie nasze prawo.
Kiedy ludzie ustalajacy prawo, dojda w koncu do tego, ze te osobniki sa niebezpieczenstwem dla innych ludzi.

Biedny kotekeczek :placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']
poprawczak ...to nawet nie kara :roll:[/quote]

Poprawczak w Polsce to osrodek wypoczynkowy:cool1:, jest tylko jeden poprawczach na cala Polsce, ktory narpawde jest prawie jak wiezienie.

Coz, i na pewno po wizycie w osrodku wypoczynkowym osoba ta zresocjalizuje sie i zrozumie, ze zle zrobila:mad:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poli']Poprawczak w Polsce to osrodek wypoczynkowy:cool1:, jest tylko jeden poprawczach na cala Polsce, ktory narpawde jest prawie jak wiezienie.

Coz, i na pewno po wizycie w osrodku wypoczynkowym osoba ta zresocjalizuje sie i zrozumie, ze zle zrobila:mad:.[/quote]

ja to wiem wlasnie...poprawczak nie jest kara ..
interesowalam sie tym kiedys ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='revii']"Najpierw skopali kota tak, że nie mógł się ruszać. Potem złamali mu jedną łapę, a gdy sprawdzili, że naprawdę jest połamana, złamali drugą. Okaleczonym zwierzakiem rzucali o ścianę budynku. Potem oblali kota benzyną i podpalili. Kot zginął w niewyobrażalnych męczarniach. Zabili go trzej uczniowie gimnazjum. Wszystko nagrali na komórkę. Nastolatków, dwóch 15-latków i 14-latkę zatrzymali w środę policjanci z Młynar. (...)"
źródło: Dziennik Elbląski

Wg inf. w gazecie sprawcy zostaną umieszczeni w placówce wychowawczej lub poddani opiece prokuratora...

:shake:[/quote]

O, to moje tereny . :angryy:
Cudownie . :angryy:

Nie rozumiem skąd to się bierze. Jestem w IDENTYCZNYM wieku. :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Znam chłopaków, którzy podpalili kota... wprawdzie już martwego, przejechanego przez samochód, ale po co?!
Współczuję kotkowi... przypomina mi się, jak kiedyś z siostrą dokarmiałyśmy bezdomne kocięta. Jednej nocy jedno z kociąt wzięłyśmy do domu, bo było chyba na coś leczone u weterynarza i musiało być w domku, a rano wracamy, a tu tylko jedno kocię w legowisku (powinno być 4)... Dwa znalazła nasza koleżanka pod swoimi drzwiami... poćwiartowane i zapakowane w torbę foliową, a 3-ego przypadkiem odkopałyśmy bawiąc się w piaskownicy... całego zakrwawionego i przyduszonego cegłą... Krążyły plotki, że sprawcą był taki jeden chłopak... Który tak nawiasem mówiąc później się powiesił... Tak więc w sumie ocaliłyśmy życie kotkowi, którego tego dnia zabrałyśmy na noc do domku... pewnie i on straciłby życie. A tak, do dziś widujemy go na osiedlu (:
Nie mam pojęcia, jak można krzywdzić zwierzęta w tak barbażyński sposób, a jeszcze prawo wcale nie zniechęca do tego typu zachowań. Kary za takie przestępswa powinny być w naszym kraju o wiele wiele wyższe! :/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Samturia']polskie prawo jest bezsilne.. :shake: ale normalnie nogi z tyłka bym powyrywała :mad:[/quote]
prawo jest bezsilne bo tak jest wygodniej... wiele osób nie myśli o tym jak o morderstwie bo "przecież to tylko zwierze", zamiast pomyśleć "dzisiaj zwierze, jutro człowiek"...sądy w końcu powinny się naprawdę za to wziąć na poważnie....dawać maksymalny wymiar kary a nie tylko "zawiasy"...może wtedy zaczęliby chociaż trochę się bać

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Wiecie co sama chodze do gimnazjum i musze przyznać że same niedorozwoje teraz sie rodzą. Nie potrzebnie zlikwidowali podstawówki 8 klasowe. To co sie dzieje w szkołach jest niewyobrażalne.
Widać że rodzice nie nauczyli co wolno co nie + szkoła.
A prawo w Polsce wiadomo jakie jest. Beda starsi będa wyrzucac psy do lasu i przywiązywać do drzewa.

Link to comment
Share on other sites

po prostu brak słów.Ludzie są coraz okropniejsi :angryy: też chodzę do gimnazjum i nigdy nawet by mi nie przeszło przez myśl żeby coś takiego zrobić :shake: pamiętam ostatnio na lekcji jak było coś o prawach człowieka i nauczycielka wspomniała też że jest coraz więcej ludzi walczących o prawa zwierząt.A pół klasy wybuchła śmiechem że "jak to można walczyć o prawa jakiś głupich zwierzaków" :shake:

Link to comment
Share on other sites

Mordercy :angryy: Skąd im się to wzięło?

Fragment krótkiej wzmianki w gazecie "Fakt" sprzed paru miesięcy:
"To szczyt głupoty! Nastolatek [B]zniszczył przydrożną kapliczkę[/B], by zaimponować kolegom (....)"
"O akcie wandalizmu poinformowali policję mieszkańcy wioski. Kilka godzin później nastolatka zatrzymano. Za znieważenie miejsca kultu religijnego [B]grozi mu pięć lat więzienia[/B]".

A ile wynosi najwyższa kara za zakatowanie psa czy kota...?
...

Link to comment
Share on other sites

brakuje mi słów, aby wyrazić współczucie dla biednego ZAKATOWANEGO zwierzaka; to są konsekwencje wolności jaką daje NOWA SZKOŁA. zbyt dużo praw dla uczniów, a za mało obowiązków i poczucia odpowiedzialności. Za tym idzie prawo, kt. nie karze za mordercze czyny.

Podam przykład z 'innej beczki', gdy wracałam do domu i wysiadłam wieczorem z autobusu dwóch nastolatków(też gimnazjum) rzucało pigułami śnieżnymi najpierw w ludzi, potem autobus, potem do środka autobusu czyniąc sobie rozrywkę. Na przystaku była starsza Pani, bała się odezwać. Szłam do domu i zwróciłam im uwagę, reakcja była taka,że 'odszczekali swoje' i dobrze, że mnie nie zaatakowali.
Ludzie boją się młodzieży, a tak nie może być dalej!!!
:wallbash:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]to są konsekwencje wolności jaką daje NOWA SZKOŁA. zbyt dużo praw dla uczniów, a za mało obowiązków i poczucia odpowiedzialności. Za tym idzie prawo, kt. nie karze za mordercze czyny.[/QUOTE]

W takim razie co pani proponuje? Ja wykonuję wszystkie obowiązki szkolne i nigdy nie zrobiłabym niczego podobnego do tego co zrobili ludzie z artykułu. Wiele moich rówieśników - niektórzy bardziej, niektórzy mniej przykładający się do szkoły na pewno też by tego nie zrobili. Są i tacy, którzy dosłownie rzucają się gorzej niż wściekłe psy nie tylko na siebie nawzajem, ale także na całkowicie obcych sobie ludzi, pierwszy raz spotkanych na ulicy (w biały dzień! W parku za moim domem po zmroku jest dużo bezpieczniej). :mad:

Nie uważam, żeby zrzucanie na nas dodatkowych obowiązków (jestem w wieku gimnazjalnym) było dobrym rozwiązaniem, tym bardziej, że uczniowie już teraz odpuszczają sobie lekcje kiedy nie mają na nie ochoty, a dana ilość godzin nieobecnych prowadzi do nagannej oceny z zachowania która ma wpływ na przyszłą szkołę. Jeśli już teraz mają takie podejście, to więcej obowiązków moim zdaniem bez żadnych wątpliwości nie doprowadzi do poprawy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='revii']"Najpierw skopali kota tak, że nie mógł się ruszać. Potem złamali mu jedną łapę, a gdy sprawdzili, że naprawdę jest połamana, złamali drugą. Okaleczonym zwierzakiem rzucali o ścianę budynku. Potem oblali kota benzyną i podpalili. Kot zginął w niewyobrażalnych męczarniach. Zabili go trzej uczniowie gimnazjum. Wszystko nagrali na komórkę. Nastolatków, dwóch 15-latków i 14-latkę zatrzymali w środę policjanci z Młynar. (...)"
źródło: Dziennik Elbląski

Wg inf. w gazecie sprawcy zostaną umieszczeni w placówce wychowawczej lub poddani opiece prokuratora...

:shake:[/quote]
Nóż mi się w kieszeni otwiera, tacy gnoje- rosną potem z nich takie bydlaki- martwię się o przyszłe społeczeństwo..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rybka_39']Nóż mi się w kieszeni otwiera, tacy gnoje- rosną potem z nich takie bydlaki- martwię się o przyszłe społeczeństwo..[/quote]

święte słowa "najpierw zwierze, później człowiek"

[B]Rybka[/B] - Istnieje taka możliwość, że przyszłego społeczeństwa nie będzie bo się wszyscy pozabijają :shake:

Moim skromnym zdaniem, czy gnoje czy bydlaki, Takie zachowanie jest karygodne. Nie ważne ile ma lat. Poprawczak to jest spa, to jest ośrodek wypoczynkowy.
Nie da się tam odbywać kary. Moim zdaniem to jest tylko przeczekanie "aż złe zachowanie pójdzie"
Nasza polska jest niesprawiedliwa! Przecież zabójstwo zwierzęcia jest jak zabójstwo człowieka! Zwierze czuje! Za takie coś te gnoje nie powinny iść na "karnego jeżyka" żeby im w d*** było wygodnie tylko normalnie do pudła!

Jeżeli odważyli się na coś takiego, to są już chyba wystarczająco odpowiedzialni za swoje czyny. Ja jestem zdania że metoda oko za oko, czyli kara śmierci, mogła by być w Polsce. Ażeby się w piekle smarzyli! sk------- jedne :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

[quote name='Marysia B.']Podobna sytuacja była w mojej dzielnicy... Gimnazjaliści znęcali się nad małymi kotkami. Rzucali w nie cegłami, aż zabili, a ciała spalili. Tacy ludzie są chyba chorzy psychicznie :/ :angryy:[/quote]
U nas to normalne.
Wszyscy zabijają i topią małe kociaki. i nikt im nic nie robi, nikt nawet tego nie zgłosi

Link to comment
Share on other sites

Straszne...Jestem w szoku...Ja nie wiem jak mozna bylo zrobic to zywej istocie...Nie moge sobie wyobrazic jak ten biedny kotek cierpial to bylo dla niego pieklem...Jak oni zrobili takie cos kotku to w przyszlosc mogo nawet zrobic malemu dziecku a nawet doroslemu czlowiekowi...Jak juz teraz sa niewrazliwi na bol to co bedzie pozniej...Najchetniej to zlapac i ...:angryy::angryy::angryy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...